كاربر ميهمان جمعه، 1 تير 1397
 
پايداري - پايگاه اينترنتي پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

صفحه نخست| ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره

جستجو:  

صفحه نخست

اخبار

محتواها

نمايشگاه

جستجو

● طرح های کسر خدمت سربازی

ویژه نامه های الکترونیکی

● فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

● پژوهشکده مدیریت و سیاست دفاعی دفاع مقدس

● پژوهشکده علوم نظامی و مهندسی دفاع مقدس

● پژوهشکده تاریخ، ادبیات و فرهنگ دفاع مقدس

پايداري - محتواها

نمايش فهرست‌وار

ويژه‌‌نامه فهرستگان


مقالات

اسناد مكتوب

تصاوير

كتاب

اسناد صوتي

اسناد ويدئويي

پايان نامه

پايداري - كاربران

ثبت نام

ورود

صفحه شخصي

ارسال

◊ مقاله

◊ سند مكتوب

◊ تصوير

◊ كتاب

◊ سند صوتي

◊ سند ويديويي

◊ پايان نامه

 سرداري براي الگو شدن

رئيس ستاد يادواره سرداران شهيد شهرستان رشت شهدا را بهترين الگو براي جوانان خواند و افزود: جوانان شهدا را به عنوان الگوي خود قرار دهند. مجيد دو هندو در نشست خبري با اصحاب رسانه استان با اشاره به برگزاري يادواره سردار شهيد حاج محمود قلي پور در رشت اظهار كرد:

27 شهريور 1392-08:55:30


سرداري براي الگو شدن
27 شهريور 1392-08:55:30
منبع: سايت تبيان
پيوند: براي توضيحات بيشتر اينجا كليك كنيد
فرستنده: دبير سايت

براي نمايش كامل تصوير كليك كنيد

شهر رشت افتخار داشتن دو سردار ملي و 2200 شهيد را دارد.

وي با اشاره به «عمليات كربلاي 2» و حضور غرورآفرين رزمندگان در اين عمليات گفت: عمليات كربلاي 2 با چهار گردان پياده، ادوات و توپخانه به همراه گردان‌هاي پشتيباني كميل، حمزه و امام حسين (ع) انجام شد.

سردار شهيد حاج محمود قلي‌پور در اين عمليات رييس ستاد «لشكر قدس» را بر عهده داشت و شهدايي از جمله علي گلستاني معاون ستاد، محمدنژاد معاون تداركات و لجستيك و غلامرضا قبادي مسئول بسيج وي را همراهي مي‌كردند.

دو هندو تلاش دشمنان عليه جوانان به ويژه جوانان اعتقادي و معرفي الگوهاي خطرناك به نسل جوان را از دسيسه‌هاي دشمن در حال حاضر بيان كرد و افزود: براي مقابله با اين دشمني‌ها بايد راهكارهاي مقابله كه همان معرفي شهدا به عنوان الگو است براي جوانان معرفي كنيم.

با شروع جنگ در منطقه سرپل ذهاب مسئوليت حفاظت از پادگان ابوذر را بر عهده گرفت و توانست به همت والايش از سقوط حتمي پادگان جلوگيري كند

محمود قلي پور در سال 1323 در شهرستان شيراز از پدري گيلاني و مادري اصفهاني متولد شد. دوران خردسالي وي در شيراز سپري شد و تحصيلات ابتدايي و راهنمايي را در تهران و دوره دبيرستان را در دبيرستان شهيد بهشتي رشت به پايان رساند. با ورود به سن جواني، به صفوف مبارزين و انقلابيون پيوست. پس از پيروزي انقلاب، ابتدا به كميته انقلاب اسلامي پيوست و سپس به عنوان يكي از مۆسسين سپاه رشت در تشكيل اين نهاد شركت كرد. وي در عمليات آزادسازي پاوه به همراه شهيد چمران مردانه جنگيد.

با شروع جنگ در منطقه سرپل ذهاب مسئوليت حفاظت از پادگان ابوذر را بر عهده گرفت و توانست به همت والايش از سقوط حتمي پادگان جلوگيري كند. او در طي اعزام‌هاي پي در پي به جنوب و غرب كشور بارها مجروح شد.

قلي‌پور فرماندهي پادگان المهدي، مسئوليت گروه ضربت عمليات جنگل و فرماندهي عمليات جنگل‌هاي گيلان، فرماندهي گردان رزمي، معاونت طرح و عمليات تيپ قدس، قائم مقام ستاد لشكر قدس و رياست ستاد لشكر قدس را بر عهده داشت و دهم شهريورماه ماه سال 65 در ساعت يك بامداد در عمليات كربلاي 2 كه در «قله كدو» در منطقه حاج عمران انجام شد بر اثر اصابت گلوله خمپاره دشمن به شهادت رسيدند.

بخشي از وصيت نامه‌اي در جبهه حاج عمران

يا ايتها النفس المطمئنه ارجعي الي ربك راضيته مرضيه

هان اي جان آرامش گرفته به جانب پروردگارت بازگرد و در آنجا كه تو خشنود از خداي خويش هستي و خدايت از تو خشنود است.

با سلام به منجي عالم بشريت و نجات دهنده انسان‌هاي روي زمين حضرت مهدي (عج) و نائب بر حقش ولي امر زمان و مرجع تقليد مسلمين جهان آيت الله العظمي امام خميني و سلام بر نمايندگان بر حق امام در سراسر كشور به ويژه حضرت آيت الله احسان‌بخش.

درد هر تير و تركشي را تحمل مي‌كنم اما اندوه خميني را هرگز از ميان رنگ‌ها رنگ سرخ را برگزيده‌ام و از ميان مرگ‌ها شهادت را.

اگر اين خون‌ها نبود هرگز اسلام به اين حد نمي‌رسيد و اين خون‌هاست كه باعث تقويت اسلام و تداوم انقلاب اسلامي است

بار خدايا تو را سپاس مي‌گويم در زمان فلاكت بارمان رهبري عظيم‌الشأن از ميان مردم برخاست و طاغوت را از بين برد و اسلام واقعي را براي امت به ارمغان آورد در حالي كه فرسنگ‌ها با اسلام فاصله داشتيم نزديك گردانيد و حكومت الهي را در ايران و جهان به ثبت رسانيد.

برادران و خواهران و اي امت مسلمان قدر اين نعمت الهي را داشته باشيد و هميشه شكر خدا را به جا آوريم زيرا هرگاه نا شكري كنيد و كفران نعمت نماييد خداوند تمام نعمت‌ها را از شما خواهد گرفت و آن روز ديگر چاره‌اي نداريد و دير وقت است.

حال كه مشيت الهي بر اين شد كه در راه او خونم بر زمين ريخته شود و شهادت در راه او نصيبم شود اميدوارم كه قطره‌اي باشد در درياي بزرگ الهي و او قبول كند و خوشحالم كه پس از مدتي در سپاه همچون بيگلوها و حق ورديان ها. برادران خوب ديگر به لقاء الله بپيوستم اميد است كه خداوند از سر تقصيرات ناآگاهانه من بگذرد و اين خون باعث پاكيزگي گناهان شود. اگر اين خون‌ها نبود هرگز اسلام به اين حد نمي‌رسيد و اين خون‌هاست كه باعث تقويت اسلام و تداوم انقلاب اسلامي است.

سخني كوتاه با امت حزب الله

حال كه تمام استكبارهاي جهاني در شرق جنايتكار و غرب جنايتكار دست به دست هم داده‌اند كه تا ضربه‌هاي خود را به بدنه قوي جمهوري اسلامي بزنند لازم است كه وحدت كلمه را در تمام امور حفظ بكنيد و افرادي كه باعث به هم زدن اين وحدت در امت حزب الله مي‌شوند از خود طرد نماييد زيرا كه اكنون اسلام و انقلاب اسلامي بنا به فرمايش رهبر انقلاب نياز به وحدت دارد و هميشه به غير از مسئله جنگ كه در صدر تمام امور قرار دارد و بايد هر


سرداري براي الگو شدن

27 شهريور 1392-08:55:30

منبع: سايت تبيان

پيوند: براي توضيحات بيشتر اينجا كليك كنيد

فرستنده: دبير سايت


تصاوير تكميلي:

امتياز:

   1

نسخه قابل چاپ متن مقاله ارسال براي دوستان

 نظرات (0)

نام

پست الكترونيك

عنوان نظر

متن نظر

 

نظرات شما پس از بازبيني و تاييد توسط سايت در قسمت نظرات در همين صفحه به معرض نمايش در خواهد آمد.

امتياز به مطلب: كمتر  بيشتر    
امروز

تاسيس سازمان تبليغات اسلامي به فرمان حضرت امام(ره)


همايش ملي علوم و معارف دفاع مقدس در آموزش و پروش
در همايش همايش ملي علوم و معارف دفاع مقدس در آموزش و پروش:

در همايش همايش ملي علوم و معارف دفاع مقدس در آموزش و پروش:

انعقاد تفاهنامه بين ستاد كل نيروهاي مسلح و وزارت آموزش و پرورش

نمايش...

ويژه
باز نگاهي به جنگ (بخش ۵)

باز نگاهي به جنگ (بخش ۵)

سرتيپ دوم بازنشسته پاسدار دكتر محمدعلي باراني

نمايش...

كسر خدمت
اطلاعيه: طرح هاي پژوهشي كسر خدمت

اطلاعيه: طرح هاي پژوهشي كسر خدمت

فرآيند انجام پروژه‌ تحقيقاتي به عنوان بخشي از خدمت سربازي

نمايش...

فراخوان
فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

قابل توجه كليه صاحبنظران، پژوهشگران، مدرسان و صاحبان انديشه

نمايش...


© 1386-1395 کلیه حقوق برای پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس محفوظ است.

نمايش و ارائه‌ي محتواها اعم از مقاله، كتاب و ... الزاماً به معناي ديدگاه بنیاد نمي‌باشد و تنها بيان كننده نظرات شخصي نويسندگان و بوجودآورندگان آنها مي‌باشد. برداشت، نمايش و ارائه كليه‌ي محتواهاي اين وبگاه تنها با ذكر صحيح و كامل منبع و برقراري پيوند مجاز مي‌باشد.

  ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره