كاربر ميهمان دوشنبه، 5 فروردين 1398
 
پايداري - پايگاه اينترنتي پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

صفحه نخست| ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره

جستجو:  

صفحه نخست

اخبار

محتواها

نمايشگاه

جستجو

● طرح های کسر خدمت سربازی

ویژه نامه های الکترونیکی

● فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

● پژوهشکده مدیریت و سیاست دفاعی دفاع مقدس

● پژوهشکده علوم نظامی و مهندسی دفاع مقدس

● پژوهشکده تاریخ، ادبیات و فرهنگ دفاع مقدس

پايداري - محتواها

نمايش فهرست‌وار

ويژه‌‌نامه فهرستگان


مقالات

اسناد مكتوب

تصاوير

كتاب

اسناد صوتي

اسناد ويدئويي

پايان نامه

پايداري - كاربران

ثبت نام

ورود

صفحه شخصي

ارسال

◊ مقاله

◊ سند مكتوب

◊ تصوير

◊ كتاب

◊ سند صوتي

◊ سند ويديويي

◊ پايان نامه

 ديكتاتور عراق؛ هوسراني و جنايت/گزارش از مستندات جديد افشا شده از صدام

دولت آمريكا با تهيه يك فيلم يك ساعته، ابعاد تازه‌اي از وحشي‌گري‌هاي صدام و وضعيت حكومت وي و همچنين جنايات دو پسرش را افشا كرد. در اين فيلم كه براي نخستين بار معشوقه‌هاي صدام نيز در آن نشان داده مي‌شوند، به هزار توي زندگي اين جنايتكار قرن بيستم، نگاه شده و ابعاد گوناگوني از آن، هر چند ناقص است، به نمايش درمي‌آيد.

1 ارديبهشت 1388-09:30:25


ديكتاتور عراق؛ هوسراني و جنايت/گزارش از مستندات جديد افشا شده از صدام
1 ارديبهشت 1388-09:30:25
منبع: سايت تابناك
پيوند: براي توضيحات بيشتر اينجا كليك كنيد
فرستنده: دبير سايت

براي نمايش كامل تصوير كليك كنيد

دولت آمريكا با تهيه يك فيلم يك ساعته، ابعاد تازه‌اي از وحشي‌گري‌هاي صدام و وضعيت حكومت وي و همچنين جنايات دو پسرش را افشا كرد.

در اين فيلم كه براي نخستين بار معشوقه‌هاي صدام نيز در آن نشان داده مي‌شوند، به هزار توي زندگي اين جنايتكار قرن بيستم، نگاه شده و ابعاد گوناگوني از آن، هر چند ناقص است، به نمايش درمي‌آيد.

در اين فيلم براي نخستين بار افشا مي‌شود بنا بر مستنداتي كه از قبيله صدام در دست است، مادر ديكتاتور عراق حتي پس از تولد وي، حاضر به نگهداري از فرزندش نمي‌شده و تا سه سالگي او را نپذيرفت.

شرارت‌هاي ناپدري صدام به ويژه در نوع آزارهاي جسمي و روحي او تا سنين نوجواني در اين فيلم بازگو شده است.

بنا بر اين گزارش، همچنين در اين فيلم برخي از جنايات و فعاليت‌هاي صدام افشا مي‌شود؛ از جمله ديدار صدام با جمال عبدالناصر در مصر پس از فرار او از زندان و سوءقصد نافرجام به عبدالكريم قاسم، نخستين رئيس‌جمهور عراق مورد اشاره قرار مي‌گيرد.

در اين ديدار يك ساعته، صدام كه مورد توجه سازمان اطلاعات ارتش مصر قرار گرفته، با هدايت جورش بوش پدر، كه مسئول دفتر «سي.اي» در خاورميانه بوده است با جمال عبدالناصر ديدار مي‌كند. اين ديدار محرمانه بازتاب دهنده ديدگاه نهايي دولت مصر درباره صدام است كه وي را فردي جاه‌طلب و مردي با اراده براي آينده سياسي عراق نام مي‌برند.

در اين فيلم همچنين به نوع رد و بدل شدن پيغام به هنگام دستگيري صدام و زنداني شدن وي نيز اشاره مي‌شود.

صدام در ديدارهاي خود با ساجده، همسرش كه دختر دايي اون نيز بود، با استفاده از پوشك فرزند نوزادش عدي كه ساجده آن را به زندان مي‌آورد، به بعثي‌ها پيغام مي‌دادند.

همچنين در اين فيلم به نوع زندگي عدي صدام حسين، فرزند صدام نيز اشاره شده است كه وي در سنين نوجواني به همراه برادرش حسين، به شكنجه‌گاه‌هاي دولت عراق برده مي‌شده و از نزديك نحوه شكنجه زندانيان سياسي و مخالفان حزب بعث و صدام را مي‌ديدند.

در فيلم، شكنجه هم‌كلاسي‌هاي عدي در مدرسه توسط فرزند هوسران صدام مورد تأييد قرار مي‌گيرد و با اشاره به بي‌بندوباري جنسي وي به ليست بلندبالايي از دختران دانشجوي دختران دانشگاه بغداد اشاره مي‌شود كه مورد تعرض فرزند خشن صدام قرار مي‌گرفتند.

اين گزارش مي‌افزايد: عدي كه مسئوليت شكنجه ورزشكاران عراقي را نيز بر عهده داشته است، با استفاده از اينترنت به دنبال يافتن شيوه شكنجه‌هاي باستاني براي اذيت و آزار ورزشكاران عراقي بوده است.

تيره شدن روابط صدام و ساجده به دنبال حضور برخي از زنان در زندگي خصوصي صدام و ازدواج او با سميرا نيز در اين فيلم بازتاب داده شده و عدي براي انتقام از پدرش مصمم نشان داده شده است و كار اون به جايي مي‌رسد كه كريم جاجو، كه براي صدام معشوقه دست و پا مي‌كرد را در فرودگاه بغداد كشت.

صدام براي نخستين بار دستور شكنجه عدي را به دليل كشتن جاجو صادر مي‌كند. جاجو كسي است كه سميرا را براي صدام به عنوان همسر تازه انتخاب كرده و عدي قسم خورده بود انتقام خود و مادرش را از وي بگيرد.

در اين فيلم روند متزلزل خانواده صدام، حتي در ميان دختران وي نيز به نمايش گذاشته مي‌شود. دختران صدام حسين نيز با روحيه پرخاشگري و اذيت و آزار در مدرسه حاضر مي‌شدند. رغد، دختر صدام كه هم‌اكنون در اردن است، روزي به مادرش در مدرسه گفته بود، اگر معلم ما به آنچه مي‌گوييم، گوش ندهد، وي را در وسط مدرسه شكنجه خواهم كرد.

درباره قصي صدام، ديگر پسر صدام، فيلم هر چند به آرامش و خويشتن‌داري وي تأكيد دارد، اما روشن مي‌سازد كه فرزند ديگر صدام نيز در خوي جنايتكاري دست‌كمي از پدر و برادرش نداشته است.

در اين فيلم قصي به همراه پسر عموي پدرش، علي شيميايي نشان داده مي‌شود كه در روستاهاي كردستان، مردم بيگناه، اعم از زن و مرد و كودك و پير از خانه‌ها بيرون كشيده شده و مانند مگس قتل‌عام مي‌شوند.

قتل دامادهاي صدام به دست عدي، از ابعاد وحشتناك اين فيلم است. به دستور عدي پس از انتقال حسن و حسين كامل، دامادهاي صدام به ويلايي در حومه بغداد، آنان از زمين و هوا مورد هجوم قرار مي‌گيرند. در اين حمله كه علي شيمايي نيز حضور داشته و بيشتر به صحنه‌هاي فيلم‌هاي اكشن هاليوودي شباهت دارد، حسن و حسين كامل در حالي كه از ساختمان بيرون آمدند، نشان داده مي‌شوند كه آماج مسلسل‌هاي خودكار دار و دسته عدي قرار مي‌گيرند و كشته مي‌شوند.

دختران صدام حسين در اين فيلم پنهان نمي‌‌كنند كه بابت كشتن شوهرانشان از پدر خود متنفر شده‌اند.

در ادامه اين فيلم، قاچاق نفت عراق توسط عدي در سال‌هاي تحريم اقتصادي اين كشور و سود سرشاري كه وي و حكومت عراق از اين راه به دست‌ آورده‌اند، به نمايش درمي‌آيد.

عصبانيت


ديكتاتور عراق؛ هوسراني و جنايت/گزارش از مستندات جديد افشا شده از صدام

1 ارديبهشت 1388-09:30:25

منبع: سايت تابناك

پيوند: براي توضيحات بيشتر اينجا كليك كنيد

فرستنده: دبير سايت


تصاوير تكميلي:

امتياز:

   3/8

نسخه قابل چاپ متن مقاله ارسال براي دوستان

 نظرات (2)

از مرگ ذلت بارش ميشد فهميد چه حييون كثيفي بوده صدام  عذاب اخرت تو افزون باد

شهرزاد


زنده باد وطنم ايران

رها


نام

پست الكترونيك

عنوان نظر

متن نظر

 

نظرات شما پس از بازبيني و تاييد توسط سايت در قسمت نظرات در همين صفحه به معرض نمايش در خواهد آمد.

امتياز به مطلب: كمتر  بيشتر    
امروز

خروج رسمي ايران از پيمان سنتو


همايش
همايش ملي مطالبات حقوقي-بين‌المللي دفاع مقدس

همايش ملي مطالبات حقوقي-بين‌المللي دفاع مقدس

ورود به صفحه اصلي همايش

نمايش...

گفتگو
سردار رودكي در گفتگو با خبرگزاري فارس

سردار رودكي در گفتگو با خبرگزاري فارس

«كربلاي5» تلخي «كربلاي4» را به شيريني تبديل كرد/ انتشار اسناد جنگ در پاسخ به شبهات مؤثر است

نمايش...

فراخوان
فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

قابل توجه كليه صاحب‌نظران، پژوهشگران، مدرسان و صاحبان انديشه

نمايش...


© 1386-1395 کلیه حقوق برای پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس محفوظ است.

نمايش و ارائه‌ي محتواها اعم از مقاله، كتاب و ... الزاماً به معناي ديدگاه بنیاد نمي‌باشد و تنها بيان كننده نظرات شخصي نويسندگان و بوجودآورندگان آنها مي‌باشد. برداشت، نمايش و ارائه كليه‌ي محتواهاي اين وبگاه تنها با ذكر صحيح و كامل منبع و برقراري پيوند مجاز مي‌باشد.

  ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره