كاربر ميهمان يكشنبه، 26 دي 1400
 
پايداري - پايگاه اينترنتي پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

صفحه نخست| ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره

جستجو:  

صفحه نخست

اخبار

محتواها

گزارش تصویری/گالری

جستجو

● طرح های کسر خدمت سربازی

ویژه نامه های الکترونیکی

● فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

● پژوهشکدۀ امنیت داخلی (امنیتی غیرمسلحانه)

● پژوهشکدۀ جنگ‌های نامنظم و توسعۀ پدافند داخلی (امنیتی مسلحانه)

● پژوهشکدۀ جبهۀ مقاومت

● پژوهشکدۀ دفاع مقدس

● مرکز دایرة‌المعارف دفاعی و امنیتی انقلاب اسلامی

پايداري - محتواها

نمايش فهرست‌وار

ويژه‌‌نامه فهرستگان


مقالات

اسناد مكتوب

تصاوير

كتاب

اسناد صوتي

اسناد ويدئويي

پايان نامه

پايداري - كاربران

ثبت نام

ورود

صفحه شخصي

ارسال

◊ مقاله

◊ سند مكتوب

◊ تصوير

◊ كتاب

◊ سند صوتي

◊ سند ويديويي

◊ پايان نامه

 



توصيه هاي مديريتي سرلشكر شهيد «منصور ستاري» به مديران

همكاري‌هاي مشترك شهيد ستاري و شهيد «عباس بابايي» نتايج شگرفي در عمليات هاي مختلف رقم زده بود. طرح هاي ارائه شده توسط منصور ستاري به عباس بابايي آن چنان دقيق و مبتكرانه بود كه ديگر ارائه طرح از سوي ستاري در خصوص پدافند هوايي وحتي نيروي هوايي به امري غير منتظرانه تعبير نمي شد.

22 دي 1393-11:39:59


توصيه هاي مديريتي سرلشكر شهيد «منصور ستاري» به مديران
22 دي 1393-11:39:59
منبع: خبرگزاري پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس
پيوند: براي توضيحات بيشتر اينجا كليك كنيد
فرستنده: دبير سايت

براي نمايش كامل تصوير كليك كنيد

خبرگزاري پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس: مقطع زماني فرماندهي شهيد «منصور ستاري» بر نيروي هوايي از آغاز تا فرجام، مقطعي سرنوشت‌ساز و حساس بود. واكاوي شرايط آن زمان، تدابير شهيد ستاري و ثمرات آن نشان دهنده احياي نيروي هوايي با تدابير اين فرمانده است. اگر بخواهيم به بررسي برخي ازتدابير و جنبه‌هاي تاثيرگذاري بر عملكرد نيروي هوايي در سال‌هاي قبل، حين و حتي بعد از فرماندهي نيروي هوايي توسط شهيد ستاري بپردازيم بايد گفت: در جامعه شناسي جنگ بررسي فرآيند تصميم گيري فرماندهان بزرگ جنگ و در فرآيند پژوهش اجتماعي، ذكر زندگينامه و شناخت پايگاه اجتماعي شخص مورد مطالعه اجتناب ناپذير است. چرا كه فرايند رشد وبالندگي هميشه تاثيرگذار بر شخصيت و ابعاد مختلف آن در افراد خواهد بود.

منصور ستاري در روز 30 مرداد 1327 در روستاي ولي آباد از توابع شهرستان ورامين متولد شد. پدرش، مرحوم حاج حسن، مردي فاضل، اديب و شاعر بود كه ديواني از او به نام «ماتمكده عشاق» به يادگار مانده است. پس از طي دوران تحصيل در مقطع ابتدايي در زادگاه خود، تحصيلات متوسطه را در روستاي «پوينك» از توابع باقر آباد ورامين طي كرد. در سال 1345 موفق به اخذ ديپلم متوسطه شده وبا موفقيت در آزمون دانشكده افسري نيروي زميني ارتش، زندگي نظامي خود را آغاز كرد.

او در سال 1348 موفق به فارغ‌التحصيلي با درجه ستوان دومي شد و در همان سال به نيروي هوايي ارتش انتقال يافت .علاقه مندي شهيد ستاري به هوانوردي در اين انتقال نقش مهمي را ايفا كرد. در نيروي هوايي پس از گذراندن دوره‌هاي مختص كنترل شكاري (كنترل جنگنده‌هاي شكاري ياFIGHTER CONTOROLER) ) جهت افزايش دانسته هاي علمي و تجربي به آمريكا اعزام شد و در سال 1351 پس از طي دوره هاي تخصصي به ايران بازگشت و به ايستگاه رادار بابلسر (گروه پدافند هوايي بابلسر فعلي) منتقل شد. در سال 1354 در كنكور سراسري پذيرفته و جهت ادامه تحصيل در رشته مهندسي برق وارد دانشكده فني شد.

بيش از پيروزي انقلاب اسلامي ايران، نيروهاي ضد اطلاعات ارتش حكومت دست‌نشانده پهلوي، شماري از كاركنان پدافند هوايي، همچون سروان منصورستاري را زير نظر داشتند. حضور در دسته‌هاي مذهبي، سخنراني‌ هاي انقلابي و پخش اعلاميه‌هاي امام ميان كاركنان نيروي هوايي، هراسي در دل نوكران حكومت خودكامه پهلوي ايجاد كرده بود.از دي ماه ۱۳۵۷، شهيد ستاري تصميم گرفته بود كه با نوشتن نامه‌اي به كمك «آيت‌الله محمد يزدي»، تكليف گروهش كه فعاليت انقلابي خود را پنهاني دنبال مي‌كردند، ازامام(ره) خواستارشوند. پاسخي كه امام خميني(ره) به نامه شهيد ستاري دادند، در برگيرنده اين نكته بود كه «نمي‌خواهند ارتش را منحل كنند و نياز است كه كاركنان پدافند هواييو نيروي هوايي در بخش‌هاي خود بمانند و در راه پيروزي انقلاب به تلاش خود ادامه دهند.

اما پس از پيروزي انقلاب اسلامي و متعاقب آن آغاز تجاوز نيروهاي بعثي به مرزهاي جمهوري اسلامي ايران، تحصيل را ترك كرده و در مأموريت‌هاي مختلف نظامي به دفاع از كشور و اعتقادات مشغول مي شود. خدمت در ايستگاه هاي رادار پدافندهوايي «سوباشي» همدان، دزفول، آبدانان، سربندر منجر به افزايش تجربيات وي در حوزه تخصصي مي شود. همچنين خدمت در دايره زمين به هوا مديريت عمليات پدافند هوايي نيروي هوايي ارتش منجر به افزايش معلومات و تجربيات وي در خصوص جنگ افزارهاي زمين به هوا شد. اهميت كسب اين تجربه در سال هاي بعد خدمت وي به صورت عملي و بروز خلاقيت در خصوص سامانه هاي زمين به هوا نمايان شد. در عمليات خيبر و در عمليات هاي پس از آن لياقت خود را به همگان خصوصاً در زمينه كنترل هواپيماهاي جنگنده ره گير و هدايت و همكاري با سايت موشكي هاوك پيروزي مستقر در منطقه عملياتي به اثبات رساند و از آن پس مسير پيشرفت شغلي وي هموارتر از گذشته طي شد. شهيد ستاري از درجه ستوان يكمي تا شهادت محل هاي خدمتي زير را تجربه كرد:افسر كنترل شكاري در عمليات ايستگاه رادار همدان با درجه ستوان يكمي، افسر كنترل شكاري در عمليات ايستگاه رادار آبدانان، افسر يكنواختي و آموزش در معاونت عمليات فرماندهي پدافند هوايي با درجه سرواني، منتسب به ستاد نيروي هوايي جهت ادامه تحصيل در دانشگاه تهران با درجه سرواني، رئيس آموزش رادار معاونت عمليات فرماندهي پدافند هوايي با درجه سرگردي، معاونت عمليات فرماندهي پدافند هوايي با درجه سرهنگي موقت، معاونت طرح و برنامه نيروي هوايي ارتش با درجه سرهنگي دائم، فرماندهي نيروي هوايي با درجه سرهنگي و سپس ارتقاء به درجه سرتيپي.

همكاري هاي مشترك شهيد ستاري و شهيد عباس بابايي نتايج شگرفي در عمليات هاي مختلف رقم زده بود. طرح هاي ارائه شده توسط منصور ستاري به عباس بابايي آن چنان دقيق و مبتكرانه بود كه دي


توصيه هاي مديريتي سرلشكر شهيد «منصور ستاري» به مديران

22 دي 1393-11:39:59

منبع: خبرگزاري پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

پيوند: براي توضيحات بيشتر اينجا كليك كنيد

فرستنده: دبير سايت


تصاوير تكميلي:

امتياز:

   1

نسخه قابل چاپ متن مقاله ارسال براي دوستان

 نظرات (0)

نام

پست الكترونيك

عنوان نظر

متن نظر

 

نظرات شما پس از بازبيني و تاييد توسط سايت در قسمت نظرات در همين صفحه به معرض نمايش در خواهد آمد.

امتياز به مطلب: كمتر  بيشتر    
افتتاحيه -سخنراني سرلشکر باقري -سخنراني دکترظريف -سخنراني سردار قاآني -سخنراني سردار اشتري -سخنراني حجه الاسلام رئيسي تجليل از برگزيدگان-
امروز

فرارشاه خائن ازكشور


فراخوان
همايش بين المللي مطالبات حقوقي - بين‌المللي دفاع مقدس

همايش بين المللي مطالبات حقوقي - بين‌المللي دفاع مقدس

اين همايش قصد دارد به عملكرد سازمان‌هاي بين المللي در رابطه با حمله عراق به ج.ا.ايران و حمايت كشورهاي آمريكا، آلمان، انگليس، فرانسه و نيز گروهك هاي معاند و ضد انقلاب از صدام و رژيم بعث عراق، بپردازد؛

نمايش ...

فصلنامه
فصلنامه پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

فصلنامه پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

فصلنامه‌ي علمي- ترويجي مطالعات دفاع مقدس، مقالات علمي اساتيد و پژوهشگران گرامي را در حوزه‌هاي ذيل مورد‌پذيرش قرار مي‌دهد.

نمايش ...

بيانيه گام دوم انقلاب
گام دوم انقلاب

گام دوم انقلاب

بيانيه‌ي گام دوم رهبرانقلاب به مناسب 40 سالگي انقلاب اسلامي

نمايش ...

فرآيند طرح‌هاي جايگزين و كسري خدمت مقدس سربازي
فرآيندانجام طرح پژوهشي جايگزين يا كسر خدمت

فرآيندانجام طرح پژوهشي جايگزين يا كسر خدمت

متقاضيان استفاده از طرح جايگزين يا كسر خدمت پس از مطالعه شرايط زير ضمن رعايت تمامي شرايط اقدام نمايند.

نمايش ...

فراخوان
فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

قابل توجه كليه صاحب‌نظران، پژوهشگران، مدرسان و صاحبان انديشه

نمايش ...


© 1386-1395 کلیه حقوق برای پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس محفوظ است. http://dsrc.ir

نمايش و ارائه‌ي محتواها اعم از مقاله، كتاب و ... الزاماً به معناي ديدگاه بنیاد نمي‌باشد و تنها بيان كننده نظرات شخصي نويسندگان و بوجودآورندگان آنها مي‌باشد. برداشت، نمايش و ارائه كليه‌ي محتواهاي اين وبگاه تنها با ذكر صحيح و كامل منبع و برقراري پيوند مجاز مي‌باشد.

  ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره