كاربر ميهمان يكشنبه، 1 مهر 1397
 
پايداري - پايگاه اينترنتي پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

صفحه نخست| ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره

جستجو:  

صفحه نخست

اخبار

محتواها

نمايشگاه

جستجو

● طرح های کسر خدمت سربازی

ویژه نامه های الکترونیکی

● فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

● پژوهشکده مدیریت و سیاست دفاعی دفاع مقدس

● پژوهشکده علوم نظامی و مهندسی دفاع مقدس

● پژوهشکده تاریخ، ادبیات و فرهنگ دفاع مقدس

پايداري - محتواها

نمايش فهرست‌وار

ويژه‌‌نامه فهرستگان


مقالات

اسناد مكتوب

تصاوير

كتاب

اسناد صوتي

اسناد ويدئويي

پايان نامه

پايداري - كاربران

ثبت نام

ورود

صفحه شخصي

ارسال

◊ مقاله

◊ سند مكتوب

◊ تصوير

◊ كتاب

◊ سند صوتي

◊ سند ويديويي

◊ پايان نامه

 با تقدير از مادر سرلشكر شهيد غلامحسين افشردي( حسن باقري)؛ مراسم اختتاميه دوازدهمين جشنواره خبرنگاران و مطبوعات دفاع مقدس برگزار شد

مراسم اختتاميه دوازدهمين جشنواره خبرنگاران و مطبوعات دفاع مقدس با محوريت گرامي‌داشت و تجليل از سردار شهيد «غلامحسين افشردي» ( حسن باقري) با تقدير از مادر سردار سرلشكر شهيد غلامحسين افشردي( حسن باقري) در سالن سوره حوزه هنري برگزار ‌شد. در اين جشنواره،سردار محسن انصاري قائم‌مقام بنياد شهيد و امور ايثارگران گفت: انقلاب اسلامي و اقتدار نظام را مديون حضرت امام خميني (ره) هستيم.

29 دي 1390-09:16:56


با تقدير از مادر سرلشكر شهيد غلامحسين افشردي( حسن باقري)؛  مراسم اختتاميه دوازدهمين جشنواره خبرنگاران و مطبوعات دفاع مقدس برگزار شد
29 دي 1390-09:16:56
منبع: خبرگزاري ايسنا
پيوند: براي توضيحات بيشتر اينجا كليك كنيد
فرستنده: دبير سايت

براي نمايش كامل تصوير كليك كنيد

مراسم اختتاميه دوازدهمين جشنواره خبرنگاران و مطبوعات دفاع مقدس با محوريت گرامي‌داشت و تجليل از سردار شهيد «غلامحسين افشردي» ( حسن باقري) با تقدير از مادر سردار سرلشكر شهيد غلامحسين افشردي( حسن باقري) در سالن سوره حوزه هنري برگزار ‌شد.

در اين جشنواره،سردار محسن انصاري قائم‌مقام بنياد شهيد و امور ايثارگران گفت: انقلاب اسلامي و اقتدار نظام را مديون حضرت امام خميني (ره) هستيم.

وي ادامه داد: واقعه عاشورا براي مسلمانان به‌ويژه شيعيان نماد ايثار و شهادت است و رزمندگان اسلام در دفاع مقدس نيز با تأسي به عاشورا براي دفاع از كشورمان به جبهه‌ها شتافته و اكنون وظيفه همه است كه ارزش‌هاي دفاع مقدس را به نسل جوان فعلي و آيندگان منتقل كنند.

وي در بخش ديگري از سخنانش گفت: هنر شيعه اين است كه حماسه عاشورا را با گذشت صدها سال از آن واقعه زنده نگه داشته است. اين،از ظرفيت‌هاي شيعه است كه ارزش‌هاي عاشورا را در طول تاريخ حفظ كرده و خط شهدا و وفاداري آنها را با ابزارهاي زمان خود به ديگران منتقل كرده است و حالا چنين ظرفيتي را بايد در حفظ و انتقال ارزش‌هاي دفاع مقدس به كار بگيريم.

سردار انصاري يادآور شد: در انتقال ارزش‌هاي دفاع مقدس نبايد تنها به فردا فكر كنيم بلكه بايد ‌١٠٠ تا ‌٢٠٠ سال آينده را در نظر بگيريم.

وي هم‌چنين گفت: كارهاي ما در اين زمينه بايد آن‌چنان عميق باشند كه اجازه ندهيم حماسه دفاع مقدس به افسانه تبديل شود. مثلا آيندگان نگويند مگر ممكن است يك نوجوان ‌١٣ ساله براي دفاع از كشور، خود را با نارنجك به زير تانك دشمن بيندازد. بنابراين موفقيت در اين راه به استفاده از ابزار جديد نياز داريم تا يك جريان مستمر فرهنگي ايجاد كنيم. البته بايد همواره نوآوري را در حركت‌هايمان مدنظر قرار دهيم تا قالب‌هاي مورد استفاده از جمله بخش‌هاي مختلف هنري، كاركرد اصلي خود را از دست ندهند.

وي يادآور شد: در اين راستا بايد همه دستگاه‌هاي فرهنگي هم‌پوشاني داشته باشند. از سوي ديگر موفقيت در ايجاد يك جريان مستمر فرهنگي به شناخت مشخصه‌هاي فكري و اعتقادي شهدا و ايثارگران نياز دارد.

سرپرست معاونت پژوهش و ارتباطات فرهنگي بنياد شهيد و امور ايثارگران در بخش ديگري از سخنانش گفت: وصيت‌نامه‌ها مهم‌ترين آثار باقي‌مانده از شهيدان هستند كه مي‌توان مختصات اجتماعي، سياسي و عرفاني را در آنها يافت. وصايا به نوعي بصيرت شهيدان را نشان مي‌دهند و ما نيز بايد اين بصيرت را به آيندگان منتقل كنيم.

سردار انصاري همچنين بر پرهيز از بخشي‌نگري به مقوله‌ فرهنگ ايثار و شهادت تاكيد كرد.

وي به اقدامات بنياد شهيد در جمع‌آوري آثار و اسناد شهدا و ايثارگران اشاره كرد و افزود: در بانك جامع اسناد ايثارگران تا كنون ‌٥/٧ ميليون سند جمع‌آوري شده است. اين اسناد بايد منتشر شود و بنياد شهيد در آينده اين كار را انبار خواهد داد چون انتشار رمز ماندگاري اين اسناد است.

سردار انصاري هم‌چنين با اشاره به اقدامات بنياد شهيد در بخش فيلم و سريال گفت: پس از موفقيت فيلم «روز سوم» و استقبال مردم از «سريال شوق پرواز»، فيلم« شب واقعه» نيز به همت بنياد ساخته شد و از امروز اكران آن آغاز شده است. البته دست‌هايي در كار بود تا از اكران اين فيلم جلوگيري كند.

سردار فتح‌الله جعفري رئيس مؤسسه شهيد باقري نيز در اين جشنواره با اشاره به ويژگي‌هاي شخصيتي و علمي سردار شهيد غلامحسين افشردي(حسن باقري) گفت: ‌از حدود ‌٤٠ هزار سند برجاي مانده از زمان حضور شهيد باقري در جنگ،‌٢٠ هزار سند توسط خود شهيد ثبت شده و ‌٢٠ هزار سند ديگر توسط ديگران جمع‌آوري شده است و اگر او نبود حتي بسياري از اتفاقات جنگ ثبت نمي‌شد.

وي ادامه داد: براي شناخت حسن باقري بايد ديد فرماندهان دشمن در مورد او چه مي‌گفتند. او كسي بود كه هر جا جنگ به بن بست مي‌خورد با برنامه‌ريزي خوب خود اين بن‌بست را مي‌شكست و در زماني كه بني‌صدر خائن، جنگ تجهيزات‌محور را مطرح مي‌كرد شهيد باقري مي‌گفت ما با ايمان و معنويت و اتكاي به فرهنگ عاشورا مي‌جنگيم.

جعفري يادآور شد: يكي ديگر از اقدامات مهم شهيد باقري تغيير ادبيات جنگ از جمله تغيير رمز عمليات‌ها به نام‌هاي اسلامي و ديني بود.

وي اظهار كرد: اگر شهيد باقري راهكار خوب ارائه مي‌كرد چون شناخت خوبي از دشمن داشت.

حجت‌الاسلام فخرزاده، دبير دوازدهمين جشنواره خبرنگاران و مطبوعات دفاع مقدس نيز در ادامه گفت: هدف اين جشنواره ترويج آرمان‌هاي شهيدان است كه با محوريت ولايت فقيه از كشورمان دفاع كردند.

وي افزود: اين جشنواره هرسال به نام يك خبرنگار شهيد متبرك مي‌شود و امسال نيز نام سرلشكر شهيد غلامحين افشردي( حسن باقري) فضاي معنوي خا


با تقدير از مادر سرلشكر شهيد غلامحسين افشردي( حسن باقري)؛ مراسم اختتاميه دوازدهمين جشنواره خبرنگاران و مطبوعات دفاع مقدس برگزار شد

29 دي 1390-09:16:56

منبع: خبرگزاري ايسنا

پيوند: براي توضيحات بيشتر اينجا كليك كنيد

فرستنده: دبير سايت


تصاوير تكميلي:

امتياز:

   1

نسخه قابل چاپ متن مقاله ارسال براي دوستان

 نظرات (0)

نام

پست الكترونيك

عنوان نظر

متن نظر

 

نظرات شما پس از بازبيني و تاييد توسط سايت در قسمت نظرات در همين صفحه به معرض نمايش در خواهد آمد.

امتياز به مطلب: كمتر  بيشتر    

همايش ملي علوم و معارف دفاع مقدس در آموزش و پروش
در همايش همايش ملي علوم و معارف دفاع مقدس در آموزش و پروش:

در همايش همايش ملي علوم و معارف دفاع مقدس در آموزش و پروش:

انعقاد تفاهنامه بين ستاد كل نيروهاي مسلح و وزارت آموزش و پرورش

نمايش...

ويژه
باز نگاهي به جنگ (بخش ۵)

باز نگاهي به جنگ (بخش ۵)

سرتيپ دوم بازنشسته پاسدار دكتر محمدعلي باراني

نمايش...

كسر خدمت
اطلاعيه: طرح هاي پژوهشي كسر خدمت

اطلاعيه: طرح هاي پژوهشي كسر خدمت

فرآيند انجام پروژه‌ تحقيقاتي به عنوان بخشي از خدمت سربازي

نمايش...

فراخوان
فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

قابل توجه كليه صاحبنظران، پژوهشگران، مدرسان و صاحبان انديشه

نمايش...


© 1386-1395 کلیه حقوق برای پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس محفوظ است.

نمايش و ارائه‌ي محتواها اعم از مقاله، كتاب و ... الزاماً به معناي ديدگاه بنیاد نمي‌باشد و تنها بيان كننده نظرات شخصي نويسندگان و بوجودآورندگان آنها مي‌باشد. برداشت، نمايش و ارائه كليه‌ي محتواهاي اين وبگاه تنها با ذكر صحيح و كامل منبع و برقراري پيوند مجاز مي‌باشد.

  ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره