كاربر ميهمان چهارشنبه، 14 خرداد 1399
 
پايداري - پايگاه اينترنتي پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

صفحه نخست| ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره

جستجو:  

صفحه نخست

اخبار

محتواها

نمايشگاه

جستجو

● طرح های کسر خدمت سربازی

ویژه نامه های الکترونیکی

● فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

● پژوهشکده مدیریت و سیاست دفاعی دفاع مقدس

● پژوهشکده علوم نظامی و مهندسی دفاع مقدس

● پژوهشکده تاریخ، ادبیات و فرهنگ دفاع مقدس

پايداري - محتواها

نمايش فهرست‌وار

ويژه‌‌نامه فهرستگان


مقالات

اسناد مكتوب

تصاوير

كتاب

اسناد صوتي

اسناد ويدئويي

پايان نامه

پايداري - كاربران

ثبت نام

ورود

صفحه شخصي

ارسال

◊ مقاله

◊ سند مكتوب

◊ تصوير

◊ كتاب

◊ سند صوتي

◊ سند ويديويي

◊ پايان نامه

 حجت‌الاسلام والمسلمين مصلحي در همايش بزرگداشت حماسه 9دي / فتنه ۸۸ يك براندازي بود نه دعواي انتخاباتي

رئيس سازمان نشر آثار و ارزش‌هاي مشاركت روحانيت در دفاع مقدس گفت: فتنه در روز عاشورا بسيار عيان به خيابان آمد و با اهانت به امام حسين(ع) خود را نشان داد و از اين رو با هدايت و تدبير مقام معظم رهبري حماسه ۹ دي رقم خورد.

9 دي 1392-10:07:35


حجت‌الاسلام والمسلمين مصلحي در همايش بزرگداشت حماسه 9دي / فتنه ۸۸ يك براندازي بود نه دعواي انتخاباتي
9 دي 1392-10:07:35
منبع: خبرگزاري دفاع مقدس
پيوند: براي توضيحات بيشتر اينجا كليك كنيد
فرستنده: دبير سايت

براي نمايش كامل تصوير كليك كنيد

حجت‌الاسلام حيدر مصلحي رئيس سازمان نشر آثار و ارزش‌هاي مشاركت روحانيت در دفاع مقدس در همايش بزرگداشت حماسه ۹دي كه در جمع بسيجيان برگزار شد، ضمن تسليت ارتحال نبي اكرم اسلام(ص) و امام حسن(ع) و امام رضا(ع) اظهار داشت: اسلام چارچوب‌هاي ارتباط سياسي، اقتصادي و فرهنگي را مشخص كرده‌ است و مباني انقلاب اسلامي و مباني ديني بايد چارچوب حركت ما در كشور باشد؛ چرا كه امروز امت انقلاب اسلامي در دنيا حرف اول را مي‌زند.

آمريكا تلاش دارد با دلارهاي عربستان و قطر بشار را ساقط كند

وزير سابق اطلاعات با اشاره به هزينه‌هاي استكبار آمريكا و اروپا در مدت سه سال براي براندازي حكومت بشاراسد ادامه داد: آن‌ها تلاش دارند تا با دلارهاي فرعون‌هاي منطقه يعني عربستان و قطر بشار را ساقط كنند چرا كه اسد در معقوله مقاومت در منطقه محكم ايستاده است.

وي با اشاره به بن‌بست طراحي‌هاي اوباما براي حمله نظامي به سوريه يادآور شد: ما معتقديم بحث اصلي در سوريه موضوع مقاومت است، هرچند كه ما كمكي هم به سوريه نمي‌كنيم و غربي‌ها نيز مي‌دانند اگر بگويند ايران به سوريه كمك كرده در واقع به عدم تأثيرگذاري تحريم‌ها اشاره كرده‌اند.

مصلحي با تأكيد بر اينكه جمهوري اسلامي در اوج قدرت و ملت‌هاي تابع انقلاب اسلامي از بهترين ملت‌ها هستند، خاطرنشان كرد: اگر امر ولايت نباشد اين موضوع مهم از دست مي‌رود چرا كه ساختار حكومتي انقلاب اسلامي در دنيا همانندي ندارد.

وزير سابق اطلاعات حركت حضرت امام(ره) در تبيين نظام ولايت فقيه را يك اقدام نو در دنياي اسلام عنوان كرد و افزود: بيداري اسلامي شكل‌گرفته در منطقه كه به تأثي از انقلاب اسلامي متوقف نشده است و عليرغم طراحي‌هاي استكبار بنده با اطلاعات دقيق مي‌گويم كه بيداري اسلامي ادامه دارد.

وي با تشريح اين موضوع كه ساختاري كه حضرت امام(ره) آن را شكل داد عمودش بحث ولايت فقيه است كه توانسته در مقاطع مختلف طراحي‌هاي دشمن را خنثي كند، افزود: همه مشكلات دشمن به اعتراف خودشان در اين ولايت فقيه است؛ مؤسسات پژوهشي آمريكا در ظاهر مسائلي در اين زمينه فهميده‌اند اما نمي‌توانند باطن بحث ولايت‌فقيه را درك كنند.

مصلحي با اشاره به برنامه‌هاي مختلف دشمن براي نابودي انقلاب اسلامي به مسئله ۸سال دفاع مقدس اشاره كرد و يادآور شد: تحريم‌ها در دوران جنگ بسيار شديد‌تر از امروز بود و در عين حال توطئه‌هاي بني‌صدر نيز به جنگ ضربه مي‌زد.

ماجراي ديدار با وليعهد عربستان و اظهارات اين مقام سعودي درباره جنگ ايران و عراق

مصلحي به ديدار خود با يكي از مقامات عربستاني در دوران وزارتش اشاره كرد و گفت: بنده با همين وليعهدي كه در حال حاضر مرده است، جلسه داشته‌ام، او به من گفت ما در دوران جنگ به خاطر عرب بودن صدام از وي حمايت كرديم، من هم به او پاسخ دادم كه ببينيد امروز صدام كجاست و جمهوري اسلامي چه جايگاهي دارد.

وزير سابق اطلاعات به استراتژي دوم دشمن از دهه ۷۰ همزمان با كليد زدن جنگ نرم اشاره كرد و اظهار داشت: دشمنان در استراتژي دوم به دنبال تغيير هويت‌ ارزش‌هاي انقلاب و جلوگيري از پيشرفت‌هاي جمهوري اسلامي بودند به ويژه در زمينه پيشرفت علمي كه همواره سعي داشتند مشكل‌تراشي كنند

دولت نهم را بايد از دولت دهم تفكيك كرد

وي به شكل‌گيري دولت نهم بر طبق شاخص‌هاي مقام معظم رهبري كه منطبق بر گفتمان انقلاب اسلامي بود اشاره كرد و يادآور شد: ما بايد دولت نهم و دولت دهم را از يكديگر تفكيك كنيم چرا كه دولت نهم بر اساس شاخص‌ها و گفتمان امام و رهبري شكل گرفت و موفقيت‌هاي بسياري داشت هرچند كه عده‌اي كوشيدند با هدف ضربه به ولايت و رهبري اين دستاورد‌ها را زير سؤال ببرند.

در مشكلات ۲ سال پاياني دولت دهم دست سرويس‌هاي اطلاعاتي را خالي نمي‌بينيم

مصلحي با بيان اينكه دولت دهم در دو سال پاياني عمر خود دچار مشكلاتي شد، تأكيد كرد: ما در همانجا دست به سرويس‌هاي اطلاعاتي را خالي نمي‌بينيم؛ ‌ امروز سرويس‌هاي اطلاعاتي فرد مورد نظر را شناسايي مي‌كنند و براي او مشكلي ايجاد مي‌كنند و بر اساس آن مشكل از فرد مي‌خواهند كه با آن‌ها همكاري كند و به طور مثال به مسئول دفتر يك شخصي مي‌گويند كه اجازه ندهيد كه افراد قدرتمند در اين حوزه به كار گرفته شوند؛ لذا اين دقيقاً به معناي جلوگيري از پيشرفت است.

مصلحي تأكيد كرد: همانطور كه سرويس‌هاي اطلاعاتي عليه جمهوري اسلامي فعال هستند، ما نيز فعاليم و اينطور نيست كه دست از سر دشمنان برداريم.

مشاور ويژه نماينده ولي فقيه در سپاه، افزود: دشمن براي تخريب گفتماني كه مقام معظم رهبري آن را تبيين كرده است طراحي سنگيني انجام مي‌دهد از جمله در بخش اقتصاد مقاومتي دشمنان در راستاي جنگ نرم برنامه دارند.

دشمن بعد از


حجت‌الاسلام والمسلمين مصلحي در همايش بزرگداشت حماسه 9دي / فتنه ۸۸ يك براندازي بود نه دعواي انتخاباتي

9 دي 1392-10:07:35

منبع: خبرگزاري دفاع مقدس

پيوند: براي توضيحات بيشتر اينجا كليك كنيد

فرستنده: دبير سايت


تصاوير تكميلي:

امتياز:

   1

نسخه قابل چاپ متن مقاله ارسال براي دوستان

 نظرات (0)

نام

پست الكترونيك

عنوان نظر

متن نظر

 

نظرات شما پس از بازبيني و تاييد توسط سايت در قسمت نظرات در همين صفحه به معرض نمايش در خواهد آمد.

امتياز به مطلب: كمتر  بيشتر    
امروز

ارتحال ملكوتي حضرت امام خميني(ره)
انتخاب حضرت آيت ا...خامنه اي به رهبري نظام جمهوري اسلامي توسط مجلس خبرگان رهبري


فصلنامه
فصلنامه پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

فصلنامه پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

فصلنامه‌ي علمي- ترويجي مطالعات دفاع مقدس، مقالات علمي اساتيد و پژوهشگران گرامي را در حوزه‌هاي ذيل مورد‌پذيرش قرار مي‌دهد.

نمايش...

بيانيه گام دوم انقلاب
گام دوم انقلاب

گام دوم انقلاب

بيانيه‌ي گام دوم رهبرانقلاب به مناسب 40 سالگي انقلاب اسلامي

نمايش...

فرآيند طرح‌هاي جايگزين و كسري خدمت مقدس سربازي
فرآيندانجام طرح پژوهشي جايگزين يا كسر خدمت

فرآيندانجام طرح پژوهشي جايگزين يا كسر خدمت

متقاضيان استفاده از طرح جايگزين يا كسر خدمت پس از مطالعه شرايط زير ضمن رعايت تمامي شرايط اقدام نمايند.

نمايش...

فراخوان
فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

قابل توجه كليه صاحب‌نظران، پژوهشگران، مدرسان و صاحبان انديشه

نمايش...


© 1386-1395 کلیه حقوق برای پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس محفوظ است.

نمايش و ارائه‌ي محتواها اعم از مقاله، كتاب و ... الزاماً به معناي ديدگاه بنیاد نمي‌باشد و تنها بيان كننده نظرات شخصي نويسندگان و بوجودآورندگان آنها مي‌باشد. برداشت، نمايش و ارائه كليه‌ي محتواهاي اين وبگاه تنها با ذكر صحيح و كامل منبع و برقراري پيوند مجاز مي‌باشد.

  ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره