كاربر ميهمان پنجشنبه، 3 خرداد 1397
 
پايداري - پايگاه اينترنتي پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

صفحه نخست| ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره

جستجو:  

صفحه نخست

اخبار

محتواها

نمايشگاه

جستجو

● طرح های کسر خدمت سربازی

ویژه نامه های الکترونیکی

● فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

● پژوهشکده مدیریت و سیاست دفاعی دفاع مقدس

● پژوهشکده علوم نظامی و مهندسی دفاع مقدس

● پژوهشکده تاریخ، ادبیات و فرهنگ دفاع مقدس

پايداري - محتواها

نمايش فهرست‌وار

ويژه‌‌نامه فهرستگان


مقالات

اسناد مكتوب

تصاوير

كتاب

اسناد صوتي

اسناد ويدئويي

پايان نامه

پايداري - كاربران

ثبت نام

ورود

صفحه شخصي

ارسال

◊ مقاله

◊ سند مكتوب

◊ تصوير

◊ كتاب

◊ سند صوتي

◊ سند ويديويي

◊ پايان نامه

 سخنان رجبي معمار و سرتيپ بالار و ... در مورد تبليغات در جنگ

نوزدهمين محفل انس با پيشكسوتان جهاد و شهادت با موضوع تبيين نقش سازمان تبليغات در هشت سال جنگ تحميلي در سالن همايش‌هاي مسجد حضرت ولي عصر(عج) تهران برگزار شد. حجت‌الاسلام رباني مسئول تبليغات ارتش در دوران دفاع مقدس اظهار كرد: كسي باور نمي‌كرد كه از جمع رزمندگان تبليغاتي دوران دفاع مقدس كسي زنده بماند و به استكبار اين پيام را بدهد كه ما هنوز در خط پيروي از ولايت گام برمي‌داريم. بنابراين هرگز نبايد به فكرشان خطور كند كه به كشور ايران حمله كنند.

11 خرداد 1391-10:03:07


سخنان رجبي معمار و سرتيپ بالار و ... در مورد تبليغات در جنگ
11 خرداد 1391-10:03:07
منبع: خبرگزاري ايسنا
پيوند: براي توضيحات بيشتر اينجا كليك كنيد
فرستنده: دبيرسايت

براي نمايش كامل تصوير كليك كنيد

نوزدهمين محفل انس با پيشكسوتان جهاد و شهادت با موضوع تبيين نقش سازمان تبليغات در هشت سال جنگ تحميلي در سالن همايش‌هاي مسجد حضرت ولي عصر(عج) تهران برگزار شد.

حجت‌الاسلام رباني مسئول تبليغات ارتش در دوران دفاع مقدس اظهار كرد: كسي باور نمي‌كرد كه از جمع رزمندگان تبليغاتي دوران دفاع مقدس كسي زنده بماند و به استكبار اين پيام را بدهد كه ما هنوز در خط پيروي از ولايت گام برمي‌داريم. بنابراين هرگز نبايد به فكرشان خطور كند كه به كشور ايران حمله كنند.

وي يادآور شد: در دوران دفاع مقدس به عنوان يك نيروي عادي در «شوش» به همراه روحانيون تبليغاتي ديگر خلاءهاي موجود را در منطقه بررسي كرديم و متوجه شديم كه خلاءهاي معنوي كمي بيشتر از ديگر موارد در اين منطقه نمود دارد. موضوع تبليغات كاري نبود كه بشود به راحتي آن را انجام داد چرا كه با حدود 9 نفر نيروي مختلف با طرز تفكرهاي متفاوت روبرو بوديم.

حجت‌الاسلام رباني با اشاره به حضور روحانيون تبليغاتي در عمليات فتح‌المبين گفت: 580 روحاني در اين عمليات به منطقه اعزام شدند. حضور مبلغان باعث شد كه پس از پيروزي در اين عمليات، زنده‌ياد «صدري» فرمانده توپخانه تهران در جمع‌بندي‌هاي خود رمز پيروزي در اين عمليات را توجه به معنويات و حضور روحانيون در كنار رزمندگان اعلام كند.

وي همچنين گفت: پس از عمليات بيت‌المقدس و به خاطر صدور برخي اطلاعيه‌اي نامناسب،تيمسار ظهيرنژاد مسئوليت نظارت بر اطلاعيه‌ها را به عهده روحانيون تبليغاتي گذاشت تا در انتشار مطالب مشكلي وجود نداشته باشد.

در بخش ديگري از اين مراسم، رجبي معمار قائم مقام ستاد تبليغات مركزي سپاه در دوران دفاع مقدس گفت: از جمله فعاليت‌هاي ستاد پشتيباني سپاه مي‌توان به تهيه و طراحي محموله‌هاي فرهنگي در پشت جبهه و انتقال آن به مناطق عملياتي اشاره كرد.

وي خاطرنشان كرد: از جمله مسايلي كه در پشت جبهه با آن روبرو بوديم تبيين و توجه به مساله جنگ بود تا اينكه چيستي آن را بيان كنيم. انسجام مجموعه ظرفيت‌هاي تبليغاتي و برخي از امورش هم بر عهده امام خميني (ره) بود.

رجبي معمار گفت: از جمله كارهايي كه ستاد تبليغات مركزي سپاه در دوران دفاع مقدس از طريق صدا و سيما توليد كرد مي‌توان به مجموعه روايت فتح و برنامه «ايران در جنگ» اشاره كرد. همچنين طراحي و توزيع مجلات و اقلام فرهنگي از جمله مجله‌هاي پيام انقلاب، اميد انقلاب، اصحاب انقلاب و نهاد انقلاب و برگزاري مانورهاي تبليغاتي را كه گاهي اوقات به صورت جداگانه و يا مشترك با ارتش انجام مي‌شد، نام برد. در راس مطبوعات و نشريات نيز مي‌توان به روزنامه كيهان، اطلاعات و جمهوري اسلامي اشاره كرد كه ستون مخصوصي را در روزنامه‌‌هايشان براي انتشار خبرهاي جبهه اختصاص داده بودند.

وي از ديگر فعاليت‌هاي ستاد پشتيباني را توجه به سالروز پيروزي عمليات‌ها ، برپايي نمايشگاه، نامگذاري اعزام‌ها، ساماندهي مداحان، سازمان‌دهي جريان اعزام ها، كمك‌رساني به ستاد امدادهاي جبهه، تزئين اماكن عمومي و قرارگاه‌ها در مناطق عملياتي نام برد.

رجبي معمار در پايان گفت: ما از سال دوم جنگ به اين نتيجه رسيديم كه نيازمند اقلام فرهنگي هستيم و به همين منظور مجلات تبليغاتي و بسته‌هاي مذهبي مانند كتاب دعا و قرآن در جلد كوچك را به هر يك از رزمندگان اهدا كرديم.در سال دوم جنگ نيز دريافتيم كه جنگ ادامه خواهد داشت و انبوه دفترچه خاطرات را به رزمندگان داديم و جزو ملزومات هر يك از رزمندگان به حساب مي‌آمد. در سال چهارم نيز به گردآوري خاطرات رزمندگان روي آورديم و اكنون ده‌ها هزار ساعت مصاحبه از رزمندگان، شهدا و فرماندهان در اختيار داريم و در حوزه ادبيات جنگ بيش از 6000 هزار كتاب منتشر كرده‌ايم.

در ادامه اين نشست، نواب ضمن اشاره به تبيين‌ نقش ستاد تبليغات جهاد در جبهه گفت: همان گونه كه تشكيلات دفاع مقدس در طول جنگ تكامل مي‌يافت تبليغات جبهه و جنگ نيازمند اين بود كه همانند آن تكامل بيابد. بنابراين سپاه و ارتش گرد هم آمدند تا در كنار هم اين مساله را ساماندهي كنند.

وي درباره ابعاد مختلف ستاد تبليغات جهاد سازندگي و فعاليت‌هاي آن در زمينه‌هاي مختلف توضيحاتي ارائه كرد.

به گزارش ايسنا، امير سرتيپ بالار نيز كه در زمان جنگ به عنوان افسر مخابرات انجام وظيفه مي‌كرد ضمن اشاره به بعضي از فعاليت‌هاي انجام گرفته توسط ارتش در زمينه كارهاي تبليغي در جنگ گفت: دليل وجود مشكلاتي در به تصوير كشاندن و انعكاس ايثار رزمندگان و فرماندهان را اخلاص فرماندهان و امنيتي بودن برخي از موضوعات دفاع مقدس برشمرد.

در ادامه محفل انس پيشكسوتان جهاد و شهادت، رجايي معاون قرارگاه خاتم در جنگ تحميلي گفت: در دوران دفاع مقدس دو سال مسئوليت تبليغا


سخنان رجبي معمار و سرتيپ بالار و ... در مورد تبليغات در جنگ

11 خرداد 1391-10:03:07

منبع: خبرگزاري ايسنا

پيوند: براي توضيحات بيشتر اينجا كليك كنيد

فرستنده: دبيرسايت


تصاوير تكميلي:

امتياز:

   1

نسخه قابل چاپ متن مقاله ارسال براي دوستان

 نظرات (0)

نام

پست الكترونيك

عنوان نظر

متن نظر

 

نظرات شما پس از بازبيني و تاييد توسط سايت در قسمت نظرات در همين صفحه به معرض نمايش در خواهد آمد.

امتياز به مطلب: كمتر  بيشتر    
امروز

فتح خرمشهر درعمليات بيت المقدس - روزمقاومت وپيروزي


همايش ملي علوم و معارف دفاع مقدس در آموزش و پروش
در همايش همايش ملي علوم و معارف دفاع مقدس در آموزش و پروش:

در همايش همايش ملي علوم و معارف دفاع مقدس در آموزش و پروش:

انعقاد تفاهنامه بين ستاد كل نيروهاي مسلح و وزارت آموزش و پرورش

نمايش...

ويژه
باز نگاهي به جنگ (بخش ۵)

باز نگاهي به جنگ (بخش ۵)

سرتيپ دوم بازنشسته پاسدار دكتر محمدعلي باراني

نمايش...

كسر خدمت
اطلاعيه: طرح هاي پژوهشي كسر خدمت

اطلاعيه: طرح هاي پژوهشي كسر خدمت

فرآيند انجام پروژه‌ تحقيقاتي به عنوان بخشي از خدمت سربازي

نمايش...

فراخوان
فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

قابل توجه كليه صاحبنظران، پژوهشگران، مدرسان و صاحبان انديشه

نمايش...


© 1386-1395 کلیه حقوق برای پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس محفوظ است.

نمايش و ارائه‌ي محتواها اعم از مقاله، كتاب و ... الزاماً به معناي ديدگاه بنیاد نمي‌باشد و تنها بيان كننده نظرات شخصي نويسندگان و بوجودآورندگان آنها مي‌باشد. برداشت، نمايش و ارائه كليه‌ي محتواهاي اين وبگاه تنها با ذكر صحيح و كامل منبع و برقراري پيوند مجاز مي‌باشد.

  ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره