كاربر ميهمان چهارشنبه، 27 تير 1397
 
پايداري - پايگاه اينترنتي پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

صفحه نخست| ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره

جستجو:  

صفحه نخست

اخبار

محتواها

نمايشگاه

جستجو

● طرح های کسر خدمت سربازی

ویژه نامه های الکترونیکی

● فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

● پژوهشکده مدیریت و سیاست دفاعی دفاع مقدس

● پژوهشکده علوم نظامی و مهندسی دفاع مقدس

● پژوهشکده تاریخ، ادبیات و فرهنگ دفاع مقدس

پايداري - محتواها

نمايش فهرست‌وار

ويژه‌‌نامه فهرستگان


مقالات

اسناد مكتوب

تصاوير

كتاب

اسناد صوتي

اسناد ويدئويي

پايان نامه

پايداري - كاربران

ثبت نام

ورود

صفحه شخصي

ارسال

◊ مقاله

◊ سند مكتوب

◊ تصوير

◊ كتاب

◊ سند صوتي

◊ سند ويديويي

◊ پايان نامه

 علي لاريجاني: آتش عمليات نظامي عليه سوريه گريبان برخي كشورهاي منطقه را هم خواهد گرفت/ نگران اسرائيل باشيد

رييس مجلس با اشاره به تهديدات چند روز اخير غربي‌ها و برخي كشورهاي منطقه عليه سوريه گفت: غرب بايد بداند كه اگر عمليات عليه سوريه را آغاز كند بايد نگران فرزند نامشروع صهيونيست خود هم باشد.

7 شهريور 1392-07:25:03


علي لاريجاني: آتش عمليات نظامي عليه سوريه گريبان برخي كشورهاي منطقه را هم خواهد گرفت/ نگران اسرائيل باشيد
7 شهريور 1392-07:25:03
منبع: خبرگزاري دفاع مقدس
پيوند: براي توضيحات بيشتر اينجا كليك كنيد
فرستنده: دبير سايت

براي نمايش كامل تصوير كليك كنيد

علي لاريجاني رئيس مجلس شوراي اسلامي در جلسه علني صبح امروز چهارشنبه در نطق پيش از دستور طي سخناني اظهار داشت: نظام جمهوري اسلامي به حق شهيدان رجايي و باهنر را الگوي خدمتگزاري به ملت معرفي كرد و هفته دولت را به نام آن دو عزيز مزين كرد.

وي افزود: اين مدل مديريتي از چند ويژگي برخوردار بود؛ اين دو شهيد و اكثر رهبران صدر انقلاب اسلامي از زيربناي فكر اسلامي عميق برخوردار بودند و كنه فكر سياسي آن‌ها برگرفته از اسلام ناب محمدي (ص) بود.

رئيس مجلس شوراي اسلامي تصريح كرد: مجادلاتي كه شهيدان رجايي، باهنر، بهشتي، مطهري و لاجوردي و ديگر شهداي بزرگ انقلاب چه در زندان و چه در بيرون از زندان با منافقين و ماركسيست‌ها داشتند نشان‌دهنده اين بود كه آنان با همه وجود حيات طيبه فردي و اجتماعي را در تحقق اسلامي مي‌دانستند نه التقاط اسلام با مدرنيته و يا اسلام با ماركسيسم كه گروه زيادي از روشنكفران آن دوران در چنين بستري تفكرمي‌كردند.

لاريجاني تاكيد كرد: تلاش آنان در اين جهت بود كه قوانين كشور بر مبناي فقه اسلامي تبيين گردد و سياست‌هاي فرهنگي، اجتماعي و اقتصادي بر اساس قرآن و سنت مدون شود كه برخي از آنها در قانون اساسي تجلي يافت و برخي نيز در قوانين مجلس محقق شد.

وي ادامه داد: ويژگي دوم اين مديريت اين بود كه برآيند حركت انقلاب و تمام تحركات مديريتي در ابعاد مختلف بايد به عزتمندي ملت ايران منتج شود. مواضع افتخارآفرين شهيد بهشتي، باهنر و رجايي در مسائل بين‌المللي و منطقه‌اي در مقابل استكبار جهاني، صهيونيستم و ارتجاع منطقه عمق اين معناست كه نمونه آن را در سفر شهيد رجايي به سازمان ملل و نطق مبنايي و عزتمندانه وي مي‌يابيم.

رئيس مجلس اظهار داشت: در جنگ تحميلي عليرغم همه كارشكني‌هاي بني‌صدر، شهيد رجايي استوار در دفاع از ميهن و منافع ملي ايستادگي كرد كه همين روحيه ايستادگي و مقاومت تحولات در جبهه‌ها را رقم زد. پس از عزل بني‌صدر پيشرفت‌ها در جبهه‌ها در شكست‌ حصر آبادان و فتح خرمشهر محقق شد.

لاريجاني تاكيد كرد: رويكرد آنان در خودكفايي كشور در بعد اقتصادي، انديشه آينده‌نگر و عزتبخشي براي كشور بود كه پايه استقلال اقتصادي را فراهم كرد. ويژگي سوم در اين مدل مديريتي دخالت معنويت و اخلاق در اركان مديريتي بود. تواضع شهيد باهنر و رجايي مثال‌زدني بود. در همه طوفان‌هاي بي‌اخلاقي بني‌صدر متانت و اخلاق‌گرايي شهيد رجايي را شاهد بوديم.

وي در همين زمينه تصريح كرد: شهيد بهشتي كه حتي از جانب دوستان انقلاب آماج فحاشي و تهمت قرار مي‌گرفت، با نهايت مدارا عمل مي‌كرد. شهيد باهنر مجسمه اخلاق و آرامش رواني بود. ما هيچ‌گاه از زبان آنان تندي و بداخلاقي نديديم. زماني برخي جوانان حزب جمهوري اسلامي در كوران تندي‌هاي بني‌صدر موفق شدند نواري از جلسه خصوصي آنان كه عليه شهيد بهشتي حرف هاي تند و توطئه‌آميز زده بود به دست آورند كه وقتي آن را با شهيد بهشتي در ميان گذاشتند، تصور مي‌كردند كه وي از اقدامات آنان تقدير مي‌كند، اما با عصبانيت شهيد بهشتي مواجه شدند و او به آنان گفت كه شما با چه مجوزي دست به چنين اقدامي زده‌ايد و چرا آن را به بنده منتقل كرديد؟

رئيس قوه مقننه تاكيد كرد: اينها درس‌هاي مهمي از سياست اخلاقي اين مديريت ارزشمند است. ويژگي ديگر اين نوع مديريت، مردمي بودن آن بود. آنها هيچ‌گاه از مردم جدا نبودند. با همه آشفتگي‌هاي فضاي سياسي و امنيتي اوايل انقلاب، از هر فرصتي براي ارتباط با مردم استفاده و تلاش مي‌كردند از حلقه‌هاي حفاظتي تا جايي‌كه مي‌توانند دور شوند. گرچه اين روش هزينه‌هايي را براي كشور ايجاد كرد كه نظام مجبور شد در مقابل اقدامات تروريستي منافقين و ساير گروهك‌ها حفاظت از رهبران انقلاب را جدي‌تر كند.

لاريجاني ادامه داد: اين شهداي عزيز همان سطح زندگي كه قبل از انقلاب داشتند را در دوره مسئوليت‌هاي بزرگ حفظ كردند، گرچه مخاطراتي نيز براي آنان در بر داشت. ويژگي ديگر در اين نوع مديريت سياسي، نگاه سازمان يافته و برنامه‌ريزي شده مديريتي آنان بود. گرچه مشكلات اوايل انقلاب از درگيري‌ها با گروهك‌ها و جنگ، فرصت‌هاي زيادي براي تحقق اين نظام سازمان‌يافته فراهم نكرد، اما اصول مواضع حزب جمهوري اسلامي كه مرحوم شهيد بهشتي در آن نقش اصلي داشت نشانگر تفكر نظام‌يافته تئوريك اين مدل مديريتي بود.

وي در بخش ديگري از سخنانش به نقش شهيد مطهري در اين نوع تفكر مديريتي اشاره كرد و افزود: شهيد مطهري در اوايل سال 58 به شهادت رسيد. وي در همان زمان بر روي طرح نظام اقتصاد اسلامي براي جمهوري اسلامي همفكري مي‌كرد به‌طوري كه در شب شهادتش در كيف دستي وي دست‌نوشته‌هاي او در اين زمينه يافت شد. براي اين رهبران انقلاب روشن بود


علي لاريجاني: آتش عمليات نظامي عليه سوريه گريبان برخي كشورهاي منطقه را هم خواهد گرفت/ نگران اسرائيل باشيد

7 شهريور 1392-07:25:03

منبع: خبرگزاري دفاع مقدس

پيوند: براي توضيحات بيشتر اينجا كليك كنيد

فرستنده: دبير سايت


تصاوير تكميلي:

امتياز:

   1

نسخه قابل چاپ متن مقاله ارسال براي دوستان

 نظرات (0)

نام

پست الكترونيك

عنوان نظر

متن نظر

 

نظرات شما پس از بازبيني و تاييد توسط سايت در قسمت نظرات در همين صفحه به معرض نمايش در خواهد آمد.

امتياز به مطلب: كمتر  بيشتر    
امروز

پذيرش قطعنامه 598 شوراي امنيت سازمان ملل متحد از سوي جمهوري اسلامي ايران


همايش ملي علوم و معارف دفاع مقدس در آموزش و پروش
در همايش همايش ملي علوم و معارف دفاع مقدس در آموزش و پروش:

در همايش همايش ملي علوم و معارف دفاع مقدس در آموزش و پروش:

انعقاد تفاهنامه بين ستاد كل نيروهاي مسلح و وزارت آموزش و پرورش

نمايش...

ويژه
باز نگاهي به جنگ (بخش ۵)

باز نگاهي به جنگ (بخش ۵)

سرتيپ دوم بازنشسته پاسدار دكتر محمدعلي باراني

نمايش...

كسر خدمت
اطلاعيه: طرح هاي پژوهشي كسر خدمت

اطلاعيه: طرح هاي پژوهشي كسر خدمت

فرآيند انجام پروژه‌ تحقيقاتي به عنوان بخشي از خدمت سربازي

نمايش...

فراخوان
فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

قابل توجه كليه صاحبنظران، پژوهشگران، مدرسان و صاحبان انديشه

نمايش...


© 1386-1395 کلیه حقوق برای پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس محفوظ است.

نمايش و ارائه‌ي محتواها اعم از مقاله، كتاب و ... الزاماً به معناي ديدگاه بنیاد نمي‌باشد و تنها بيان كننده نظرات شخصي نويسندگان و بوجودآورندگان آنها مي‌باشد. برداشت، نمايش و ارائه كليه‌ي محتواهاي اين وبگاه تنها با ذكر صحيح و كامل منبع و برقراري پيوند مجاز مي‌باشد.

  ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره