كاربر ميهمان جمعه، 1 شهريور 1398
 
پايداري - پايگاه اينترنتي پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

صفحه نخست| ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره

جستجو:  

صفحه نخست

اخبار

محتواها

نمايشگاه

جستجو

● طرح های کسر خدمت سربازی

ویژه نامه های الکترونیکی

● فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

● پژوهشکده مدیریت و سیاست دفاعی دفاع مقدس

● پژوهشکده علوم نظامی و مهندسی دفاع مقدس

● پژوهشکده تاریخ، ادبیات و فرهنگ دفاع مقدس

پايداري - محتواها

نمايش فهرست‌وار

ويژه‌‌نامه فهرستگان


مقالات

اسناد مكتوب

تصاوير

كتاب

اسناد صوتي

اسناد ويدئويي

پايان نامه

پايداري - كاربران

ثبت نام

ورود

صفحه شخصي

ارسال

◊ مقاله

◊ سند مكتوب

◊ تصوير

◊ كتاب

◊ سند صوتي

◊ سند ويديويي

◊ پايان نامه

 نگاهي به زندگي سردار شهيد عرفه

نميدانم چرا عصر جمعه و در آستانه روزعرفه به يكباره ياد سردار سرلشكر پاسدار شهيد «حاج احمد كاظمي» فرمانده نيروي زميني سپاه پاسداران افتادم، سرداري كه 19 سال حسرت جا ماندن از كاروان شهدا در عمليات كربلاي 5 را بر دل داشت تا در پرواز آخرش به جمع شهداي كربلاي 5 بپيوندد.

12 مهر 1393-10:48:34


نگاهي به زندگي سردار شهيد عرفه
12 مهر 1393-10:48:34
منبع: ايرنا
پيوند: براي توضيحات بيشتر اينجا كليك كنيد
فرستنده: دبير سايت

براي نمايش كامل تصوير كليك كنيد

خبرگزاري پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس: فرمانده سرافراز نيروي زميني سپاه پاسداران انقلاب اسلامي سردار سرلشكر پاسدار شهيد «حاج احمد كاظمي» در سال 1337 در شهرستان نجف آباد از توابع استان اصفهان در خانواده اي مومن و عاشق اهل بيت عصمت و طهارت(ع) ديده به جهان گشود.

او كه ايمان به خدا و عشق به خاندان نبوت و محبت به ائمه اطهار(ع) را از كودكي آموخته بوده با شروع حركت هاي توفنده انقلاب اسلامي در جريان اين حركت الهي قرار گرفت و هم صدا با مردم متعهد و انقلابي نجف آباد در همه صحنه هاي مبارزه با رژيم ستمشاهي و طاغوت زمان حضوري فعال و تاثيرگذار داشت.

اين شهيد سرافراز سپاه پاسداران در آغازين روزهاي تجاوز دشمن به سوي جبهه هاي دفاع از حريم كشور و دين شتافت و در اين عهد خود تا آخرين لحظه وفادار ماند.

اين سردار دلاور همانند ساير فرماندهان دفاع مقدس، اسوه و الگوي جهاد در خطوط مقدم بود و در اين راه چندين بار تا مرز شهادت پيش رفت، بدن زخمي اين سردار دلاور حكايتي از مقاومت ايثارگرانه او به يادگار داشت.

جراحت هاي فراوان از ناحيه پا و دست كه منجر به قطع انگشت دست وي شده بود گوياي ايثار و جانفشاني اش در راه حفظ از انقلاب اسلامي و دستاوردهاي نظام مقدس جمهوري اسلامي بود.

اين فرمانده دلاور از سال 1359 با حضور در برابر شرارت ضد انقلاب در كردستان حركت جهادي خود را آغاز كرد و تا دفع فتنه و شرارت دشمنان نظام و انقلاب اسلامي در كردستان ماند.

سردار شهيد «حاج احمد كاظمي» يادگار صادق و راستين سرداران شهيد باكري، زين الدين، همت و بقايي براستي ذره اي از شميم دلنشين آن سرداران شهيد بود و آرزوي شهادت، جزيي از آمال و ادعيه آن يار سفر كرده بود.

وي پس از پايان جنگ تحميلي نيز به مدت 7 سال به عنوان فرمانده قرارگاه حمزه سيدالشهداء (ع) براي حفظ دستاوردهاي نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران و دفاع مقدس در مناطق عملياتي باقي ماند.

سردار سبز پوش و فاتح دفاع مقدس سردار سرلشكر پاسدار حاج احمد كاظمي به پاس رشادتهاي خود موفق به دريافت 3 مدال فتح از دست مقام معظم رهبري و فرمانده كل قوا شده بود.

اين سردار سرافراز سپاه پاسداران انقلاب اسلامي سير فرماندهي خود را چنان استوار و با صلابت طي كرد كه قدرت فرماندهي و تدبير وي زبانزد خاص و عام بود.

سردار شهيد كاظمي از تاريخ يك آذر 1359 تا 10 مهر 1360 فرمانده جبهه «فياضيه» بود و به پاس رشادت در دفاع از اسلام و انقلاب و دفع تجاوز دشمن به فرماندهي لشكر نجف اشرف اصفهان منصوب شد.

بدنبال آن فرماندهي لشكر 14 امام حسين(ع) و معاونت عمليات نيروي زميني سپاه از جمله مسووليتهايي بود كه اين سردار دلاور به عهده گرفت و چه زيبا و مقتدرانه آنها را اداره كرد.

از سال 1379 فرماندهي نيروي هوايي سپاه به اين فرمانده رشيد و قهرمان سپاه پاسداران انقلاب اسلامي سپرده شد كه مدت بيش از پنج سال اين امر ادامه داشت تا در تاريخ 29 مرداد 1384بنا بر پيشنهاد سردار سرلشكر پاسدار «سيد يحيي صفوي» فرمانده وقت كل سپاه، سردار حاج احمد كاظمي به فرماندهي نيروي زميني سپاه منصوب شد.

مقام معظم رهبري در حكم انتصاب سردار شهيد كاظمي به عنوان فرماندهي نيروي زميني سپاه وي را سرداري شجاع و كارآمد و با سوابق روشن به ويژه در دوران دفاع مقدس معرفي فرمودند.

آرزوي خدمت براي اسلام و اهداف نظام مقدس جمهوري اسلامي و نيز حفظ و حراست از دستاوردهاي انقلاب اسلامي از آرزوهاي اين سردار دلاور بود و پيوستن به كاروان پر فيض شهدا دعاي هر روزه اش بود كه پذيرش دعا از سوي خداي حكيم و پيوست به خيل شهدا از صدق گفتار و اخلاص او و همرزمان شهيدش حكايت داشت.

مقام معظم رهبري و فرمانده كل قوا در پيام خود بمناسبت شهادت سردار سرلشكر پاسدار احمد كاظمي فرمودند:«در تدبير و قدرت فرماندهي او در طول جنك هشت ساله كارهاي بزرگي انجام داده و او بارها تا مرز شهادت پيش رفته بود آرزوي جان باختن در راه خدا در دل او شعله مي كشيد و او با اين شوق و تمنا در كارهاي بزرك پيشقدم مي گشت. اكنون او به آرزوي خود رسيده و خدا را در حين انجام دادن خدمت ملاقات كرده است.»

اين شهيد والامقام سپاه كه فرمانده نيروي زميني سپاه پاسداران انقلاب اسلامي بود در تاريخ 19 دي 1384 به همراه سردارسرتيپ پاسدار«سعيد مهتدي جعفري» فرمانده لشكر27محمد رسول الله(ص)، سردارسرتيپ پاسدار«سعيد سليماني»معاون عمليات نيروي زميني سپاه،سردارسرتيپ پاسدار«نبي الله شاهمرادي»معاون اطلاعات نيروي زميني سپاه،سردارسرتيپ پاسدارخلبان«عباس كربندي مجرد»فرمانده پايگاه هوايي قدر نيروي هوايي سپاه،سردارسرتيپ پاسدار«غلامرضا يزداني»فرمانده توپخانه نيروي زميني سپاه، سردار سرتيپ پاسدار«صفدر رشادي»معاون طرح وبرنامه نير


نگاهي به زندگي سردار شهيد عرفه

12 مهر 1393-10:48:34

منبع: ايرنا

پيوند: براي توضيحات بيشتر اينجا كليك كنيد

فرستنده: دبير سايت


تصاوير تكميلي:

امتياز:

   1

نسخه قابل چاپ متن مقاله ارسال براي دوستان

 نظرات (0)

نام

پست الكترونيك

عنوان نظر

متن نظر

 

نظرات شما پس از بازبيني و تاييد توسط سايت در قسمت نظرات در همين صفحه به معرض نمايش در خواهد آمد.

امتياز به مطلب: كمتر  بيشتر    

همايش
همايش ملي مطالبات حقوقي-بين‌المللي دفاع مقدس

همايش ملي مطالبات حقوقي-بين‌المللي دفاع مقدس

ورود به صفحه اصلي همايش

نمايش...

فصلنامه
فصلنامه پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

فصلنامه پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

فصلنامه‌ي علمي- ترويجي مطالعات دفاع مقدس، مقالات علمي اساتيد و پژوهشگران گرامي را در حوزه‌هاي ذيل مورد‌پذيرش قرار مي‌دهد.

نمايش...

بيانيه گام دوم انقلاب
گام دوم انقلاب

گام دوم انقلاب

بيانيه‌ي گام دوم رهبرانقلاب به مناسب 40 سالگي انقلاب اسلامي

نمايش...

فرآيند طرح‌هاي جايگزين و كسري خدمت مقدس سربازي
فرآيندانجام طرح پژوهشي جايگزين يا كسر خدمت

فرآيندانجام طرح پژوهشي جايگزين يا كسر خدمت

متقاضيان استفاده از طرح جايگزين يا كسر خدمت پس از مطالعه شرايط زير ضمن رعايت تمامي شرايط اقدام نمايند.

نمايش...

فراخوان
فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

قابل توجه كليه صاحب‌نظران، پژوهشگران، مدرسان و صاحبان انديشه

نمايش...


© 1386-1395 کلیه حقوق برای پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس محفوظ است.

نمايش و ارائه‌ي محتواها اعم از مقاله، كتاب و ... الزاماً به معناي ديدگاه بنیاد نمي‌باشد و تنها بيان كننده نظرات شخصي نويسندگان و بوجودآورندگان آنها مي‌باشد. برداشت، نمايش و ارائه كليه‌ي محتواهاي اين وبگاه تنها با ذكر صحيح و كامل منبع و برقراري پيوند مجاز مي‌باشد.

  ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره