كاربر ميهمان شنبه، 23 آذر 1398
 
پايداري - پايگاه اينترنتي پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

صفحه نخست| ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره

جستجو:  

صفحه نخست

اخبار

محتواها

نمايشگاه

جستجو

● طرح های کسر خدمت سربازی

ویژه نامه های الکترونیکی

● فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

● پژوهشکده مدیریت و سیاست دفاعی دفاع مقدس

● پژوهشکده علوم نظامی و مهندسی دفاع مقدس

● پژوهشکده تاریخ، ادبیات و فرهنگ دفاع مقدس

پايداري - محتواها

نمايش فهرست‌وار

ويژه‌‌نامه فهرستگان


مقالات

اسناد مكتوب

تصاوير

كتاب

اسناد صوتي

اسناد ويدئويي

پايان نامه

پايداري - كاربران

ثبت نام

ورود

صفحه شخصي

ارسال

◊ مقاله

◊ سند مكتوب

◊ تصوير

◊ كتاب

◊ سند صوتي

◊ سند ويديويي

◊ پايان نامه

 به مناسبت سالروز شهادت سيد حسين علم‌الهدي

روايتي از دلاوري‌هاي شهيد علم‌الهدي از آغاز جنگ تا لحظه شهادت در روز دوم عمليات هويزه ياران شهيد علم‌الهدي مجبور به عقب نشيني شدند اما اين شهيد بزرگوار در مقابل تانك‌هاي دشمن به مبارزه ايستاد تا اينكه 3 تانك دشمن به طور همزمان به سمت او شليك كردند و خاكريزش را به هوا بردند.

16 دي 1388-08:57:55


به مناسبت سالروز شهادت سيد حسين علم‌الهدي
16 دي 1388-08:57:55
منبع: خبرگزاري فارس
پيوند: براي توضيحات بيشتر اينجا كليك كنيد
فرستنده: دبيرسايت

براي نمايش كامل تصوير كليك كنيد

روايتي از دلاوري‌هاي شهيد علم‌الهدي از آغاز جنگ تا لحظه شهادت

در روز دوم عمليات هويزه ياران شهيد علم‌الهدي مجبور به عقب نشيني شدند اما اين شهيد بزرگوار در مقابل تانك‌هاي دشمن به مبارزه ايستاد تا اينكه 3 تانك دشمن به طور همزمان به سمت او شليك كردند و خاكريزش را به هوا بردند.

شهريور 1359 بود كه شهيد علم الهدي به همراه گروهي از افراد متعهد و انقلابي براي برگزاري هرچه باشكوهتر مراسم حج برنامه‌ريزي ‌كردند؛ در جلسات متعددي كه در منزل سيد حسين برگزار شد تقسيم كار انجام گرفت و قرار شد در راهپيمايي مكه و مدينه هر كسي مسئوليت خودش را به خوبي انجام دهد اما حمله استكبار جهاني توسط نوكر بي‌اراده آنها صدام، شروع و در نتيجه سفر حج لغو شد.

در اين روزهاي تاريخي و فراموش نشدني گروه گروه امت حزب الله از سراسر كشور براي دفاع از ميهن اسلامي به اهواز ‌رفتند.

شب اول مهرماه 59 يكي از شبهاي پرخاطره بود؛ اطلاع داده شد كه عراق حمله كرده و خرمشهر در خطر سقوط است.

به دنبال اين خبر جمعيتي حدود 1000 نفر پس از نماز مغرب و عشا از مسجد جزايري راهپيمائي كرده و تا مقر سپاه آمدند.

در آن محل بود كه شهيد علم الهدي سخنراني آتشين و پرهيجاني كرد و گفت: امشب، شب عاشوراست، كساني كه مي خواهند با اباعبدالله (ع) باشند تصميم خود را بگيرند.

به دنبال اين سخنراني چندين دستگاه اتوبوس از نيروهاي مردمي عازم خرمشهر شدند. در آن روزهاي سخت كه حتي اهواز در خطر سقوط قرار داشت و هر روز صدها گلوله توپ به طرف شهر شليك مي‌شد و هيچ مركزي براي سازماندهي نيروهاي مردمي وجود نداشت، شهيد علم الهدي در يكي از دبيرستان‌هاي بزرگ شهر مستقر شد و آن را تبديل به مركز سازماندهي نيروها كرد و تمامي نيروهايي كه براي ياري رساندن و دفاع از مملكت وارد اهواز مي‌شدند، ابتدا در اين دبيرستان تجمع مي‌كردند، آنگاه به وسيله حسين توجيه مي‌شدند و نسبت به وضعيت دشمن كسب اطلاع كرده و با مختصر مواد غذايي و تجهيزات اوليه به جبهه‌هاي مختلف اعزام مي‌شدند.

در اين ايام شهيد علم الهدي با موتور خودش رفت و آمد مي‌كرد و در بين راه به كمك مجروحان مي‌شتافت. در آن روزهاي بسيار سخت، وي با وجود مسئوليت‌هاي سنگين، همه روزه به مدت يك ساعت به صداي جمهوري اسلامي مركز اهواز رفته و برنامه جنگ‌هاي پيامبر (ص) را ضبط مي‌كرد.

كلام آتشين و گرم و زيباي حسين سبب شده بود كه هنگام پخش برنامه از راديو، صداي او از تمام بلند‌گوهاي مساجد و نيز در جبهه‌ها شنيده شود.

در آن روزهاي پرخاطره و سخت كه حسين مسئوليت تقسيم و سازماندهي نيروهاي اعزامي را به عهده داشت. همين كه ظلمت شب فرا مي‌رسيد، او به همراه تعدادي از بسيجيان مخلص با تجهيزاتي بسيار مختصر و اندك به سوي جبهه دشمن حركت مي‌كردند و همه شب به دشمن جنايتكار كه در بيابان‌هاي اطراف اهواز مستقر بودند، ضرباتي وارد كرده و هنگام صبح به مقر خود باز مي‌گشتند. تعداد آن عزيزان حدود 40 نفر بود كه اكنون غالب آنان در كنار شهداي كربلا، متنعم به نعمت‌هاي الهي هستند.

حدود 2 ماه از شروع جنگ مي‌گذشت كه شهيد علم الهدي مسئوليت اعزام نيروها و سازماندهي آنها را به خوبي انجام مي‌داد اما روزي نزد آيت الله خامنه‌اي و دكتر چمران آمد و گفت: اجازه بفرمائيد من هم به جبهه بروم زيرا ديگر نمي‌توانم در شهر ماندن را تحمل كنم.

آنها بسيار اصرار ورزيدند كه شهيد علم الهدي براي سازماندهي نيروها در شهر بماند ولي به هر صورتي كه بود حسين منطقه‌اي از جبهه را براي خود انتخاب كرد كه هيچ‌گونه نيرو و تجهيزاتي در آنجا نبود، شهر مظلوم هويزه، گروهي از نيروهاي مساجد اهواز به همراه شهيد علم الهدي به آنجا رفتند و همراه با عشاير غيور منطقه مقر سپاه را در شهر هويزه پايه‌گذاري كردند.

وقتي شهيد علم الهدي براي تهيه اسلحه و تداركات به اهواز آمده بود براي هر نفر يك اسلحه و يك نهج‌البلاغه كوچك تهيه كرد. برادراني كه در هويزه بودند روزها در شناسايي و نبرد با دشمن بودند و شب‌ها از كلاس نهج‌البلاغه او استفاده معنوي مي‌كردند.

شهيد علم الهدي در مسير رفت و آمد با عشاير غيور منطقه با صميميت و مهرباني برخورد مي‌كرد و هرگاه با ماشين حركت مي‌كرد حتما افراد پياده را سوار و به آنها محبت مي‌كرد. به همين جهت در مدت كوتاهي كه در هويزه بود توانست محبت تمامي عشاير منطقه را به خود جلب كند. در همين ايام بود كه موفق شد كه حركت و ديدار حدود 1000 نفر از عشاير منطقه با امام امت (ره) را سازماندهي و اجرا كند. اين ديدار ازنظر سياسي مسئله بسيار مهمي به شمار مي‌آمد زيرا صدام در تبليغات دروغين خود مي‌گفت اعراب خوزستان طرفدار عراق هستند نه رژيم ايران، در اين ديدار بسيار باشكوه، اعراب متعهد همبستگي خو


به مناسبت سالروز شهادت سيد حسين علم‌الهدي

16 دي 1388-08:57:55

منبع: خبرگزاري فارس

پيوند: براي توضيحات بيشتر اينجا كليك كنيد

فرستنده: دبيرسايت


تصاوير تكميلي:

امتياز:

   0

نسخه قابل چاپ متن مقاله ارسال براي دوستان

 نظرات (0)

نام

پست الكترونيك

عنوان نظر

متن نظر

 

نظرات شما پس از بازبيني و تاييد توسط سايت در قسمت نظرات در همين صفحه به معرض نمايش در خواهد آمد.

امتياز به مطلب: كمتر  بيشتر    
امروز

حمله ي مزدوران رژيم پهلوي به بيمارستان امام رضا ع درمشهد


فصلنامه
فصلنامه پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

فصلنامه پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

فصلنامه‌ي علمي- ترويجي مطالعات دفاع مقدس، مقالات علمي اساتيد و پژوهشگران گرامي را در حوزه‌هاي ذيل مورد‌پذيرش قرار مي‌دهد.

نمايش...

بيانيه گام دوم انقلاب
گام دوم انقلاب

گام دوم انقلاب

بيانيه‌ي گام دوم رهبرانقلاب به مناسب 40 سالگي انقلاب اسلامي

نمايش...

فرآيند طرح‌هاي جايگزين و كسري خدمت مقدس سربازي
فرآيندانجام طرح پژوهشي جايگزين يا كسر خدمت

فرآيندانجام طرح پژوهشي جايگزين يا كسر خدمت

متقاضيان استفاده از طرح جايگزين يا كسر خدمت پس از مطالعه شرايط زير ضمن رعايت تمامي شرايط اقدام نمايند.

نمايش...

فراخوان
فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

قابل توجه كليه صاحب‌نظران، پژوهشگران، مدرسان و صاحبان انديشه

نمايش...


© 1386-1395 کلیه حقوق برای پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس محفوظ است.

نمايش و ارائه‌ي محتواها اعم از مقاله، كتاب و ... الزاماً به معناي ديدگاه بنیاد نمي‌باشد و تنها بيان كننده نظرات شخصي نويسندگان و بوجودآورندگان آنها مي‌باشد. برداشت، نمايش و ارائه كليه‌ي محتواهاي اين وبگاه تنها با ذكر صحيح و كامل منبع و برقراري پيوند مجاز مي‌باشد.

  ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره