كاربر ميهمان يكشنبه، 31 تير 1397
 
پايداري - پايگاه اينترنتي پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

صفحه نخست| ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره

جستجو:  

صفحه نخست

اخبار

محتواها

نمايشگاه

جستجو

● طرح های کسر خدمت سربازی

ویژه نامه های الکترونیکی

● فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

● پژوهشکده مدیریت و سیاست دفاعی دفاع مقدس

● پژوهشکده علوم نظامی و مهندسی دفاع مقدس

● پژوهشکده تاریخ، ادبیات و فرهنگ دفاع مقدس

پايداري - محتواها

نمايش فهرست‌وار

ويژه‌‌نامه فهرستگان


مقالات

اسناد مكتوب

تصاوير

كتاب

اسناد صوتي

اسناد ويدئويي

پايان نامه

پايداري - كاربران

ثبت نام

ورود

صفحه شخصي

ارسال

◊ مقاله

◊ سند مكتوب

◊ تصوير

◊ كتاب

◊ سند صوتي

◊ سند ويديويي

◊ پايان نامه

 گنجينه دل/ خاطرات رييس ستاد كل نيروهاي مسلح منتشر شد

كتاب گنجينه دل خاطرات سرلشكر بسيجي دكتر سيدحسن فيروزآبادي، رييس ستاد كل نيروهاي مسلح جمهوري اسلامي ايران، توسط بنياد حفظ آثار و نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس منتشر شد. كتاب گنجينه دل دربرگيرنده خاطرات سرلشكر بسيجي دكتر سيدحسن فيروزآبادي، رييس ستاد كل نيروهاي مسلح جمهوري اسلامي ايران است.

21 اسفند 1387-09:42:30


گنجينه دل/  خاطرات رييس ستاد كل نيروهاي مسلح منتشر شد
21 اسفند 1387-09:42:30
منبع: خبرگزاري ايبنا
پيوند: براي توضيحات بيشتر اينجا كليك كنيد
فرستنده: دبير سايت

براي نمايش كامل تصوير كليك كنيد

كتاب گنجينه دل خاطرات سرلشكر بسيجي دكتر سيدحسن فيروزآبادي، رييس ستاد كل نيروهاي مسلح جمهوري اسلامي ايران، توسط بنياد حفظ آثار و نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس منتشر شد.

كتاب گنجينه دل دربرگيرنده خاطرات سرلشكر بسيجي دكتر سيدحسن فيروزآبادي، رييس ستاد كل نيروهاي مسلح جمهوري اسلامي ايران است.

اين كتاب با زندگي‌نامه وي شروع و در ادامه از وقايع دوران پيروزي انقلاب اسلامي در مشهد مقدس و تظاهرات مردمي عليه رژيم طاغوتي شاه، بستن مدرسه علميه نواب، دستگيري توسط ساواك، وقايع دانشگاه علوم پزشكي مشهد و ورود حضرت امام خميني(ره) به ايران، خاطراتي بازگو مي‌شود.

سرلشكر فيروزآبادي همچنين از چگونگي برقراري ارتباط با حضرت‌ آيت‌الله خامنه‌اي قبل از پيروزي انقلاب اسلامي و فعاليت‌هايش در مساجد مشهد از جمله؛ مسجد پنج‌ تن‌آل‌عبا(ع)، مسجد حضرت امام حسن مجتبي(ع)، مسجد كرامت و مسجد فيل و تشكيل انجمن اسلامي جوانان سخن گفته است.

سفر به قم در سال 1356، موضوع بخش ديگري از خاطرات وي است. در اين بخش به شهادت حاج‌آقا مصطفي خميني(ره) و قيام 19 دي مردم قم و به شهادت رسيدن چندين نفر پرداخته شده است.

فصلي از خاطرات سرلشكر فيروزآبادي سيري بر حوادث زلزله طبس در شهريور 1357 نام دارد. وي خاطرات خود را از خبر زلزله طبس و عزيمت به آن‌جا و تشكيل اردوگاه‌ امدادي حضرت امام خميني(ره) براي رسيدگي و خدمت‌رساني به مردم زلزله‌زده طبس بازگو كرده است.

در جهادسازندگي بخش ديگري از كتاب گنجينه دل و دربرگيرنده خاطرات سال‌هاي 1358 تا 1360 است. در اين بخش از اولين روز‌هاي تأسيس جهادسازندگي خراسان، ايجاد مركز خدمات روستايي و ملاقات با شهيد محمدعلي رجايي در وزارت آموزش و پرورش و صحبت با وي درباره انقلاب فرهنگي خاطره اي بازگو شده است.

در ادامه، خاطراتي از دوران مسووليت جمعيت هلال احمر، حضور در جبهه‌هاي جنگ و كمك و امدادرساني به رزمندگان و فعاليت‌هاي جمعيت هلال احمر در حج و در پايان آلبوم عكس‌ها، آثار، حكم‌هاي مسووليتي و تقديرنامه‌ها آورده شده است.

سيدحسن فيروزآبادي سال ۱۳۳۰ در مشهد مقدس متولد شده و از دانشگاه علوم پزشكي مشهد دكترا گرفته است.

در مبارزات قبل از پيروزي انقلاب از چهره‌هاي شاخص در سطح دانشگاه و شهر مشهد بوده و توسط عوامل ساواك دستگير و زنداني شده است.

وي پس از پيروزي انقلاب مسووليت‌ تاسيس جهاد سازندگي خراسان و عضويت در شوراي مركزي اين نهاد در كشور، رياست جمعيت هلال احمر، معاونت امور دفاعي و جانشيني نخست‌وزير در قرارگاه خاتم‌الانبياء(ص) و مسووليت ستاد امداد و درمان جنگ، امور پناهگاه‌ها و دفاع غيرعامل، پدافند شيميايي، ميكروبي و هسته‌اي، مهندسي صنعتي جنگ، كميته ساخت موشك زمين به زمين و 80 ماه پشتيباني از جبهه‌ها را بر عهده داشته است.

دكتر سيدحسن فيروزآبادي، در سال ۱۳۶۸ به فرمان مقام معظم رهبري، به رياست ستاد كل نيروهاي مسلح كشور جمهوري اسلامي ايران منصوب شد. در كنار مسووليت سياست‌‌گذاري و هدايت عمومي نيروهاي مسلح، عضو شوراي عالي امنيت ملي و مجمع تشخيص مصلحت نظام بوده و در سال ۱۳۷۴ به درجه سرلشكري ارتقاء يافته است.

از وي به عنوان عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشكي تهران و دانشگاه علوم پزشكي بقيةالله الاعظم (عج) و رييس هيات امناي دانشگاه عالي دفاع ملي، تاكنون مقالاتي با عناوين؛ جنبش نرم‌افزاري (نهضت توليد علم)، رسالت نيروهاي مسلح از ديدگاه حضرت امام خميني(ره)، استراتژي انتظار و تكليف مسلمانان در زمينه‌سازي ظهور، اصالت روحانيت و حوزه علميه در قرآن و مكتب امام عصر(عج) و ده‌ها مقاله پژوهشي ديگر منتشر شده است.

كتاب گنجينه دل در قطع رقعي و 371 صفحه و با شمارگان 3000 نسخه و بهاي 50000 ريال توسط بنياد حفظ آثار و نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس منتشر شده است.


گنجينه دل/ خاطرات رييس ستاد كل نيروهاي مسلح منتشر شد

21 اسفند 1387-09:42:30

منبع: خبرگزاري ايبنا

پيوند: براي توضيحات بيشتر اينجا كليك كنيد

فرستنده: دبير سايت


تصاوير تكميلي:

امتياز:

   0

نسخه قابل چاپ متن مقاله ارسال براي دوستان

 نظرات (0)

نام

پست الكترونيك

عنوان نظر

متن نظر

 

نظرات شما پس از بازبيني و تاييد توسط سايت در قسمت نظرات در همين صفحه به معرض نمايش در خواهد آمد.

امتياز به مطلب: كمتر  بيشتر    

همايش ملي علوم و معارف دفاع مقدس در آموزش و پروش
در همايش همايش ملي علوم و معارف دفاع مقدس در آموزش و پروش:

در همايش همايش ملي علوم و معارف دفاع مقدس در آموزش و پروش:

انعقاد تفاهنامه بين ستاد كل نيروهاي مسلح و وزارت آموزش و پرورش

نمايش...

ويژه
باز نگاهي به جنگ (بخش ۵)

باز نگاهي به جنگ (بخش ۵)

سرتيپ دوم بازنشسته پاسدار دكتر محمدعلي باراني

نمايش...

كسر خدمت
اطلاعيه: طرح هاي پژوهشي كسر خدمت

اطلاعيه: طرح هاي پژوهشي كسر خدمت

فرآيند انجام پروژه‌ تحقيقاتي به عنوان بخشي از خدمت سربازي

نمايش...

فراخوان
فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

قابل توجه كليه صاحبنظران، پژوهشگران، مدرسان و صاحبان انديشه

نمايش...


© 1386-1395 کلیه حقوق برای پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس محفوظ است.

نمايش و ارائه‌ي محتواها اعم از مقاله، كتاب و ... الزاماً به معناي ديدگاه بنیاد نمي‌باشد و تنها بيان كننده نظرات شخصي نويسندگان و بوجودآورندگان آنها مي‌باشد. برداشت، نمايش و ارائه كليه‌ي محتواهاي اين وبگاه تنها با ذكر صحيح و كامل منبع و برقراري پيوند مجاز مي‌باشد.

  ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره