كاربر ميهمان سه‌شنبه، 20 آذر 1397
 
پايداري - پايگاه اينترنتي پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

صفحه نخست| ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره

جستجو:  

صفحه نخست

اخبار

محتواها

نمايشگاه

جستجو

● طرح های کسر خدمت سربازی

ویژه نامه های الکترونیکی

● فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

● پژوهشکده مدیریت و سیاست دفاعی دفاع مقدس

● پژوهشکده علوم نظامی و مهندسی دفاع مقدس

● پژوهشکده تاریخ، ادبیات و فرهنگ دفاع مقدس

پايداري - محتواها

نمايش فهرست‌وار

ويژه‌‌نامه فهرستگان


مقالات

اسناد مكتوب

تصاوير

كتاب

اسناد صوتي

اسناد ويدئويي

پايان نامه

پايداري - كاربران

ثبت نام

ورود

صفحه شخصي

ارسال

◊ مقاله

◊ سند مكتوب

◊ تصوير

◊ كتاب

◊ سند صوتي

◊ سند ويديويي

◊ پايان نامه

 مسئول روابط عمومي كل سپاه تأكيد كرد: تعامل سپاه و دولت براي ايجاد امنيت پايداردر كشور

سردار شريف گفت: پيگيري اجراي طرح امنيت پايدار به قوت خود در حال انجام است البته همه سازمان‌ها و نهادها از جمله نيروي انتظامي و وزارت اطلاعات وظايف و مأموريت‌هاي خاص خود را در اين طرح دارند اما مسئوليت آن در جنوب شرق با قرارگاه قدس و در شمال غرب نيز با قرارگاه حمزه سيدالشهدا(ع) نيروي زميني سپاه با قوت در حال انجام است.

3 آذر 1392-09:09:02


مسئول روابط عمومي كل سپاه تأكيد كرد: تعامل سپاه و دولت براي ايجاد امنيت پايداردر كشور
3 آذر 1392-09:09:02
منبع: سايت سپاه نيوز
پيوند: براي توضيحات بيشتر اينجا كليك كنيد
فرستنده: دبير سايت

براي نمايش كامل تصوير كليك كنيد

چندي قبل اشرار مسلح در جنوب شرق در يك اقدام تروريستي وحشيانه جمعي از بهترين سربازان و فرزندان اين مرز و بوم را به شهادت رساندند. همچنين قاچاقچيان در يك حركت انتقام جويانه دادستان زابل را در يك عمليات ترور كردند كه در مدت كمتر از 10 روز تيم ترور توسط قرارگاه قدس نيروي زميني سپاه دستگير شدند.

در اين ميان برخي رسانه‌هاي معاند نظام تلاش كردند تا از يك سو با ناامن جلوه دادن جنوب شرق كشور فضاسازي كنند و از سوي ديگر ترفند اختلاف افكني ميان شيعه و سني را در كشور پيگيري نمايند كه با تلاش شبانه روزي سپاه و تعامل و همكاري مردم در ايجاد امنيت و بي‌اعتنايي به ادعاهاي دشمنان اين اقدام خنثي شد.

درباره جزئيات اين اقدامات سردار سرتيپ پاسدار رمضان شريف مسئول روابط عمومي كل سپاه در گفت و گويي با اشاره به مسائل مربوط به امنيت جنوب شرق كشور بيان داشت: طي سال‌هاي گذشته در جنوب شرق كشور از جمله استان سيستان و بلوچستان مسائل امنيتي ويژه‌اي از سوي اشرار همچون راه بندان و ايجاد مزاحمت براي مردم شاهد بوديم كه اين مسأله تا ورودي‌هاي استان‌هاي همجوار ادامه مي‌يافت.

سردار شريف گفت: اين اقدامات عمدتاً تلاش مذبوحانه‌اي بود كه برخي گروهك‌ها از شرايط امنيتي افغانستان و پاكستان و خلأ حضور جدي نيروهاي اين دو كشور در تأمين مرزهاي مشترك انجام مي‌دادند و مرتكب شرارت مي‌شدند.

وي با بيان اين‌كه اين مسائل امنيت جنوب شرق را با چالش‌هايي همراه كرده و موجب مزاحمت براي مردم شده بود، توضيح داد: علاوه بر اين شرارت‌ها ارائه خدمات نظام، وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها و... براي مردم با مشكل جدي مواجه بود.

تعامل دولت و سپاه در برقراري امنيت

مسئول روابط عمومي كل سپاه با تأكيد بر تعامل نيروهاي مسلح از جمله سپاه پاسداران با دولت يازدهم گفت: موضوع برقراري امنيت در جنوب شرق و شمال غرب كشور مصوبه شوراي عالي امنيت ملي است كه در رأس آن رئيس‌جمهور محترم قرار دارند. همچنين اخيراً وزير كشور در بازديدي كه از جنوب شرق داشت بر ادامه طرح شهيد شوشتري براي امنيت پايدار در اين منطقه تأكيد كرد. اجراي طرح هم مورد تأكيد دولت و هم مورد تأكيد سپاه است و سپاه پاسداران تلاش مي‌كند با برقراري امنيت پايدار در منطقه، فرصتي براي حضور و فعاليت همه وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها و نهادها در جهت توسعه منطقه ايجاد شود.

سردار شريف تأكيد كرد: پيگيري اجراي طرح امنيت پايدار به قوت خود در حال انجام است البته همه سازمان‌ها و نهادها از جمله نيروي انتظامي و وزارت اطلاعات وظايف و مأموريت‌هاي خاص خود را در اين طرح دارند اما مسئوليت آن در جنوب شرق با قرارگاه قدس نيروي زميني سپاه و در شمال غرب با قرارگاه حمزه سيدالشهدا است.

اجراي طرح «امنيت پايدار» موسوم به طرح شهيد شوشتري

مسئول روابط عمومي كل سپاه پاسداران ادامه داد: از حدود 4 سال پيش امنيت جنوب شرق به سپاه و نيروي زميني آن واگذار شد كه اين نهاد از آن موقع طرح «امنيت پايدار» را با مؤلفه‌هاي مشخص دنبال مي‌كند.

سردار شريف با برشمردن مؤلفه‌هاي طرح شهيد شوشتري، واگذاري امنيت به مردم، امنيت بيشتر مرزها و توسعه شبكه اطلاعاتي بر حوادثي كه در سيستان و بلوچستان در شرف وقوع است را از جمله اين مؤلفه‌ها بيان كرد.

سردار شريف افزود: در كنار اين طرح امنيتي توسعه و رونق اقتصادي همچنين ايجاد كسب و كار از طريق وزارتخانه‌ها، نهادها و سازمان‌هاي استان را دنبال و پيگيري كرده‌ايم.

مسئول روابط عمومي كل سپاه با تأكيد بر اين‌كه روند اجراي اين طرح و بهبود امنيت روندي رو به رشد داشت، گفت: از آن پس استان سيستان و بلوچستان ديگر شاهد حضور اشرار و تروريست‌ها در شهرها، روستاها و جاده‌هاي اصلي استان نبود، هرچند كه برخي گروهك‌هاي معاند تلاش مذبوحانه‌اي براي اعلام حضور داشتند.

خنثي‌سازي عمليات‌هاي تروريستي انتحاري

سردار شريف با اشاره به اين‌كه طرح شهيد شوشتري براي امنيت پايدار طرح مثبتي است، به ارائه مثالي پرداخت و افزود: در 11 الي 12 مورد قرار بود تلاش‌هايي براي انجام عمليات انتحاري انجام بگيرد كه قبل از رسيدن تروريست‌ها به محل از سوي نيروهاي مسلح با فرماندهي قرارگاه قدس نيروي زميني سپاه دستگير شدند و خنثي‌سازي صورت گرفت.

وي ادامه داد: با تلاش‌هاي انجام گرفته در 2 سال گذشته جنوب شرق كشور و استان سيستان و بلوچستان شاهد حادثه خاصي نبود، مگر حادثه‌اي كه از سوي قاچاقچيان براي مرزبانان كشورمان رخ داد.

مسئول روابط عمومي كل سپاه پاسداران با بيان اين‌كه حضور جدي طوايف و قبايل سيستان و بلوچستان در به عهده گرفتن امنيت جنوب شرق، فضاي تنفس را از گروه‌هاي معاند گرفته بود، افزود: آن‌ها از وجود طرح امنيت پايدار شهيد شوشتري به‌شدت برآشف


مسئول روابط عمومي كل سپاه تأكيد كرد: تعامل سپاه و دولت براي ايجاد امنيت پايداردر كشور

3 آذر 1392-09:09:02

منبع: سايت سپاه نيوز

پيوند: براي توضيحات بيشتر اينجا كليك كنيد

فرستنده: دبير سايت


تصاوير تكميلي:

امتياز:

   1

نسخه قابل چاپ متن مقاله ارسال براي دوستان

 نظرات (0)

نام

پست الكترونيك

عنوان نظر

متن نظر

 

نظرات شما پس از بازبيني و تاييد توسط سايت در قسمت نظرات در همين صفحه به معرض نمايش در خواهد آمد.

امتياز به مطلب: كمتر  بيشتر    
امروز

عمليات مطلع الفجر، منطقه گيلان غرب وسرپل ذهاب
شهادت آيت ا...سيدعبدالحسين"سومين شهيدمحراب "نماينده ي امام وامام جمعه شيرازتوسط منافقين


همايش ملي علوم و معارف دفاع مقدس در آموزش و پروش
در همايش همايش ملي علوم و معارف دفاع مقدس در آموزش و پروش:

در همايش همايش ملي علوم و معارف دفاع مقدس در آموزش و پروش:

انعقاد تفاهنامه بين ستاد كل نيروهاي مسلح و وزارت آموزش و پرورش

نمايش...

ويژه
باز نگاهي به جنگ (بخش ۵)

باز نگاهي به جنگ (بخش ۵)

سرتيپ دوم بازنشسته پاسدار دكتر محمدعلي باراني

نمايش...

فراخوان
فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

قابل توجه كليه صاحبنظران، پژوهشگران، مدرسان و صاحبان انديشه

نمايش...


© 1386-1395 کلیه حقوق برای پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس محفوظ است.

نمايش و ارائه‌ي محتواها اعم از مقاله، كتاب و ... الزاماً به معناي ديدگاه بنیاد نمي‌باشد و تنها بيان كننده نظرات شخصي نويسندگان و بوجودآورندگان آنها مي‌باشد. برداشت، نمايش و ارائه كليه‌ي محتواهاي اين وبگاه تنها با ذكر صحيح و كامل منبع و برقراري پيوند مجاز مي‌باشد.

  ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره