سردار فرحی: تا سال ۱۴۰۱ تمامی کارکنان وظیفه با سابقه شغلی وارد بازار کار می‌شوند

تعامل با ۱۷ نهاد دولتي در راستاي اجراي طرح مهارت‌آموزي سربازان/ تا سال ۱۴۰۱ تمامي كاركنان وظيفه با سابقه شغلي وارد بازار كار مي‌شوند

فرمانده قرارگاه مهارت‌آموزي كاركنان وظيفه ستاد كل نيرو‌هاي مسلح با بيان اينكه امروز بيش از ۱۷ دستگاه شامل وزارتخانه‌ها و معاونت‌هاي دولت را وارد عرصه مهارت‌افزايي كرده‌ايم، گفت: اميدواريم كه بتوانيم اين تعداد را به بيش از ۳۰ نهاد برسانيم.

15 مهر 1397-08:49:15


سردار سرتيپ پاسدار سيد «مهدي فرحي» فرمانده قرارگاه مهارت آموزي كاركنان وظيفه ستاد كل نيروهاي مسلح در گفت‌وگو با خبرنگار دفاعي امنيتي دفاع پرس، اظهارداشت: حدود يك سال و ۲ ماه از تشكيل قرارگاه مهارت آموزي سربازان وظيفه در ستادكل نيروهاي مسلح مي‌گذرد كه به لطف خدا در طول اين مدت تلاش‌ها و همكاري‌هاي گسترده‌اي در سطح ملي حاصل شده است.

وي افزود: با شكل‌گيري اين قرارگاه عملا يك ماموريت اساسي و ملي تحت عنوان مهارت آموزي سربازان وظيفه صورت گرفته است. با توجه به اينكه سالانه نيرو‌هاي مسلح بيش از ۴۰۰ هزار نفر ورودي و خروجي دارد، با اجراي اين طرح متعالي تقريبا چيزي حدود ۵۰ درصد از جواناني كه جوياي كار هستند بعد از گذراندن خدمت سربازي به طور معمول وارد بازار كار مي‌شوند.

سردار فرحي با اشاره به اينكه موضوع اشتغال جوانان امر مهمي است كه بايد به آن توجه ويژه شود، تصريح كرد: در اجراي طرح مهارت افزايي كاركنان وظيفه مباحثي، چون آموزش، مهارت و آشنايي با فنون كاري، تجربه و بعد از آن حمايت‌هايي از جنس مشاركت و تسهيلات بانكي و كمك‌هاي معنوي دستگاه‌ها مطرح است و تاكنون در اين راستا گام‌هاي بلندي برداشته شده است.

وي با اشاره به اينكه بيش از ۴۰ درصد سربازان نيرو‌هاي مسلح داراي تحصيلات دانشگاهي هستند كه اين خود يك ثروت و سرمايه عظيم به حساب مي‌آيد، افزود: مديريت اين سرمايه بزرگ نياز به هميت و اراده ملي، جديت و مشاركت همه دستگاه‌ها را مي‌طلبد.

فرمانده قرارگاه مهارت آموزي كاركنان وظيفه ستاد كل نيرو‌هاي مسلح گفت: در راستاي هم افزايي و يكپارچه سازي و مشاركت دادن دستگاه‌ها و نهاد‌هاي مربوطه قدم‌هاي موثري برداشتيم و تا به امروز بيش از ۱۷ دستگاه شامل وزارتخانه‌ها و معاونت‌هاي دولت را وارد عرصه مهارت افزايي كرده‌ايم و اميدواريم كه بتوانيم اين تعداد را به بيش از ۳۰ نهاد برسانيم.

وي افزود: هر يك از اين نها‌ها متناسب با نقش خود در اين طرح توسعه مهارت آموزي را اجرا مي‌كنند و بدين ترتيب اميدواريم تا سال ۱۴۰۱ بتوانيم همه سربازان با مهارت و سابقه كار به بازار كار وارد كنيم.

سردار فرحي اضافه كرد: بعد از اينكه مهارت افزايي در سطح نيرو‌هاي مسلح اعم از ارتش سپاه، ناجا و وزارت دفاع انجام شد و ما در سال گذشته موفق شديم بيش از ۱۰۰ هزار گواهينامه مهارت آموزي را به مجموعه سربازان در نيرو‌هاي مسلح ارائه كنيم؛ اين افراد در حين آموزش‌ها و بعد از آن موفق به ساخت دستاورد‌هايي شدند كه بخشي از آن در نمايشگاه مهارت‌آموزي كاركنان وظيفه به نمايش درآمد.

وي در پايان گفت: با توجه به مشاركت خوب و گسترده و نهاد‌هاي دولتي و نيرو‌هاي مسلح و همچنين تدابير مطرح شده از سوي مقام معظم رهبري و همچنين هم‌افزايي و همدلي خوبي كه در ميان همه دستگاه‌ها ايجاد شده، چشم‌انداز اين طرح بسيار اميدواركننده است.


تعامل با ۱۷ نهاد دولتي در راستاي اجراي طرح مهارت‌آموزي سربازان/ تا سال ۱۴۰۱ تمامي كاركنان وظيفه با سابقه شغلي وارد بازار كار مي‌شوند

15 مهر 1397-08:49:15

منبع خبر: خبرگزاری دفاع مقدس

فرستنده: دبیر سرویس خبر


تصاوير تكميلي: