كاربر ميهمان چهارشنبه، 27 تير 1397
 
پايداري - پايگاه اينترنتي پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

صفحه نخست| ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره

جستجو:  

صفحه نخست

اخبار

محتواها

نمايشگاه

جستجو

● طرح های کسر خدمت سربازی

ویژه نامه های الکترونیکی

● فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

● پژوهشکده مدیریت و سیاست دفاعی دفاع مقدس

● پژوهشکده علوم نظامی و مهندسی دفاع مقدس

● پژوهشکده تاریخ، ادبیات و فرهنگ دفاع مقدس

پايداري - محتواها

نمايش فهرست‌وار

ويژه‌‌نامه فهرستگان


مقالات

اسناد مكتوب

تصاوير

كتاب

اسناد صوتي

اسناد ويدئويي

پايان نامه

پايداري - كاربران

ثبت نام

ورود

صفحه شخصي

ارسال

◊ مقاله

◊ سند مكتوب

◊ تصوير

◊ كتاب

◊ سند صوتي

◊ سند ويديويي

◊ پايان نامه

 سردار قاسمي: چندين دروغ بزرگ در خصوص جنگ ايران و استكبار جهاني به نيابت عراق وجود دارد

هميشه وجود مرا مي‌لرزاند كه اولين آن تحريف تاريخ جنگ به تاريخ 31 شهريور 59 است. در حقيقت تاريخ حمله عراق به پايتخت ايران در اين تاريخ رخ داد و اين درحالي است كه 20 روز قبل از اين تاريخ مهران، ميمك و قصرشيرين از سوي عراق گلوله باران شدند و 200 كيلومتر از خاك ايران در دست عراق بود.

5 مهر 1393-11:30:14


سردار قاسمي: چندين دروغ بزرگ در خصوص جنگ ايران و استكبار جهاني به نيابت عراق وجود دارد
5 مهر 1393-11:30:14
منبع: رجا
پيوند: براي توضيحات بيشتر اينجا كليك كنيد
فرستنده: دبير

براي نمايش كامل تصوير كليك كنيد

خبرگزاري پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس: اهم سخنان سردار قاسمي در همايش «از قطعنامه 598 تا توافقنامه ژنو»؛ بدين شرح است:

چندين دروغ بزرگ در خصوص جنگ ايران و استكبار جهاني به نيابت عراق وجود دارد كه هميشه وجود مرا مي‌لرزاند كه اولين آن تحريف تاريخ جنگ به تاريخ 31 شهريور 59 است. در حقيقت تاريخ حمله عراق به پايتخت ايران در اين تاريخ رخ داد و اين درحالي است كه 20 روز قبل از اين تاريخ مهران، ميمك و قصرشيرين از سوي عراق گلوله باران شدند و 200 كيلومتر از خاك ايران در دست عراق بود.

آنچه بيش از اين مرا رنج مي‌دهد تحمل ارجح دانستن پايتخت نشينان نسبت به ساير مردم ايران است. اگر واقعيت اين است كه مردم قصر شيرين آدم نيستند و پايتخت نشينان ويژه هستند پس اين تاريخ جنگ بايد درست باشد. اين اعتراض خود را سينه به سينه منتقل خواهيم كرد.

آيا دانشجويان كشورمان از خود نمي‌پرسند كه چگونه عراقي كه امروز نمي‌تواند خود را در مقابل 30هزار داعشي محافظت كند هشت سال دربرابر ايران جنگيد؟ متاسفانه باز هم آناني كه نمي‌خواهند شما با حقيقت وجودي خود آشنا شويد به شما نگفته‌اند كه ما با وجود متوسليان، باقري، برونسي و بروجردي جنگي را هشت سال طول داديم كه جنگ جهاني سوم بود نه جنگ ايران و عراق.

در جنگ جهاني ايران و استكبار جهاني به نيابت عراق، ما از تركيه، پاكستان، عمان، يمن، قطر، سومالي، مصر، تونس، بحرين و ديگر كشورها اسير داشتيم. شوروي خبيث با موشك‌هايش، فرانسه با ميراژهايش و بنگلادشي‌ها با تحريم كيسه شن براي سنگر سازي هركدام به نحوي در مقابل ما ايستادند.

آنچه كه پس از پيروزي انقلاب سبب شد تا من از رفتن به فرانسه براي تحصيل صرف نظر كنم مشكلاتي بود كه در كردستان رخ داد و آشنايي‌ام با محمد بروجردي (كه بعدها لقب مسيح كردستان را به خود اختصاص داد و مسير زندگيم را عوض كرد). از هنگامي كه شاگرد محمد بروجردي در خوزستان شدم قيد رفتن به كردستان را زدم. آنچه ما در كردستان در پيش روي خود ديديم نمونه ضعيف شده آن چيزي است كه امروز داعش در عراق و سوريه دنبال مي‌كند.

متاسفانه صدا و سيماي هيچ گاه نمي‌آيد و به فرزندان ما نمي‌گويد كه ما چگونه توانستيم معادلات پيچيده تر از داعش را در دو سال باقي مانده به شروع جنگ تحميلي در منطقه كردستان دفع كنيم.

صدا و سيما و برخي مسئولين و خواص داخلي اجازه نمي‌دهند تا آن تاريخ نانوشته را شما بدانيد و اجازه نمي‌دهند تا بدانيد كه ما چگونه از آن مصائب بزرگ عبور كرديم.

وي به سخنان جواد ظريف در دانشگاه تهران اشاره كرد و گفت: همين‌هايي كه امروز مي‌گويند آمريكا با يك دكمه تمام تاسيسات نظامي ما را نابود مي‌كند همين‌ها اجازه نمي‌دهند تا شما بدانيد ايران در خط مقدم مبارزه با عراق از 18 مليت اسير گرفت و اين جاي تعجب دارد كه سربازان آماده اين 18 كشور با تمام تجهيزات در خط مقدم عراق چه مي‌كنند!!!

براي بسياري اين موضوع به هيچ عنوان داراي اهميت نيست و بايد مرگ فرستاد بر اين تاريخ و تاريخ نويسي. دانشجو نبايد بداند اجدادش با چه كسي و در چه قدو قواره‌اي جنگيده است؟ متاسفانه امروز بسياري از گروه‌هاي ارزشي ما تنها گزارش كار خود را تنها با يك شيپور زدن براي شهدا به سرانجام مي‌رسانند.

صدام پس از جنگ ايران با دشمنان جهاني‌اش عربستان را خطاب قرار مي‌دهد و مي‌گويد شما يهوديان خليجي هستيد و اگر نبودند سربازان عراقي كه تنها در عمليات فاو در برابر بسيجيان خميني 50 هزار كشته دادند امروز اين بسيجيان شما را از داخل كاخ‌هايتان هنگامي كه مشغول كثافت كاري بوديد بيرون مي‌كشيدند.

حاج آقا خاطره در صحبت‌هاي اخيرش جام زهر را زير سوال برده و گفته است قطعنامه 598 خيلي هم زهر نبود و حلاوت‌هايي هم داشت . اي كاش دانشجوي ما بدانند كه چگونه برخي در اين كشور نهنگ ايراني كه سرش در بين النهرين و كربلا و نجف و سينه‌اش در خليج فارس بود امروز تبديل به گربه‌اي زيبا كرده‌اند.

مي‌دانيد چرا امام قطعنامه 598 را پذيرفت؟ زيرا علي رغم اينكه امام خميني(ره) معتقد به مقاومت و ادامه جنگ بود مسئولان دولتي و فرمانده سپاه آن زمان كار خود را مي‌كردند و ديگر از جنگ حمايت‌هايي كه بايد صورت مي‌گرفت را انجام نمي‌دادند.

قطعنامه 598 حقيقتي است كه چندي پيش در سالگرد آن بوديم و باز هم با بازار گرمي صدا و سيما و جنجال سازي برخي مسئولين داخلي اجازه ندادند جوان دانشجوي ما بفهمد حقيقت اين قطعنامه چه بوده است.

مسعود و مريم رجوي در اين مملكت بيش از 12 هزار ترور انجام دادند كه بسيار كثيف‌تر از جنايات امروز داعش است.

اگر امروز برخي خواص داخلي مي‌گويند ما در تحريم هستيم و در ديدار با رهبري بر اين موضوع تاكيد مي‌كنند در حقيقت ما


سردار قاسمي: چندين دروغ بزرگ در خصوص جنگ ايران و استكبار جهاني به نيابت عراق وجود دارد

5 مهر 1393-11:30:14

منبع: رجا

پيوند: براي توضيحات بيشتر اينجا كليك كنيد

فرستنده: دبير


تصاوير تكميلي:

امتياز:

   1

نسخه قابل چاپ متن مقاله ارسال براي دوستان

 نظرات (0)

نام

پست الكترونيك

عنوان نظر

متن نظر

 

نظرات شما پس از بازبيني و تاييد توسط سايت در قسمت نظرات در همين صفحه به معرض نمايش در خواهد آمد.

امتياز به مطلب: كمتر  بيشتر    
امروز

پذيرش قطعنامه 598 شوراي امنيت سازمان ملل متحد از سوي جمهوري اسلامي ايران


همايش ملي علوم و معارف دفاع مقدس در آموزش و پروش
در همايش همايش ملي علوم و معارف دفاع مقدس در آموزش و پروش:

در همايش همايش ملي علوم و معارف دفاع مقدس در آموزش و پروش:

انعقاد تفاهنامه بين ستاد كل نيروهاي مسلح و وزارت آموزش و پرورش

نمايش...

ويژه
باز نگاهي به جنگ (بخش ۵)

باز نگاهي به جنگ (بخش ۵)

سرتيپ دوم بازنشسته پاسدار دكتر محمدعلي باراني

نمايش...

كسر خدمت
اطلاعيه: طرح هاي پژوهشي كسر خدمت

اطلاعيه: طرح هاي پژوهشي كسر خدمت

فرآيند انجام پروژه‌ تحقيقاتي به عنوان بخشي از خدمت سربازي

نمايش...

فراخوان
فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

قابل توجه كليه صاحبنظران، پژوهشگران، مدرسان و صاحبان انديشه

نمايش...


© 1386-1395 کلیه حقوق برای پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس محفوظ است.

نمايش و ارائه‌ي محتواها اعم از مقاله، كتاب و ... الزاماً به معناي ديدگاه بنیاد نمي‌باشد و تنها بيان كننده نظرات شخصي نويسندگان و بوجودآورندگان آنها مي‌باشد. برداشت، نمايش و ارائه كليه‌ي محتواهاي اين وبگاه تنها با ذكر صحيح و كامل منبع و برقراري پيوند مجاز مي‌باشد.

  ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره