كاربر ميهمان يكشنبه، 31 تير 1397
 
پايداري - پايگاه اينترنتي پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

صفحه نخست| ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره

جستجو:  

صفحه نخست

اخبار

محتواها

نمايشگاه

جستجو

● طرح های کسر خدمت سربازی

ویژه نامه های الکترونیکی

● فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

● پژوهشکده مدیریت و سیاست دفاعی دفاع مقدس

● پژوهشکده علوم نظامی و مهندسی دفاع مقدس

● پژوهشکده تاریخ، ادبیات و فرهنگ دفاع مقدس

پايداري - محتواها

نمايش فهرست‌وار

ويژه‌‌نامه فهرستگان


مقالات

اسناد مكتوب

تصاوير

كتاب

اسناد صوتي

اسناد ويدئويي

پايان نامه

پايداري - كاربران

ثبت نام

ورود

صفحه شخصي

ارسال

◊ مقاله

◊ سند مكتوب

◊ تصوير

◊ كتاب

◊ سند صوتي

◊ سند ويديويي

◊ پايان نامه

 در گل ماندن ارتش شكست ناپذير توسط مقاومت اسلامي

بعد از آنكه اسراييل تصميم گرفت به لبنان حمله كند سربازانش به سمت منطقه مرزي به راه افتادند. اسراييلي‌ها به محض ورود به خاك لبنان فهميدند ماموريتي كه بر عهده آنها گذاشته شده آسان و راحت نيست و روند عمليات زميني مويد اين نكته بود. بعد از آنكه اسراييل تصميم گرفت عمليات زميني را عليه حزب‌الله لبنان آغاز كند، نيروهايي از آنجا به سمت اراضي مرزي به راه افتادند.

16 مرداد 1392-12:05:12


در گل ماندن ارتش شكست ناپذير توسط مقاومت اسلامي
16 مرداد 1392-12:05:12
منبع: خبرگزاري فارس
پيوند: براي توضيحات بيشتر اينجا كليك كنيد
فرستنده: دبير سايت

براي نمايش كامل تصوير كليك كنيد

بعد از آنكه اسراييل تصميم گرفت به لبنان حمله كند سربازانش به سمت منطقه مرزي به راه افتادند. اسراييلي‌ها به محض ورود به خاك لبنان فهميدند ماموريتي كه بر عهده آنها گذاشته شده آسان و راحت نيست و روند عمليات زميني مويد اين نكته بود.

بعد از آنكه اسراييل تصميم گرفت عمليات زميني را عليه حزب‌الله لبنان آغاز كند، نيروهايي از آنجا به سمت اراضي مرزي به راه افتادند. اما سربازان اسراييلي به محض ورود به خاك لبنان فهميدند ماموريتي كه بر عهده آنها گذاشته شده آسان و راحت نيست و روند عمليات زميني مويد اين نكته بود.

تحليلگر شبكه 10 تلويزيون رژيم صهيونيستي: «مرجعيون» و «خيام»، ‌دو ميدان جنگ سربازان اسراييلي خواهد بود و اين روستاهايي كه زماني مراكز فرماندهي اسراييلي ها در آن ها مستقر بودند تا زمان آغاز عمليات سراسري كانون اصلي فعاليت‌هاي اسراييل خواهد بود. در «قليعه» بين سربازان اسراييلي و خرابكاران حزب الله درگيري سخت و آتشيني در گرفت. در «مرجعيون» تعدادي از سربازان بر اثر شليك موشك ضد تانك (آرپي‌جي) به يك زره پوش اسراييلي زخمي شدند. بيشترين خسارت‌هايي كه در جنگ ديده شد از شليك همين موشك‌هاي حزب‌الله است. به موازات اين عمليات، عمليات ديگري در منطقه غربي در حال انجام است. پس از آن كه رگبار موشك كاتيوشا بر شهرك هاي شمالي اسراييل فرو ريخت سربازاني از يگان‌هاي ويژه، محل شليك و محل موشك انداز‌ها را مشخص و آن ها را نابود كردند. در منطقه اي ديگر 7 خرابكار طي درگيري هايي با سربازان اسراييلي كشته شدند.

سرهنگ الون فريدمن رييس اركان منطقه شمالي: «در ضمن اين رويدادها نيروهاي ما پيروزي هايي را به دست آوردند از جمله اينكه ضربات مهلكي به صفوف خرابكاران وارد كرديم و همچنين انبارهاي زيادي از آنها كشف كرده و برخي را هم نابود كرديم. همچنين در «عيترون» درگيري‌هايي بين سربازان و خرابكاران حزب‌الله رخ داد كه نتايج آن هنوز به دست ما نرسيده است و همچنين درگيري هايي در «مركبا» واقع در منطقه غربي رخ داد و با وجود عمليات پر حجم و همه جانبه ارتش اسراييل باز هم تعدادي از نيروهاي حزب الله در آن جا هستند.

دان حالوتس رييس ستاد ارتش اسراييل: «بر اين جنگ منافعي مترتب است و بر ما لازم است كه به طور واضح و قاطع روشن كنيم كه اسراييل در اين جنگ از كيان خودش دفاع مي‌كند و در اين قضيه هيچ گذشتي به خرج نمي‌دهد و از اهدافش كوتاه نيامده و به پيش خواهد تاخت.

فعلا نيروهاي زيادي از ارتش داخل اراضي لبنان هستند و آمادگي لازم را دارند كه حمله وسيعي را آغاز كنند ولي ديروز به علت ملاحظات سياسي و به دستور سياستمداران، حمله را به تعويق انداختند و فرماندهان ارتش بيم اين را دارند كه اين نيروها در يك جا مستقر و مجتمع شده و به طعمه آماده و صيد آساني براي خرابكاران باشند كه نا غافل آنها را هدف قرار مي‌دهند.»

عمير پرتز وزير جنگ در جنگ 33 روزه: «ما همزمان دو تلاش انجام مي‌دهيم؛ يكي تلاش هاي سياسي و ديگري تلاش‌هاي نظامي. ما با تمام تواني كه داريم سعي مي‌كنيم كه اين دو تلاش در خدمت هم باشند تا در نهايت به اهداف خواسته شده برسيم.

قرار است در عمليات سراسري چهار سپاه شركت كنند يعني ده ها هزار سرباز وارد عمليات شوند آنان كاملا آماده اند تا به محض گرفتن دستور به سمت رودخانه ليتاني تا منطقه نبطيه پيشروي كنند.»

آنچه را كه رسانه هاي اسراييلي و به خصوص تلويزيون هاي اسراييل در مورد سربازهايشان ارائه كردند بهترين نمونه و دليل بهم ريختگي ارتش اسراييل در برابر نيروهاي مقاومت در ميادين جنگ بود.

گفتگوي يك سرباز اشغالگر با گزارشگر تلويزيون اسراييل: گزارشگر: روستاها را از نيروهاي حزب الله پاك كنيد اين اساس عمليات امروز ماست. درگيري ها خانه به خانه و مرگبار است. تيراندازي ها به درون روستاها كشيده شده است.

ترسناكه؟

سرباز اشغالگر: ترسناكه؟ ... حتما ... خيلي وحشت داره...

ارتش دفاعي ما 6 سال پس از خروجش از لبنان دوباره وارد كمر بند امنيتي مي‌شود نيروها به دنبال هم وارد مي‌شوند و بر تعدادشان افزوده مي‌شود. در مناطق غرب مطله و از آن جا از طيبه و مركبا و بنت جبيل و صولا گذشته تا برسد به رجمان. ارتش در واقع مشغول ساختن يك منطقه امنيتي به عرض 6 تا 6 كيلومتر است.»

ادامه دارد...


در گل ماندن ارتش شكست ناپذير توسط مقاومت اسلامي

16 مرداد 1392-12:05:12

منبع: خبرگزاري فارس

پيوند: براي توضيحات بيشتر اينجا كليك كنيد

فرستنده: دبير سايت


تصاوير تكميلي:

امتياز:

   1

نسخه قابل چاپ متن مقاله ارسال براي دوستان

 نظرات (0)

نام

پست الكترونيك

عنوان نظر

متن نظر

 

نظرات شما پس از بازبيني و تاييد توسط سايت در قسمت نظرات در همين صفحه به معرض نمايش در خواهد آمد.

امتياز به مطلب: كمتر  بيشتر    

همايش ملي علوم و معارف دفاع مقدس در آموزش و پروش
در همايش همايش ملي علوم و معارف دفاع مقدس در آموزش و پروش:

در همايش همايش ملي علوم و معارف دفاع مقدس در آموزش و پروش:

انعقاد تفاهنامه بين ستاد كل نيروهاي مسلح و وزارت آموزش و پرورش

نمايش...

ويژه
باز نگاهي به جنگ (بخش ۵)

باز نگاهي به جنگ (بخش ۵)

سرتيپ دوم بازنشسته پاسدار دكتر محمدعلي باراني

نمايش...

كسر خدمت
اطلاعيه: طرح هاي پژوهشي كسر خدمت

اطلاعيه: طرح هاي پژوهشي كسر خدمت

فرآيند انجام پروژه‌ تحقيقاتي به عنوان بخشي از خدمت سربازي

نمايش...

فراخوان
فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

قابل توجه كليه صاحبنظران، پژوهشگران، مدرسان و صاحبان انديشه

نمايش...


© 1386-1395 کلیه حقوق برای پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس محفوظ است.

نمايش و ارائه‌ي محتواها اعم از مقاله، كتاب و ... الزاماً به معناي ديدگاه بنیاد نمي‌باشد و تنها بيان كننده نظرات شخصي نويسندگان و بوجودآورندگان آنها مي‌باشد. برداشت، نمايش و ارائه كليه‌ي محتواهاي اين وبگاه تنها با ذكر صحيح و كامل منبع و برقراري پيوند مجاز مي‌باشد.

  ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره