كاربر ميهمان چهارشنبه، 27 تير 1397
 
پايداري - پايگاه اينترنتي پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

صفحه نخست| ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره

جستجو:  

صفحه نخست

اخبار

محتواها

نمايشگاه

جستجو

● طرح های کسر خدمت سربازی

ویژه نامه های الکترونیکی

● فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

● پژوهشکده مدیریت و سیاست دفاعی دفاع مقدس

● پژوهشکده علوم نظامی و مهندسی دفاع مقدس

● پژوهشکده تاریخ، ادبیات و فرهنگ دفاع مقدس

پايداري - محتواها

نمايش فهرست‌وار

ويژه‌‌نامه فهرستگان


مقالات

اسناد مكتوب

تصاوير

كتاب

اسناد صوتي

اسناد ويدئويي

پايان نامه

پايداري - كاربران

ثبت نام

ورود

صفحه شخصي

ارسال

◊ مقاله

◊ سند مكتوب

◊ تصوير

◊ كتاب

◊ سند صوتي

◊ سند ويديويي

◊ پايان نامه

 تصويري از يك شهيد در عمليات رمضان

در عكس، شير مردي از قافله ي عشق را ببين كه چگونه مسافر اين ديار را در آغوش گرفته است، انگار ملائك بال هاي خود را در زير پيكر پاك شهيد گسترانده اند و همگي به كمك آمده اند تا سبك بالي عاشق را درليلة القدرعمليات رمضان به دست قافله سالار و امام شهدا برسانند. محور عملياتي پاسگاه زيد، تير ماه 1361، در عمليات رمضان و در گرماي شديد شلمچه، رزمنده اي پيكر پاك يك شهيد را در آغوش گرفته و براي انتقال به پشت جبهه مي برد.

21 خرداد 1390-09:38:52


تصويري از يك شهيد در عمليات رمضان
21 خرداد 1390-09:38:52
منبع: خبرگزاي فارس
پيوند: براي توضيحات بيشتر اينجا كليك كنيد
فرستنده: دبير سايت

براي نمايش كامل تصوير كليك كنيد

در عكس، شير مردي از قافله ي عشق را ببين كه چگونه مسافر اين ديار را در آغوش گرفته است، انگار ملائك بال هاي خود را در زير پيكر پاك شهيد گسترانده اند و همگي به كمك آمده اند تا سبك بالي عاشق را درليلة القدرعمليات رمضان به دست قافله سالار و امام شهدا برسانند.

محور عملياتي پاسگاه زيد، تير ماه 1361، در عمليات رمضان و در گرماي شديد شلمچه، رزمنده اي پيكر پاك يك شهيد را در آغوش گرفته و براي انتقال به پشت جبهه مي برد.

به راستي نوشتن از شهدا سخت دشوار است ، چگونه مي توان سِّر آفتاب تابان را در كلمات جستجو كرد، عقل در مي ماند و تنها عشق است كه معناي بانگ الرّحيل را معنا مي كند، بايد رفت، عقل مي گويد بمان و عشق مي گويد برو، و عقل و عشق را خدا آفريد تا انسان با انتخاب ميان اين دو معنا شود.

صبح شد و قافله ي عشق عازم سفر به عرش ملكوت شد، خدايا، چگونه تو باب رحمت خاص را بر آنان گشودي؟، راهي كه اين قافله پيمود، تنها از عشق برمي خيزد و بانگ الرّحيل در صبح و از كربلا متجلي مي شود، به راستي اين راحلان كاروان نور به كدامين دعوت لبيك گفتند؟ به حرف عاقلان كه مي گفتند بمان وقعي نگذاشتند و به امام (ره) لبيك گفتند ، زيرا امام عاشقان، به درستي واژه ي عشق را براي آنان معنا كرده بود و باب شيدايي را بر مشتاقان لقاي حق نشان داده بود. از اين رو بود كه سينه ها سرشار از آسمان عشق شد، و قلب ها چون چشمه ي خورشيد جوشيد.

ياران امام شتاب كنيد كه ما همگي مسافريم و كربلا در اين زمان انتظار مي كشد تا خود را از دام وابستگي هاي دنياي فاني جدا كنيد و زنجير اسارت خاك را از پا بگشاييد و در ركاب امام عشق قرار گيريد...

در عكس، شير مردي از قافله ي عشق را ببين كه چگونه مسافر اين ديار را در آغوش گرفته است، انگار ملائك بال هاي خود را در زير پيكر پاك شهيد گسترانده اند و همگي به كمك آمده اند تا سبك بالي عاشق را درليلة القدرعمليات رمضان به دست قافله سالار و امام شهدا برسانند، اين جاذبه ي عشق است كه قطرات خون امام خود را در گذر زمان همچون ستارگان در دل كهكشان پاشيده است و ره جويان عشق ، چه زيبا اين مسير را دريافتند و راه قبله ي نور را با كلمات امام راحل فهميدند و قدم در وادي شهادت گذاشتند. اي هم سفران معراج حسين، شما برگزيدگان تاريخ خداييد و از اين روست كه حسين شما را در معراج عشق پذيرفته است.راز اين انتخاب را كسي خواهد فهميد تا بال در بال كبوتران حرم اُنس بيفكند و چه زيبا توانستيد در اين معنا غوطه ور شويد.كلام براي درك اين معنا عاجز است و بازكننده ي اين راز، تنها سكوت است و نه كلام.

* پي نوشت:

1- عمليات رمضان با رمز يا صاحب الزمان ادركني در محور شرق بصره انجام شد، صدام پس از اشغال خرمشهر ، قصد داشت جنگ را خاتمه داده و امتياز خرمشهر را براي خود نگهدارد. از سوي ديگر فرماندهان ايراني با اطلاع از اين قصد بر آن شدند تا با فتح منطقه‌اي از خاك عراق و گرفتن امتياز اراضي، پايان عادلانه‌اي به جنگ بدهند. به اين ترتيب عمليات «رمضان» در چهار محور و پنج مرحله از سوي فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامي و ارتش جمهوري اسلامي ايران طراحي شد.

2- شهيد آويني مي فرمايد: آري آن قافله ، قافله ي عشق است و اين راه، راهي فراخور هر مهاجر در همه ي تاريخ.هجرت مقدمه ي جهاد است و مردان حق راهرگز سزاوار نيست كه راهي جز اين در پبش گيرند...مي گويند كه گناه كاران رانمي پذيرند؟ آري، گناه كاران را در اين قافله راهي نيست...اما پشيمانان را مي پذيرند.آدم نيز در اين قافله ملازم ركاب حسين است، كه او سر سلسله ي خيل پشيمانان است، و اگر نبود باب توبه اي كه خداوند با خون حسين ميان زمين و آسمان گشوده است، آدم نيز دهشت زده و رها شده و سرگردان، در اين برهوت گم گشتگي وامي ماند.

3- گل واژه هاي اين مطلب از شهيد آويني است.


تصويري از يك شهيد در عمليات رمضان

21 خرداد 1390-09:38:52

منبع: خبرگزاي فارس

پيوند: براي توضيحات بيشتر اينجا كليك كنيد

فرستنده: دبير سايت


تصاوير تكميلي:

امتياز:

   1

نسخه قابل چاپ متن مقاله ارسال براي دوستان

 نظرات (0)

نام

پست الكترونيك

عنوان نظر

متن نظر

 

نظرات شما پس از بازبيني و تاييد توسط سايت در قسمت نظرات در همين صفحه به معرض نمايش در خواهد آمد.

امتياز به مطلب: كمتر  بيشتر    
امروز

پذيرش قطعنامه 598 شوراي امنيت سازمان ملل متحد از سوي جمهوري اسلامي ايران


همايش ملي علوم و معارف دفاع مقدس در آموزش و پروش
در همايش همايش ملي علوم و معارف دفاع مقدس در آموزش و پروش:

در همايش همايش ملي علوم و معارف دفاع مقدس در آموزش و پروش:

انعقاد تفاهنامه بين ستاد كل نيروهاي مسلح و وزارت آموزش و پرورش

نمايش...

ويژه
باز نگاهي به جنگ (بخش ۵)

باز نگاهي به جنگ (بخش ۵)

سرتيپ دوم بازنشسته پاسدار دكتر محمدعلي باراني

نمايش...

كسر خدمت
اطلاعيه: طرح هاي پژوهشي كسر خدمت

اطلاعيه: طرح هاي پژوهشي كسر خدمت

فرآيند انجام پروژه‌ تحقيقاتي به عنوان بخشي از خدمت سربازي

نمايش...

فراخوان
فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

قابل توجه كليه صاحبنظران، پژوهشگران، مدرسان و صاحبان انديشه

نمايش...


© 1386-1395 کلیه حقوق برای پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس محفوظ است.

نمايش و ارائه‌ي محتواها اعم از مقاله، كتاب و ... الزاماً به معناي ديدگاه بنیاد نمي‌باشد و تنها بيان كننده نظرات شخصي نويسندگان و بوجودآورندگان آنها مي‌باشد. برداشت، نمايش و ارائه كليه‌ي محتواهاي اين وبگاه تنها با ذكر صحيح و كامل منبع و برقراري پيوند مجاز مي‌باشد.

  ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره