كاربر ميهمان سه‌شنبه، 28 خرداد 1398
 
پايداري - پايگاه اينترنتي پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

صفحه نخست| ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره

جستجو:  

صفحه نخست

اخبار

محتواها

نمايشگاه

جستجو

● طرح های کسر خدمت سربازی

ویژه نامه های الکترونیکی

● فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

● پژوهشکده مدیریت و سیاست دفاعی دفاع مقدس

● پژوهشکده علوم نظامی و مهندسی دفاع مقدس

● پژوهشکده تاریخ، ادبیات و فرهنگ دفاع مقدس

پايداري - محتواها

نمايش فهرست‌وار

ويژه‌‌نامه فهرستگان


مقالات

اسناد مكتوب

تصاوير

كتاب

اسناد صوتي

اسناد ويدئويي

پايان نامه

پايداري - كاربران

ثبت نام

ورود

صفحه شخصي

ارسال

◊ مقاله

◊ سند مكتوب

◊ تصوير

◊ كتاب

◊ سند صوتي

◊ سند ويديويي

◊ پايان نامه

 خطيب جمعه تهران: اگر مسئولين به بسيج اعتنا نكنند در آتش دوزخ خواهند سوخت

آيت الله احمد جنتي در خطبه عبادي نماز جمعه با اشاره به حوادث پس از عاشورا تأكيد كرد: اگر اهل بيت امام حسين(ع) به اسارت بني اميه نمي رفتند شايد قيام عاشورا هم در همان كربلا مدفون مي شد.

2 آذر 1392-10:28:32


خطيب جمعه تهران: اگر مسئولين به بسيج اعتنا نكنند در آتش دوزخ خواهند سوخت
2 آذر 1392-10:28:32
منبع: خبرگزاري دفاع مقدس
پيوند: براي توضيحات بيشتر اينجا كليك كنيد
فرستنده: دبير سايت

براي نمايش كامل تصوير كليك كنيد

آيت الله جنتي امام جمعه موقت تهران در خطبه اول نمازجمعه يكم آذرماه با توسل به حضرت زينب(س) و امام سجاد(ع) پيرامون واقعه اسارت در كربلا، اظهار داشت: داستان كربلا اگر ماجراي اسارت اهل بيت اتفاق نمي افتاد، مثل خيلي از وقايع بزرگ تاريخ اسلامي مورد تحريف و يا حتي حذف قرار مي گرفت.

آيت الله جنتي افزود: به واقع هرچه در مورد اتفاقات عاشورا صحبت كنيم، باز هم حقش ادا نشده است؛ چرا كه اتفاقات و اين ماجراها بي مقدمه نبوده و از قبل دشمنان بر سر آن برنامه ريزي كرده بودند. به محض رحلت رسول خدا(ص) سناريوي كشتن امام حسين(ع) آغاز شد.

امام جمعه موقت تهران در بخش ديگري از خطبه اول نمازجمعه به علت احيا و ابقاي تاريخ كربلا اشاره و تصريح كرد: اسارت اهل بيت به سردمداري امام سجاد(ع) و حماسه آفريني حضرت زينب (س)، آل اميه را رسوا و در تاريخ اسلامي قيام عاشورا را براي هميشه باقي ماند.

آيت الله جنتي ادامه داد: اگر اين اتفاقات در شام نمي افتاد، شايد امروز هيچ كس باور نمي كرد پسر پيامبر خدا را با اين همه جنايت و بدون هيچ گناهي، به شهادت برسانند و اهل بيتش را نيز به اسارت ببرند.

امام جمعه موقت تهران در خطبه دوم نماز جمعه تهران با اشاره به راهپيمايي شكوهمند مردم در 13 آبان، بيان كرد: خداوند شما را اجر مضاعف دهد. واقعاً آبروداري كرديد. مردم ما به فرمايش مقام معظم رهبري لبيك گفتند و آن راهپيمايي عظيم و باشكوه را انجام دادند.

وي با اشاره به اينكه برخي در داخل چراغ سبز به آمريكا نشان مي دهند و انگار با آمريكا عقد اخوت بسته اند، تصريح كرد: آن كساني كه قبل از 13 آبان با مصاحبه ها و اظهارنظرهاي خود مي خواستند اميد دوباره اي به آمريكايي ها بدهند كه برخي در ايران شعار مرگ بر آمريكا سرنخواهند داد، با اين راهپيمايي، از مردم سيلي محكمي خوردند.

آيت الله جنتي در بخش ديگري از سخنان خود به انفجار بيروت و شهادت رايزن فرهنگي ايران اشاره كرد و افزود: واقعاً اتفاق تأسف باري در بيروت افتاد كه حجت الاسلام انصاري از مبارزين واقعي جمهوري اسلامي ايران را در آن ماجرا از دست داديم. البته نمي توانيم پاي اسرائيل را به ميان نياوريم. چون اين رژيم شكست خورده كه ديگر راهي به جايي نمي برد، مي خواهد با اين كشتارها حرف خود را بزند.

وي خاطرنشان كرد: اسرائيل با نقشه اين انفجار را انجام داده كه خوشبختانه نتوانسته سفارت ايران را منفجر كند. البته مي خواستند مذاكرات ژنو را نيز تحت الشعاع قرار دهند. اين را هم بگويم كه اولين بار نيست عزيزان ما را شهيد مي كنند. راه ما شهادت است و ان شاالله هم اين مسير ادامه دار خواهد بود.

امام جمعه موقت تهران، با بيان اينكه جمهوري اسلامي منت بر سر فتنه گران گذاشته، تصريح كرد: در عاشوراي امسال شاهد برگزاري سالگرد فتنه بوديم. كساني كه براي رسيدن به اهداف شوم خود، از راه امام حسين(ع) هم نگذشتند. آن ها تنها با جمهوري اسلامي و رهبري مشكل نداشتند؛ بلكه به فكر فروپاشي اسلام بودند. آن ها فرياد جمهوري ايراني را سر مي دادند!

آيت الله جنتي در ادامه اضافه كرد: اين روسياهان فعلاً رأفت فوق العاده اسلامي شامل حالشان شده و در حصر خانگي به سر مي برند؛ وگرنه بنابر مسئله فقهي كه در خصوص فساد في الارض داريم مي بايست اعدام مي شدند. چون اين ها 8 ماه كشورمان را ناامن كردند.

وي در بخش ديگري از سخنان خود از سردار نقدي فرمانده بسيج مستضعفين تقدير كرد و گفت: درباره بسيج هرچه بگوييم باز هم حقش را ادا نكرده ايم. از سردار نقدي به خاطر تلاش هايي كه داشته اند و دارند تقدير مي كنم. امام (ره) بارها تأكيد كردند كه نبايد بسيج منتهي به جمهوري اسلامي شود. بلكه در همه اقصا نقاط جهان بايد فرهنگ بسيج و بسيجي نهادينه شود. شايد اين جمله حضرت امام براي برخي از مسئوليني كه به بسيج اعتنا نمي كنند و اين قشر عظيم را مورد حمايت قرار نمي دهند تهديد تلقي شود كه هركدام از مسئولين به بسيج اهميت ندهد و براي موفقيت آن ها همكاري و مشاركت نكند در آتش دوزخ خواهند سوخت.

آيت الله جنتي با بيان اينكه فقط حركت بسيج‌وارانه، غربي ها و معارضين را از پاي در مي آورد، اظهار داشت: آن چيزي كه سوريه را تا حد زيادي از آشوب خارج كرد و به آرامش رساند، حركت بسيج وارانه اي بود كه بر سياست هاي نظامي آن كشور حاكم شد. براي سركوب غربي ها و مخالفين فقط بايد به صورت يك بسيجي عمل كرد.

وي افزود: توصيه مي كنم برادران عزيز بسيجي در صحنه هاي سياسي بي تفاوت نباشند و اگر انحراف ديدند اظهار نظر كنند. همين طور كه در سازمان بسيج اساتيد نامه اي را امضاء و منتشر كردند كه شايد رئيس جمهور ايران را بيدار كند.

امام جمعه موقت تهران به انتصاب هايي كه در برخي وزارتخانه ها با وا


خطيب جمعه تهران: اگر مسئولين به بسيج اعتنا نكنند در آتش دوزخ خواهند سوخت

2 آذر 1392-10:28:32

منبع: خبرگزاري دفاع مقدس

پيوند: براي توضيحات بيشتر اينجا كليك كنيد

فرستنده: دبير سايت


تصاوير تكميلي:

امتياز:

   1

نسخه قابل چاپ متن مقاله ارسال براي دوستان

 نظرات (0)

نام

پست الكترونيك

عنوان نظر

متن نظر

 

نظرات شما پس از بازبيني و تاييد توسط سايت در قسمت نظرات در همين صفحه به معرض نمايش در خواهد آمد.

امتياز به مطلب: كمتر  بيشتر    
امروز

ورودحضرت امام (ره)به جماران


همايش
همايش ملي مطالبات حقوقي-بين‌المللي دفاع مقدس

همايش ملي مطالبات حقوقي-بين‌المللي دفاع مقدس

ورود به صفحه اصلي همايش

نمايش...

فصلنامه
فصلنامه پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

فصلنامه پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

فصلنامه‌ي علمي- ترويجي مطالعات دفاع مقدس، مقالات علمي اساتيد و پژوهشگران گرامي را در حوزه‌هاي ذيل مورد‌پذيرش قرار مي‌دهد.

نمايش...

بيانيه گام دوم انقلاب
گام دوم انقلاب

گام دوم انقلاب

بيانيه‌ي گام دوم رهبرانقلاب به مناسب 40 سالگي انقلاب اسلامي

نمايش...

فرآيند طرح‌هاي جايگزين و كسري خدمت مقدس سربازي
فرآيندانجام طرح پژوهشي جايگزين يا كسر خدمت

فرآيندانجام طرح پژوهشي جايگزين يا كسر خدمت

متقاضيان استفاده از طرح جايگزين يا كسر خدمت پس از مطالعه شرايط زير ضمن رعايت تمامي شرايط اقدام نمايند.

نمايش...

فراخوان
فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

قابل توجه كليه صاحب‌نظران، پژوهشگران، مدرسان و صاحبان انديشه

نمايش...


© 1386-1395 کلیه حقوق برای پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس محفوظ است.

نمايش و ارائه‌ي محتواها اعم از مقاله، كتاب و ... الزاماً به معناي ديدگاه بنیاد نمي‌باشد و تنها بيان كننده نظرات شخصي نويسندگان و بوجودآورندگان آنها مي‌باشد. برداشت، نمايش و ارائه كليه‌ي محتواهاي اين وبگاه تنها با ذكر صحيح و كامل منبع و برقراري پيوند مجاز مي‌باشد.

  ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره