كاربر ميهمان سه‌شنبه، 3 مهر 1397
 
پايداري - پايگاه اينترنتي پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

صفحه نخست| ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره

جستجو:  

صفحه نخست

اخبار

محتواها

نمايشگاه

جستجو

● طرح های کسر خدمت سربازی

ویژه نامه های الکترونیکی

● فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

● پژوهشکده مدیریت و سیاست دفاعی دفاع مقدس

● پژوهشکده علوم نظامی و مهندسی دفاع مقدس

● پژوهشکده تاریخ، ادبیات و فرهنگ دفاع مقدس

پايداري - محتواها

نمايش فهرست‌وار

ويژه‌‌نامه فهرستگان


مقالات

اسناد مكتوب

تصاوير

كتاب

اسناد صوتي

اسناد ويدئويي

پايان نامه

پايداري - كاربران

ثبت نام

ورود

صفحه شخصي

ارسال

◊ مقاله

◊ سند مكتوب

◊ تصوير

◊ كتاب

◊ سند صوتي

◊ سند ويديويي

◊ پايان نامه

 محسن رضايي: جايگاه كهنه سربازان در همايش ها و فعاليتهاي دفاع مقدس خالي است

نبرد 8 سال دفاع مقدس در تاريخ ايران بي نظير است. افتخار ما و شما اين است در جنگي شركت كرديم كه در ۳۰۰ سال گذشته تاريخ ايران بي نظير بوده است . زيرا ايران طي اين دوران همواره در برابر جنگ هاي مختلف شكست خورده و هر بار نيز بخش اعظمي از خاك خود را از دست داده اين در حالي است كه در جنگ هشت ساله ما حتي وجبي از سرزمين پاك ايران بدست دشمن نيفتاد.

20 مرداد 1392-08:40:35


محسن رضايي: جايگاه كهنه سربازان در همايش ها و فعاليتهاي دفاع مقدس خالي است
20 مرداد 1392-08:40:35
منبع: خبرگزاري دفاع مقدس
پيوند: براي توضيحات بيشتر اينجا كليك كنيد
فرستنده: دبير سايت

براي نمايش كامل تصوير كليك كنيد

دومين نشست صميمي كهنه سربازان دفاع مقدس مزين به نام سرلشكر شهيد علي محمد رسولي با حضور جمعي از فرماندهان از جمله محسن رضايي دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام، امير سرتيپ دوم اميرنظام اكبري معاون احتياط نيروي زميني ارتش، دكترعلي فتح الله زاده مديرعامل باشگاه استقلال تهران و جمعي از كهنه سربازان 8 سال دفاع مقدس در ساختمان نذر فرهنگي شهرداري تهران، واقع در بوستان آزادگان برگزار شد.

سرگرد قاسم رحيمي دبير اجرايي همايش در ابتداي مراسم به بيان اهداف اين نشست پرداخت و گفت: كثرت حضور سربازان دفاع مقدس كه به بيش از حدود سه ميليون نفر مي رسند، موضوعيتي را براي اجراي گردهمايي هاي بزرگ در سراسر ايران به همراه آورده است. جمع كردن كهنه سربازان باعث تداعي خاطره رشادت هاي اين رزمندگان و احساس هويت خواهد شد و همچنين انجام اين كار بزرگ ارتباط نسل گذشته با جوانان امروز را اقزايش خواهد شد.

رحيمي ادامه داد: بيشتر كهنه سربازاني كه در 8 سال دفاع مقدس حضور داشته اند بين 18 تا 30 ماه به انجام خدمت مقدس سربازي پرداخته و بيشتر اين دوره را در مرزهاي كشور سپري كرده اند.

سرگرد رحيمي دبير نشست صميمي كهنه سربازان دفاع مقدس اظهار داشت: سربازان ارتش جمهوري اسلامي ايران در طول 8 سال دفاع مقدس بيشترين آمار شهدا را در بين تمام اقشار جامعه را داشته اند.

وي افزود: غفلت از تجليل و پرداختن به مقوله كهنه سربازان دفاع مقدس تا حدودي به دليل تجديد قواء و تقويت زير بناهاي ارتش جمهوري اسلامي ايران بوده است كه تا حدودي پذيرفتني است، اما اكنون زمان آن فرا رسيده است كه ما نگاه ويژه اي به اين مقوله از دفاع مقدس داشته باشيم.

رحيمي در پايان گفت: براي ساماندهي و ثبت خاطرات و رشادت هاي كهنه سربازان تدابيري انديشيده شده است كه هم اكنون در آستانه تاسيس شبكه اجتماعي هميشه پندار هستيم تا كهنه سربازان به راحتي بتوانند صفحه اي در اين شبكه براي خودشان جهت ثبت خاطرات و بازيابي همرزمان و دوستانشان در طول خدمت داشته باشند.

ضرورت تصوير سازي لايحه هاي پنهاني جنگ براي نسل امروز

در ادامه اين نشست صميمي امير سرتيپ دوم ستاد امير نظام اكبري معاون احتياط نيروي زميني ارتش جمهوري اسلامي ايران با تشكراز برگزار كنندگان مراسم صميمي تجليل از كهنه سربازان 8 سال دفاع مقدس، تبريك عيد فطرو روز خبرنگار به ايراد سخناني پرداخت.

اميرسرتيپ دوم اكبري گفت: با نگاه به تاريخ ايران مي فهميم هر زمان جنگي در اين كشور رخ داده تكه اي از خاك ايران جدا شده است، آخرين باري كه اين اتفاق افتاد سال 1354 بود كه بحرين از ايران جدا شد. افتخار ما در دفاع مقدس اين است كه توانستيم از خاك كشورمان دفاع كنيم به گونه اي كه يك ذره از اين خاك به دشمن واگذار نشد.

وي افزود: اگر بخواهيم گذري به تاريخ قبل از اسلام هم داشته باشيم، در سخنان پادشاه ايران داريم كه خسروپرويز گفته است: من پادشاه كشوري هستم كه آفتاب در آن افول نمي كند، بي ترديد اين جمله نشان از عظمت اين خاك داشته است، ايران در آن زمان بسيار بزرگ و پهناور بوده است.

معاونت احتياط نيروي زميني ارتش ادامه داد: كشورمان ايران در طول 8 سال دفاع مقدس تك و تنها، مردانه جنگيد و به اعتقاد من همان روزهاي اول جنگ ما پيروز شديم، بنده معتقدم ما هرگاه استراتژي دشمن را بر هم بزنيم دشمن را شكست داده ام و ما در دفاع مقدس توانستيم استراتژي رژيم بعثي را بر هم بزنيم.

اكبري تسريع كرد: دشمني كه قصد داشت در طي 3 روز خوزستان و با يك هفته كل ايران را تسخير كند ولي بيش از يك سال طول كشيد كه كمتر از يك درصد از خاك ما را تصرف كرد، و ما در كمتر از يك سال توانستيم بيشتر از سه چهارم از مناطق تحت اشغال را از دست دشمن بگيريم.

اميرسرتيپ دوم اكبري گفت: جا دارد كه ما تمام دوران دفاع مقدس را براي نسل امروزمان تصوير سازي كنيم، به نظر من ما نتوانسته ايم تصوير درست و منظمي در ابعاد مختلف دفاع مقدس براي جامعه ساخته و پرداخته كنيم، جنگ داراي لايحه هاي زياد و پنهاني است، رشادت ها، شهامت ها، تدبيرها، نوآوري ها، ابتكارات زياد و فوق العاده اي كه به آنها پرداخته نشده است را بايد تصوير سازي كنيم.

وي با اشاره به حديثي از امام صادق (ع)گفت: آب را بايد از سرچشمه گرفت زيرا سرچشمه آب به دور از هر گونه آلودگي و ناخالصي است و شما كهنه سربازان دفاع مقدس سرچشمه اين موضوع هستيد كه مصداق اين حديث شريف مي باشيد.

معاونت احتياط نيروي زميني ارتش ادامه داد: جنگ را بايد در ابعاد مختلف به مردم معرفي كنيم تا نسل امروز بتواند ارتباطش را با نسل گذشته برقرار كند، و اين يك وظيفه سنگين است كه بر دوش خبرنگاران و فعالان رسانه قرار گرفته است.

اكبري تسريع كرد: عمليات دا


محسن رضايي: جايگاه كهنه سربازان در همايش ها و فعاليتهاي دفاع مقدس خالي است

20 مرداد 1392-08:40:35

منبع: خبرگزاري دفاع مقدس

پيوند: براي توضيحات بيشتر اينجا كليك كنيد

فرستنده: دبير سايت


تصاوير تكميلي:

امتياز:

   1

نسخه قابل چاپ متن مقاله ارسال براي دوستان

 نظرات (0)

نام

پست الكترونيك

عنوان نظر

متن نظر

 

نظرات شما پس از بازبيني و تاييد توسط سايت در قسمت نظرات در همين صفحه به معرض نمايش در خواهد آمد.

امتياز به مطلب: كمتر  بيشتر    

همايش ملي علوم و معارف دفاع مقدس در آموزش و پروش
در همايش همايش ملي علوم و معارف دفاع مقدس در آموزش و پروش:

در همايش همايش ملي علوم و معارف دفاع مقدس در آموزش و پروش:

انعقاد تفاهنامه بين ستاد كل نيروهاي مسلح و وزارت آموزش و پرورش

نمايش...

ويژه
باز نگاهي به جنگ (بخش ۵)

باز نگاهي به جنگ (بخش ۵)

سرتيپ دوم بازنشسته پاسدار دكتر محمدعلي باراني

نمايش...

فراخوان
فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

قابل توجه كليه صاحبنظران، پژوهشگران، مدرسان و صاحبان انديشه

نمايش...


© 1386-1395 کلیه حقوق برای پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس محفوظ است.

نمايش و ارائه‌ي محتواها اعم از مقاله، كتاب و ... الزاماً به معناي ديدگاه بنیاد نمي‌باشد و تنها بيان كننده نظرات شخصي نويسندگان و بوجودآورندگان آنها مي‌باشد. برداشت، نمايش و ارائه كليه‌ي محتواهاي اين وبگاه تنها با ذكر صحيح و كامل منبع و برقراري پيوند مجاز مي‌باشد.

  ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره