كاربر ميهمان سه‌شنبه، 28 خرداد 1398
 
پايداري - پايگاه اينترنتي پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

صفحه نخست| ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره

جستجو:  

صفحه نخست

اخبار

محتواها

نمايشگاه

جستجو

● طرح های کسر خدمت سربازی

ویژه نامه های الکترونیکی

● فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

● پژوهشکده مدیریت و سیاست دفاعی دفاع مقدس

● پژوهشکده علوم نظامی و مهندسی دفاع مقدس

● پژوهشکده تاریخ، ادبیات و فرهنگ دفاع مقدس

پايداري - محتواها

نمايش فهرست‌وار

ويژه‌‌نامه فهرستگان


مقالات

اسناد مكتوب

تصاوير

كتاب

اسناد صوتي

اسناد ويدئويي

پايان نامه

پايداري - كاربران

ثبت نام

ورود

صفحه شخصي

ارسال

◊ مقاله

◊ سند مكتوب

◊ تصوير

◊ كتاب

◊ سند صوتي

◊ سند ويديويي

◊ پايان نامه

 سردار دهقان:سخنان اوباما اعتراف به ناتواني آمريكا در برابر توان هسته‌اي ايران است

وقتي آقاي اوباما اعلام مي‌كند «اگر ما مي‌توانستيم، تمامي پيچ‌هاي انرژي هسته‌اي ايران را باز كنيم اين كار را مي‌كرديم» اعتراف به اين است كه نمي‌توانند و اعتراف به عظمت و قدرت نظام جمهوري اسلامي ايران است.

18 آذر 1393-12:30:55


سردار دهقان:سخنان اوباما اعتراف به ناتواني آمريكا در برابر توان هسته‌اي ايران است
18 آذر 1393-12:30:55
منبع: خبرگزاري فارس
پيوند: براي توضيحات بيشتر اينجا كليك كنيد
فرستنده: دبير سايت

براي نمايش كامل تصوير كليك كنيد

خبرگزاري پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس: سردار حسين دهقان وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح به مناسبت 16 آذر روز دانشجو در جمع اساتيد و دانشجويان دانشگاه صنعتي مالك اشتر وزارت دفاع طي سخناني با تبريك روز دانشجو به همه دانشجويان ايران اسلامي تصريح كرد: مهمترين ويژگي دانشجويان در طول تاريخ كه به صورت بارزي خود را نشان داده است آزاد انديشي، آزادي خواهي و ظلم ستيزي است و دانشجويان ايران اسلامي در مسير پايبندي به آرمان هاي مقدس خود در قبل از انقلاب و در برابر رژيم ستم شاهي شكنجه،زندان و شهادت را در كارنامه درخشان خود دارد و 16 آذر به همين دليل گرامي داشته مي‌شود.

دهقان، كسب دانش و مجهز شدن به سلاح علم براي خدمت به جامعه ،توسعه و پيشرفت را از ديگر ويژگي دانشجويان بر شمرد و افزود: دوران دانشجويي از ماندگارترين دوران فرد براي خودش، خانواده و حتي جامعه محسوب مي‌شود.

وزير دفاع با اشاره به مبارزات دانشجويان در قبل از پيروزي انقلاب اسلامي و خدمات و فعاليت هاي آنان پس از پيروزي انقلاب اسلامي گفت: تمامي نهادهايي كه بعد از انقلاب شكل گرفته و منشأ خدمات بزرگ گرديده اند با محوريت دانشجويان دانشگاه‌ها بود كه سپاه و جهادسازندگي نمونه‌هاي بارز آن هستند.

دهقان با تبيين نقش دانشگاه در پيشبرد اهداف نظام افزود: امروز دانشجويان در ادامه اين مسير مقدس با همت و تلاش خود وظيفه و مسئوليت پيشبرد كشور در عرصه هاي علمي و مديريتي را بر عهده دارند.

وزير دفاع، ظلم ستيزي و عدالت خواهي و مبارزه با نظام سلطه را از برجسته‌ترين ويژگي جنبش دانشجويي ذكر كرد و گفت: دانشجويان به مقتضاي سن، وضعيت و جايگاهي كه دارند هيچ گاه زير بار تهديد و ظلم نرفته و توجيه‌گر آن نيز نشدند. البته رژيم شاه خيلي تلاش كرد كه دانشجو ستايشگر باشند ولي موفق نشد.

وي افزود: در بعد از پيروزي انقلاب اسلامي نيز، رهبران نظام همين مسير عدالت خواهي و مبارزه با ظلم و فساد را تشويق و ترغيب كردند.

دهقان با بيان اينكه دانشگاه و دانشجو نبايد با از دست دادن استقلال فكري به عنصري وابسته و به باشگاه سياسي تبديل شوند، افزود: البته قاطبه دانشگاهها و دانشجويان هرگز گرفتار اين آفت نشدند و با حفظ استقلال فكري، منشأ خدمات بزرگي براي انقلاب و كشور بوده‌ و هستند.

وزير دفاع تصريح كرد: ويژگي‌هاي علمي كه مقام معظم رهبري براي دانشجويان ترسيم كرده‌اند همان چيزي است كه دانشجويان ما را تعريف مي‌كند كه از آن جمله مي توان به آشنايي و اشراف دانشجويان به محيط و فضاي زيست اجتماعي و تاريخي، دشمن شناسي، شناخت دقيق ترفندهاي آنان، حركت در مسير اهداف و منافع ملي، نمايندگي كردن خواست و اراده مردم و بصيرت و آگاهي اشاره كرد.

دهقان، همراهي و حمايت مردم و اسلام خواهي آنان را از عناصر اصلي قدرت ساز جمهوري اسلامي ايران برشمرد و گفت: اين عنصر موجب شده تا رهبران سياسي كشور قادر باشند اهداف و آرمان هاي انقلاب اسلامي را با اقتدار به پيش برند و مرعوب دشمن نشده، لحظه‌اي عقب‌ نشيني نكنند.

وي خاطرنشان كرد: وقتي كه آقاي اوباما اعلام مي‌كند كه «اگر ما مي‌توانستيم، تمامي پيچ‌هاي انرژي هسته‌اي ايران را باز كنيم اين كار را مي كرديم» اعتراف به اين است كه نمي‌توانند، اعتراف به عظمت و قدرت نظام جمهوري اسلامي ايران است كه در سايه حضور و آگاهي مردم به مقتدرترين كشور منطقه تبديل شده و در معادلات پيچيده جهاني جزء اثرگذارترين كشورهاي جهان به شمار مي‌رود.

دهقان، با تأكيد بر پايبندي جمهوري اسلامي ايران به معاهدات هسته‌اي گفت: ايران در مذاكره با شش قدرت جهاني كه 5 تاي آنها عضو ثابت شوراي امنيت سازمان ملل هستند با استدلال قوي، منطقي روشن و قدرت و عزت از حقوق خود دفاع كرد و بي‌ترديد ملت بزرگ ايران پيروز نهايي اين ميدان است و تحريم‌هاي ظالمانه، تلاش براي انزواي ايران، اسلام هراسي، شيعه هراسي و ايران هراسي محكوم به شكست خواهد بود.

وزير دفاع تأكيد كرد: امروز ملت و كشور در اوج قدرت و عزت قرار دارد و دانشجويان بلند همت ما بايد با توجه به سه ركن فرهنگ، علم و اقتصاد، در پرتو شعار سال و سياست هاي اقتصاد مقاومتي آينده كشور را بيمه كنند و هر روز ملت شاهد شكوه، عزت ،رفاه و امنيت بيشتري باشد و اين مسير بي ترديد با گام هاي بلند همه مردم به خصوص دانشجويان و مراكز علمي و آموزشي كشورمان به سرعت طي خواهد شد.


سردار دهقان:سخنان اوباما اعتراف به ناتواني آمريكا در برابر توان هسته‌اي ايران است

18 آذر 1393-12:30:55

منبع: خبرگزاري فارس

پيوند: براي توضيحات بيشتر اينجا كليك كنيد

فرستنده: دبير سايت


تصاوير تكميلي:

امتياز:

   1

نسخه قابل چاپ متن مقاله ارسال براي دوستان

 نظرات (0)

نام

پست الكترونيك

عنوان نظر

متن نظر

 

نظرات شما پس از بازبيني و تاييد توسط سايت در قسمت نظرات در همين صفحه به معرض نمايش در خواهد آمد.

امتياز به مطلب: كمتر  بيشتر    
امروز

ورودحضرت امام (ره)به جماران


همايش
همايش ملي مطالبات حقوقي-بين‌المللي دفاع مقدس

همايش ملي مطالبات حقوقي-بين‌المللي دفاع مقدس

ورود به صفحه اصلي همايش

نمايش...

فصلنامه
فصلنامه پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

فصلنامه پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

فصلنامه‌ي علمي- ترويجي مطالعات دفاع مقدس، مقالات علمي اساتيد و پژوهشگران گرامي را در حوزه‌هاي ذيل مورد‌پذيرش قرار مي‌دهد.

نمايش...

بيانيه گام دوم انقلاب
گام دوم انقلاب

گام دوم انقلاب

بيانيه‌ي گام دوم رهبرانقلاب به مناسب 40 سالگي انقلاب اسلامي

نمايش...

فرآيند طرح‌هاي جايگزين و كسري خدمت مقدس سربازي
فرآيندانجام طرح پژوهشي جايگزين يا كسر خدمت

فرآيندانجام طرح پژوهشي جايگزين يا كسر خدمت

متقاضيان استفاده از طرح جايگزين يا كسر خدمت پس از مطالعه شرايط زير ضمن رعايت تمامي شرايط اقدام نمايند.

نمايش...

فراخوان
فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

قابل توجه كليه صاحب‌نظران، پژوهشگران، مدرسان و صاحبان انديشه

نمايش...


© 1386-1395 کلیه حقوق برای پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس محفوظ است.

نمايش و ارائه‌ي محتواها اعم از مقاله، كتاب و ... الزاماً به معناي ديدگاه بنیاد نمي‌باشد و تنها بيان كننده نظرات شخصي نويسندگان و بوجودآورندگان آنها مي‌باشد. برداشت، نمايش و ارائه كليه‌ي محتواهاي اين وبگاه تنها با ذكر صحيح و كامل منبع و برقراري پيوند مجاز مي‌باشد.

  ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره