كاربر ميهمان يكشنبه، 24 تير 1397
 
پايداري - پايگاه اينترنتي پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

صفحه نخست| ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره

جستجو:  

صفحه نخست

اخبار

محتواها

نمايشگاه

جستجو

● طرح های کسر خدمت سربازی

ویژه نامه های الکترونیکی

● فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

● پژوهشکده مدیریت و سیاست دفاعی دفاع مقدس

● پژوهشکده علوم نظامی و مهندسی دفاع مقدس

● پژوهشکده تاریخ، ادبیات و فرهنگ دفاع مقدس

پايداري - محتواها

نمايش فهرست‌وار

ويژه‌‌نامه فهرستگان


مقالات

اسناد مكتوب

تصاوير

كتاب

اسناد صوتي

اسناد ويدئويي

پايان نامه

پايداري - كاربران

ثبت نام

ورود

صفحه شخصي

ارسال

◊ مقاله

◊ سند مكتوب

◊ تصوير

◊ كتاب

◊ سند صوتي

◊ سند ويديويي

◊ پايان نامه

 سردار جانباز دفاع مقدس: هدف نخست دفاع مقدس اجراي تكليف الهي بود

معاون فرهنگي دانشگاه آزاد واحد ورامين ـ پيشوا گفت: هدف نخست دفاع مقدس، دفاع از كشور نبود بلكه انجام تكليف الهي و گام برداشتن در ترويج فرهنگ عميق اسلامي كه يك كار بزرگ و عظيم الهي است، بود.

18 مهر 1388-09:49:38


سردار جانباز دفاع مقدس: هدف نخست دفاع مقدس اجراي تكليف الهي بود
18 مهر 1388-09:49:38
منبع: خبرگزاري فارس
پيوند: براي توضيحات بيشتر اينجا كليك كنيد
فرستنده: دبيرسايت

براي نمايش كامل تصوير كليك كنيد

معاون فرهنگي دانشگاه آزاد واحد ورامين ـ پيشوا گفت: هدف نخست دفاع مقدس، دفاع از كشور نبود بلكه انجام تكليف الهي و گام برداشتن در ترويج فرهنگ عميق اسلامي كه يك كار بزرگ و عظيم الهي است، بود.

سردار محمد بختياري اظهار داشت: از سال 61 وارد جبهه شدم و در عمليات مسلم‌ بن عقيل در منطقه سومار به عنوان نخستين عمليات، شركت كردم.

وي ادامه داد: بنده در جنگ در رسته‌هاي بهياري رزمي و اطلاعات عملياتي فعاليت داشتم كه هر دو آنها از گستردگي خاص خودشان برخوردار هستند.

معاون فرهنگي دانشگاه آزاد واحد ورامين ـ پيشوا بيان كرد: در نيمه‌هاي شب 25 مرداد سال 64 در عمليات عاشورا از ناحيه ريه، دست و پا مجروح شده و دچار قطع نخاع شدم.

سردار بختياري افزود: در سال 65 مجدداً در حالي كه با ويلچر بودم با سمت جانشين معاونت بهداري لشكر 10سيدالشهدا (ع) به منطقه بازگشتم و تا زماني كه قطعنامه پذيرفته شد، در دوكوهه انجام وظيفه مي‌كردم.

وي تصريح كرد: بعد از پيروزي انقلاب اسلامي ايران، منافع تمام دنيا و آمريكا به خطر افتاد؛ لانه جاسوسي آمريكا تسخير شد و چهارچوب سياسي دنيا به هم ريخت؛ به همين دليل آمريكا تصميم گرفت از راه زمين، هوا و دريا به ايران حمله كند كه در واقعه طبس با شكست روبه‌رو شد.

معاون فرهنگي دانشگاه آزاد واحد ورامين ـ پيشوا اضافه كرد: استكبار جهاني در راستاي نابودي انقلاب اسلامي در دنيا دنبال يك كانديدا مي‌گشت كه با ايران دشمني داشته باشد و با سوء استفاده از آن، اهداف خود را پياده كند كه در آن زمان كسي بهتر از صدام وجود نداشت.

سردار بختياري اظهار داشت: دشمني عراق با ايران از زمان سلطان‌محمد دوم پادشاه عثماني كه امپراطوري مردم شرقي را به هم ريخت و عراق را زير سلطه ايران قرار داد، آغاز شده بود.

معاون فرهنگي دانشگاه آزاد واحد ورامين ـ پيشوا افزود: در دوران آغاز جنگ تحميلي اوضاع اقتصادي كشور وضعيت نامناسبي داشت؛ خيلي از قراردادها لغو شده و دشمن از تمام جنبه‌ها بر ما برتري داشت و پيش‌بيني مي‌كرد يك كشور كوچك با اين اوضاع را ظرف يك هفته تسخير خواهد كرد.

معاون فرهنگي دانشگاه آزاد واحد ورامين - پيشوا اظهار داشت: در آن زمان صدام طي يك مصاحبه تلويزيوني قرارداد را پاره كرد و با قطع مصاحبه، ادامه مصاحبه را يك هفته ديگر در تهران اعلام كرد.

سردار بختياري بيان كرد: رژيم بعثي عراق از فروردين 58 تا شهريور 59 حدود 636 مورد تجاوز به ايران داشت كه از آن پس استراتژي‌هاي امام(ره) آغاز شد؛ حكم تشكيل ارتش 20 ميليوني صادر شده و هماهنگي بين ارتش و سپاه بيش از پيش شد.

وي بيان كرد: جنگ تحميلي جنگ يك كشور اسلامي بود با تمام استكبار، كه دشمن در آن از توپ‌هاي فرانسوي، چيپ‌زن‌هاي انگليسي، T 72 روسي، سوخو و ميراژهاي فرانسوي، اف‌14، اف 16 و اف 18 آمريكايي و سلاح‌هاي قوي نظامي خارجي سود مي‌برد.

معاون فرهنگي دانشگاه آزاد واحد ورامين - پيشوا تصريح كرد: ايران طالب جنگ نبود و رزمندگان ايران اسلامي با تقوا، ايمان و رهبري حضرت امام (ره) موفق شدند در برابر استكبار به پيروزي برسند.

سردار بختياري با اشاره به اينكه بهترين جوان‌هاي يك كشور بهترين افراد دنيا هستند، افزود: سال 61 بعد از بازپسگيري خرمشهر دشمن متوجه شد كه ما با قدرت عمل مي‌كنيم و برگ برنده در جنگ به دست ما افتاده است به همين دليل در ادامه تقاضاي آتش‌بس كرد.

معاون فرهنگي دانشگاه آزاد واحد ورامين - پيشوا گفت: زماني كه دشمن به قدرت ايران اسلامي پي برد، نمايندگاني براي آتش‌بس فرستادند و با توجه به معني آتش‌بس قصد امتياز گرفتن از ايران در قبال هزاران كيلومتري كه از خاك آن را گرفته بود، را دنبال مي‌كرد اما به هدف امتيازگرفتن از ايران نرسيد.

وي با اشاره به اينكه مقاومت ملت ايران در دفاع مقدس روي دنيا تأثيرگذار بوده است، تصريح كرد: زماني كه يك كودك فلسطيني طي يك نامه‌اي، از رئيس شبكه المنار لبنان تقاضا دارد كه «آن حسيني كه مردم ايران و مردم لبنان را هم نجات داد، كي مي‌آيد مردم فلسطين را هم نجات دهد»؛ اين يعني انقلاب و دفاع مقدس ما به دنيا صادر شده است.

معاون فرهنگي دانشگاه آزاد واحد ورامين - پيشوا با بيان اينكه دفاع مقدس چارچوب سياسي دنيا را به هم ريخت، ادامه داد: آمريكا بر اساس تئوري كه داشت معتقد بود كه مغز متفكر دنيا است و كشورهاي دنيا اعضا و جوارح آن؛ بايد همه كشورها سر تعظيم در برابر او پايين ‌آورند كه ايران در دفاع مقدس به آمريكا و تمام كشورهاي دنيا فهماند كه دوران زياده خواهي و استعمار به پايان رسيده است.

وي بيان كرد: ايران با پيشرفت در عرصه‌هاي مختلف علمي، سياسي، فرهنگي و اجتماعي در دنيا حرف خود را ثابت كرد و از هيچ قدرتي تبعيت نكرد كه تمام اين ارز


سردار جانباز دفاع مقدس: هدف نخست دفاع مقدس اجراي تكليف الهي بود

18 مهر 1388-09:49:38

منبع: خبرگزاري فارس

پيوند: براي توضيحات بيشتر اينجا كليك كنيد

فرستنده: دبيرسايت


تصاوير تكميلي:

امتياز:

   0

نسخه قابل چاپ متن مقاله ارسال براي دوستان

 نظرات (0)

نام

پست الكترونيك

عنوان نظر

متن نظر

 

نظرات شما پس از بازبيني و تاييد توسط سايت در قسمت نظرات در همين صفحه به معرض نمايش در خواهد آمد.

امتياز به مطلب: كمتر  بيشتر    
امروز

شورش عناصر مسلح ضد انقلاب دراكثر شهرهاي كردستان
حمله ي هوائي جنگنده هاي عراقي به سكوي نفتي وميدان نفتي رشادت
بازداشت حضرت امام (ره)در پادگان عشرت آباد توسط عمال رژيم شاهنشاهي


همايش ملي علوم و معارف دفاع مقدس در آموزش و پروش
در همايش همايش ملي علوم و معارف دفاع مقدس در آموزش و پروش:

در همايش همايش ملي علوم و معارف دفاع مقدس در آموزش و پروش:

انعقاد تفاهنامه بين ستاد كل نيروهاي مسلح و وزارت آموزش و پرورش

نمايش...

ويژه
باز نگاهي به جنگ (بخش ۵)

باز نگاهي به جنگ (بخش ۵)

سرتيپ دوم بازنشسته پاسدار دكتر محمدعلي باراني

نمايش...

كسر خدمت
اطلاعيه: طرح هاي پژوهشي كسر خدمت

اطلاعيه: طرح هاي پژوهشي كسر خدمت

فرآيند انجام پروژه‌ تحقيقاتي به عنوان بخشي از خدمت سربازي

نمايش...

فراخوان
فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

قابل توجه كليه صاحبنظران، پژوهشگران، مدرسان و صاحبان انديشه

نمايش...


© 1386-1395 کلیه حقوق برای پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس محفوظ است.

نمايش و ارائه‌ي محتواها اعم از مقاله، كتاب و ... الزاماً به معناي ديدگاه بنیاد نمي‌باشد و تنها بيان كننده نظرات شخصي نويسندگان و بوجودآورندگان آنها مي‌باشد. برداشت، نمايش و ارائه كليه‌ي محتواهاي اين وبگاه تنها با ذكر صحيح و كامل منبع و برقراري پيوند مجاز مي‌باشد.

  ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره