كاربر ميهمان سه‌شنبه، 1 بهمن 1398
 
پايداري - پايگاه اينترنتي پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

صفحه نخست| ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره

جستجو:  

صفحه نخست

اخبار

محتواها

نمايشگاه

جستجو

● طرح های کسر خدمت سربازی

ویژه نامه های الکترونیکی

● فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

● پژوهشکده مدیریت و سیاست دفاعی دفاع مقدس

● پژوهشکده علوم نظامی و مهندسی دفاع مقدس

● پژوهشکده تاریخ، ادبیات و فرهنگ دفاع مقدس

پايداري - محتواها

نمايش فهرست‌وار

ويژه‌‌نامه فهرستگان


مقالات

اسناد مكتوب

تصاوير

كتاب

اسناد صوتي

اسناد ويدئويي

پايان نامه

پايداري - كاربران

ثبت نام

ورود

صفحه شخصي

ارسال

◊ مقاله

◊ سند مكتوب

◊ تصوير

◊ كتاب

◊ سند صوتي

◊ سند ويديويي

◊ پايان نامه

 سخنان رييس جمهور در اجلاس شوراي امنيت/آمريكا به جنگنده‌هاي ما هدف‌هاي غلط مي‌دهد

همان طوري كه گفتيم، بندر اردني عقبه به صورت مهمترين راه ارتباط دريايي براي عراق در آمده و فرودگاه‌هاي اردن پايگاه و پناهگاه جنگنده‌هاي عراقي است. آمريكا با منحرف كردن سيستم هاي رادار به جنگنده‌هاي ما هدف‌هاي غلط مي‌دهد.

30 مهر 1387-08:27:06


همان طوري كه گفتيم، بندر اردني عقبه به صورت مهمترين راه ارتباط دريايي براي عراق در آمده و فرودگاه‌هاي اردن پايگاه و پناهگاه جنگنده‌هاي عراقي است. آمريكا با منحرف كردن سيستم هاي رادار به جنگنده‌هاي ما هدف‌هاي غلط مي‌دهد.

چكيده: دنيا بايد بداند كه ارتش فريب خورده صدام به هيچ چيز رحم نمي‌كند و خاطرات حمله هيتلر را دوباره در يادها زنده كرده است. صدام براي ادامه چند روز بيشتر حكومت خود با دوازده لشگر و با متجاوز از 2500 تانك و صدها هواپيماي جنگي و جنگ‌افزارهاي فراوان ديگري به مردم كشور ما كه دوران بازسازي جمهوري اسلامي را شروع كرده‌اند، سبعانه حمله‌ور شده است.

*بسم‌الله‌الرحمن‌الرحيم

لا يحب‌الله الجهر بالسوء من‌القول الا من ظلم

(خداوند دوست ندارد كسي سخن درشت را فرياد بكشد مگر وقتي كه مورد ستم قرار گرفته باشد.)

ما در شرايطي به اينجا آمده‌ايم كه كشورمان در ميان آتش جنگ برافروخته از سوي دولت بعث و نامردمي عراق مي‌سوزد. و نيز در شرايطي هستيم كه واقعه زلزله الجزاير به نوبه خود مردم و امام ما را سخت اندوهگين ساخته و بسيار متأسفيم كه به علت شرايط جنگ نتوانستيم، آنچنان كه بايد در جهت برآوردن نيازهاي مردم برادر و مسلمان آنجا اقدام نمائيم.

من ديروز مستقيما از جبهه جنگ عازم اينجا شدم. كشته‌ها و مجروحيني را كه ديدن آنان دل هر انساني، هر چند كم احساس را به درد مي‌آورد، به چشم خود نظاره كردم. موشك‌هاي 9 متري زمين به زمين كه به شهر دزفول پرتاب شده، قسمت اعظم شهر را بر سر مردم شريف و قهرمان آن ديار خراب كرده است. در دزفول متجاوز از 30 كودك مجروح كمتر از شش ماه را كه هم اكنون در بيمارستان اين شهر بستري هستند، ديدم. ارتش صدام حسين به بهانه‌هاي واهي كه بهتر است حتي گفته شود بدون بهانه،‌به خاك ما تجاوز كرده، مراكز توليدي و اقتصادي و بخصوص مناطق مسكوني ما از جمله بيمارستانها و مؤسسات آموزشي را منهدم مي‌نمايد و مردم بيگناه ما را به قتل مي‌رساند.

دنيا بايد بداند كه ارتش فريب خورده صدام به هيچ چيز رحم نمي‌كند و خاطرات حمله هيتلر را دوباره در يادها زنده كرده است. صدام براي ادامه چند روز بيشتر حكومت خود با دوازده لشگر و با متجاوز از 2500 تانك و صدها هواپيماي جنگي و جنگ‌افزارهاي فراوان ديگري به مردم كشور ما كه دوران بازسازي جمهوري اسلامي را شروع كرده‌اند، سبعانه حمله‌ور شده است.

ديروز در هواپيما مطلع شدم كه در كرمانشاه در اثر بمباران دبستان، دبيرستان دانشگاه و بيمارستان اين شهر بيش از يك هزار دانش‌آموز و مردم غيرنظامي كشته و زخمي شده‌اند و عزاي عمومي در كشور اعلام شده است.

ارتش بعث عراق كه از انسانيت بوئي نبرده است، حتي اگر چند لحظه‌اي به يكي از مناطق مسكوني كشورمان دست يابد، از هيچ گونه جنايتي فروگذار نمي‌كند. منازل را غارت و حتي در بعضي از نقاط بي‌شرمانه به زنان ما نيز تجاوز مي‌كند. افراد غيرنظامي را كه سنشان از هيجده سال بالاتر است، به عنوان اسراي جنگي با خود مي‌برند و آنان را به همراه ديگر اسيران جنگ شكنجه داده، به قتل مي‌رسانند. ما وجدانهاي پاك مردم سراسر جهان بخصوص مسلمانان را كه در ارزشهاي مكتبي با ما هم عقيده‌اند، به قضاوت فرا مي‌خوانيم.

ما متعجبيم، كساني كه خود را پايبند انسانيت مي‌دانند، چگونه در مقابل اين اعمال وحشيانه و ضد بشري و اين تجاوز آشكار سكوت كرده و يا ادعاي بي‌طرفي مي‌نمايند؟ ملتها چگونه به نمايندگان خود اجازه مي‌دهند، كه در محافل بين‌المللي بگويند، ما بي‌طرف هستيم؟

ما مي‌دانيم كه بسياري از انقلابيون دنيا در اينجا حاضر شده و حقوق ملت خود را مطالبه كرده‌اند ولي در نهايت، هميشه اين ملتها بوده‌اند كه توانسته‌اند با قهر انقلابي و با دست خويش تجاوزگران را بر جاي خود بنشانند.

ملت مظلوم و قهرمان ما نيز با الهام از مكتب حيات بخش اسلام و تحت رهبري مرجع عاليقدر، امام خميني سرانجام خواهد توانست متجاوزين را شكست داده و حقوق حقه خود را از آنان بازپس گيرد.

به ما خبر رسيده است كه دنيا از عكس‌العمل و مقاومت نيروهاي مسلح جمهوري اسلامي و نيز مردم مسلمان ايران در مقابل ارتش صدام حيرت‌زده شده است. من صريحا اعلام مي‌كنم، كه ملت ما مصمم است حتي با دنبال كردن يك جنگ طولاني و مردمي، نه تنها متجاوزين را سر جاي خود بنشاند، بلكه با اين عمل خود، ملت برادر و مسلمان عراق را نيز به ماهيت رژيم ضد مردمي و وابسته صدام هر چه بيشتر آشنا سازد و نيز جوابي دندان‌شكن به امپرياليزم آمريكا دهد كه مستقيم و غيرمستقيم به دولت بعث عراق كمك مي‌نمايد. آمريكا با هواپيماهاي آواكس خود كه در عربستان مستقر كرده است، حركات ارتش دلير جمهوري اسلامي ايران را ضبط و به عراق گزارش مي‌دهد و همچنين با منحرف كردن سيستم‌ه


سخنان رييس جمهور در اجلاس شوراي امنيت/آمريكا به جنگنده‌هاي ما هدف‌هاي غلط مي‌دهد

30 مهر 1387-08:27:06

منبع: خبرگزاري فارس

پيوند: براي توضيحات بيشتر اينجا كليك كنيد

فرستنده: دبيرسايت


تصاوير تكميلي:

امتياز:

   0

نسخه قابل چاپ متن مقاله ارسال براي دوستان

 نظرات (0)

نام

پست الكترونيك

عنوان نظر

متن نظر

 

نظرات شما پس از بازبيني و تاييد توسط سايت در قسمت نظرات در همين صفحه به معرض نمايش در خواهد آمد.

امتياز به مطلب: كمتر  بيشتر    

فصلنامه
فصلنامه پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

فصلنامه پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

فصلنامه‌ي علمي- ترويجي مطالعات دفاع مقدس، مقالات علمي اساتيد و پژوهشگران گرامي را در حوزه‌هاي ذيل مورد‌پذيرش قرار مي‌دهد.

نمايش...

بيانيه گام دوم انقلاب
گام دوم انقلاب

گام دوم انقلاب

بيانيه‌ي گام دوم رهبرانقلاب به مناسب 40 سالگي انقلاب اسلامي

نمايش...

فرآيند طرح‌هاي جايگزين و كسري خدمت مقدس سربازي
فرآيندانجام طرح پژوهشي جايگزين يا كسر خدمت

فرآيندانجام طرح پژوهشي جايگزين يا كسر خدمت

متقاضيان استفاده از طرح جايگزين يا كسر خدمت پس از مطالعه شرايط زير ضمن رعايت تمامي شرايط اقدام نمايند.

نمايش...

فراخوان
فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

قابل توجه كليه صاحب‌نظران، پژوهشگران، مدرسان و صاحبان انديشه

نمايش...


© 1386-1395 کلیه حقوق برای پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس محفوظ است.

نمايش و ارائه‌ي محتواها اعم از مقاله، كتاب و ... الزاماً به معناي ديدگاه بنیاد نمي‌باشد و تنها بيان كننده نظرات شخصي نويسندگان و بوجودآورندگان آنها مي‌باشد. برداشت، نمايش و ارائه كليه‌ي محتواهاي اين وبگاه تنها با ذكر صحيح و كامل منبع و برقراري پيوند مجاز مي‌باشد.

  ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره