كاربر ميهمان چهارشنبه، 2 خرداد 1397
 
پايداري - پايگاه اينترنتي پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

صفحه نخست| ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره

جستجو:  

صفحه نخست

اخبار

محتواها

نمايشگاه

جستجو

● طرح های کسر خدمت سربازی

ویژه نامه های الکترونیکی

● فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

● پژوهشکده مدیریت و سیاست دفاعی دفاع مقدس

● پژوهشکده علوم نظامی و مهندسی دفاع مقدس

● پژوهشکده تاریخ، ادبیات و فرهنگ دفاع مقدس

پايداري - محتواها

نمايش فهرست‌وار

ويژه‌‌نامه فهرستگان


مقالات

اسناد مكتوب

تصاوير

كتاب

اسناد صوتي

اسناد ويدئويي

پايان نامه

پايداري - كاربران

ثبت نام

ورود

صفحه شخصي

ارسال

◊ مقاله

◊ سند مكتوب

◊ تصوير

◊ كتاب

◊ سند صوتي

◊ سند ويديويي

◊ پايان نامه

 پرچم متبرك بارگاه روي ميز شهداي اتمي

شب شنبه 23 شهريور ماه به مناسبت ولادت حضرت امام رضا (ع) و دهه كرامت تعدادي از خادمان حرم رضوي با خانواده شهيد هسته‌اي كشورمان ،شهيد شهرياري ديدار كردند.

26 شهريور 1392-09:57:40


پرچم متبرك بارگاه روي ميز شهداي اتمي
26 شهريور 1392-09:57:40
منبع: 
پيوند: براي توضيحات بيشتر اينجا كليك كنيد
فرستنده: دبير سايت

براي نمايش كامل تصوير كليك كنيد

خادمان حرم رضوي بعد از برنامه عيادت 40 تن از جانبازان شيميايي و عيادت از بيماران بيمارستان بهرامي، ساعت 20 شب به هدف دلجويي از خانواده شهدا به ديدار خانواده شهيد شهرياري رفتند. در اين ديدار 4 نفر از خادمان به همراه پرچم متبرك بارگاه رضوي حضرت امام رضا (ع) و هديه‌اي به رسم يادبود در خانه شهيد دكتر مجيد شهرياري حضور پيدا كرده و در مورد شهيد با خانواده او به گفتگو نشستند. در اين ديدار كه علاوه بر همسر شهيد دكتر فريدون عباسي از دوستان نزديك شهيد شهرياري و رئيس سابق سازمان انرژي اتمي نيز حضور داشتند از منش و رفتار شهيد شهرياري سخن فراواني به ميان آمد.

دكتر بهجت قاسمي همسر شهيد شهرياري از خلق و خو و ويژگي‌هاي اخلاقي شهيد سخن گفت و يادآوري كرد: شهيد شهرياري انس و محبت زيادي نسبت به اهل بيت (ع) داشت و هميشه در محيط خانه به ما تاكيد داشت كه مراقب باشيد ارادتتان به اهل بيت كم نشود. همچنين نسبت به نماز اول وقت حساسيت بسياري داشت و اين مورد را به ديگران نيز يادآوري مي‌كرد.

همسر شهيد اين‌طور ادامه داد: شهيد شهرياري همواره با علما در ارتباط بود و ارادتي زيادي به آن‌ها داشت؛ و هميشه دنبال مستحكم تر كردن اين ارتباط ديني بود. حتي در فرازي از وصيت نامه ايشان نيز اين مورد مشهود بود كه گفته بود خدا را شكر مي‌كنم كه در زمان حيات امام خميني (ره) هنوز بودم و از وجودشان استفاده كردم.

قاسمي در ادامه به مراسم اقامه عزاي حضرت زهرا (س) در منزل توسط شهيد شهرياري اشاره كرد و گفت: نيت همسرم اين بود كه هر ساله براي عزاي حضرت فاطمه زهرا (س) مراسمي در خانه برگزار كنيم و روي اين موضوع تاكيد داشت. سالي كه ايشان از دنيا رفت ما اصلاً حال خوبي براي برگزاري چنين مراسمي نداشتيم. اما چون خواست شهيد اين بود كه اين مراسم در منزل ادامه داشته باشد تصميم گرفتيم به رسم ايشان مراسم عزاي اهل بيت (ع) را در خانه داشته باشيم و هر ساله براي شهادت حضرت زهرا (س) عزاداري بگيريم.

همسر شهيد از توجه خاص شهيد شهرياري به مناطق محروم گفت و افزود: گاهي شهيد شهرياري كيس رايانه خود را بغل مي‌كرد و به آبادي‌هاي دورافتاده و محروم براي تدريس مي‌رفت تا بتواند از اندك زمان فراغت خود براي بالا بردن ارتقاي علمي نبوغ مردم روستا استفاده كند.

شهيد شهرياري توانست خيلي از معادلات نرم افزاريي در حوزه انرژي اتمي را راه اندازي كند و در اين زمينه زحمت بسياري كشيد. اما وقتي موضوع ترور ايشان پيش آمد و به شهادت رسيد

در ادامه اين ديدار صميمي با خانواده شهيد شهرياري، خادمان حرم رضوي از دوست نزديك شهيد كه تا چندي پيش رئيس سازمان انرژي اتمي نيز بود، خواستند كه از بُعد علمي شخصيت شهيد و موفقيت‌هايي كه ايشان در زمينه‌هاي مختلف علمي و علوم هسته‌اي كشور داشت بيشتر صحبت كند.

دكتر عباسي كسي كه هم زمان با شهيد شهرياري ترور شد اما در اين ترور نافرجام زنده ماند و به مقام جانبازي نائل شد از پيشرفت هسته‌اي كشورمان كه مديون دانشمندان فداكاري همچون شهيد شهرياري است سخن گفت. او در مورد دوست و همكار شهيدش گفت: شهيد شهرياري از استعداد و توان بالاي علمي برخوردار بود و همه ايشان را در سطح عملي بالا قبول داشتند. در زمينه فعاليت‌هاي علمي به غير از تحقيقات هسته‌اي خدمات بسيار ديگري در زمينه تدريس و تربيت شاگردان كارآمد هم داشت و توانست بيش از 500 شاگرد را در علوم نوين و هسته‌اي تربيت كند.

او ادامه داد: شهيد شهرياري توانست خيلي از معادلات نرم افزاريي در حوزه انرژي اتمي را راه اندازي كند و در اين زمينه زحمت بسياري كشيد. اما وقتي موضوع ترور ايشان پيش آمد و به شهادت رسيد. براي برخي دوستان رعب و وحشتي ايجاد شد و ترديد داشتند كه آيا بحث تحقيقات دكتر شهرياري را ادامه بدهند يا نه. اما به لطف خدا من توانستم تحقيقات ايشان را در زمينه سوخت تهران به همراه گروهي كه پيگير اين پروژه بودند ادامه داده و آن را به اتمام برسانم و در اين زمينه با همراهي گروه نتايج خيلي خوب حاصل شد.

در انتهاي اين ديدار صميمي در جمع خانواده و دوستان شهيد شهرياري هديه‌اي از جانب خادمان حرم رضوي به رسم تشكر و قدرداني به همسر شهيد شهرياري اهدا شد.


پرچم متبرك بارگاه روي ميز شهداي اتمي

26 شهريور 1392-09:57:40

منبع:

پيوند: براي توضيحات بيشتر اينجا كليك كنيد

فرستنده: دبير سايت


تصاوير تكميلي:

امتياز:

   1

نسخه قابل چاپ متن مقاله ارسال براي دوستان

 نظرات (0)

نام

پست الكترونيك

عنوان نظر

متن نظر

 

نظرات شما پس از بازبيني و تاييد توسط سايت در قسمت نظرات در همين صفحه به معرض نمايش در خواهد آمد.

امتياز به مطلب: كمتر  بيشتر    
امروز

تاسيس سپاه پاسداران انقلاب اسلامي


همايش ملي علوم و معارف دفاع مقدس در آموزش و پروش
در همايش همايش ملي علوم و معارف دفاع مقدس در آموزش و پروش:

در همايش همايش ملي علوم و معارف دفاع مقدس در آموزش و پروش:

انعقاد تفاهنامه بين ستاد كل نيروهاي مسلح و وزارت آموزش و پرورش

نمايش...

ويژه
باز نگاهي به جنگ (بخش ۵)

باز نگاهي به جنگ (بخش ۵)

سرتيپ دوم بازنشسته پاسدار دكتر محمدعلي باراني

نمايش...

كسر خدمت
اطلاعيه: طرح هاي پژوهشي كسر خدمت

اطلاعيه: طرح هاي پژوهشي كسر خدمت

فرآيند انجام پروژه‌ تحقيقاتي به عنوان بخشي از خدمت سربازي

نمايش...

فراخوان
فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

قابل توجه كليه صاحبنظران، پژوهشگران، مدرسان و صاحبان انديشه

نمايش...


© 1386-1395 کلیه حقوق برای پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس محفوظ است.

نمايش و ارائه‌ي محتواها اعم از مقاله، كتاب و ... الزاماً به معناي ديدگاه بنیاد نمي‌باشد و تنها بيان كننده نظرات شخصي نويسندگان و بوجودآورندگان آنها مي‌باشد. برداشت، نمايش و ارائه كليه‌ي محتواهاي اين وبگاه تنها با ذكر صحيح و كامل منبع و برقراري پيوند مجاز مي‌باشد.

  ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره