كاربر ميهمان چهارشنبه، 27 تير 1397
 
پايداري - پايگاه اينترنتي پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

صفحه نخست| ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره

جستجو:  

صفحه نخست

اخبار

محتواها

نمايشگاه

جستجو

● طرح های کسر خدمت سربازی

ویژه نامه های الکترونیکی

● فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

● پژوهشکده مدیریت و سیاست دفاعی دفاع مقدس

● پژوهشکده علوم نظامی و مهندسی دفاع مقدس

● پژوهشکده تاریخ، ادبیات و فرهنگ دفاع مقدس

پايداري - محتواها

نمايش فهرست‌وار

ويژه‌‌نامه فهرستگان


مقالات

اسناد مكتوب

تصاوير

كتاب

اسناد صوتي

اسناد ويدئويي

پايان نامه

پايداري - كاربران

ثبت نام

ورود

صفحه شخصي

ارسال

◊ مقاله

◊ سند مكتوب

◊ تصوير

◊ كتاب

◊ سند صوتي

◊ سند ويديويي

◊ پايان نامه

 مراسم تجليل از خانواده‌هاي شهداي وحدت برگزار شد / اظهارات سرلشكر قاسم سليماني درباره مديريت جنگ تحميلي

در مراسم تجليل از خانواده‌هاي شهداي وحدت، از خانواده شهيد شوشتري، شهيد كاظمي، شهيد محمدزاده و تعداد ديگري از شهداي ترور در منطقه سيستان و بلوچستان با اهداي لوح تجليل شد. در اين مراسم سردار سرلشكر قاسم سليماني از فرماندهان دوران دفاع مقدس طي سخناني از شهردار تهران به خاطر شناساندن شهدا به مردم تهران و برگزاري مراسم‌هاي مختلف با نام شهدا تشكر كرد.

4 آبان 1390-10:00:46


مراسم تجليل از خانواده‌هاي شهداي وحدت برگزار شد / اظهارات سرلشكر قاسم سليماني درباره مديريت جنگ تحميلي
4 آبان 1390-10:00:46
منبع: خبرگزاري ايسنا
پيوند: براي توضيحات بيشتر اينجا كليك كنيد
فرستنده: دبير سايت

براي نمايش كامل تصوير كليك كنيد

در مراسم تجليل از خانواده‌هاي شهداي وحدت، از خانواده شهيد شوشتري، شهيد كاظمي، شهيد محمدزاده و تعداد ديگري از شهداي ترور در منطقه سيستان و بلوچستان با اهداي لوح تجليل شد.

در اين مراسم سردار سرلشكر قاسم سليماني از فرماندهان دوران دفاع مقدس طي سخناني از شهردار تهران به خاطر شناساندن شهدا به مردم تهران و برگزاري مراسم‌هاي مختلف با نام شهدا تشكر كرد.

سرلشكر سليماني در ادامه به نقش‌آفريني مهم فرماندهان بزرگ دفاع مقدس در دوران هشت ساله جنگ تحميلي اشاره كرد و گفت: چيزي كه از آن دوران براي ملت ما در تاريخ ماندگار خواهد شد هم تأثير اساسي بر الگوهاي رفتاري و اخلاقي مردم و هم تأثيرات نظامي و بازدارندگي آن است و اين، به دليل پيروزي يك ارتش بر يك ارتش ديگر نيست همچنانكه ما امروز آن را در بين همه ارتش‌هاي پيروز مي‌بينيم كه هيچ يك از اينها درحركت‌هاي نظامي خود نتوانستند الگوي رفتاري ، ديني و مذهبي خودشان باشند.

وي با اشاره به حضور نيروهاي ارتش آمريكا و ديگر نيروهاي غربي در كشورهايي مانند عراق و افغانستان گفت: امروز نمي‌توانيد معنويت مسيحيت و اخلاق مسيحي متدين را در رفتار نيروهاي ارتش امريكا حس كنيد و هيچ مسيحي معتقدي هم نمي‌تواند خود را متعلق به اين رفتار بداند و به آن افتخار كند. كمتر جنگي اتفاق مي‌افتد كه در بين نيروهاي نظامي و ارتش آن بتوان نماد اخلاقي و رفتاري يك ملت حضور داشته باشد. آن هم نه نماد و اخلاق و رفتار يك ملت كه در درون كوچه و بازار و خيابان قرار دارد بلكه اخلاق و رفتاري كه در نهاد جامعه نهفته است. بنابراين در طول تاريخ، جنگ‌هايي مانند دفاع مقدس را بسيار كم داريم كه توانسته است يك تصوير رفتاري و اخلاقي از مذهب و دين را به شكل كامل ارائه كند و نمونه‌هاي آن هم غزوات صدر اسلام است كه پيامبر (ص) نمونه بروز اخلاق و تأثير الگوهاي رفتاري و ديني است.

وي ادامه داد: در جريان واقعه كربلا نيز كسي به جلوه‌هاي نظامي توجه زيادي نمي‌كند اما همين جنگ كوچك در طول تاريخ ماندگار شده است و ملت ما را هم در امروز و هم در فردا متأثر مي‌كند. اين حالات و رفتار است كه قلب‌ها را به سمت خود مجذوب كرده است و جنگ‌هايي كه نماد يك مذهب بشوند نادر هستند.

سرلشكر سليماني اظهار كرد: جنگ تحميلي كه ما آن را به عنوان دفاع‌مقدس مي‌شناسيم تقديس آن به خاطر دفاعي بودن و فرهنگ حاكم بر آن بود. دفاع مقدس نماد چنين تصوري از فرهنگ و مذهب بود كه اخلاق و رفتار حاكم بر مذهب در آن جريان داشت. امروز اگر بخواهيم مسلمان حقيقي را بشناسيم و الگوهاي حقيقي زنده را ببينيم جداي از بزرگان دين و ائمه معصومين (ع)، بايد به صحنه جنگ هشت ساله نگاه كنيم كه صحنه پرتأثير و تابناكي براي صدها سال تاريخ اين ملت است و دفاع مقدس براي صدها سال آينده، تمام اسطوره‌ها، رفتارها و عرفان‌هاي حقيقي را براي ملت ما ارائه كرده است.

وي با بيان اينكه سرنگوني طاغوت و تحقق اسلاميت به جمهوريت اسلامي از ويژگي‌هاي جنگ بود كه هر دو اين عنوان‌ها رسالت انقلاب اسلامي بوده است، افزود:‌ همه چيزهايي كه در جنگ شكل گرفت ناب بود. جبهه دكان و كلك نبود، عرفان و اخلاقش حقيقي بود. بسياري از عواملي كه در جنگ تحميلي تأثيرگذار بودند از بزرگان جبهه و جنگ بيان شده‌ است اما تفاوت‌هايي در ميزان تأثيرگذاري آنها وجود دارد كه يكي از اين عوامل، مديريت جنگ توسط شهيداني مانند سردار شهيد شوشتري عارف و اسلام‌شناس عملي و حقيقي بود كه منشأ تحول در جامعه ما شد.

سرلشكر سليماني ادامه داد: وقتي صحبت از مديريت جنگ مي‌شود همه از صحبت كردن راجع به آن فرار مي‌كنيم و معمولا از سخن گفتن در رابطه با آن پرهيز مي‌شود، دليل اين پرهيز از سخن گفتن در رابطه با مديريت جنگ تصوير بدي است كه در جامعه از رييس و مرئوس در بين آحاد جامعه وجود دارد در حالي كه در زمان جنگ صحبت از درجه،‌رتبه و جايگاه نبود و كلمات متداولي كه امروز بر زبان جاري مي‌شود وجود نداشت و همه از پسوند و پيشوندي عادي مثل برادر استفاده مي‌كردند و نهايتش اگر كسي هم مثل شهيد همت به مكه رفته بود او را با نام حاجي مي‌شناختند.

فرمانده لشكر41 ثارلله در دفاع مقدس بيان كرد: خواهش مي‌كنم زماني كه صحبت از مديريت جنگ مي‌كنيم دو موضوع را فاكتور بگيريم. اولا خودمان را كه هنوز زنده‌ايم را در نظر بگيريم و به كساني هم كه شهيد شده‌اند احترام بگذاريم.

سرلشكر سليماني با بيان اينكه يكي از كم ابهام‌ترين موضوعات مطرح شده در جنگ، «مديريت جنگ» بود افزود: نبايد زود به بحث‌هاي بي‌خودي كه در رابطه با مديريت جنگ و معمولا در سالگرد دفاع مقدس از طرف برخي مطرح مي‌شود توجه كرد چرا كه جنگ از اهواز به آن طرف چيزي جز تكليف نبود و نگاه آن تنها به ا


مراسم تجليل از خانواده‌هاي شهداي وحدت برگزار شد / اظهارات سرلشكر قاسم سليماني درباره مديريت جنگ تحميلي

4 آبان 1390-10:00:46

منبع: خبرگزاري ايسنا

پيوند: براي توضيحات بيشتر اينجا كليك كنيد

فرستنده: دبير سايت


تصاوير تكميلي:

امتياز:

   1

نسخه قابل چاپ متن مقاله ارسال براي دوستان

 نظرات (0)

نام

پست الكترونيك

عنوان نظر

متن نظر

 

نظرات شما پس از بازبيني و تاييد توسط سايت در قسمت نظرات در همين صفحه به معرض نمايش در خواهد آمد.

امتياز به مطلب: كمتر  بيشتر    
امروز

پذيرش قطعنامه 598 شوراي امنيت سازمان ملل متحد از سوي جمهوري اسلامي ايران


همايش ملي علوم و معارف دفاع مقدس در آموزش و پروش
در همايش همايش ملي علوم و معارف دفاع مقدس در آموزش و پروش:

در همايش همايش ملي علوم و معارف دفاع مقدس در آموزش و پروش:

انعقاد تفاهنامه بين ستاد كل نيروهاي مسلح و وزارت آموزش و پرورش

نمايش...

ويژه
باز نگاهي به جنگ (بخش ۵)

باز نگاهي به جنگ (بخش ۵)

سرتيپ دوم بازنشسته پاسدار دكتر محمدعلي باراني

نمايش...

كسر خدمت
اطلاعيه: طرح هاي پژوهشي كسر خدمت

اطلاعيه: طرح هاي پژوهشي كسر خدمت

فرآيند انجام پروژه‌ تحقيقاتي به عنوان بخشي از خدمت سربازي

نمايش...

فراخوان
فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

قابل توجه كليه صاحبنظران، پژوهشگران، مدرسان و صاحبان انديشه

نمايش...


© 1386-1395 کلیه حقوق برای پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس محفوظ است.

نمايش و ارائه‌ي محتواها اعم از مقاله، كتاب و ... الزاماً به معناي ديدگاه بنیاد نمي‌باشد و تنها بيان كننده نظرات شخصي نويسندگان و بوجودآورندگان آنها مي‌باشد. برداشت، نمايش و ارائه كليه‌ي محتواهاي اين وبگاه تنها با ذكر صحيح و كامل منبع و برقراري پيوند مجاز مي‌باشد.

  ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره