كاربر ميهمان دوشنبه، 5 فروردين 1398
 
پايداري - پايگاه اينترنتي پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

صفحه نخست| ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره

جستجو:  

صفحه نخست

اخبار

محتواها

نمايشگاه

جستجو

● طرح های کسر خدمت سربازی

ویژه نامه های الکترونیکی

● فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

● پژوهشکده مدیریت و سیاست دفاعی دفاع مقدس

● پژوهشکده علوم نظامی و مهندسی دفاع مقدس

● پژوهشکده تاریخ، ادبیات و فرهنگ دفاع مقدس

پايداري - محتواها

نمايش فهرست‌وار

ويژه‌‌نامه فهرستگان


مقالات

اسناد مكتوب

تصاوير

كتاب

اسناد صوتي

اسناد ويدئويي

پايان نامه

پايداري - كاربران

ثبت نام

ورود

صفحه شخصي

ارسال

◊ مقاله

◊ سند مكتوب

◊ تصوير

◊ كتاب

◊ سند صوتي

◊ سند ويديويي

◊ پايان نامه

 جانباز دوران دفاع مقدس زير 65 عمل جراحي

سيد علي اكبر ابراهيمي جانباز 70 درصد دوران هشت ساله دفاع مقدس از اهالي شهرستان اراك است كه در دوران جنگ از چهار ناحيه مجروح شده و 65 بار مورد عمل جراحي قرار گرفته‌ است.

12 خرداد 1394-10:55:50


جانباز دوران دفاع مقدس زير 65 عمل جراحي
12 خرداد 1394-10:55:50
منبع: خبرگزاري پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس
پيوند: براي توضيحات بيشتر اينجا كليك كنيد
فرستنده: دبير سايت

براي نمايش كامل تصوير كليك كنيد

خبرگزاري پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس: سيد علي اكبر ابراهيمي جانباز 70 درصد دوران هشت ساله دفاع مقدس از اهالي شهرستان اراك است كه در دوران جنگ از چهار ناحيه مجروح شده و 65 بار مورد عمل جراحي قرار گرفته‌ است.

جانباز 70 درصد دوران دفاع مقدس درباره چگونگي مجروحيتش مي‌گويد: اولين باري كه رفتم جبهه 13 ساله بودم و چون سنم قانوني نبود شناسه‌ام را دست‌كاري كردم و به اين طريق با اعزام من به جبهه موافقت كردند و براي اولين بار به جبهه رفتم. طي مدتي كه جبهه بودم 4 بار مجروح شده و مرتبه سوم مجروحيتم منجر به شهادتم شد كه 48 ساعت نيز جزو شهداي سردخانه بودم كه به هوش آمدم و دوباره به خط مقدم جبهه رفتم.

ابراهيمي بيان داشت: طي دوران حضورم در جببه بارها از نواحي مختلف مجروح شدم و هر دفعه پس از طي دوران نقاهت مجدداً به جبهه بازگشتم. بار چهارم كه رفتم جبهه حدود هشت ماه از مجروحيت اخرم مي‌گذشت كه با چند نفر از همرزمان براي شناسايي وارد خاك عراق شديم.

وي گفت: زماني كه بر مي‌گشتيم شناسايي شديم و عراقي‌ها با خمپاره ما را زير آتش گرفتند و وقتي كه وارد كمين شديم يك خمپاره شصت خورد زير پاي راست من و باعث شد پاي راستم قطع شود وعلاوه بر آن بر اثر اصابت اين خمپاره تمام نقاط بدنم تركش خورد و پاي چپم از چندجا شكست و پوست صورتم سوخت و اين باعث شد كه دوباره به عقب برگشتم و براي درمان به خرمشهر اعزام شدم.

جانباز 70 درصد دوران دفاع مقدس افزود: بعد از آن مدتي در خرمشهر بستري بودم و مورد چند عمل جراحي قرار گرفتم و پس از آن بنده را براي ادامه درمان به شيراز اعزام كردند و در بيمارستان شيراز شش تركش از چشم راستم و چهار تركش نيز از چشم چپم بيرون آوردند. دندان‌هايم همه ريخته بود، سه عدد شيلنگ در گردنم براي نفس كشيدن و غذا خوردن گذاشته بودند و چندين بار هم عمل جراحي شدم و بعد از شيراز به تهران اعزامم كردند كه حدود 6 ماه نيز بيمارستان تهران بستري بودم.

ابراهيمي اظهار داشت: چون آن زمان تحريم‌هاي پزشكي به مراتب بيشتر از امروز بود خيلي از وسايل و تجهيزات درماني كه من نياز داشتم ايران وجود نداشت و بسياري از داروهاي مورد نيازم را به سختي تهيه مي‌كردند بنابراين براي ادامه درمان به خارج از كشور اعزام شدم.

وي در ادامه گفت: حدود دو سال در بيمارستان آلمان تحت درمان بودم و مورد عمل جراحي قرار گرفتم و دوباره از آلمان به كشورهاي ديگر نيز براي ادامه درمان اعزام شدم و در مجموع 65 بار مورد عمل جراحي قرار گرفتم كه 38 بار در آلمان و دوبار در فرانسه و لوكزامبورگ و و مابقي نيز در ايران بود.

جانباز 70 درصد دوران دفاع مقدس بيان داشت: بنده از همان دوران كودكي عشق و علاقه خاصي به ولايت داشتم و عقش ولايت و رهبري در ذاتم بود و علاوه برآن هميشه علاقه خاصي به جامعه روحانيت بويژه حضرت امام(ره) داشتم. دوران انقلاب و جنگ عشق و عاشقي يك معناي ديگري داشت ومردم بويژه جوانان و نوجوانان شكل ديگري عاشق ولايت و رهبري بودند.

ابراهيمي در ادامه با اشاره به لزوم انتقال ارزش‌هاي انقلاب اسلامي به نسل جوان به صورت چهره به چهره گفت: قطعاً بيان خاطرات دوران جنگ و واقعيت‌هاي آن دوران از زبان خود رزمندگان و افرادي كه در آن دوران وجود داشته‌اند نقش و اثر بيشتري در بين نسل جوان و نوجوان در درك آن دوران و حفظ و صيانت از ارزش‌هاي جنگ و دفاع مقدس خواهد داشت.

جانباز 70 درصد دوران دفاع مقدس استفاده از ظرفيت‌هاي در دسترس از قبيل مناطق عملياتي جنوب و غرب كشور و حضور جوانان و نوجوانان در اين مناطق و همچنين ارائه آموزش‌هاي نظامي به آنان نيز مي‌تواند در راستاي انتقال ارزش‌هاي انقلاب اسلامي به نسل جوان اثرگذار باشد؛ چرا كه جوانان بايد از دوران نوجواني آموزش نظامي ديده و هر لحظه آماده دفاع از كشور و ادامه دهنده مسير انقلاب اسلامي باشند.

اين جانباز دوران دفاع مقدس در ادامه سخنان خويش با اشاره به جايگاه ايثارگران و جانبازان در جامعه خواستار توجه بيشتر مسئولان به اين قشر از جامعه شد و گفت: جايگاه جانبازان در جامعه مطلوب است؛ وليكن برخي از جانبازان امروزه مورد فراموشي و بي‌مهري قرار گرفتند و لازم است تا مسئولان توجه بيشتري به اين قشر از جامعه نيز داشته باشند؛ چرا كه بنياد شهيد به تنهايي قادر به خدمت رساني به خانواده شهدا و جانبازان نيست و بايد تمام مسئولان دست به دست هم دهند.

وي با بيان اينكه جانبازان نيز به نوعي زندگي و سلامت خود را وقف انقلاب و جامعه اسلامي كردند با اشاره به سنت حسنه وقف اظهار كرد: اعضا و جوارح انسان امانتي است در دست انسان‌ها كه بايد روزي به صاحب اصليش برگردانده شود و در واقع مي‌توان گفت كه وقف و انفاق در راه خدا


جانباز دوران دفاع مقدس زير 65 عمل جراحي

12 خرداد 1394-10:55:50

منبع: خبرگزاري پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

پيوند: براي توضيحات بيشتر اينجا كليك كنيد

فرستنده: دبير سايت


تصاوير تكميلي:

امتياز:

   1

نسخه قابل چاپ متن مقاله ارسال براي دوستان

 نظرات (0)

نام

پست الكترونيك

عنوان نظر

متن نظر

 

نظرات شما پس از بازبيني و تاييد توسط سايت در قسمت نظرات در همين صفحه به معرض نمايش در خواهد آمد.

امتياز به مطلب: كمتر  بيشتر    
امروز

خروج رسمي ايران از پيمان سنتو


همايش
همايش ملي مطالبات حقوقي-بين‌المللي دفاع مقدس

همايش ملي مطالبات حقوقي-بين‌المللي دفاع مقدس

ورود به صفحه اصلي همايش

نمايش...

گفتگو
سردار رودكي در گفتگو با خبرگزاري فارس

سردار رودكي در گفتگو با خبرگزاري فارس

«كربلاي5» تلخي «كربلاي4» را به شيريني تبديل كرد/ انتشار اسناد جنگ در پاسخ به شبهات مؤثر است

نمايش...

فراخوان
فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

قابل توجه كليه صاحب‌نظران، پژوهشگران، مدرسان و صاحبان انديشه

نمايش...


© 1386-1395 کلیه حقوق برای پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس محفوظ است.

نمايش و ارائه‌ي محتواها اعم از مقاله، كتاب و ... الزاماً به معناي ديدگاه بنیاد نمي‌باشد و تنها بيان كننده نظرات شخصي نويسندگان و بوجودآورندگان آنها مي‌باشد. برداشت، نمايش و ارائه كليه‌ي محتواهاي اين وبگاه تنها با ذكر صحيح و كامل منبع و برقراري پيوند مجاز مي‌باشد.

  ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره