كاربر ميهمان سه‌شنبه، 28 خرداد 1398
 
پايداري - پايگاه اينترنتي پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

صفحه نخست| ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره

جستجو:  

صفحه نخست

اخبار

محتواها

نمايشگاه

جستجو

● طرح های کسر خدمت سربازی

ویژه نامه های الکترونیکی

● فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

● پژوهشکده مدیریت و سیاست دفاعی دفاع مقدس

● پژوهشکده علوم نظامی و مهندسی دفاع مقدس

● پژوهشکده تاریخ، ادبیات و فرهنگ دفاع مقدس

پايداري - محتواها

نمايش فهرست‌وار

ويژه‌‌نامه فهرستگان


مقالات

اسناد مكتوب

تصاوير

كتاب

اسناد صوتي

اسناد ويدئويي

پايان نامه

پايداري - كاربران

ثبت نام

ورود

صفحه شخصي

ارسال

◊ مقاله

◊ سند مكتوب

◊ تصوير

◊ كتاب

◊ سند صوتي

◊ سند ويديويي

◊ پايان نامه

 جشنواره قرآني ‌برگزار شد/ سردار دهقاني: تنها پناهگاه در فتنه و تهاجم فرهنگي قرآن است

مرحله منطقه‌اي سي و دومين دوره مسابقات قرآن و اذان وزارت دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح منطقه فارس و جنوب كشور با معرفي نفرات برگزيده در شيراز به كار خود پايان داد.

3 آذر 1392-09:44:30


جشنواره قرآني ‌برگزار شد/ سردار دهقاني: تنها پناهگاه در فتنه و تهاجم فرهنگي قرآن است
3 آذر 1392-09:44:30
منبع: سايت سپاه نيوز
پيوند: براي توضيحات بيشتر اينجا كليك كنيد
فرستنده: دبير سايت

براي نمايش كامل تصوير كليك كنيد

مرحله منطقه‌اي سي و دومين دوره مسابقات قرآن و اذان وزارت دفاع و پشتيباني ويژه منطقه فارس و جنوب كشور به كار خود پايان داد.

اين مسابقات در شيراز در دو بخش خواهران و برادران ويژه كاركنان، همسران و فرزندان و سربازان وزارت دفاع استان‌هاي فارس، بوشهر،‌ هرمزگان، كهگيلويه و بويراحمد و كرمان برگزار شد.

مسابقات مذكور در رشته‌هاي حفظ يك جزء، سه جزء، 5 جزء و 10 جزء، قرائت ترتيل، قرائت تحقيق و اذان اجرا شد.

اختتاميه اين مسابقات براي اولين بار به صورت جشنواره قرآني و در قالب مراسم تجليل از فعالان و برگزيدگان سي و دومين دوره مسابقات قرآن كريم وزارت دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح منطقه فارس و جنوب كشور برگزار شد كه در طي آن از 90 نفر از برگزيدگان اين مسابقات تجليل به عمل آمد.

جشنواره قرآني وزارت دفاع در استان فارس و جنوب كشور با قرائت آياتي چند از كلام‌الله مجيد توسط نفر اول قرائت تحقيق اين مسابقات آغاز و در ادامه سرود ملي ايران پخش شد.

سپس سردار ناصر دهقاني، معاون تبليغات و روابط عمومي وزارت دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح به ايراد سخنراني پرداخت.

وي در اين مراسم ضمن تسليت ايام عزاداري امام حسين(ع) بر ضرورت استفاده از اين ايام تأكيد كرد و گفت: حاملان قرآن قلب و روح خود را منزلگاه قرآن كرده و شرافت قرآني پيدا كرده‌اند و قلب و ذكر آن‌ها به بركت قران شرافت پيدا كرده است.

سردار دهقاني خاطرنشان كرد: بحمدالله حيات ما در دوره‌اي قرار گرفته است كه قرآن كريم در آن، عزت پيدا كرده و آثار عملي، عمل به قرآن ظهور و بروز پيدا كرده است.

معاون تبليغات و روابط عمومي وزارت دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح ادامه داد:‌ در اين دوره قرآن كريم محور زندگي ما و وجه همت مسئولان و زمامداران كشور به خصوص در رأس همه مقام معظم رهبري شد.

وي اظهار كرد: معظم‌له اول مشوق در راه عمل به قرآن و فرامين آن هستند و راهبر ترويج عمل به قرآن وجه همت ايشان است و ما نيز به توفيق الهي به دنبال اجراي اين رهنمون الهي هستيم.

سردار دهقاني عنوان كرد: امروز قرآن در وانفساي پديدار شدن ابرهاي فتنه و تهاجم فرهنگ‌هايي كه ناموس و عقيده و باور ما را هدف گرفته‌اند تنها پناهگاه ماست و اين كتاب الهي، پناهگاه امني است كه آسيب نمي‌بيند و فرزندان و خود ما را از اين تهاجمات مصون خواهد داشت.

معاون تبليغات و روابط عمومي وزارت دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح تأكيد كرد: امروز كه از فرهنگ‌هاي مختلف غبار فتنه بر مي‌خيزد و از دنياي مسيحيت و يهود و جريان‌هاي انحرافي در درون دنياي اسلام كه به دست استعمار به وجود آمده از جمله فرقه‌هاي وهابيت و تكفيري، تنها پناهگاه ما قرآن است.

وي با تأكيد بر اينكه امروز قرآن بزرگ‌ترين سرمايه اسلام است كه بايد منشأ توليد علم، انديشه و دانش شود، بر ضرورت استفاده از اين سرمايه الهي تأكيد كرد و افزود: اگر سرمايه‌اي معطل بماند و مورد استفاده قرار نگيرد اسراف است.

سردار دهقاني تأكيد كرد: قرآن به عنوان عظيم‌ترين سرمايه دنياي اسلام و بزرگترين سرمايه ملت ايران نبايد معطل بماند و اين سرمايه بايد در گردش باشد و توليد كننده دانش، عفت و ايمان باشد و بر ايمان و علم ما بيفزايد.

معاون تبليغات و روابط عمومي وزارت دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح ابراز اميدواري كرد: قدر اين سرمايه را بدانيم و از آن استفاده برده و در گردش بياوريم.

وي در ادامه سخنان خود به برگزاري اين مسابقات قرآن اشاره كرد و گفت: برگزاري تمام مسابقات قرآن و جشنواره‌هاي قرآني مقدمه‌اي جهت به دست آوردن اين سرمايه الهي است.

سردار دهقاني خاطرنشان كرد: امسال مسابقات قرآني به صورت منطقه‌اي در وزارت دفاع در 6 منطقه شيراز، اصفهان، مشهد و سه منطقه در شرق، غرب و مركز تهران برگزار مي‌شود.

معاون تبليغات و روابط عمومي وزارت دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح ابراز كرد: با برگزاري مرحله اول اين مسابقات در شيراز مشخص شد كه چه سرمايه‌هاي عظيم قرآني نهفته است كه اين سرمايه‌ها در صورتي كه ابتكار عمل به دست داشته باشند و فرصت ابراز انديشه‌ها، طرح‌ها و برنامه‌هايشان داشته باشند، مي‌توانند اين سرمايه‌هاي عظيم را به حركت درآورند.

وي با بيان اينكه در مسابقات قرآن امسال در وزارت دفاع 30 هزار نفر شركت كردند، گفت: در مرحله نيمه نهايي 5 هزار نفر مشاركت كردند و ان‌شاءالله مسابقات در سطح پاياني در تهران برگزار خواهد شد.

سردار دهقاني در بخش پاياني سخنان خود از دست‌اندركاران و كساني كه براي برگزاري اين مسابقات تلاش كردند، تقدير به عمل آورد.

حجت‌الاسلام سيدمحمد ميرعمادي، ارشد عقيدتي ـ سياسي وزارت دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح منطقه فارس در ابتداي اين مراسم طي سخناني گ


جشنواره قرآني ‌برگزار شد/ سردار دهقاني: تنها پناهگاه در فتنه و تهاجم فرهنگي قرآن است

3 آذر 1392-09:44:30

منبع: سايت سپاه نيوز

پيوند: براي توضيحات بيشتر اينجا كليك كنيد

فرستنده: دبير سايت


تصاوير تكميلي:

امتياز:

   1

نسخه قابل چاپ متن مقاله ارسال براي دوستان

 نظرات (0)

نام

پست الكترونيك

عنوان نظر

متن نظر

 

نظرات شما پس از بازبيني و تاييد توسط سايت در قسمت نظرات در همين صفحه به معرض نمايش در خواهد آمد.

امتياز به مطلب: كمتر  بيشتر    
امروز

ورودحضرت امام (ره)به جماران


همايش
همايش ملي مطالبات حقوقي-بين‌المللي دفاع مقدس

همايش ملي مطالبات حقوقي-بين‌المللي دفاع مقدس

ورود به صفحه اصلي همايش

نمايش...

فصلنامه
فصلنامه پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

فصلنامه پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

فصلنامه‌ي علمي- ترويجي مطالعات دفاع مقدس، مقالات علمي اساتيد و پژوهشگران گرامي را در حوزه‌هاي ذيل مورد‌پذيرش قرار مي‌دهد.

نمايش...

بيانيه گام دوم انقلاب
گام دوم انقلاب

گام دوم انقلاب

بيانيه‌ي گام دوم رهبرانقلاب به مناسب 40 سالگي انقلاب اسلامي

نمايش...

فرآيند طرح‌هاي جايگزين و كسري خدمت مقدس سربازي
فرآيندانجام طرح پژوهشي جايگزين يا كسر خدمت

فرآيندانجام طرح پژوهشي جايگزين يا كسر خدمت

متقاضيان استفاده از طرح جايگزين يا كسر خدمت پس از مطالعه شرايط زير ضمن رعايت تمامي شرايط اقدام نمايند.

نمايش...

فراخوان
فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

قابل توجه كليه صاحب‌نظران، پژوهشگران، مدرسان و صاحبان انديشه

نمايش...


© 1386-1395 کلیه حقوق برای پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس محفوظ است.

نمايش و ارائه‌ي محتواها اعم از مقاله، كتاب و ... الزاماً به معناي ديدگاه بنیاد نمي‌باشد و تنها بيان كننده نظرات شخصي نويسندگان و بوجودآورندگان آنها مي‌باشد. برداشت، نمايش و ارائه كليه‌ي محتواهاي اين وبگاه تنها با ذكر صحيح و كامل منبع و برقراري پيوند مجاز مي‌باشد.

  ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره