كاربر ميهمان چهارشنبه، 14 خرداد 1399
 
پايداري - پايگاه اينترنتي پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

صفحه نخست| ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره

جستجو:  

صفحه نخست

اخبار

محتواها

نمايشگاه

جستجو

● طرح های کسر خدمت سربازی

ویژه نامه های الکترونیکی

● فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

● پژوهشکده مدیریت و سیاست دفاعی دفاع مقدس

● پژوهشکده علوم نظامی و مهندسی دفاع مقدس

● پژوهشکده تاریخ، ادبیات و فرهنگ دفاع مقدس

پايداري - محتواها

نمايش فهرست‌وار

ويژه‌‌نامه فهرستگان


مقالات

اسناد مكتوب

تصاوير

كتاب

اسناد صوتي

اسناد ويدئويي

پايان نامه

پايداري - كاربران

ثبت نام

ورود

صفحه شخصي

ارسال

◊ مقاله

◊ سند مكتوب

◊ تصوير

◊ كتاب

◊ سند صوتي

◊ سند ويديويي

◊ پايان نامه

 بهشتي كه به بها دادند!

سيد مجتبي حسيني، از جانبازان سرافراز 8 سال دفاع است كه هنوز تركش‌هاي يادگاري را با خود يدك مي‌كشد و ميزباني مي‌كند، وي كه امروز مدير جمعيت فرزندان شاهد و ايثارگر نو انديش خدمت گذار خراسان رضوي است، فتح خرمشهر را بابي براي شروع بهانه جويي‌هاي افرادي بيان مي‌كند كه تا آن روز جرئت مخالفت علني با جمهوري اسلامي نداشتند.

27 ارديبهشت 1393-13:45:07


بهشتي كه به بها دادند!
27 ارديبهشت 1393-13:45:07
منبع: سايت تبيان
پيوند: براي توضيحات بيشتر اينجا كليك كنيد
فرستنده: دبير سايت

براي نمايش كامل تصوير كليك كنيد

خبرگزاري پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس، حسيني با توجه با قرار گرفتن در ايام عمليات بيت‌المقدس يادي از عمليات مي‌كند و مي‌گويد: با خلع بني صدر از رياست جمهوري به دست امام در خرداد ماه 1360 تا قبل از فتح خرمشهر و بيرون راندن دشمن، بحث دفاع از كشور يك امر بديهي به نظر مي‌رسيد و اشخاصي كه با انديشه‌هاي امام و رزمندگان و مسئولان مكتبي آن زمان مخالفت مي‌كردند به خود اجازه بروز اين مخالفت را نمي‌دادند. همه تلاش‌ها براي سرنگوني و دفع دشمن و تجاوز او بود. در دومين سال جنگ پيروزي از آن مردم غيور و مسلمان ايران شده بود.

اين جانباز دفاع مقدس ادامه مي‌دهد: با آزادي خرمشهر در سوم خرداد 1361 و شكست رژيم بعث و فرار آن از مرزهاي ايران، بهانه جويي‌هاي معاندان جمهوري اسلامي در داخل و كارشكني منافقان آغاز شد و دست به تضعيف جبهه داخلي زدند تا آنجا كه مسئولان بودجه جنگ را تأمين نكردند و با ايجاد شبهه در بين اقشار جامعه، رزمندگان را نسبت به اهداف دفاع مقدس كردند.

مدير جمعيت فرزندان شاهد و ايثارگر نو انديش خدمت گذار خراسان رضوي فتح خرمشهر را به عنوان بزرگ‌ترين پيروزي سياسي- نظامي جمهوري اسلامي ايران در سال دوم جنگ عنوان مي‌كند و مي‌گويد: اين فتح از اهميت بسياري برخوردار بود. در اين عمليات توفيقات نظامي قابل توجهي از جمله آزادي 5400 كيلومتر مربع از سرزمين‌هاي اشغالي براي نيروهاي ايران بدست آمد و دشمن متجاوز براي اجتناب از تلفات بيشتر و حفظ بصره، با سرافكندگي بسيار، از خاك ايران عقب نشست. ين عمليات بزرگ و غرور آفرين الي بيت‌المقدس كه با اهداف استراتژيك و تاكتيكي خاصي به انجام رسيد، ضمن آنكه توانست در سه مرحله، خرمشهري را كه در ساعت 30/16 روز چهارم آبان 1359 و پس از 35 روز مقاومت بي نظير، سقوط كرده بود را در ساعت 11 بامداد سوم خرداد 1361 آزاد سازد، تغييرات چشمگيري را در روند جنگ ايجاد كرد و ايران را در موضعي فرادست قرار داد.

چگونه به تحريك يهوديان كافر مي‌شويد با اينكه رسول در بين شما است و تمسك به حق را براي شما ممكن مي‌سازد

وي اظهار مي‌كند: صدام پس از اشغال خرمشهر و به بهانه حمله سراسري اسراييل به جنوب لبنان، قصد داشت جنگ را خاتمه داده و امتياز خرمشهر را براي خود نگه دارد. از سوي ديگر فرماندهان ايراني با اطلاع از اين قصد بر آن شدند تا با فتح منطقه‌اي از خاك عراق و گرفتن امتياز اراضي، پايان عادلانه‌اي به جنگ بدهند. به اين ترتيب عمليات «رمضان» در چهار محور و پنج مرحله از سوي فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامي و ارتش جمهوري اسلامي ايران طراحي گرديد، تا با عبور از خط مرز بين‌المللي، يك زمين مثلث شكل به وسعت 1600 كيلومتر مربع تصرف شود.

اگرچه پس از فتح خرمشهر لزوم تعقيب و تنبيه متجاوزي كه خسارات جاني و مالي بسياري بر كشورمان وارد آورد امري بديهي به شمار مي‌آمد و كارشكني‌هاي برخي جريان‌هاي داخلي جبهه خودي را در اين مسير به تضعيف كشاند،‌ اما تضادهاي پيش آمده به روشني معيار شناخت دوستداران واقعي نظام اسلامي و ميزان سنجش ايمان آن‌ها به تداوم مسير انقلاب را پيش روي‌مان قرار مي‌دهد. به خصوص معيار شناخت كساني كه بارها ادعاي در خط امام بودن را دارند اما در صحنه عمل، رفتارهاي ديگري را بروز مي‌دهند و به بهانه جويي دست مي‌زنند.

حسيني با اشاره به تفسير آيه 101 سوره عمران مي‌گويد: چگونه به تحريك يهوديان كافر مي‌شويد با اينكه رسول در بين شما است و تمسك به حق را براي شما ممكن مي‌سازد، چون اگر شما در هنگامي كه آن حضرت آيات را بر شما تلاوت مي‌كند، خوب گوش فرا دهيد؛ و در آن تدبر كنيد و اگر تدبرتان كم بود و يا نتوانستيد ابتدا به رسول مراجعه كنيد.

و اين عمل يعني رجوع به پيغمبر و ابطال شبهه‌هايي كه يهود القا كرده و تمسك به آيات خدا و دست به دامن رسول شدن، خود اعتصام به خدا و رسول است؛ و اعتصام به خدا و رسول هم در حقيقت اعتصام به خدا است؛ و كسي كه به خدا اعتصام كند و به دامن او چنگ بزند، به سوي صراط مستقيم هدايت شده است.

وي مي‌افزايد: هرچند آيه‌اي در قرآن وجود ندارد كه با صراحت بر ولايت فقيه دلالت كند، ولي برخي آيات قرآن با كمك روايات و حكم عقل بر اين امر دلالت مي‌كنند

خداوند امر فرموده است: اي كساني كه ايمان آورده‌ايد! از خدا و رسول خدا و اولياي امرتان (متصديان رهبري و حكومت) پيروي كنيد و اگر دربارهء چيزي با يكديگر كشمكش پيدا كرديد، آن را به خدا و رسول خدا عرضه بداريد.

محور استدلال به اين آيهء شريفه، واژهء «اولي الامر» است كه خداي متعال پس امر به پيروي از پيامبر، پيروي از آنان را واجب مي‌داند.

دربارهء مصداق اولي الامر، تفسيرهاي بي شماري ارائه شده است. اگر ثابت شود ائمهء معصومين (عليه‌السلام) به


بهشتي كه به بها دادند!

27 ارديبهشت 1393-13:45:07

منبع: سايت تبيان

پيوند: براي توضيحات بيشتر اينجا كليك كنيد

فرستنده: دبير سايت


تصاوير تكميلي:

امتياز:

   1

نسخه قابل چاپ متن مقاله ارسال براي دوستان

 نظرات (0)

نام

پست الكترونيك

عنوان نظر

متن نظر

 

نظرات شما پس از بازبيني و تاييد توسط سايت در قسمت نظرات در همين صفحه به معرض نمايش در خواهد آمد.

امتياز به مطلب: كمتر  بيشتر    
امروز

ارتحال ملكوتي حضرت امام خميني(ره)
انتخاب حضرت آيت ا...خامنه اي به رهبري نظام جمهوري اسلامي توسط مجلس خبرگان رهبري


فصلنامه
فصلنامه پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

فصلنامه پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

فصلنامه‌ي علمي- ترويجي مطالعات دفاع مقدس، مقالات علمي اساتيد و پژوهشگران گرامي را در حوزه‌هاي ذيل مورد‌پذيرش قرار مي‌دهد.

نمايش...

بيانيه گام دوم انقلاب
گام دوم انقلاب

گام دوم انقلاب

بيانيه‌ي گام دوم رهبرانقلاب به مناسب 40 سالگي انقلاب اسلامي

نمايش...

فرآيند طرح‌هاي جايگزين و كسري خدمت مقدس سربازي
فرآيندانجام طرح پژوهشي جايگزين يا كسر خدمت

فرآيندانجام طرح پژوهشي جايگزين يا كسر خدمت

متقاضيان استفاده از طرح جايگزين يا كسر خدمت پس از مطالعه شرايط زير ضمن رعايت تمامي شرايط اقدام نمايند.

نمايش...

فراخوان
فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

قابل توجه كليه صاحب‌نظران، پژوهشگران، مدرسان و صاحبان انديشه

نمايش...


© 1386-1395 کلیه حقوق برای پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس محفوظ است.

نمايش و ارائه‌ي محتواها اعم از مقاله، كتاب و ... الزاماً به معناي ديدگاه بنیاد نمي‌باشد و تنها بيان كننده نظرات شخصي نويسندگان و بوجودآورندگان آنها مي‌باشد. برداشت، نمايش و ارائه كليه‌ي محتواهاي اين وبگاه تنها با ذكر صحيح و كامل منبع و برقراري پيوند مجاز مي‌باشد.

  ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره