كاربر ميهمان جمعه، 2 فروردين 1398
 
پايداري - پايگاه اينترنتي پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

صفحه نخست| ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره

جستجو:  

صفحه نخست

اخبار

محتواها

نمايشگاه

جستجو

● طرح های کسر خدمت سربازی

ویژه نامه های الکترونیکی

● فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

● پژوهشکده مدیریت و سیاست دفاعی دفاع مقدس

● پژوهشکده علوم نظامی و مهندسی دفاع مقدس

● پژوهشکده تاریخ، ادبیات و فرهنگ دفاع مقدس

پايداري - محتواها

نمايش فهرست‌وار

ويژه‌‌نامه فهرستگان


مقالات

اسناد مكتوب

تصاوير

كتاب

اسناد صوتي

اسناد ويدئويي

پايان نامه

پايداري - كاربران

ثبت نام

ورود

صفحه شخصي

ارسال

◊ مقاله

◊ سند مكتوب

◊ تصوير

◊ كتاب

◊ سند صوتي

◊ سند ويديويي

◊ پايان نامه

 بازتاب بيانات مقام معظم رهبري در رسانه‌هاي خارجي

حضرت آيت الله خامنه‌اي صبح يك‌شنبه در ديدار با فرماندهان و كاركنان نيروي هوايي ارتش و پدافند هوايي به رفتار و عملكرد منطقي و مستدل ايران در مذاكرات هسته‌اي و رفتار غيرمنطقي و باج‌خواهانه طرف مقابل اشاره و تاكيد كردند كه با توافقي كه دربردارنده عزت و احترام ملت ايران باشد مخالفتي ندارد. بيانات ايشان در رسانه‌هاي خارجي بازتاب گسترده‌اي داشت.

20 بهمن 1393-10:50:27


بازتاب بيانات مقام معظم رهبري در رسانه‌هاي خارجي
20 بهمن 1393-10:50:27
منبع: خبرگزاري پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس
پيوند: براي توضيحات بيشتر اينجا كليك كنيد
فرستنده: دبير سايت

براي نمايش كامل تصوير كليك كنيد

خبرگزاري پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس: خبرگزاري رويترز با پوشش بخش‌هايي از بيانات امروز مقام معظم رهبري درباره مذاكرات هسته‌اي نوشت: آيت الله خامنه‌اي روز يك‌شنبه تاكيد كرد كه با هرگونه توافق هسته‌اي كه تضادي با منافع ملت ايران نداشته باشد موافق است.

رهبري ايران در اين باره گفت: من با توافقي كه حاصل مي‌شود موافقم و مذاكره كنندگان ما تلاش مي‌كنند تا سلاح تحريم را از دست دشمن دربياورند. اگر مذاكره كنندگان بتوانند به اين هدف دست پيدا كنند بسيار خوب خواهد بود اما اگر شكست بخورند همه بايد بدانند كه ما راه‌هاي زيادي داريم تا با اين سلاح مبارزه كنيم.

هم‌چنين خبرگزاري شينهوا ضمن انتشار بخش‌هايي از بيانات حضرت آيت الله خامنه‌اي نوشت: رهبري ايران روز يك‌شنبه گفت كه با مقامات آمريكايي در اين باره كه حاصل نشدن توافق بهتر از يك توافق بد خواهد بود موافق است. دست نيافتن به يك توافق هسته‌اي بهتر از هر گونه توافقي است كه موجب تضعيف منافع ملت ايران شود.

خبرگزاري فرانسه نيز در گزارشي با اشاره به سخنراني آيت الله خامنه‌اي در جمع كاركنان نيروي هوايي ارتش و پدافند هوايي نوشت: رهبري ايران امروز گفت كه حاصل نشدن يك توافق هسته‌اي با قدرت‌هاي جهاني را به توافقي كه موجب تضعيف منافع ملي مردم كشورش شود ترجيح مي‌دهد.

رهبري ايران تصريح كرد: من با هر توافقي كه انجام مي‌شود موافقم اما با توافق بد موافق نيستم. آمريكايي‌ها مرتبط تكرار مي‌كنند كه حاصل نشدن توافق بهتر از يك توافق بد است. من نيز كاملا با آن موافقم.

خبرگزاري فرانسه در ادامه نوشت:‌ آيت الله خامنه‌اي كسي است كه حرف نهايي را درباره تمام مسائل مربوط به كشور ايران مي‌زند و تا كنون از تلاش‌هاي تيم مذاكره كننده هسته‌اي ايران در روند مذاكرات با گروه 1+5 حمايت كرده است اما وي براي دولت روحاني، رييس‌جمهور ايران خطوط قرمز اين مذاكرات را تعيين كرده است. اين خطوط قرمز عبارتند از: يك برنامه غني‌سازي اورانيوم در ايران كه دولت‌هاي غربي تلاش مي‌كنند آن را محدودتر كنند.

رهبري ايران هم‌چنين گفت كه مذاكره كنندگان هسته‌اي براي رهايي از سلاح تحريم‌ها تلاش مي‌كنند اما اگر به موفقيت هم نرسيدند همگان بايد بدانند كه ما راه‌هايي براي مقابله اين تحريم‌ها داريم.

به گزارش ايسنا، رهبر معظم انقلاب اسلامي در اين ديدار كه هم‌زمان با سالروز بيعت تاريخي جمعي از همافران و كاركنان نيروي هوايي ارتش با امام خميني (ره) در نوزدهم بهمن سال ۱۳۵۷ برگزار شد، حضرت آيت الله خامنه‌اي آن حادثه مهم را حاوي يك مضمون پرمغز و ماندگار دانستند و گفتند: اقدام شجاعانه فرماندهان و كاركنان نيروي هوايي در ۱۹ بهمن ۵۷، نشان دهنده سخن حق و پرجاذبه انقلاب اسلامي است كه توانسته بود حتي به اعماق دل‌هاي نيروي هوايي ارتش پادشاهي آن زمان كه نور چشمي آمريكا نيز بود، نفوذ كند.

حضرت آيت الله خامنه‌اي افزودند: دشمني آمريكا و قدرت‌هاي استكباري با اشخاص نيست، آن‌ها با اصل حركت و جهت گيري توأم با ايستادگي و استقلال طلبي و عزت خواهي ملت ايران دشمن هستند.

ايشان با يادآوري سخنان برخي سياستمداران آمريكايي در سال‌هاي اخير كه بغض و كينه خود را با ملت ايران، صراحتاً بيان كردند گفتند: آن‌ها از ايستادگي ملت ايران عصباني هستند و هدف اصلي آمريكا و همراهانش، به زانو در آوردن و تحقير ملت ايران است كه البته دچار خطا و اشتباه در تحليل هستند.

ايشان تأكيد كردند: ملت ايران زير بار زورگويي و زياده‌خواهي و رفتارهاي غيرمنطقي نخواهد رفت.

رهبر انقلاب اسلامي يك بار ديگر افزودند: من با ادامه و پيشرفت مذاكرات و رسيدن به توافق خوب موافقم و قطعاً ملت ايران هم با هر توافقي كه در بر دارنده عزت و احترام او باشد، مخالفتي ندارد.

حضرت آيت الله خامنه‌اي تأكيد كردند: بايد در مذاكرات، تكريم، حرمت و پيشرفت ملت ايران محفوظ بماند زيرا اين ملت عادت به پذيرش زورگوييِ طرف مقابل اعم از آمريكا و ديگران، ندارد.

ايشان هم‌چنين با اشاره به برخي مباحث مطرح شده درخصوص توافق دو مرحله‌اي كه ابتدا توافق بر اصول كلي و بعد از مدتي توافق بر جزييات باشد، خاطرنشان كردند: چنين توافقي پسنديده نيست زيرا با تجربه‌اي كه از رفتار طرف مقابل داريم، توافقِ صِرف در كليات، وسيله‌اي خواهد شد براي بهانه‌گيري‌هاي پي در پي در جزئيات.

رهبر انقلاب اسلامي تأكيد كردند: اگر توافقي انجام شود، بايد در يك مرحله و در بردارنده كليات و جزييات، با يكديگر باشد.

حضرت آيت الله خامنه اي افزودند: مفاد اين قرار داد نيز بايد روشن، واضح و غيرقابل تفسير و تأويل باشد و مفاد توافق نبايد به گونه‌اي باشد كه طرف مقابل كه عادت به چانه زني دارد، در قضاياي مختلف بهانه‌جويي كند.

ره


بازتاب بيانات مقام معظم رهبري در رسانه‌هاي خارجي

20 بهمن 1393-10:50:27

منبع: خبرگزاري پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

پيوند: براي توضيحات بيشتر اينجا كليك كنيد

فرستنده: دبير سايت


تصاوير تكميلي:

امتياز:

   1

نسخه قابل چاپ متن مقاله ارسال براي دوستان

 نظرات (0)

نام

پست الكترونيك

عنوان نظر

متن نظر

 

نظرات شما پس از بازبيني و تاييد توسط سايت در قسمت نظرات در همين صفحه به معرض نمايش در خواهد آمد.

امتياز به مطلب: كمتر  بيشتر    
امروز

هجوم ماموران ستمشاهي پهلوي به مدرسه فيضيه قم


همايش
همايش ملي مطالبات حقوقي-بين‌المللي دفاع مقدس

همايش ملي مطالبات حقوقي-بين‌المللي دفاع مقدس

ورود به صفحه اصلي همايش

نمايش...

گفتگو
سردار رودكي در گفتگو با خبرگزاري فارس

سردار رودكي در گفتگو با خبرگزاري فارس

«كربلاي5» تلخي «كربلاي4» را به شيريني تبديل كرد/ انتشار اسناد جنگ در پاسخ به شبهات مؤثر است

نمايش...

فراخوان
فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

قابل توجه كليه صاحب‌نظران، پژوهشگران، مدرسان و صاحبان انديشه

نمايش...


© 1386-1395 کلیه حقوق برای پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس محفوظ است.

نمايش و ارائه‌ي محتواها اعم از مقاله، كتاب و ... الزاماً به معناي ديدگاه بنیاد نمي‌باشد و تنها بيان كننده نظرات شخصي نويسندگان و بوجودآورندگان آنها مي‌باشد. برداشت، نمايش و ارائه كليه‌ي محتواهاي اين وبگاه تنها با ذكر صحيح و كامل منبع و برقراري پيوند مجاز مي‌باشد.

  ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره