كاربر ميهمان جمعه، 30 فروردين 1398
 
پايداري - پايگاه اينترنتي پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

صفحه نخست| ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره

جستجو:  

صفحه نخست

اخبار

محتواها

نمايشگاه

جستجو

● طرح های کسر خدمت سربازی

ویژه نامه های الکترونیکی

● فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

● پژوهشکده مدیریت و سیاست دفاعی دفاع مقدس

● پژوهشکده علوم نظامی و مهندسی دفاع مقدس

● پژوهشکده تاریخ، ادبیات و فرهنگ دفاع مقدس

پايداري - محتواها

نمايش فهرست‌وار

ويژه‌‌نامه فهرستگان


مقالات

اسناد مكتوب

تصاوير

كتاب

اسناد صوتي

اسناد ويدئويي

پايان نامه

پايداري - كاربران

ثبت نام

ورود

صفحه شخصي

ارسال

◊ مقاله

◊ سند مكتوب

◊ تصوير

◊ كتاب

◊ سند صوتي

◊ سند ويديويي

◊ پايان نامه

 تاجيك ضمن تشريح برنامه‌هاي ويژه راهيان نور خبر داد/ 22 و 23 اسفند يادمان‌هاي دفاع مقدس جنوب ثبت ملي مي‌شود

جواد تاجيك با بيان اينكه شعار امسال راهيان نور «شهيدان پيشگامان بيداري اسلامي»‌ است، از افتتاح يادمان دفاع مقدس چزابه خبر داد و گفت: يادمان‌هاي دفاع مقدس جنوب كشور روزهاي 22 و 23 اسفند به ثبت ملي خواهد رسيد. جواد تاجيك دبير ستاد مركزي راهيان نور در نشست خبري كه صبح امروز در ستاد مركزي راهيان نور برگزار شد،

26 بهمن 1390-08:07:29


تاجيك ضمن تشريح برنامه‌هاي ويژه راهيان نور خبر داد/ 22 و 23 اسفند يادمان‌هاي دفاع مقدس جنوب ثبت ملي مي‌شود
26 بهمن 1390-08:07:29
منبع: خبرگزاري فارس
پيوند: براي توضيحات بيشتر اينجا كليك كنيد
فرستنده: دبير سايت

براي نمايش كامل تصوير كليك كنيد

جواد تاجيك با بيان اينكه شعار امسال راهيان نور «شهيدان پيشگامان بيداري اسلامي»‌ است، از افتتاح يادمان دفاع مقدس چزابه خبر داد و گفت: يادمان‌هاي دفاع مقدس جنوب كشور روزهاي 22 و 23 اسفند به ثبت ملي خواهد رسيد.

جواد تاجيك دبير ستاد مركزي راهيان نور در نشست خبري كه صبح امروز در ستاد مركزي راهيان نور برگزار شد، برنامه‌هاي راهيان نور جنوب در سال 91 - 90 را تشريح كرد و اظهار داشت:‌ امسال بستر مناسبي براي ترويج فرهنگ دفاع مقدس با تدابيري كه در راهيان نور انجام گرفته، شاهد خواهيم بود.

وي ادامه داد: تمام دستگاه‌ها و نهادها از 5 اسفند تا 15 فروردين به مدت 40 روز امر خدمت‌رساني به زائرين راهيان نور را انجام خواهند داد و اين زمان اوج حضور كاروان‌ها است.

تاجيك بيان داشت: كاروان‌هاي دانش‌آموزي از 15 مهر تا 15 اسفند از مناطق جنوب ديدن كردند، دانشجويان از نيمه بهمن تا نيمه اسفندماه، كاروان‌هاي مردمي از اواخر اسفند تا 15 فروردين 91 و خودروهاي شخصي نيز از اواخر اسفند تا نيمه فروردين در مناطق عملياتي جنوب حضور پيدا خواهند كرد.

*شهيدان تهراني‌مقدم و احمدي‌روشن شهداي ويژه راهيان نور

وي با بيان اينكه پيش‌بيني ما اين است كه يك سوم از كل زائرين راهيان نور با خودروهاي شخصي از مناطق عملياتي ديدن كنند، تصريح كرد: امسال 6 شهيد محوري براي راهيان نور جنوب پيش‌بيني شده كه اين شهدا عبارتند از شهيد «رجب‌بيگي» از سپاه و بسيج، شهيد «انشائي» از ارتش، شهيد «ناجيان»‌ از جهاد كشاورزي، شهيد «خرمرودي»‌ از نيروي انتظامي و شهيده «نسرين افضل»‌ از بانوان بسيج. همچنين به دو شهيد نيز به صورت ويژه پرداخته مي‌شود كه سردار شهيد «حسن تهراني‌مقدم»‌ و شهيد«مصطفي احمدي‌روشن» هستند.

دبير ستاد مركزي راهيان نور كشور خاطر نشان كرد: شعار امسال راهيان نور «شهيدان پيشگامان بيداري اسلامي» است كه با توجه به نقش شهدا در بيداري اسلامي انتخاب شده است و معنا و محتواي آن روايتگري و بيداري اسلامي و نقش دفاع مقدس در آن است.

*سه هزار و 500 خادم و 400 راوي در منطقه جنوب

وي در ادامه گفت: 24 يادمان آماده ميزباني از مردم در مناطق جنوب هستند و سه هزار و 500 خادم و 400 راوي امر خدمتگزاري را برعهده دارند كه راويان از ارتش، سپاه،‌ نيروي انتظامي و جهاد در منطقه مستقر هستند.

* «نهرخين» و «گمبويه» دو يادمان‌ جديد منطقه جنوب

تاجيك بيان داشت: 11 يادمان را سپاه و بسيج، 4 يادمان توسط ارتش، يك يادمان توسط نيروي انتظامي و 8 يادمان توسط گروه‌هاي مردمي و خصوصي در منطقه اداره مي‌شود و امسال 2 يادمان نيز به يادمان‌ها اضافه شده است كه يكي يادمان «نهرخين» در شلمچه و ديگري يادمان شهداي عشاير در «گمبويه» است.

دبير ستاد مركزي راهيان نور گفت: از ديگر برنامه‌هاي امسال تشكيل قرارگاه راهيان نور در ارتش است و امسال همه خادمين با لباس‌هاي متحدالشكل به زائرين خدمات رساني مي‌كنند.

*اعزام راوي و مبلغ ديني دو خدمت جديد سامانه امدادياور

وي با اشاره به سامانه امدادياور افزود: امسال همه خدمات سامانه امدادياور در حوزه اسكان، حوادث، امنيتي، بهداشت و درمان و حمل ونقل به زائرين ارائه مي‌شود و دو خدمت جديد نيز به اين سامانه ‌امدادي اضافه شده كه آن اعزام راوي و اعزام مبلغ ديني به كاروان‌ها است كه از 10 اسفند تا 15 فروردين به مدت 35 روز خدمات‌رساني مي‌كنند و دستگاه‌هايي همچون ارتش، سپاه، شهرداري، هلال احمر و نيروي انتظامي در‌آن نقش دارند.

تاجيك گفت: امسال براي نخستين بار قرارگاه مركزي اعزام مبلغ در جنوب تشكيل مي‌شود و از خدمات ديگر ما ارائه بسته‌ها و پكيج‌‌هاي فرهنگي و خدمات رساني به خودروهاي شخصي و ايجاد مهدكودك در طول ديدار زائرين از مناطق عملياتي است، همچنين يك يادمان از يادمان‌هاي عملياتي دفاع مقدس در منطقه چزابه كه مدت دو سال با هزينه 15 ميليارد ريال ساخته شده و شامل ديده‌باني، سالن نمايش و نمازخانه است افتتاح مي‌شود.

دبير ستاد مركزي راهيان نور گفت: طرح شهيد «آيت‌الله مدني» مربوط به دعوت از علما و مراجع براي ديدار از مناطق عملياتي، طرح شهيد «حسن باقري» درباره ارتباط فرماندهان دفاع مقدس با زائرين راهيان نور، طرح شهيد «تندگويان» مربوط به حضور مسئولين كشوري در مناطق عملياتي و آشنايي با طرح‌ها و ارتباط نزديك با زائران توسط آنها، طرح شهيد «علمدار» كه از شهداي شيميايي و مداح بوده است و براي مداحان پيش‌بيني شده و طرح شهيد «آويني» كه مربوط به اعزام هنرمندان شاخص به مناطق عملياتي است از برنامه‌هاي راهيان نور جنوب است.

وي در ادامه بيان داشت: امسال از كشورهاي لبنان و كشورهاي كه در آنها بيداري اسلامي شكل گرفته است گروه‌هايي براي بازديد از مناطق عملياتي به ك


تاجيك ضمن تشريح برنامه‌هاي ويژه راهيان نور خبر داد/ 22 و 23 اسفند يادمان‌هاي دفاع مقدس جنوب ثبت ملي مي‌شود

26 بهمن 1390-08:07:29

منبع: خبرگزاري فارس

پيوند: براي توضيحات بيشتر اينجا كليك كنيد

فرستنده: دبير سايت


تصاوير تكميلي:

امتياز:

   1

نسخه قابل چاپ متن مقاله ارسال براي دوستان

 نظرات (0)

نام

پست الكترونيك

عنوان نظر

متن نظر

 

نظرات شما پس از بازبيني و تاييد توسط سايت در قسمت نظرات در همين صفحه به معرض نمايش در خواهد آمد.

امتياز به مطلب: كمتر  بيشتر    
امروز

عمليات كربلاي 10 درمنطقه ي عمومي ماووت عراق


همايش
همايش ملي مطالبات حقوقي-بين‌المللي دفاع مقدس

همايش ملي مطالبات حقوقي-بين‌المللي دفاع مقدس

ورود به صفحه اصلي همايش

نمايش...

فصلنامه
فصلنامه پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

فصلنامه پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

فصلنامه‌ي علمي- ترويجي مطالعات دفاع مقدس، مقالات علمي اساتيد و پژوهشگران گرامي را در حوزه‌هاي ذيل مورد‌پذيرش قرار مي‌دهد.

نمايش...

بيانيه گام دوم انقلاب
گام دوم انقلاب

گام دوم انقلاب

بيانيه‌ي گام دوم رهبرانقلاب به مناسب 40 سالگي انقلاب اسلامي

نمايش...

فرآيند طرح‌هاي جايگزين و كسري خدمت مقدس سربازي
فرآيندانجام طرح پژوهشي جايگزين يا كسر خدمت

فرآيندانجام طرح پژوهشي جايگزين يا كسر خدمت

متقاضيان استفاده از طرح جايگزين يا كسر خدمت پس از مطالعه شرايط زير ضمن رعايت تمامي شرايط اقدام نمايند.

نمايش...

فراخوان
فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

قابل توجه كليه صاحب‌نظران، پژوهشگران، مدرسان و صاحبان انديشه

نمايش...


© 1386-1395 کلیه حقوق برای پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس محفوظ است.

نمايش و ارائه‌ي محتواها اعم از مقاله، كتاب و ... الزاماً به معناي ديدگاه بنیاد نمي‌باشد و تنها بيان كننده نظرات شخصي نويسندگان و بوجودآورندگان آنها مي‌باشد. برداشت، نمايش و ارائه كليه‌ي محتواهاي اين وبگاه تنها با ذكر صحيح و كامل منبع و برقراري پيوند مجاز مي‌باشد.

  ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره