امير موسوي قويدل از فرماندهان ارشد دوران دفاع مقدس ارتش به خيل همرزمان شهيدش پيوست.

امير سرتيپ دوم بازنشسته سيدعلي اكبر موسوي قويدل، از پژوهشگران ارشد پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس و از فرماندهان پيشكسوت نيروي زميني ارتش در دوران دفاع مقدس و از همرزمان شهيد فلاحي و شهيد سپهبد صياد شيرازي، به خيل همرزمان شهيدش پيوست.

8 دي 1396-17:10:50


امير موسوي قويدل از فرماندهان ارشد دوران دفاع مقدس ارتش به خيل همرزمان شهيدش پيوست.
8 دي 1396-17:10:50
منبع خبر: خبرگزاری فارس
فرستنده: مدیر سایت

براي نمايش كامل تصوير كليك كنيد

به گزارش پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس به نقل از خبرگزاري فارس، امير سرتيپ دوم بازنشسته سيدعلي اكبر موسوي قويدل، از پژوهشگران ارشد پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس و از فرماندهان پيشكسوت نيروي زميني ارتش در دوران دفاع مقدس و از همرزمان شهيد فلاحي و شهيد سپهبد صياد شيرازي، به خيل همرزمان شهيدش پيوست.

مرحوم موسوي قويدل ازجمله فرماندهان و پيشكسوتان دوران سراسر افتخار دفاع مقدس بود كه در سوم مهرماه سال ۵۹ و همزمان با شروع جنگ تحميلي در سمت معاون عمليات لشكر ۲۱ حمزه سيدالشهدا(ع) در طراحي و اجراي بسياري از عمليات هاي آفندي و پدافندي نيروي زميني ارتش از جمله طريق القدس، بيت المقدس، فتح المبين و رمضان نقش موثري بر عهده داشته و افتخارات زيادي از خود بر جاي گذاشت.

وي پس از شهادت شهيد سرلشكر فلاحي و در زمان فرماندهي شهيد صياد شيرازي در نيروي زميني ارتش به عنوان معاون عمليات اين نيرو منصوب شد و در اين جايگاه نيز منشاء آثار و خدمات ارزشمندي بود.

امير موسوي قويدل در سال ۶۲ با صدور حكمي از سوي مقام معظم رهبري كه در آن زمان رييس جمهور كشورمان بودند، به عنوان نخستين رئيس ستاد قرارگاه خاتم الانبياء (ص) منصوب شد و پس از دوران دفاع مقدس نيز به كار تحقيق و پژوهش پرداخت و به عنوان استاد در پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس و دانشگاه هاي فرماندهي و ستاد ارتش و سپاه پاسداران با جديت فراوان به امر آموزش افسران و فرماندهان جوان نيروهاي مسلح پرداخت و آثار گرانبهايي را تدوين نمود تا اينكه به عنوان استاد نمونه حوزه دفاع مقدس از دستان مبارك مقام معظم رهبري لوح تقدير دريافت كرد.

وي علي رغم اينكه در دوران دفاع مقدس در سانحه بالگرد هوانيروز مجروح شد اما هيچگاه به دنبال گرفتن جانبازي نرفته و با وجود رنجهاي آثار جراحت سانحه، نيازي به معرفي خود به عنوان جانباز نمي ديد.

اين فرمانده پيشكسوت ارتش جمهوري اسلامي ايران همچنين به عنوان مشاور عالي بنياد حفظ آثار و نشر ارزش هاي دفاع مقدس تا زمان حيات پربركت خود در امر گسترش معارف دفاع مقدس و تدوين آثار مرتبط با حماسه هاي هشت سال دفاع مقدس مشغول انجام وظيفه بود و سرانجام پس از سالها خدمت صادقانه و خالصانه به نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران، شب گذشته (هفتم دي ماه) در سن 81 سالگي به خيل همرزمان شهيدش پيوست.


امير موسوي قويدل از فرماندهان ارشد دوران دفاع مقدس ارتش به خيل همرزمان شهيدش پيوست.

8 دي 1396-17:10:50

منبع خبر: خبرگزاری فارس

فرستنده: مدیر سایت


تصاوير تكميلي: