كاربر ميهمان دوشنبه، 25 تير 1397
 
پايداري - پايگاه اينترنتي پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

صفحه نخست| ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره

جستجو:  

صفحه نخست

اخبار

محتواها

نمايشگاه

جستجو

● طرح های کسر خدمت سربازی

ویژه نامه های الکترونیکی

● فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

● پژوهشکده مدیریت و سیاست دفاعی دفاع مقدس

● پژوهشکده علوم نظامی و مهندسی دفاع مقدس

● پژوهشکده تاریخ، ادبیات و فرهنگ دفاع مقدس

پايداري - محتواها

نمايش فهرست‌وار

ويژه‌‌نامه فهرستگان


مقالات

اسناد مكتوب

تصاوير

كتاب

اسناد صوتي

اسناد ويدئويي

پايان نامه

پايداري - كاربران

ثبت نام

ورود

صفحه شخصي

ارسال

◊ مقاله

◊ سند مكتوب

◊ تصوير

◊ كتاب

◊ سند صوتي

◊ سند ويديويي

◊ پايان نامه

 فرازهايي از زندگي راوي حماسه ها

سردار شهيد حاج احمد سياف زاده، به عنوان يك فرمانده حاضر در جبهه ها ، بدون هيچگونه تشريفات در هر نوع سفر راهيان نور و آموزش روايتگران و سخنراني ها حاضر مي شدويكي از مهمتري خصائص وي اخلاص و بدون تكلف بودن در اين عرصه ها بود.

1 بهمن 1392-08:44:24


فرازهايي از زندگي راوي حماسه ها
1 بهمن 1392-08:44:24
منبع: سپاه نيوز
پيوند: براي توضيحات بيشتر اينجا كليك كنيد
فرستنده: دبير سايت

براي نمايش كامل تصوير كليك كنيد

خبرگزاري پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس؛ آغازين روز از بهمن ماه سال 1390 شيرمردي ديگر از نسل همت ، باقري و كاظمي ها رخت سفر بر بست ،حاج احمد سياف زاده بارها در اوج عمليات با رشادت و خستگي ناپذيري و در زير آتش، به استقبال شهادت رفت، مجروحيتهاي زيادي را به جان خريد، اما بدون خستگي، با انگيزه و پرشور به كار خود ادامه داد ،عاقبت ،اين سردار بي‌ادعا، در شب رحلت حضرت رسول اكرم (ص) و شهادت امام حسن مجتبي (ع) به علت عارضه‌ي شيميايي و ايست قلبي دعوت حق را لبيك گفت و به درجه رفيع شهادت نائل گشت.

در آستانه دومين سالگرد شهادت اين غيور مرد سپاه اسلام فرازهايي از زندگي وي را ورق مي زنيم.

تولد ونوجواني:

حاج احمد سياف‌زاده در سال 1335 در شهر اهواز در يك خانواده مذهبي وصاحب نام ،ديده به جهان گشود.از سال 1344فعاليت هاي احمد به عنوان يك نوجوان متعهد در قالب كلاسهاي قرآن وسخنراني ها رونق بيشتري گرفت. از سال1344 كه خانواده سياف، خيابان سعدي اهواز را به جهت مركزيت موقعيت‌هاي مذهبي و اجتماعي به عنوان محل سكونت برگزيدند، فعاليت‌مذهبي احمد نيز به عنوان يك نوجوان متعهد در قالب شركت در كلاس‌هاي قرآن و سخنراني، رونق بيشتري گرفت.

مبارزه عليه رژيم طاغوت:

با شروع مبارزات انقلابي در شهر اهواز، به خيل مردم فهيم و مبارز خوزستان پيوست و با شركت در جلسات ضدرژيم شاهنشاهي و گروه‌هاي مبارز فعاليت خود را آغاز نمود. ايشان با فعاليت‌نماياني كه در اين زمينه داشت، سرانجام توسط اداره ساواك خوزستان مورد نظر قرار گرفت و به همين دليل به مشهد مقدس محل زيارتي خانواده سياف زاده كه در ايام تابستان محل سكونت آنان بود، هجرت كرد.به مدت يك سال تحصيلي در شهر مشهد و در جوار بارگاه ملكوتي امام رضا (ع) مشغول تحصيل شد و مبارزات انقلابي خود را در سال 1355 الي 56 در كنار شهيداني مانند سيدمهدي، سيدهادي و سيدحسن فاضل حسيني آغاز كرد و پشت سر مبارزان بنام مشهد يعني حضرت آيت‌الله العظمي امام خامنه‌اي (رهبر معظم انقلاب) فعاليت‌هاي چريكي داشت و به خاطر متواري شدن از دست ايادي رژيم و همچنين ديدار با مبارزان سرشناس انقلاب كه به استان‌هاي ديگر تبعيد شده بودند، مدتي را به اين نحو گذراند . برگرفته از وب سايت ستاد يادمان ايثار

بازگشت به اهواز:

با داغ شدن بحث مبارزات انقلابي مردم به رهبري امام (ره) و رساندن پيام ايشان به مردم از طريق علماي صاحب نفوذ در شهرهاي ايران،‌به اهواز برگشت و با كمك به انقلابيون در به دست آوردن اسنادي از ساواك و بازخواني آن ، مبارزه را از سر گرفت.ايشان طبق فرمان امام خميني (ره) مبني بر ترك پادگان‌ها، از خدمت سربازي متواري شد. مأموران ساواك در پي جستجوي او همواره خانه ايشان را در نظر داشتند و سختي زيادي را براي خانواده اش ايجاد مي‌كردند.

اما (هنگامي كه در 22 بهمن سال 57) انقلاب به پيروزي رسيد در كميته‌هاي مردمي انقلاب حاضر بود و با تشكيل سپاه پاسداران انقلاب اسلامي، در ارديبهشت 58 به عضويت سپاه درآمد.

بنيانگذار واحد عمليات سپاه خوزستان:

به دليل شايستگي‌هايي كه از خود نشان داد، طي چند ماه اول تأسيس سپاه خوزستان به مسئوليت واحد عمليات سپاه خوزستان منصوب گرديد كه در واقع مي‌توان او را بنيان‌گذار اين واحد دانست. ايشان با توجه به روحيه انقلابي و شجاعت بي‌نظير در كنار شهيداني مانند غيوراصلي توانست آرامش و امنيت خوبي را در شهر اهواز ايجاد كند.

از مهم‌ترين بخش‌هاي وظائف ايشان در اين مسئوليت، حفاظت از شخصيت‌ها مانند آيت‌الله شفيعي نماينده امام،حراست از سازمان‌هاي مهم شهر اهواز مانند صدا و سيما، مبارزه با اشرار و عمليات چك و خنثي در شهر، گشت‌هاي شبانه ثاراله‌(ع) و برقراري امنيت عمومي شهر بود. حضور در جبهه:

با شروع جنگ تحميلي با وجود اينكه مسئولين جاي او را در سپاه خوزستان خالي مي‌دانستند بعد از يك ساماندهي كلي و ايجاد فضا جهت جايگزيني مناسب در اين مسئوليت، با شوقي فراوان به سوي جبهه‌هاي حق عليه باطل شتافت.

اولين مسئوليت ايشان در جنگ‌تحميلي، مسئول واحد طرح و عمليات قرارگاه قدس بود. بعد از تغييرات در نامگذاري قرارگاه‌ها و چينش‌هاي تاكتيك در رزم سپاه به عنوان مسئوليت طرح و عمليات قرارگاه كربلا (جنوب) منصوب گرديد.وقتي در سن 26 سالگي اين مسئوليت بزرگ را در جنگ برعهده گرفت با طرح‌هاي بكر و يگانه‌اي كه به مسئولين جنگ ارائه نمود وي را مبدل به فردي صاحب سبك در طرح و عمليات جنگ نمود.حضور ايشان در كنار شهيداني مانند سرلشكر حسن باقري( غلامحسين افشردي ) به عنوان مبتكران جنگ تحميلي، تكميل صاحب‌نظران دوران دفاع‌مقدس بود.

اخذ مدال فتح:

نقطه عطف اين امر ، در عمليات خيبر بود كه از طرف فرمانده كل سپاه مأموريت روشن نمود


فرازهايي از زندگي راوي حماسه ها

1 بهمن 1392-08:44:24

منبع: سپاه نيوز

پيوند: براي توضيحات بيشتر اينجا كليك كنيد

فرستنده: دبير سايت


تصاوير تكميلي:

امتياز:

   1

نسخه قابل چاپ متن مقاله ارسال براي دوستان

 نظرات (0)

نام

پست الكترونيك

عنوان نظر

متن نظر

 

نظرات شما پس از بازبيني و تاييد توسط سايت در قسمت نظرات در همين صفحه به معرض نمايش در خواهد آمد.

امتياز به مطلب: كمتر  بيشتر    
امروز

آغازمرحله ي دوم عمليات رمضان درمنطقه ي شرق كانال پرورش ماهي


همايش ملي علوم و معارف دفاع مقدس در آموزش و پروش
در همايش همايش ملي علوم و معارف دفاع مقدس در آموزش و پروش:

در همايش همايش ملي علوم و معارف دفاع مقدس در آموزش و پروش:

انعقاد تفاهنامه بين ستاد كل نيروهاي مسلح و وزارت آموزش و پرورش

نمايش...

ويژه
باز نگاهي به جنگ (بخش ۵)

باز نگاهي به جنگ (بخش ۵)

سرتيپ دوم بازنشسته پاسدار دكتر محمدعلي باراني

نمايش...

كسر خدمت
اطلاعيه: طرح هاي پژوهشي كسر خدمت

اطلاعيه: طرح هاي پژوهشي كسر خدمت

فرآيند انجام پروژه‌ تحقيقاتي به عنوان بخشي از خدمت سربازي

نمايش...

فراخوان
فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

قابل توجه كليه صاحبنظران، پژوهشگران، مدرسان و صاحبان انديشه

نمايش...


© 1386-1395 کلیه حقوق برای پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس محفوظ است.

نمايش و ارائه‌ي محتواها اعم از مقاله، كتاب و ... الزاماً به معناي ديدگاه بنیاد نمي‌باشد و تنها بيان كننده نظرات شخصي نويسندگان و بوجودآورندگان آنها مي‌باشد. برداشت، نمايش و ارائه كليه‌ي محتواهاي اين وبگاه تنها با ذكر صحيح و كامل منبع و برقراري پيوند مجاز مي‌باشد.

  ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره