كاربر ميهمان چهارشنبه، 4 مهر 1397
 
پايداري - پايگاه اينترنتي پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

صفحه نخست| ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره

جستجو:  

صفحه نخست

اخبار

محتواها

نمايشگاه

جستجو

● طرح های کسر خدمت سربازی

ویژه نامه های الکترونیکی

● فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

● پژوهشکده مدیریت و سیاست دفاعی دفاع مقدس

● پژوهشکده علوم نظامی و مهندسی دفاع مقدس

● پژوهشکده تاریخ، ادبیات و فرهنگ دفاع مقدس

پايداري - محتواها

نمايش فهرست‌وار

ويژه‌‌نامه فهرستگان


مقالات

اسناد مكتوب

تصاوير

كتاب

اسناد صوتي

اسناد ويدئويي

پايان نامه

پايداري - كاربران

ثبت نام

ورود

صفحه شخصي

ارسال

◊ مقاله

◊ سند مكتوب

◊ تصوير

◊ كتاب

◊ سند صوتي

◊ سند ويديويي

◊ پايان نامه

 سرلشكر فيروزآبادي: بحران معنويت و فقدان پشتوانه مذهبي، جامعه امريكا را در سياهچال مدرنيته و ليبراليسم قرار داده است

رئيس ستاد كل نيروهاي مسلح با تأكيد به ناتواني دولت امريكا در حل چالش‌ها و معضلات فراگير اين كشور گفت: بحران معنويت و فقدان پشتوانه مذهبي جامعه امريكا را در سياهچال مدرنيته و ليبراليسم و در سراشيبي سقوط قرار داده است. سردار سرلشكر بسيجي دكتر سيد حسن فيروزآبادي رئيس ستاد كل نيروهاي مسلح در گفت‌وگويي با اشاره به اذعان اوباما و مقامات نظامي كاخ سفيد به ناكامي ارتش ايالات متحده در مهار فساد اخلاقي نظاميان اين كشور اظهار داشت:

30 ارديبهشت 1392-10:04:43


سرلشكر فيروزآبادي: بحران معنويت و فقدان پشتوانه مذهبي، جامعه امريكا را در سياهچال مدرنيته و ليبراليسم قرار داده است
30 ارديبهشت 1392-10:04:43
منبع: سپاه نيوز
پيوند: براي توضيحات بيشتر اينجا كليك كنيد
فرستنده: دبير سايت

براي نمايش كامل تصوير كليك كنيد

رئيس ستاد كل نيروهاي مسلح با تأكيد به ناتواني دولت امريكا در حل چالش‌ها و معضلات فراگير اين كشور گفت: بحران معنويت و فقدان پشتوانه مذهبي جامعه امريكا را در سياهچال مدرنيته و ليبراليسم و در سراشيبي سقوط قرار داده است.

سردار سرلشكر بسيجي دكتر سيد حسن فيروزآبادي رئيس ستاد كل نيروهاي مسلح در گفت‌وگويي با اشاره به اذعان اوباما و مقامات نظامي كاخ سفيد به ناكامي ارتش ايالات متحده در مهار فساد اخلاقي نظاميان اين كشور اظهار داشت: امروز بدليل بي‌توجهي مفرط سردمداران حكومت امريكا و فرماندهان نظامي اين كشور فساد اخلاقي و تجاوز جنسي به واقعيت فراگير و انكارناپذيري تبديل شده است كه به صرف اعتراف مقامات ايالات متحده به اين پديده ناگوار دردي را درمان نخواهد كرد.

وي ابراز نگراني اوباما از افزايش تجاوز جنسي در ارتش امريكا و ناتواني در ارائه راه حل‌هاي معجزه‌آسا و آسان در قبال اين مشكل را براي مردمان اين كشور بسيار تلخ و باورنكردني توصيف كرد و بيان داشت: بي‌كفايتي دولتمردان و فرماندهان ارتش امريكا در مهار فساد و تجاوزهاي جنسي ميان نظاميان اين كشور نشانه‌ي عدم اراده لازم نزد مقامات ايالات متحده براي مقابله با فساد اخلاقي در ارتش و نيز در جامعه امريكا است.

عضو شورايعالي امنيت كشور در ادامه گفت: امواج ويران‌گر دنياي مادي خانواده‌هاي امريكايي را به سقوط و فروپاشي كشانده است و بسياري از صاحب‌نظران معتقدند وقوع جرم و جنايت و روند روبه گسترش آن نمادي از بحران معنا و معنويت در اين كشور است.

سردار فيروزآبادي معضل فساد امريكا را فراتر از آنچه در ارتش اين كشور مي‌گذرد در سطح جامعه ايالات متحده مورد ارزيابي قرار داد و خاطرنشان كرد: وضعيت امروز جامعه امريكا حاصل مدرنيته واگرا از دين و معنويت است. ايالات متحده برغم دارا بودن منابع زياد كشوري است كه مردم آن بحران‌زده، سرخورده و خالي از معنويت هستند و براي فرار از چنين وضعيتي و رسيدن به يك آرامش دروني هم‌اينك در دام فرقه‌هاي ساختگي، الكل، مواد مخدر، خودكشي و خشونت گرفتار آمده است.

وي با اشاره به اينكه جامعه امريكا به شدت از نبود ارزش‌هاي معنوي رنج مي‌برد و خلأ معنويت علت اساسي پديده رو به تزايد خودكشي و ارتكاب جوانان به تيراندازي و كشتار و استفاده از مواد مخدر و پناه بردن به الكل و حاكم شدن افسردگي رواني، بربريت و جنايت در اين كشور به شمار مي‌رود؛ اظهار داشت: مردم امريكا براي خروج از بحران‌هاي اجتماعي و مفاسد رو به افزايش در جامعه خود نيازمند رجعت به تعاليم ناب آسماني و پناه بردن به آموزه‌هاي پيامبران الهي است.

سرلشكر فيروزآبادي افزود: امروز انجيل و تورات واقعي و قرآن كريم و مكتب پيامبران اولوالعزم حضرت موسي، حضرت عيسي و پيامبر اعظم اسلام(ص) است كه قادرند جامعه امريكا و ديگر جوامع تحت سلطه ليبرال دموكراسي و انديشه هاي مادي گرايانه را نجات دهند.

رئيس ستاد كل نيروهاي مسلح، هيأت حاكمه كاخ سفيد و سياست‌هاي غلط امريكا در دست‌اندازي به كشورها و غارت منابع ملل و جوامع ديگر و غفلت از معضلات و نيازهاي جامعه خودي را عامل و مقصر اصلي چالش‌ها و مشكلات امروز ايالات متحده معرفي كرد و با خطاب قرار دادن اوباما و ديگر مقامات اين كشور گفت: وجود فساد و زوال اخلاقي در جامعه امريكا با ابراز تأسف و شرمساري برطرف نمي شود و نقطه آغاز اين بازگشت رجوع به آموزه هاي صحيح اديان الهي است.

وي در پايان تأكيد كرد: دولتمردان امريكا با دست كشيدن از خوي سلطه‌گري و جهان‌گشايي، به نياز واقعي مردم خود در امنيت، آرامش و رفاه در پناه معنويت بيانديشند و بدانند آرامش دروني و معنوي با ابزار و تكنولوژي پيشرفته حاصل نمي‌شود و لازمه پيدايش آن پناه بردن به وحي الهي است و در صورتي كه معنويت و دينداري بطور واقعي در جامعه امريكا ظهور يابد آنگاه هدف‌مندي زندگي و تلاش به سمت كمال و سعادت بشري، شاخص و معرف اصلي جامعه امريكايي خواهد شد نه پوچ‌گرايي و غلتيدن در خلأ هويت!


سرلشكر فيروزآبادي: بحران معنويت و فقدان پشتوانه مذهبي، جامعه امريكا را در سياهچال مدرنيته و ليبراليسم قرار داده است

30 ارديبهشت 1392-10:04:43

منبع: سپاه نيوز

پيوند: براي توضيحات بيشتر اينجا كليك كنيد

فرستنده: دبير سايت


تصاوير تكميلي:

امتياز:

   1

نسخه قابل چاپ متن مقاله ارسال براي دوستان

 نظرات (0)

نام

پست الكترونيك

عنوان نظر

متن نظر

 

نظرات شما پس از بازبيني و تاييد توسط سايت در قسمت نظرات در همين صفحه به معرض نمايش در خواهد آمد.

امتياز به مطلب: كمتر  بيشتر    

همايش ملي علوم و معارف دفاع مقدس در آموزش و پروش
در همايش همايش ملي علوم و معارف دفاع مقدس در آموزش و پروش:

در همايش همايش ملي علوم و معارف دفاع مقدس در آموزش و پروش:

انعقاد تفاهنامه بين ستاد كل نيروهاي مسلح و وزارت آموزش و پرورش

نمايش...

ويژه
باز نگاهي به جنگ (بخش ۵)

باز نگاهي به جنگ (بخش ۵)

سرتيپ دوم بازنشسته پاسدار دكتر محمدعلي باراني

نمايش...

فراخوان
فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

قابل توجه كليه صاحبنظران، پژوهشگران، مدرسان و صاحبان انديشه

نمايش...


© 1386-1395 کلیه حقوق برای پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس محفوظ است.

نمايش و ارائه‌ي محتواها اعم از مقاله، كتاب و ... الزاماً به معناي ديدگاه بنیاد نمي‌باشد و تنها بيان كننده نظرات شخصي نويسندگان و بوجودآورندگان آنها مي‌باشد. برداشت، نمايش و ارائه كليه‌ي محتواهاي اين وبگاه تنها با ذكر صحيح و كامل منبع و برقراري پيوند مجاز مي‌باشد.

  ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره