كاربر ميهمان پنجشنبه، 1 فروردين 1398
 
پايداري - پايگاه اينترنتي پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

صفحه نخست| ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره

جستجو:  

صفحه نخست

اخبار

محتواها

نمايشگاه

جستجو

● طرح های کسر خدمت سربازی

ویژه نامه های الکترونیکی

● فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

● پژوهشکده مدیریت و سیاست دفاعی دفاع مقدس

● پژوهشکده علوم نظامی و مهندسی دفاع مقدس

● پژوهشکده تاریخ، ادبیات و فرهنگ دفاع مقدس

پايداري - محتواها

نمايش فهرست‌وار

ويژه‌‌نامه فهرستگان


مقالات

اسناد مكتوب

تصاوير

كتاب

اسناد صوتي

اسناد ويدئويي

پايان نامه

پايداري - كاربران

ثبت نام

ورود

صفحه شخصي

ارسال

◊ مقاله

◊ سند مكتوب

◊ تصوير

◊ كتاب

◊ سند صوتي

◊ سند ويديويي

◊ پايان نامه

 فاطمه زهرا (س) در واپسين پيام شهيدان

شهيد سيد حداد آبروزن در نامه اي خطاب به خانواده اش نوشته است: پدر و مادرم ! سلام شما را به جده ام فاطمه زهرا (س) مي رسانـم. لباسهايم را به فرزنـدانـم بدهيـد چـون لباس امام زمان (عج) است و بايد به دست بچه هايم برسد.

13 اسفند 1393-15:36:19


فاطمه زهرا (س) در واپسين پيام شهيدان
13 اسفند 1393-15:36:19
منبع: سايت نويد شاهد
پيوند: براي توضيحات بيشتر اينجا كليك كنيد
فرستنده: دبير سايت

براي نمايش كامل تصوير كليك كنيد

خبرگزاري پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس:

شهيد آيت اله آبدرجگر نيز مي نويسد: منتظر من نباشيد من نرفتم كه زنده برگردم. وصيت مي‌كنم كه هرگز براي من گريه نكنيد. به مادرم بگوييد كه شما پيش فاطمه دختر پيامبر(ص) سربلند خواهي شد، چون فاطمه شهيد داد و شما هم شهيد دادي. مادر! هر موقع به ياد فرزندت مي‌افتي به ياد فرزنداني باش كه بدن پاره پاره آنها را مادرشان نديده كه توسط مزدوران چپ و راست در زير رگبار گلوله‌هاي دژخيمان شرق و غرب به شهادت رسيدند. مادرم تو بايد مانند كوهي كه به افق سر كشيده سربلند باشي... و اي پدر تو را هم نزد (علي(ع) سربلند خواهم كرد.

شهيد وكيل حبيبي خطاب به مادرش مي نويسد: من اين راه خود اين راه اگاهانه انتخاب كرده‌ام اين آرزوي من بود و اما تو ارزو داشتي مرا در لباس دامادي ببيني. حال مطمئن باش كه دامادي من الان است. پس هرگز ناراحت مباش و بر مزارم و بر جسدم سرور شادي را سر ده و دانسته باش كه در قيامت در مقابل زهراي اطهر (س) رو سپيدخواهي بود. خوشحال باش كه در قيامت ميهمان فاطمه زهرا(س) و دخترش زينب(س) مي‌باشي پس چه جاي ناراحتي دارد و صبور باش تا بدانجا برسي، ان شاءالله.

شهيد سيد حداد آبروزن نيز در نامه اش تاكيد مي كند:مادرم! اگر شهيـد شـدم برايم گريه نكن و اگر نتوانستي‌خـودت را كنترل كني براي امام حسين (ع) گريه كن. براي خواهر شهيدم گريه كن كه به صورت مظلومانه‌ رفـت بـراي ديگر شهداي اسلام گريه كن و لباسهاي خود را سياه نكـن و از شما مي‌خواهم اگر شما را اذيت نمودم من را به بزرگـواري خـود ببخشيد.

مادرم! سلام شما را به مادرم فاطمه زهرا (س) مي‌رسانـم و از شمـا مي‌خـواهـم كـه در آن محيـط زينب‌وار باشيـد كه همچـون جوانـي مثل علي اكبر و علـي اصغـر را از دسـت داده اسـت. امـا اي برادران بزرگـوارم اگر شهيد شدم لباسهايم را به فرزنـدانـم بدهيـد چـون لباس امام زمان (عج) است و بايد به دست بچه‌هايم برسد.

شهيد عبدالحميد گل‌پيچي خطاب به مادران و خواهرانش مي نويسد: اول صحبتم رو به خواهران و مادران عزيز است اي زينب هاي زمان فرزندانتان را چنان پرورش دهيد كه چون زينب دست حسين و حسن را گرفته و به ميعادگاه عاشقان خدا مي‌برد و چنان حرها و بلالها و فاطمه‌ها و ام كلثوم‌ها از فرزندانشان بساز كه بتوانند ياران خميني در اين مقطع زماني باشند تا بتوانند پايمال نشدن و راه يافتن خون شهيدان را گواهي دهيد و روح انان را شاد گردانيد . اي خواهرانم! چنان جلسات را از خواهران حزب اللهي پر كنيد تا بتواند اينان زينب‌ها و فاطمه‌ها و ام كلثوم‌هاي زمان خويش باشند و اي مادرانم شمايي كه خداوند بهشت را زير پايتان قرار داده و چنان مادري باشيد كه با دستان خويش سر بريده فرزندش را به طرف كفار پرت كرده و مي‌گويد من چيزي را كه به خدا داده‌ام پس نخواهم گرفت و با دستان پينه بسته‌تان كه روز قيامت هيچ عذابي گرفتارشان نخواهد شد فرزنداني را كه از خدا گرفته‌ايد به خودش باز گردانيد كه « انا لله و انا اليه راجعون » ، ما از اوييم و به پيش او باز مي‌گرديم.

شهيد شهيد سيد محمد چربكو به پدر و مادرش توصيه مي كند: پس پدرم و مادرماز شهادت من ناراحت نباشيد كه من اين كار را از جدم حسين به ارث بردم و خوشحال هستم فرداي قيامت در مقابل فاطمه زهرا(ص) سرفرازم كه فرزندش خميني كبير را تنهانگذاشتم مرگ من را درنيافت بلكه من با شهادت خود مرگ را نصيب كردم و به زندگي ابدي كه همان ارزوي ديرينه هر انساني است رسيدم. درشهادت من گريه نكنيد كه من از علي اكبر امام حسين بهتر نيستم و اگر مي خواهيد گريه كنيد بر مصيبت زهراي اطهر گريه كنيد در مصيبت هفتاد و دو يار مظلوم حسين گريه كنيد...

شهيد محمود گل محمدي نيز گفته است: درود بر شما پدرجان كه ابراهيم گونه فرزندانتان را به قربانگاه عشق مي فرستيد. مادرجان زحمت و مغفرت خدا بر شما كه فاطمه گونه فرزندانت را براي كربلا اماده مي كني و مي فرستي ميدانم كه ناراحت نيستيد فقط خدا و اسلام را در نظر داشته باشيد امانتي بود كه به صاحب امانت داديد انشاءالله كه بپذيرد .


فاطمه زهرا (س) در واپسين پيام شهيدان

13 اسفند 1393-15:36:19

منبع: سايت نويد شاهد

پيوند: براي توضيحات بيشتر اينجا كليك كنيد

فرستنده: دبير سايت


تصاوير تكميلي:

امتياز:

   1

نسخه قابل چاپ متن مقاله ارسال براي دوستان

 نظرات (0)

نام

پست الكترونيك

عنوان نظر

متن نظر

 

نظرات شما پس از بازبيني و تاييد توسط سايت در قسمت نظرات در همين صفحه به معرض نمايش در خواهد آمد.

امتياز به مطلب: كمتر  بيشتر    
امروز

عمليات فتح المبين (غرب رودخانه ي كرخه، غرب دزفول وشوش و منطقه ي عمومي غرب رودخانه ي كرخه)


همايش
همايش ملي مطالبات حقوقي-بين‌المللي دفاع مقدس

همايش ملي مطالبات حقوقي-بين‌المللي دفاع مقدس

ورود به صفحه اصلي همايش

نمايش...

گفتگو
سردار رودكي در گفتگو با خبرگزاري فارس

سردار رودكي در گفتگو با خبرگزاري فارس

«كربلاي5» تلخي «كربلاي4» را به شيريني تبديل كرد/ انتشار اسناد جنگ در پاسخ به شبهات مؤثر است

نمايش...

فراخوان
فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

قابل توجه كليه صاحب‌نظران، پژوهشگران، مدرسان و صاحبان انديشه

نمايش...


© 1386-1395 کلیه حقوق برای پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس محفوظ است.

نمايش و ارائه‌ي محتواها اعم از مقاله، كتاب و ... الزاماً به معناي ديدگاه بنیاد نمي‌باشد و تنها بيان كننده نظرات شخصي نويسندگان و بوجودآورندگان آنها مي‌باشد. برداشت، نمايش و ارائه كليه‌ي محتواهاي اين وبگاه تنها با ذكر صحيح و كامل منبع و برقراري پيوند مجاز مي‌باشد.

  ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره