كاربر ميهمان سه‌شنبه، 28 خرداد 1398
 
پايداري - پايگاه اينترنتي پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

صفحه نخست| ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره

جستجو:  

صفحه نخست

اخبار

محتواها

نمايشگاه

جستجو

● طرح های کسر خدمت سربازی

ویژه نامه های الکترونیکی

● فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

● پژوهشکده مدیریت و سیاست دفاعی دفاع مقدس

● پژوهشکده علوم نظامی و مهندسی دفاع مقدس

● پژوهشکده تاریخ، ادبیات و فرهنگ دفاع مقدس

پايداري - محتواها

نمايش فهرست‌وار

ويژه‌‌نامه فهرستگان


مقالات

اسناد مكتوب

تصاوير

كتاب

اسناد صوتي

اسناد ويدئويي

پايان نامه

پايداري - كاربران

ثبت نام

ورود

صفحه شخصي

ارسال

◊ مقاله

◊ سند مكتوب

◊ تصوير

◊ كتاب

◊ سند صوتي

◊ سند ويديويي

◊ پايان نامه

 سرلشكر صفوي: حماسه‌آفريني‌هاي شهيد شوشتري در دفاع‌مقدس فراموش‌شدني نيست

دستيار و مشاور عالي فرماندهي معظم كل قوا گفت: سردار شوشتري شهيد توطئه سيستم‌هاي اطلاعاتي CIA آمريكا،اطلاعات انگليس، ISI پاكستان و برخي از كشورهاي توطئه‌گر پولدار جنوب خليج‌فارس است.

19 آذر 1388-07:32:28


سرلشكر صفوي: حماسه‌آفريني‌هاي شهيد شوشتري در دفاع‌مقدس فراموش‌شدني نيست
19 آذر 1388-07:32:28
منبع: خبرگزاري ايسنا
پيوند: براي توضيحات بيشتر اينجا كليك كنيد
فرستنده: دبيرسايت

براي نمايش كامل تصوير كليك كنيد

دستيار و مشاور عالي فرماندهي معظم كل قوا گفت: سردار شوشتري شهيد توطئه سيستم‌هاي اطلاعاتي CIA آمريكا،اطلاعات انگليس، ISI پاكستان و برخي از كشورهاي توطئه‌گر پولدار جنوب خليج‌فارس است.

سردار سرلشكر رحيم صفوي كه شب گذشته در همايش بازخواني و واكاوي شخصيت سردار شهيد نورعلي شوشتري سخن مي‌گفت،افزود:افراد شرور، پست، رذل و كوچكي همچون كساني كه اين عمل تروريستي را انجام دهند عوامل دسته‌چندم هستند.

وي تأكيد كرد: هم پول زيادي از سوي برخي كشورهاي عربي به منطقه سيستان و بلوچستان مي‌آيد و هم سيستم‌هاي اطلاعاتي اشرار را حمايت مي‌كنند و به ويژه سيستم اطلاعاتي ISI از برخي اشرار ايراني حمايت مي‌كنند.

سردار صفوي با بيان اين كه ما با قدرت‌هاي سلطه‌گري مثل آمريكا روبرو هستيم و اصلا نبايد فكر كنيم كه با چند انسان شاخ شكسته مواجهيم،افزود: نظام مقتدر جمهوري اسلامي و سپاه پاسداران قدرت‌مند است و همچون 30 سال گذشته، امنيت،آسايش و پيشرفت را به ارمغان خواهد آورد و مردم سيستان و بلوچستان را از ناامني نجات خواهد داد و اميدواريم دولت ما هم پيشرفت و آباداني بيشتري را در اين منطقه فراهم كند.

وي در بخش ديگري از سخنان خود با بيان اين كه هيچ ملتي بدون فداكاري و مجاهدت بهترين فرزندانش در راه حفظ ارزش‌ها و مقابله با توطئه دشمنان نتوانسته استقلال و هويت خود را حفظ كند،اظهار كرد: ظرفيت مواجهه ملت‌ها با خطرات،رمز پايداري ملت‌ها و دولت‌هاست و ملت ما با تقديم 200 هزار شهيد در دوران دفاع‌مقدس ظرفيت فداكاري خود را براي حفظ استقلال و بقاي جمهوري اسلامي نشان داده است.

سرلشكر صفوي با تاكيد بر اين كه شهداي دفاع‌مقدس و پس از آن همچون سردار شوشتري سرمايه‌هاي معنوي ملت ما هستند،اضافه كرد: شهيد شوشتري الگوي ايمان،شجاعت، خردمندي، وفاداري به اسلام و مردم‌داري براي جوانان ديروز، امروز و فرداي اين كشور است. اعتقاد من اين است كه سردار شوشتري يك الگوي روحي جهادي و صبر و استقامت در راه خداست.

وي ادامه داد: در دهه چهارم انقلاب، ملت ما با روحيه جهادي، صبر،استقامت، خردمندي و عقلانيت مي‌توانند اين كشور و نظام را حفظ كنند. شهيد شوشتري عاشق خدمت به اسلام و مردم محروم سيستان و بلوچستان بود. او فرزندان بلوچ سيستاني را همچون فرزندان و نوه‌هاي خود در آغوش پرمهرش مي‌فشرد و ذاتا يك انسان مهربان، دلسوز و مردمي بود. سپاه پاسداران يك فرمانده مومن، شجاع و خردمند را در راه آسايش، امنيت و خدمت به مردم سيستان و بلوچستان قرباني راه خدا كرد.

سردار صفوي با اشاره به مديريت و خدمات سردار شوشتري اظهار كرد: من شهيد شوشتري را اواخر سال 58 و اوايل سال 59 در جنگ كردستان براي اولين بار ملاقات كردم. آنچه در نگاه اول براي من جلب توجه مي‌كرد قد رشيد، قامت استوار و پرصلابت او بود. در آزادي سنندج، پاسداران خراسان همچون شهيد شوشتري فداكاري زيادي كردند و شوشتري در آزادي سنندج كه جزو كارهاي سخت اوايل انقلاب بود از خود رشادت زيادي نشان داد و به خوبي فرماندهي كرد.

وي در ادامه، شهيد شوشتري را انساني عاقل و اهل احتياط و دورانديش توصيف كرد و گفت: با آغاز جنگ تحميلي، نيروهاي زيادي از خراسان به جنوب آمدند كه بيشترين آنها را شهيد رستمي فرماندهي مي‌كرد. اولين عملياتي كه اين نيروها در آن بودند عمليات تصرف ارتفاعات الله‌اكبر در شمال شهر بوستان بود كه اين نيروها در آن بسيار خوش درخشيدند و تنها عمليات موفق در زمان بني‌صدر محسوب مي‌شد. نيروهايي كه در آن عمليات ميدان مين را خنثي كردند و خط اول را شكستند نيروهاي پاسدار و بسيجي بودند و پاسداران خراسان به همراه شهيد شوشتري در آن عمليات بسيار موفق عمل كردند.

سردار صفوي از عمليات‌هايي نظير فتح‌المبين،بيت‌المقدس، رمضان و كربلاي 5 به عنوان نمونه‌هايي از عمليات‌هاي بزرگي كه شهيد شوشتري در آن‌ها شركت داشت، نام برد و افزود: شهيد شوشتري در آن زمان هم فرمانده سردار قـاآني و هم فرمانده سردار قاليباف بود. در عمليات‌هاي بزرگي مانند عمليات رمضان يا كربلاي 5 حضور موفقي داشت. در عمليات كربلاي 5 در سال 65 ما سه قرارگاه داشتيم كه جانشين قرارگاه نجف سردار شوشتري بود. اين قرارگاه بيشترين كار را در آن عمليات انجام داد و سردار محمدزاده هم كه در كنار سردار شوشتري به شهادت رسيد فرمانده يكي از گردان‌ها بود. در آن عمليات كه جزو پيچيده‌ترين و سخت‌ترين عمليات‌هاي دفاع مقدس بود، سردار شوشتري يك فرمانده به تمام معنا بود و اين يعني فرماندهي كه در اوج فشارهاي دشمن هيچگونه تزلزلي در تصميم گيري ندارد.

وي با بيان اين كه شهيد شوشتري مظهر ايمان،سكينت، شجاعت و خردمندي بود، تأكيد كرد: سردار شوشتري هيچ ترس و نگراني از شهادت نداشت


سرلشكر صفوي: حماسه‌آفريني‌هاي شهيد شوشتري در دفاع‌مقدس فراموش‌شدني نيست

19 آذر 1388-07:32:28

منبع: خبرگزاري ايسنا

پيوند: براي توضيحات بيشتر اينجا كليك كنيد

فرستنده: دبيرسايت


تصاوير تكميلي:

امتياز:

   0

نسخه قابل چاپ متن مقاله ارسال براي دوستان

 نظرات (0)

نام

پست الكترونيك

عنوان نظر

متن نظر

 

نظرات شما پس از بازبيني و تاييد توسط سايت در قسمت نظرات در همين صفحه به معرض نمايش در خواهد آمد.

امتياز به مطلب: كمتر  بيشتر    
امروز

ورودحضرت امام (ره)به جماران


همايش
همايش ملي مطالبات حقوقي-بين‌المللي دفاع مقدس

همايش ملي مطالبات حقوقي-بين‌المللي دفاع مقدس

ورود به صفحه اصلي همايش

نمايش...

فصلنامه
فصلنامه پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

فصلنامه پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

فصلنامه‌ي علمي- ترويجي مطالعات دفاع مقدس، مقالات علمي اساتيد و پژوهشگران گرامي را در حوزه‌هاي ذيل مورد‌پذيرش قرار مي‌دهد.

نمايش...

بيانيه گام دوم انقلاب
گام دوم انقلاب

گام دوم انقلاب

بيانيه‌ي گام دوم رهبرانقلاب به مناسب 40 سالگي انقلاب اسلامي

نمايش...

فرآيند طرح‌هاي جايگزين و كسري خدمت مقدس سربازي
فرآيندانجام طرح پژوهشي جايگزين يا كسر خدمت

فرآيندانجام طرح پژوهشي جايگزين يا كسر خدمت

متقاضيان استفاده از طرح جايگزين يا كسر خدمت پس از مطالعه شرايط زير ضمن رعايت تمامي شرايط اقدام نمايند.

نمايش...

فراخوان
فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

قابل توجه كليه صاحب‌نظران، پژوهشگران، مدرسان و صاحبان انديشه

نمايش...


© 1386-1395 کلیه حقوق برای پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس محفوظ است.

نمايش و ارائه‌ي محتواها اعم از مقاله، كتاب و ... الزاماً به معناي ديدگاه بنیاد نمي‌باشد و تنها بيان كننده نظرات شخصي نويسندگان و بوجودآورندگان آنها مي‌باشد. برداشت، نمايش و ارائه كليه‌ي محتواهاي اين وبگاه تنها با ذكر صحيح و كامل منبع و برقراري پيوند مجاز مي‌باشد.

  ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره