كاربر ميهمان چهارشنبه، 4 مهر 1397
 
پايداري - پايگاه اينترنتي پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

صفحه نخست| ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره

جستجو:  

صفحه نخست

اخبار

محتواها

نمايشگاه

جستجو

● طرح های کسر خدمت سربازی

ویژه نامه های الکترونیکی

● فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

● پژوهشکده مدیریت و سیاست دفاعی دفاع مقدس

● پژوهشکده علوم نظامی و مهندسی دفاع مقدس

● پژوهشکده تاریخ، ادبیات و فرهنگ دفاع مقدس

پايداري - محتواها

نمايش فهرست‌وار

ويژه‌‌نامه فهرستگان


مقالات

اسناد مكتوب

تصاوير

كتاب

اسناد صوتي

اسناد ويدئويي

پايان نامه

پايداري - كاربران

ثبت نام

ورود

صفحه شخصي

ارسال

◊ مقاله

◊ سند مكتوب

◊ تصوير

◊ كتاب

◊ سند صوتي

◊ سند ويديويي

◊ پايان نامه

 ابعاد تازه اي از نحوه غرق كردن ناوهاي هواپيمابرآمريكايي، پهپاد و مقابله با حمله از هرنقطه

سردار اميرعلي حاجي زاده فرمانده نيروي هوافضاي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي همزمان با سي و سومين سالگرد تصويب اساسنامه سپاه پاسداران، در گفتگويي تفصيلي با گروه امنيتي دفاعي خبرگزاري فارس، به مرور اجمالي عمكرد اين نهاد انقلابي در طول سالهاي گذشته و موضوعاتي ديگر نظير توان موشكي موشكي سپاه، رمزگشايي از پهپاد آمريكايي، نحوه مقابله با تهديدات پيراموني كشور، ارزيابي از استقرار سپر دفاع موشكي آمريكا در اطراف ايران و ... پرداخت

9 ارديبهشت 1391-10:58:00


ابعاد تازه اي از نحوه غرق كردن ناوهاي هواپيمابرآمريكايي، پهپاد و مقابله با حمله از هرنقطه
9 ارديبهشت 1391-10:58:00
منبع: خبرگزاري فارس
پيوند: براي توضيحات بيشتر اينجا كليك كنيد
فرستنده: دبيرسايت

براي نمايش كامل تصوير كليك كنيد

بيماري‌هاي صعب‌العلاج پيامد استقرار سپر موشكي بر نسل‌هاي آينده تركيه

فرمانده نيروي هوافضاي سپاه با اشاره به استقرار سپر دفاع موشكي در تركيه گفت: مردم مسلمان اين كشور در آينده نزديك شاهد تولد فرزندان ناقص‌الخلقه با بيماري‌هاي صعب‌العلاج بواسطه اثرات همين سامانه‌ها خواهند بود.

سردار اميرعلي حاجي زاده فرمانده نيروي هوافضاي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي همزمان با سي و سومين سالگرد تصويب اساسنامه سپاه پاسداران، در گفتگويي تفصيلي با گروه امنيتي دفاعي خبرگزاري فارس، به مرور اجمالي عمكرد اين نهاد انقلابي در طول سالهاي گذشته و موضوعاتي ديگر نظير توان موشكي موشكي سپاه، رمزگشايي از پهپاد آمريكايي، نحوه مقابله با تهديدات پيراموني كشور، ارزيابي از استقرار سپر دفاع موشكي آمريكا در اطراف ايران و ... پرداخت كه متن كامل اين گفتگو به شرح زير است:

* تشكيل سپاه يكي از تصميمات راهبردي حضرت امام(ره) بود

حاجي‌زاده با بيان اينكه سپاه پاسداران انقلاب اسلامي در اولين روزهاي انقلاب با يكي از راهبردي‌ترين تصميمات امام(ره) شكل گرفت و در دوم ارديبهشت 58 به تصويب شوراي انقلاب رسيد و به عنوان يك اصل در قانون اساسي درج شد، گفت: سپاه از روز اول بنا نبود به اين صورتي كه امروز مي‌بينيم باشد اما بر اساس نيازي كه از همان روزهاي ابتدايي حس شد، رفته رفته وضعيتش تغيير كرد.

وي ادامه داد: در روزهاي اول بحث مقابله با ضدانقلاب و ناامني‌ها را داشتيم ولي كم كم جنگ تحميلي نيز به آن اضافه شد كه نيازهايي را در بر مي گرفت، از جمله بحث ورود به بخش‌هاي هوايي.

حاجي زاده ادامه داد: با شروع جنگ تحميلي و حمايت عمده كشورهاي جهان و مرتجعين عرب منطقه از عراق باعث شد نيازمندي‌هاي جديدي مطرح شود و به همين دليل در سال 64 حكم تشكيل 3 نيرو از سوي حضرت امام(ره) به فرمانده كل سپاه ابلاغ شد.

فرمانده نيروي هوافضاي سپاه تصريح كرد: طبيعتا ورود به بحث هوايي از اين نقطه بود و بعدها بود كه كم كم نياز به داشتن هواپيما، موشك و ... احساس شد كه البته اينها هم از نيازهاي جنگ بود كه ما را وادار كرد در ابتدا به دنبال تهيه چند فروند موشك برويم ولي به مرور به حوزه ساخت و تامين داخلي آن‌ها ورود كرديم.

حاجي‌زاده با بيان اينكه تحريمي كه امروز مطرح است آن روزها در بخش نظامي و تسليحات خيلي جدي‌تر اعمال مي‌شد، تاكيد كرد: اين تحريم‌ها در بخش‌هاي تهاجمي خيلي شديد بود يعني شايد در بخش‌هاي پدافندي كم و بيش (هر چند با سختي و مشكلات) تا سال‌هاي اخير هم چيزهايي به ما مي‌دادند ولي در بخش تهاجمي هيچ تجهيزاتي به ما داده نمي شد و نتيجه اين شد كه با ورود به عرصه موشكي چه در حوزه عملياتي و توسعه سازمان و چه در حوزه ساخت و توليد داخلي، به همت نيروهاي داخلي به صورت صد در صد خودكفا شويم.

* موشك‌هاي سپاه بعد از شرارت‌هاي صدام شليك مي‌شد

وي با اشاره به حمايت همه جانبه دنياي استكباري از رژيم بعث در ايام دفاع مقدس گفت: در جنگ تحميلي تمام دنيا پشت سر صدام جمع شده بودند و همه گونه امكانات در اختيار رژيم بعثي قرار مي‌گرفت و ما هم به دنبال دفاع از خودمان بوديم.

حاجي زاده افزود: تك تك موشك‌هايي كه از سوي ما شليك مي‌شد حتما بعد از شرارت‌هاي رژيم بعثي بود يعني ما هيچگاه آغاز كننده نبوديم و در حين جنگ هم به ضرورت از موشك استفاده مي‌كرديم.

فرمانده نيروي هوافضاي سپاه ادامه داد: با اشتباهي كه آن روز دنيا كرد و البته اين تعبير آنهاست كه مي‌گويند اشتباه و به نظر ما عنايت الهي بود، تعداد محدودي موشك به دست ما افتاد و از همان روز، كار ساخت و بومي‌سازي موشك‌ها شروع شد و با گذشت زمان بود كه نياز به ارتقاي كيفيت و برد و تنوع اين سيستم‌ها را حس كرديم.

* بيش از 30 فروند موشك وارد كشور نشد

حاجي‌زاده با بيان اينكه در مرتبه اول اول 8 فروند و در كل حدود 30 فروند موشك بيشتر وارد كشور نشد، اظهار داشت: پايه گذار بحث موشكي در جمهوري اسلامي ايران چه در حوزه عمليات و چه بومي سازي، سردار شهيد حاج‌حسن طهراني مقدم بود.

وي گفت: شهيد مقدم از 8 موشكي كه در دور اول وارد شد، 2 فروند را براي بومي سازي كنار گذاشت و مهندسي معكوس از همان روزهاي اول شروع شد كه اين تصميم سختي بود اما ايشان اين جسارت و آينده‌نگري را داشت و اين كار را كرد.

حاجي زاده افزود: با شروع اين كار و اقداماتي كه در حوزه فني و بومي سازي آغاز شد، امروز تنوع زيادي از موشك‌ها را در بردهاي مختلف و بخش هاي دريايي و زميني و... در اختيار داريم.

فرمانده نيروي هوافضاي سپاه گفت: در جمهوري اسلامي ايران و بالاخص مجموعه سپاه، همه ياد گرفته‌ايم كه چگونه تهديدها را تبديل به فرصت كنيم و در آن زمان هم به هر حال ندادن موشك و امكانا


ابعاد تازه اي از نحوه غرق كردن ناوهاي هواپيمابرآمريكايي، پهپاد و مقابله با حمله از هرنقطه

9 ارديبهشت 1391-10:58:00

منبع: خبرگزاري فارس

پيوند: براي توضيحات بيشتر اينجا كليك كنيد

فرستنده: دبيرسايت


تصاوير تكميلي:

امتياز:

   1

نسخه قابل چاپ متن مقاله ارسال براي دوستان

 نظرات (0)

نام

پست الكترونيك

عنوان نظر

متن نظر

 

نظرات شما پس از بازبيني و تاييد توسط سايت در قسمت نظرات در همين صفحه به معرض نمايش در خواهد آمد.

امتياز به مطلب: كمتر  بيشتر    

همايش ملي علوم و معارف دفاع مقدس در آموزش و پروش
در همايش همايش ملي علوم و معارف دفاع مقدس در آموزش و پروش:

در همايش همايش ملي علوم و معارف دفاع مقدس در آموزش و پروش:

انعقاد تفاهنامه بين ستاد كل نيروهاي مسلح و وزارت آموزش و پرورش

نمايش...

ويژه
باز نگاهي به جنگ (بخش ۵)

باز نگاهي به جنگ (بخش ۵)

سرتيپ دوم بازنشسته پاسدار دكتر محمدعلي باراني

نمايش...

فراخوان
فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

قابل توجه كليه صاحبنظران، پژوهشگران، مدرسان و صاحبان انديشه

نمايش...


© 1386-1395 کلیه حقوق برای پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس محفوظ است.

نمايش و ارائه‌ي محتواها اعم از مقاله، كتاب و ... الزاماً به معناي ديدگاه بنیاد نمي‌باشد و تنها بيان كننده نظرات شخصي نويسندگان و بوجودآورندگان آنها مي‌باشد. برداشت، نمايش و ارائه كليه‌ي محتواهاي اين وبگاه تنها با ذكر صحيح و كامل منبع و برقراري پيوند مجاز مي‌باشد.

  ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره