كاربر ميهمان جمعه، 1 شهريور 1398
 
پايداري - پايگاه اينترنتي پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

صفحه نخست| ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره

جستجو:  

صفحه نخست

اخبار

محتواها

نمايشگاه

جستجو

● طرح های کسر خدمت سربازی

ویژه نامه های الکترونیکی

● فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

● پژوهشکده مدیریت و سیاست دفاعی دفاع مقدس

● پژوهشکده علوم نظامی و مهندسی دفاع مقدس

● پژوهشکده تاریخ، ادبیات و فرهنگ دفاع مقدس

پايداري - محتواها

نمايش فهرست‌وار

ويژه‌‌نامه فهرستگان


مقالات

اسناد مكتوب

تصاوير

كتاب

اسناد صوتي

اسناد ويدئويي

پايان نامه

پايداري - كاربران

ثبت نام

ورود

صفحه شخصي

ارسال

◊ مقاله

◊ سند مكتوب

◊ تصوير

◊ كتاب

◊ سند صوتي

◊ سند ويديويي

◊ پايان نامه

 علمدار شهداي «پيشمرگ مسلمان كرد» را بهتر بشناسيم

شهيد حسن مدني فرد علمدار ميدان عشق و رزمنده‌اي پرصلابت، يكي از مالك‌اشترهاي سپاه علي زمان بود. جغرافياي كلمات براي توصيف مجاهدي الهي همچون شهيد حسن، بسيار محدودتر از آن است كه بتواند حق معرفي اين مرد خدايي را ادا كند.

25 مرداد 1395-11:15:49


علمدار شهداي «پيشمرگ مسلمان كرد» را بهتر بشناسيم
25 مرداد 1395-11:15:49
منبع: خبرگزاري ايسنا
پيوند: براي توضيحات بيشتر اينجا كليك كنيد
فرستنده: دبير سايت

براي نمايش كامل تصوير كليك كنيد

حسن مردي بود آسماني از تبار سلمان فارسي با اعتقادي متاثر از عشق علي (ع)،غيرتي برگرفته از ارادت علوي و الگو گرفته از علمدار كربلا كه جبهه‌ها به وسعت تمامي مرزهاي درگير جنگ و فراتر از آن سياناو - سه راه حزب‌الله - چناره و گله-ساوجي- و شكلان- آلمانه-دزلي-سروآباد- قله قوچ سلطان- جاده بسطام،ميسر مريوان،سقز- خشكلان– ژاورود - پايگلان - كوماسي و كلاترزان ... با قدم‌هاي استوارش مانوس هستند. رزم ايشان فقط به مرز داخل محدود نشده بلكه در عمليات كاني‌مانگاه در كردستان عراق،كوخلان كردستان عراق و آزادسازي منطقه طويله و بياره عراق بارها و بارها تا مرز شهادت پيش رفت اما تقدير وي را هدايت كرد تا ماموريت‌هاي سنگين ديگري را انجام دهد و در وانفساي آن زمان به عنوان يكي از بازوان توانمند نظام مقدس جمهوري اسلامي مسيري را كه شهيد بروجردي‌ها – ابوعمارها - قهاري‌ها و متوسليان‌ها طراحي كرده بودند ادامه دهد .

شهيد حسن مدني فرد به معناي واقعي جمع اضداد بود.در عين سكوت بسيار پرخروش،در نهايت تواضع،بسيار قاطع،باوقار اما بي‌قرار بود.هيچگاه از مرگ باز نمي‌ايستاد. از مرگ نمي‌هراسيد بلكه مرگ را خسته كرده بود.تاكتيك‌هاي دفاعي‌اش را بر اساس الهام و ارشادهاي قرآني ايجاد مي‌كرد.در پذيرش مسئوليت هيچگاه عقب‌نشيني نمي‌كرد. او جواب سال‌هاي پرالتهاب،اضطراب و خانه به دوشي در مريوان را با شهادتش پايان داد و در سخت‌ترين شرايط نبرد، در صعب‌العبورترين منطقه به جدال با معاندين نظام رفت و به آرزوي ديرينه‌اش يعني شهادت رسيد؛ شهادتي كه پيامبر اعظم (ص)آن را بالاترين مقام عنوان كرده است.

حسن مدني فرد فرزند شهيد توفيق مدني فرد متولد 1/7/1332 در خانه‌اي باصفا و آغشته به عشق و نور الهي و ولايت اهل بيت عصمت و طهارت (ع) در روستاي بلكر از توابع شهرستان مريوان به دنيا آمد.

در سن سه سالگي ديدگانش از وجود مهر و عاطفه مادري محروم شد و پدرش زير سايه حق،با كار فروشندگي فرزندش را چون شير بزرگ كرد. از همان زمان طفوليت كه نواي روحاني اذان و اقامه را در گوش خود با تمام احساس لمس كرد زمينه مبارزه با نفس را در وجود خود فراهم كرد. پدر و مادر وي انسان‌هايي آزاده در مسير ولايت و تبعيت از امامت و عامل و معتقد به اصول و فروع دين بودند.

دوران كودكي خود را در روستاي بلكر و بعد از فوت مادرش مجبور به ترك وطن و عزيمت به شهر مريوان شد.پس از مهاجرت به شهر مريوان حسن در آنجا ثبت‌نام كرد و به منظور فراگيري درس مشغول تحصيل شد. دوران ابتدايي و راهنمايي و دبيرستان را تا مقطع سوم دبيرستان با كسب نمرات بالا به اتمام رساند . اما به علت فقر مالي كه خانواده‌اش با آن دست و پنجه نرم مي‌كردند به ناچار مجبور به ترك تحصيل شد و با تلاش شبانه‌روزي ضمن كمك به والدين خود در مسجد محله همراه پدر به كسب علوم قرآني پرداخت.از آنجا كه براي حركت و مبارزه به دنبال حجت شرعي بود ضمن مشورت با بعضي افراد صاحب نظر در شهرباني استخدام ، نه به عنوان نظامي ارتش طاغوت بلكه تحت عنوان يك نظامي مكتبي آن هم با نيت خدمت به ميهن اسلامي وكسب رضاي حق تعالي به خدمتش ادامه داد و درحفظ آرامش شهر نقش بر جسته‌اي داشت.

در سال 1353 در سن 27 سالگي با دختر عموي خود خديجه داربرزين كه ايشان يكي از زنان رزمنده درآن زمان بود. ازدواج كرد و از ثمره اين ازدواج دو فرزند پسر به نامهاي اميد و هيوا - اميد كارمند گمرك و هيوا كارمند بانك ملي است كه از ايشان به يادگار مانده است كه در زمان شهادت فرزندان شهيد پنج ساله و يك ساله بودند.

پس از خاتمه خدمت سربازي در شهرباني در كرمانشاه با آگاهي از جلسات انقلابيون تلاش مستمر خود را در راه به ثمر رسيدن انقلاب اسلامي در كنار مردم انقلابي مريوان و ديگرمبارزان يك دل و يك صدا شروع كرد به گونه اي كه در طول اين مدت چندين بار توسط عمال رژيم طاغوت دستگير و متحمل شكنجه هاي روحي و جسمي بسيار شد.

حسن فردي با تقوا و پرهيزكار بود. با چهره‌اي خندان و خوشرو،فردي شجاع از مقلدين حضرت امام (ره). در خدمات‌رساني به فقرا و محرومان پيشتاز بود به طوري كه قبل از انقلاب براي كمك رساني به مردم روستاهاي دور افتاده و محروم مي رفت و در رفاه و آسايش مردم محروم مي كوشيد.

دركلاس‌هاي عقيدتي سياسي شركت فعال داشت و به فراگيري احكام ديني علاقه‌مند بود. وي در جهت ترقي و پيشرفت دين مبين اسلام گام‌هاي موثري برداشت و لحظه‌اي از تبليغ و ترويج دين اسلام غافل نماند . تشويق مردم به مسلح شدن در برابرضدانقلاب از اقدامات او با همت ديگر همرزمانش بود .

با اوج گرفتن جريان‌هاي نهضت اسلامي به رهبري امام راحل (ره) براي مبارزه با رژيم طاغوت بارها و بارها تا سر حد شهادت در مبارزه با طاغوت پيش رفت.

با ظاهر


علمدار شهداي «پيشمرگ مسلمان كرد» را بهتر بشناسيم

25 مرداد 1395-11:15:49

منبع: خبرگزاري ايسنا

پيوند: براي توضيحات بيشتر اينجا كليك كنيد

فرستنده: دبير سايت


تصاوير تكميلي:

امتياز:

   1

نسخه قابل چاپ متن مقاله ارسال براي دوستان

 نظرات (0)

نام

پست الكترونيك

عنوان نظر

متن نظر

 

نظرات شما پس از بازبيني و تاييد توسط سايت در قسمت نظرات در همين صفحه به معرض نمايش در خواهد آمد.

امتياز به مطلب: كمتر  بيشتر    

همايش
همايش ملي مطالبات حقوقي-بين‌المللي دفاع مقدس

همايش ملي مطالبات حقوقي-بين‌المللي دفاع مقدس

ورود به صفحه اصلي همايش

نمايش...

فصلنامه
فصلنامه پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

فصلنامه پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

فصلنامه‌ي علمي- ترويجي مطالعات دفاع مقدس، مقالات علمي اساتيد و پژوهشگران گرامي را در حوزه‌هاي ذيل مورد‌پذيرش قرار مي‌دهد.

نمايش...

بيانيه گام دوم انقلاب
گام دوم انقلاب

گام دوم انقلاب

بيانيه‌ي گام دوم رهبرانقلاب به مناسب 40 سالگي انقلاب اسلامي

نمايش...

فرآيند طرح‌هاي جايگزين و كسري خدمت مقدس سربازي
فرآيندانجام طرح پژوهشي جايگزين يا كسر خدمت

فرآيندانجام طرح پژوهشي جايگزين يا كسر خدمت

متقاضيان استفاده از طرح جايگزين يا كسر خدمت پس از مطالعه شرايط زير ضمن رعايت تمامي شرايط اقدام نمايند.

نمايش...

فراخوان
فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

قابل توجه كليه صاحب‌نظران، پژوهشگران، مدرسان و صاحبان انديشه

نمايش...


© 1386-1395 کلیه حقوق برای پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس محفوظ است.

نمايش و ارائه‌ي محتواها اعم از مقاله، كتاب و ... الزاماً به معناي ديدگاه بنیاد نمي‌باشد و تنها بيان كننده نظرات شخصي نويسندگان و بوجودآورندگان آنها مي‌باشد. برداشت، نمايش و ارائه كليه‌ي محتواهاي اين وبگاه تنها با ذكر صحيح و كامل منبع و برقراري پيوند مجاز مي‌باشد.

  ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره