كاربر ميهمان جمعه، 3 اسفند 1397
 
پايداري - پايگاه اينترنتي پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

صفحه نخست| ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره

جستجو:  

صفحه نخست

اخبار

محتواها

نمايشگاه

جستجو

● طرح های کسر خدمت سربازی

ویژه نامه های الکترونیکی

● فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

● پژوهشکده مدیریت و سیاست دفاعی دفاع مقدس

● پژوهشکده علوم نظامی و مهندسی دفاع مقدس

● پژوهشکده تاریخ، ادبیات و فرهنگ دفاع مقدس

پايداري - محتواها

نمايش فهرست‌وار

ويژه‌‌نامه فهرستگان


مقالات

اسناد مكتوب

تصاوير

كتاب

اسناد صوتي

اسناد ويدئويي

پايان نامه

پايداري - كاربران

ثبت نام

ورود

صفحه شخصي

ارسال

◊ مقاله

◊ سند مكتوب

◊ تصوير

◊ كتاب

◊ سند صوتي

◊ سند ويديويي

◊ پايان نامه

 در تالار انديشه حوزه هنري؛ برگزيدگان جشنواره ربع قرن كتاب دفاع‌مقدس معرفي شدند

نويسندگان و كتاب‌هاي برتر جشنواره ربع قرن كتاب دفاع‌مقدس،شامگاه امروز،پنجم مهرماه در شش گروه موضوعي ادبيات ، تحقيق و پژوهش ، ادبيات و تاريخ مستند ، هنر ، ترجمه و بخش جانبي معرفي و تجليل شدند.

6 مهر 1388-10:11:51


در تالار انديشه حوزه هنري؛   برگزيدگان جشنواره  ربع قرن كتاب دفاع‌مقدس  معرفي شدند
6 مهر 1388-10:11:51
منبع: خبرگزاري ايبنا
پيوند: براي توضيحات بيشتر اينجا كليك كنيد
فرستنده: دبيرسايت

براي نمايش كامل تصوير كليك كنيد

نويسندگان و كتاب‌هاي برتر جشنواره ربع قرن كتاب دفاع‌مقدس،شامگاه امروز،پنجم مهرماه در شش گروه موضوعي ادبيات ، تحقيق و پژوهش ، ادبيات و تاريخ مستند ، هنر ، ترجمه و بخش جانبي معرفي و تجليل شدند.

مراسم اختتاميه جشنواره ربع قرن كتاب دفاع‌مقدس، عصر امروز (پنجم مهر 88) با حضور دكتر علي لاريجاني، رييس مجلس شوراي اسلامي، دست اندركاران فرهنگي كشور و نويسندگان تاريخ و ادبيات دفاع مقدس، در تالار انديشه حوزه هنري برگزار و منتخبان اين جشنواره در شش گروه معرفي شدند.

هيات داوران گروه ادبيات، اسامي برگزيدگان شاخه‌هاي داستان ، داستان كوتاه ، رمان ، شعر ، نثر ادبي ، شعر كودك و نوجوان و داستان كودك و نوجوان را به شرح زير اعلام كردند.

در شاخه داستان، پس از بررسي 350 عنوان اثر، كتاب آخرين بنكه نوشته رحيم مخدومي به پاس ساختار موفق روايي ـ خاطره‌اي و داستاني و كتاب فرمانده‌اي مثل پدر اثر زنده‌ياد داوود بختياري دانشور به خاطر زبان پويا و روان، به عنوان آثار تقديري معرفي شدند.

در شاخه داستان كوتاه، پس از مطالعه 99 عنوان كتاب، مجموعه داستان‌هاي چته‌ها به قلم ابراهيم حسن‌بيگي و سانتاماريا اثر سيد مهدي شجاعي به پاس ارزش‌هاي داستاني و طرح ابعاد و زواياي پنهان ارزش‌هاي دفاع مقدس، مورد تقدير قرار گرفتند.

كتاب‌هاي فال خون تاليف داوود غفارزادگان و نخل‌ها و آدم‌ها نوشته نعمت‌الله سليماني، پس از داوري 700 عنوان اثر و به پاس توانايي در بهره‌گيري از عناصر داستاني و پاسداشت ارزش‌هاي دفاع‌مقدس، در شاخه رمان، تقدير شدند.

در شاخه شعر، با بررسي 650 عنوان اثر، سرانجام مجموعه اشعار از آسمان سبز اثر زنده‌ياد سلمان هراتي، به پاس نگاه نو، جسورانه و متعهدانه به دفاع‌مقدس، فرشته بفرستيد نوشته عبدالرضا رضايي‌نيا به خاطر شعر سپيد بلند با ساختار استوار و طبيعي در حوزه جنگ تحميلي و قطار انديمشك خلق شده توسط عليرضا قزوه، به پاس شفافيت تصاوير، مضامين و تكيه آگاهانه بر سنت شعر فارسي، به عنوان آثار تقديري معرفي شدند.

حدود 70 اثر در شاخه نثر ادبي، مورد تحليل و بررسي قرار گرفتند و نهايتا كتاب‌هاي پشت به سايه‌ها و صداها و شب يك رويا اثر سيد ضياء شفيعي را به پاس ارايه تصويري صميمي و موثر، به عنوان آثار ممتاز شناخته شدند و دو اثر با نام‌هاي بسيج كلمات عاشقان نوشته احمد عزيزي و عقيق‌هاي فصل يادگاري اثر اسماعيل فيروزي، به پاس تخيل پويا و زبان نثر موثر، رتبه تقديري را كسب كردند.

در شاخه شعر كودك و نوجوان، پس از بررسي 64 اثر ، كتاب‌هاي مثل چشمه، مثل رود سروده زنده‌ياد قيصر امين پور به پاس چندين سروده استوار، روان و صميمي در حوزه دفاع‌مقدس و از اين ستاره تا آن ستاره اثر زنده‌ياد سلمان هراتي به خاطر پيشتازي در شعر كودك و نوجوان و صميميت و سيال بودن زبان، مشتركا به عنوان رتبه ممتاز معرفي شدند.

همچنين مجموعه اشعار يك سبد بوي بهار سروده افشين علاء به پاس زبان عاطفي و حسي و كوچه باران نوشته عبدالرضا رضايي‌نيا، مورد تقدير قرار گرفتند.

داوران شاخه داستان كودك و نوجوان، با تفكيك اين آثار در دو حوزه كودك و نوجوان ، دو كتاب با عناوين؛ چشم، چشم، دو ماهي نوشته محمد حمزه‌زاده و شب بخير فرمانده به قلم احمد اكبرپور را در گروه داستان كودك، شايسته تقدير معرفي كردند.

در حوزه داستان نوجوان نيز كتاب‌هاي باباي آهوي من باش نوشته حسن بني‌عامري به پاس قوت و قدرت زباني، روايت صميمانه، واقع‌بينانه و شخصيت‌پردازي قوي و شبي كه جرواسك نخواند تاليف جمشيد خانيان به خاطر توجه به ارزش‌ها و استفاده از فرم خاص در روايت، شايسته مقام ممتاز دانسته شدند.

همچنين سه كتاب با عناوين؛ گردان چهار نفره نوشته احمد دهقان، گُل خاكي اثر شهيد حبيب غني پور و دود پشت تپه به قلم محمدرضا بايرامي، رتبه تقديري شاخه داستان نوجوان را كسب كردند.

گروه ادبيات و تاريخ مستند جشنواره ربع قرن نتيجه بررسي شاخه‌هاي خاطره ، زندگي‌نامه داستاني ، گزارش‌نويسي ، وصيت‌نامه‌ها و نامه‌ها ، جُنگ و زندگي‌نامه غير داستاني را اين‌چنين اعلام كرد.

شاخه ادبي خاطره، به دليل مطالعه و بررسي 2094 عنوان كتاب، پركارترين گروه‌ داوري جشنواره ربع قرن كتاب دفاع‌مقدس بود. بر اين اساس، كتاب‌ روزهاي آخر نوشته احمد دهقان، رتبه ممتاز و كنار رود خين تاليف اشرف السادات مساوات و هفت روز آخر اثر محمدرضا بايرامي، رتبه تقديري حوزه خاطرات خود نوشت را كسب كردند.

همچنين در حوزه خاطرات ديگر نوشت نيز كتاب لشكر خوبان به قلم معصومه سپهري، ممتاز شد و دو اثر با عناوين يادگاران نوشته آيدين نظاري و حرمان هور اث


در تالار انديشه حوزه هنري؛ برگزيدگان جشنواره ربع قرن كتاب دفاع‌مقدس معرفي شدند

6 مهر 1388-10:11:51

منبع: خبرگزاري ايبنا

پيوند: براي توضيحات بيشتر اينجا كليك كنيد

فرستنده: دبيرسايت


تصاوير تكميلي:

امتياز:

   0

نسخه قابل چاپ متن مقاله ارسال براي دوستان

 نظرات (0)

نام

پست الكترونيك

عنوان نظر

متن نظر

 

نظرات شما پس از بازبيني و تاييد توسط سايت در قسمت نظرات در همين صفحه به معرض نمايش در خواهد آمد.

امتياز به مطلب: كمتر  بيشتر    
امروز

آغازعمليات خيبربا رمز "يارسول الله"  درهورالهويزه وجزايرمجنون - روز تجليل از اسرا ومفقودان


همايش
همايش ملي مطالبات حقوقي-بين‌المللي دفاع مقدس

همايش ملي مطالبات حقوقي-بين‌المللي دفاع مقدس

ورود به صفحه اصلي همايش

نمايش...

گفتگو
سردار رودكي در گفتگو با خبرگزاري فارس

سردار رودكي در گفتگو با خبرگزاري فارس

«كربلاي5» تلخي «كربلاي4» را به شيريني تبديل كرد/ انتشار اسناد جنگ در پاسخ به شبهات مؤثر است

نمايش...

فراخوان
فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

قابل توجه كليه صاحب‌نظران، پژوهشگران، مدرسان و صاحبان انديشه

نمايش...


© 1386-1395 کلیه حقوق برای پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس محفوظ است.

نمايش و ارائه‌ي محتواها اعم از مقاله، كتاب و ... الزاماً به معناي ديدگاه بنیاد نمي‌باشد و تنها بيان كننده نظرات شخصي نويسندگان و بوجودآورندگان آنها مي‌باشد. برداشت، نمايش و ارائه كليه‌ي محتواهاي اين وبگاه تنها با ذكر صحيح و كامل منبع و برقراري پيوند مجاز مي‌باشد.

  ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره