كاربر ميهمان پنجشنبه، 5 ارديبهشت 1398
 
پايداري - پايگاه اينترنتي پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

صفحه نخست| ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره

جستجو:  

صفحه نخست

اخبار

محتواها

نمايشگاه

جستجو

● طرح های کسر خدمت سربازی

ویژه نامه های الکترونیکی

● فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

● پژوهشکده مدیریت و سیاست دفاعی دفاع مقدس

● پژوهشکده علوم نظامی و مهندسی دفاع مقدس

● پژوهشکده تاریخ، ادبیات و فرهنگ دفاع مقدس

پايداري - محتواها

نمايش فهرست‌وار

ويژه‌‌نامه فهرستگان


مقالات

اسناد مكتوب

تصاوير

كتاب

اسناد صوتي

اسناد ويدئويي

پايان نامه

پايداري - كاربران

ثبت نام

ورود

صفحه شخصي

ارسال

◊ مقاله

◊ سند مكتوب

◊ تصوير

◊ كتاب

◊ سند صوتي

◊ سند ويديويي

◊ پايان نامه

 شهيدي با شركت در 60 عمليات / يادي از جانياز شهيد آقا بابايي

پنجم شهريورماه سالروز شهادت مردي است از تبار خورشيد، مردي كه به واقع عنوان سردار ظفرمند جبهه‌ ها برازنده اوست، مردي كه تا آخر ايستاد و همچون سرو ايستاده و سربلند به فيض شهادت نايل شد. نام شهيد آقابابايي يادآور روزهاي سخت حماسه و يادآور دلاوريهاي مردي است كه در تمام دوران دفاع مقدس حضوري مستمر در جبهه ها داشت و همزمان جبهه هاي غرب و جنوب را در مي نورديد و لحظه اي سكون و قرار نداشت.

7 شهريور 1390-09:49:29


شهيدي با شركت در 60 عمليات / يادي از جانياز شهيد آقا بابايي
7 شهريور 1390-09:49:29
منبع: سايت تبيان
پيوند: براي توضيحات بيشتر اينجا كليك كنيد
فرستنده: دبير سايت

براي نمايش كامل تصوير كليك كنيد

پنجم شهريورماه سالروز شهادت مردي است از تبار خورشيد، مردي كه به واقع عنوان سردار ظفرمند جبهه‌ ها برازنده اوست، مردي كه تا آخر ايستاد و همچون سرو ايستاده و سربلند به فيض شهادت نايل شد.

نام شهيد آقابابايي يادآور روزهاي سخت حماسه و يادآور دلاوريهاي مردي است كه در تمام دوران دفاع مقدس حضوري مستمر در جبهه ها داشت و همزمان جبهه هاي غرب و جنوب را در مي نورديد و لحظه اي سكون و قرار نداشت.

سردار شهيد حاج اكبر آقابابايي سال 58 به دنبال شروع غائله كردستان، همراه يك گردان نيروي تازه نفس، راهي آن خطه مي شود و با بر عهده گرفتن مسئوليت عمليات در سنندج، خدمات شاياني در پاكسازي اين شهر از لوث وجود ضد انقلاب مي كند.

ولي اين امر هرگز مانع از حضورش در جبهه هاي جنوب نشد و او از طريق ارتباطي كه با بچه هاي واحد اطلاعات عمليات لشكر 14 داشت، شبهاي عمليات، خودش را به مناطق جنوب مي رساند و پس از اتمام عمليات به سرعت به كردستان بازمي گشت.

در سال 62 فرماندهي كل عمليات ناحيه شمال غرب و كردستان به او محول مي شود و تا هنگام پايان يافتن مدت اين ماموريت، در بيش از 35 عمليات پاكسازي غرب كشور حضوري فعال مي يابد.

اين شهيد والامقام در دوران حضورش در كردستان رنج و مصيبت بسياري مي بيند كه جز با مدد گرفتن از نيروي ايمان و معنويت، كسي از عهده تحمل آنها بر نمي آمد.

او كه در طول دوران جنگ در بيش از 60 عمليات شركت مي جويد با داشتن افتخار 70درصد جانبازي در سحرگاه پنجم شهريور 75 به خاطر از كار افتادن كبد و برخي عوارض ديگر ناشي از صدمات مجروحيت شيميايي، به فيض شهادت نايل مي آيد

پس از آن وي را به فرماندهي تيپ 110 شهيد بروجردي بر مي گزينند كه از اين طريق در اكثر عملياتهاي غرب و جنوب كشور، مثل والفجر 9 حضور مي يابد.

بين سالهاي 66 تا 68 به سمت فرماندهي تيپ الغدير منصوب مي شود و پس از آن، عمده ترين مسئوليتش جانشيني لشكر 14 امام حسين (ع) است.

او كه در طول دوران جنگ در بيش از 60 عمليات شركت مي جويد با داشتن افتخار 70درصد جانبازي در سحرگاه پنجم شهريور 75 به خاطر از كار افتادن كبد و برخي عوارض ديگر ناشي از صدمات مجروحيت شيميايي، به فيض شهادت نايل مي آيد.

شهيد آقابابايي علاوه بر عملياتهاي متعددي كه به عنوان فرمانده حضوري چشمگير در آنها داشته است، در دو عمليات كربلاي يك و كربلاي پنج بدون هيچگونه مسئوليتي به عنوان يك رزمنده عادي شركت مي كند.

سرلشكر پاسدار، سردار رحيم صفوي در مورد اين سردار شهيد مي گويد: او در اين عمر پربركت و كوتاهش از جهاد در سه جبهه، سرفراز و ظفرمند بر مشكلات فايق آمد؛ در جبهه مبارزه با ضدانقلاب و دشمنان داخلي در سخت ترين شرايط كردستان، در جبهه دشمنان خارجي از قبيل عراق و آمريكا و در جبهه ديرين مبارزه با نفس.

نرم افزار چند رسانه اي شهيد آقابابايي رونمايي شد

پنجم شهريورماه همزمان با سالروز شهادت شهيد آقابابايي از نرم افزار چند رسانه اي با عنوان حاج اكبر آقابابايي رونمايي شد.

160قطعه عكس، 225 دقيقه فيلم، تصاوير، وصيتنامه، زندگي نامه، اسناد و خاطرات شهيد آقابابايي در نرم افزاري با نام اين شهيد والامقام گردآوري شده است

مديركل بنياد حفظ آثار و نشر ارزشهاي دفاع مقدس استان يزد در مورد اين نرم افزار اظهار داشت: نرم ‌افزار چند رسانه ‌اي سردار شهيد حاج اكبر آقابابايي مجموعه‌ اي از اطلاعات و آثار مرتبط با اين سردار شهيد است كه همزمان با سالروز شهادت اين بزرگوار توليد شد.

سرلشكر پاسدار، سردار رحيم صفوي در مورد اين سردار شهيد مي گويد: او در اين عمر پربركت و كوتاهش از جهاد در سه جبهه، سرفراز و ظفرمند بر مشكلات فايق آمد؛ در جبهه مبارزه با ضدانقلاب و دشمنان داخلي در سخت ترين شرايط كردستان، در جبهه دشمنان خارجي از قبيل عراق و آمريكا و در جبهه ديرين مبارزه با نفس .

سرهنگ پاسدار هدايت بني فاطمه افزود: اين نرم ‌افزار شامل 160 قطعه عكس، 225 دقيقه فيلم، تصاوير به جامانده از اين شهيد، زندگي ‌نامه، خاطرات، اسناد، كتاب و وصيتنامه شهيد آقابابايي است كه براي نخستين بار منتشر مي شود.

وي همچنين از ساخت مجموعه نرم افزارهاي چند رسانه اي ديگر براي سرداران شاخص استان يزد خبر داد و بيان داشت: اداره كل حفظ آثار و نشر ارزشهاي دفاع مقدس استان يزد براي معرفي هر چه بيشتر سرداران شاخص استان يزد بسته هاي تبليغاتي مختلفي از جمله طراحي پوستر، تبليغات شهري، لوح فشرده چند رسانه اي، ارسال پيامك، ارسال اطلاعات مختلف به خبرگزاريها همچنين تهيه ويژه نامه در سايت خط شكنان را توليد و ارائه خواهد كرد.


شهيدي با شركت در 60 عمليات / يادي از جانياز شهيد آقا بابايي

7 شهريور 1390-09:49:29

منبع: سايت تبيان

پيوند: براي توضيحات بيشتر اينجا كليك كنيد

فرستنده: دبير سايت


تصاوير تكميلي:

امتياز:

   1

نسخه قابل چاپ متن مقاله ارسال براي دوستان

 نظرات (0)

نام

پست الكترونيك

عنوان نظر

متن نظر

 

نظرات شما پس از بازبيني و تاييد توسط سايت در قسمت نظرات در همين صفحه به معرض نمايش در خواهد آمد.

امتياز به مطلب: كمتر  بيشتر    
امروز

شكست حمله نظامي آمريكا به ايران در طبس در اثر طوفان شن
شهادت برادرپاسدار محمدمنتظر قايم ،فرمانده سپاه يزد


همايش
همايش ملي مطالبات حقوقي-بين‌المللي دفاع مقدس

همايش ملي مطالبات حقوقي-بين‌المللي دفاع مقدس

ورود به صفحه اصلي همايش

نمايش...

فصلنامه
فصلنامه پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

فصلنامه پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

فصلنامه‌ي علمي- ترويجي مطالعات دفاع مقدس، مقالات علمي اساتيد و پژوهشگران گرامي را در حوزه‌هاي ذيل مورد‌پذيرش قرار مي‌دهد.

نمايش...

بيانيه گام دوم انقلاب
گام دوم انقلاب

گام دوم انقلاب

بيانيه‌ي گام دوم رهبرانقلاب به مناسب 40 سالگي انقلاب اسلامي

نمايش...

فرآيند طرح‌هاي جايگزين و كسري خدمت مقدس سربازي
فرآيندانجام طرح پژوهشي جايگزين يا كسر خدمت

فرآيندانجام طرح پژوهشي جايگزين يا كسر خدمت

متقاضيان استفاده از طرح جايگزين يا كسر خدمت پس از مطالعه شرايط زير ضمن رعايت تمامي شرايط اقدام نمايند.

نمايش...

فراخوان
فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

قابل توجه كليه صاحب‌نظران، پژوهشگران، مدرسان و صاحبان انديشه

نمايش...


© 1386-1395 کلیه حقوق برای پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس محفوظ است.

نمايش و ارائه‌ي محتواها اعم از مقاله، كتاب و ... الزاماً به معناي ديدگاه بنیاد نمي‌باشد و تنها بيان كننده نظرات شخصي نويسندگان و بوجودآورندگان آنها مي‌باشد. برداشت، نمايش و ارائه كليه‌ي محتواهاي اين وبگاه تنها با ذكر صحيح و كامل منبع و برقراري پيوند مجاز مي‌باشد.

  ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره