كاربر ميهمان چهارشنبه، 27 تير 1397
 
پايداري - پايگاه اينترنتي پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

صفحه نخست| ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره

جستجو:  

صفحه نخست

اخبار

محتواها

نمايشگاه

جستجو

● طرح های کسر خدمت سربازی

ویژه نامه های الکترونیکی

● فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

● پژوهشکده مدیریت و سیاست دفاعی دفاع مقدس

● پژوهشکده علوم نظامی و مهندسی دفاع مقدس

● پژوهشکده تاریخ، ادبیات و فرهنگ دفاع مقدس

پايداري - محتواها

نمايش فهرست‌وار

ويژه‌‌نامه فهرستگان


مقالات

اسناد مكتوب

تصاوير

كتاب

اسناد صوتي

اسناد ويدئويي

پايان نامه

پايداري - كاربران

ثبت نام

ورود

صفحه شخصي

ارسال

◊ مقاله

◊ سند مكتوب

◊ تصوير

◊ كتاب

◊ سند صوتي

◊ سند ويديويي

◊ پايان نامه

 ناكارآمدي نظام بين الملل در فاجعه غزه

بي ترديد بمباران همه جانبه و جنگِ گسترده ي ارتش اسرائيل عليه مردم فلسطين در نوار غزه، از شديدترين و سنگين ترين تهاجمات رژيم صهيونيستي، در خلال 60 سال اشغال سرزمين مردم فلسطين و 38 سال حضور نظامي در نوار غزه است.

28 دي 1387-08:00:08


ناكارآمدي نظام بين الملل در فاجعه غزه
28 دي 1387-08:00:08
منبع: خبرگزاري قدس
پيوند: براي توضيحات بيشتر اينجا كليك كنيد
فرستنده: دبيرسايت

براي نمايش كامل تصوير كليك كنيد

بي ترديد بمباران همه جانبه و جنگِ گسترده ي ارتش اسرائيل عليه مردم فلسطين در نوار غزه، از شديدترين و سنگين ترين تهاجمات رژيم صهيونيستي، در خلال 60 سال اشغال سرزمين مردم فلسطين و 38 سال حضور نظامي در نوار غزه است.

اين تهاجم بزرگ كه از روز 7 دي ماه و در اوايل زمستان امسال آغاز گرديده، طي بيش از دو هفته بمباران بي وقفه و انجام يك جنگ زميني گسترده، يكي از بزرگترين فاجعه هاي انساني تاريخ بشر را در سرزمين هاي فلسطيني رقم زده است.

اسرائيل در طي 60 سال گذشته بارها و بارها به مردم فلسطين در نقاط مختلف اين سرزمين حمله نظامي كرده و مصيبت هاي بسياري را در ابعاد گوناگون، به بار آورده و قتل عام هاي زيادي را انجام داده است. كشتار مردم بي پناه در صبرا، شتيلا، قانا و دير ياسين هيچگاه از خاطره بشري پاك نخواهد شد.

ولي اين بار اسرائيل به صورت آشكاري خباثت و بد ذاتي خود را بيشتر به جهانيان نشان داده است؛ در تهاجمات شبانه روزي اين رژيم به نوار غزه، بسياري از همه اعضاي خانواده ها را به طور كامل از بين برده و زنان و كودكان زيادي را با آتش تانك ها، بمباران هواپيماها و نيز با پرتاب راكت هاي بالگردهاي جنگي به خاك و خون كشيده و صدها نفر از آنها را به شهادت رسانده است.

فقط در ظرف 16 روز گذشته، حدود 820 نفر را در گستره ي 350 كيلومتري نوار غزه به شهادت رسانده و حدود 3500 نفر را نيز مجروح كرده است كه نيمي از آنها زنان و كودكان تشكيل مي دهند. تهاجمات اخير صهيونيست ها باعث برانگيخته شدن عواطف و احساسات تمام جوامع بشري گرديده و قلب هر انسان آزاده اي را آزرده است.

مردم در اكثر كشورهاي جهان، اعتراضات خود را با تظاهرات گسترده عليه رژيم اسرائيل و همدردي با مردم فلسطين به نمايش گذاشته اند. ظلم آشكار و جنايات بي شماري كه بر فلسطينيان محاصره شده در اين ايام مي رود، خشم و اندوه همه ي انسان هايي را كه داراي حداقل عاطفه ي بشري بودند، به اوج رسانيده است. ولي با اين حال از واكنش مناسب جامعه ي بين المللي و نظام حاكم بر ملت هاي جهان، در برابر اين فاجعه ي انساني و ظلم فاحش، خبري نيست. گرچه قطعنامه ضعيفي كه بيشتر به نفع رژيم صهيونيستي است از سوي شوراي امنيت سازمان ملل صادر گرديده ولي همچنان رژيم صهيونيستي از پذيرش آن خودداري نموده و به كشتار بي وقفه ي مردم فلسطين ادامه مي دهد.

همه ي ملت ها، احساس مي نمايند كه شوراي امنيت سازمان ملل، به عنوان ابزاري در كمك به صهيونيست ها عمل مي كند. امريكا و صاحبان حق وتو در شوراي امنيت، منتظر آن بودند تا اسرائيل اعلام نمايد كه عمليات جنگي وي در نوار غزه به اهداف خود رسيده تا آنها براي تثبيت دستاوردهاي نظامي صهيونيست ها با بيانيه يا قطعنامه اي هماهنگ با خواسته هاي اسرائيل، به عنوان بازوي سياسي قدرت صهيونيست ها عمل نمايند و يا اگر احساس كردند كه ارتش صهيونيستي از طريق عمليات نظامي، نمي تواند به اهداف مورد نظر خود برسد و مقاومت مردم و رزمندگان فلسطيني، همچنان ادامه دارد، براي جلوگيري از سرافكندگي رژيم اسرائيل دست به كار شده و خواستار آتش بس شوند.

بنابراين جنگ در نوار غزه بيش از هر چيز چهره ظالمانه ي نظام بين المللي را مشخص مي سازد و آشكار مي نمايد كه تا اين نظام غيرعادلانه تغيير نكند، فريادهاي گسترده و روزانه ي مردم جهان در حمايت از مظلومين فلسطين، راه به جايي نخواهد برد. مردم جهان در كشورهاي خود بايد به فكر ايجاد دولت هاي مستقلي باشند كه خواسته هاي آنها را به كرسي بنشاند، نه همچون رژيم هايي مانند مصر و عربستان كه در مقابل فاجعه ي كشتار مردم فلسطين، سكوت نموده و نشان دهند كه آنها از قبل با فاجعه آفريني صهيونيست ها با اهداف اسرائيل هماهنگ بوده اند.

حال بايد پرسيد ريشه ي اين بحران پايدار در خاورميانه چيست كه هرازچندگاهي خود را در شكل يك جنگ تمام عيار نشان مي دهد؟ يك روز جنگ سي و سه روزه را مي آفريند و روز ديگر باعث كشتار مردم فلسطيني در نوار غزه مي شود. واقعيت اين است كه سياست آمريكا و اروپا در تشكيل دولت يهود در سرزمين فلسطيني ها، ريشه و اساس بحران پايدار خاورميانه است.

آنها سرزمين فلسطيني ها را در اختيار صهيونيست ها قرار داده و يهوديان را از سراسر عالم به اسرائيل منتقل كرده و در عوض از بازگشت آوارگان فلسطيني به سرزمين هاي خود جلوگيري مي كنند. در وضعيت كنوني، فلسطيني ها نه بر سرزمين خود حاكم اند و نه اختيار سرنوشت خويش را دارند، حتي اين اسرائيل و آمريكا هستند كه هميشه تلاش دارند تا مسئولين تشكيلات خودگردان فلسطين از كساني انتخاب شوند كه با آنها و منافع صهيونيست ها همسو هستند. بنابراين تا زماني كه چنين شرايطي وجود دارد يك نوع مقاومت خودجوش در بين فلسطيني ها شكل خواهد گرفت و مسئله فلسطين و بحران پايدار خاورميانه حل نخوا


ناكارآمدي نظام بين الملل در فاجعه غزه

28 دي 1387-08:00:08

منبع: خبرگزاري قدس

پيوند: براي توضيحات بيشتر اينجا كليك كنيد

فرستنده: دبيرسايت


تصاوير تكميلي:

امتياز:

   0

نسخه قابل چاپ متن مقاله ارسال براي دوستان

 نظرات (0)

نام

پست الكترونيك

عنوان نظر

متن نظر

 

نظرات شما پس از بازبيني و تاييد توسط سايت در قسمت نظرات در همين صفحه به معرض نمايش در خواهد آمد.

امتياز به مطلب: كمتر  بيشتر    
امروز

پذيرش قطعنامه 598 شوراي امنيت سازمان ملل متحد از سوي جمهوري اسلامي ايران


همايش ملي علوم و معارف دفاع مقدس در آموزش و پروش
در همايش همايش ملي علوم و معارف دفاع مقدس در آموزش و پروش:

در همايش همايش ملي علوم و معارف دفاع مقدس در آموزش و پروش:

انعقاد تفاهنامه بين ستاد كل نيروهاي مسلح و وزارت آموزش و پرورش

نمايش...

ويژه
باز نگاهي به جنگ (بخش ۵)

باز نگاهي به جنگ (بخش ۵)

سرتيپ دوم بازنشسته پاسدار دكتر محمدعلي باراني

نمايش...

كسر خدمت
اطلاعيه: طرح هاي پژوهشي كسر خدمت

اطلاعيه: طرح هاي پژوهشي كسر خدمت

فرآيند انجام پروژه‌ تحقيقاتي به عنوان بخشي از خدمت سربازي

نمايش...

فراخوان
فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

قابل توجه كليه صاحبنظران، پژوهشگران، مدرسان و صاحبان انديشه

نمايش...


© 1386-1395 کلیه حقوق برای پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس محفوظ است.

نمايش و ارائه‌ي محتواها اعم از مقاله، كتاب و ... الزاماً به معناي ديدگاه بنیاد نمي‌باشد و تنها بيان كننده نظرات شخصي نويسندگان و بوجودآورندگان آنها مي‌باشد. برداشت، نمايش و ارائه كليه‌ي محتواهاي اين وبگاه تنها با ذكر صحيح و كامل منبع و برقراري پيوند مجاز مي‌باشد.

  ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره