كاربر ميهمان پنجشنبه، 8 خرداد 1399
 
پايداري - پايگاه اينترنتي پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

صفحه نخست| ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره

جستجو:  

صفحه نخست

اخبار

محتواها

نمايشگاه

جستجو

● طرح های کسر خدمت سربازی

ویژه نامه های الکترونیکی

● فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

● پژوهشکده مدیریت و سیاست دفاعی دفاع مقدس

● پژوهشکده علوم نظامی و مهندسی دفاع مقدس

● پژوهشکده تاریخ، ادبیات و فرهنگ دفاع مقدس

پايداري - محتواها

نمايش فهرست‌وار

ويژه‌‌نامه فهرستگان


مقالات

اسناد مكتوب

تصاوير

كتاب

اسناد صوتي

اسناد ويدئويي

پايان نامه

پايداري - كاربران

ثبت نام

ورود

صفحه شخصي

ارسال

◊ مقاله

◊ سند مكتوب

◊ تصوير

◊ كتاب

◊ سند صوتي

◊ سند ويديويي

◊ پايان نامه

 روايتي ازحضور رهبرمعظم انقلاب دربيمارستان خاتم الانبيا

پايگاه اطلاع رساني دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله العظمي خامنه‌اي روايتي از عيادت ايشان از والدين شهدا در بخش آي.سي.يو بيمارستان خاتم الانبيا(ص) را منتشر كرد.

31 فروردين 1394-09:40:50


روايتي ازحضور رهبرمعظم انقلاب دربيمارستان خاتم الانبيا
31 فروردين 1394-09:40:50
منبع: خبرگزاري پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس
پيوند: براي توضيحات بيشتر اينجا كليك كنيد
فرستنده: دبير سايت

براي نمايش كامل تصوير كليك كنيد

خبرگزاري پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس: دكتر پيرحسين كوليوند در اين روايت در اين باره نوشت: ساعت شش و نيم عصر پنج شنبه بود كه مطلع شديم حضرت آيت‌الله خامنه‌اي سرزده و بدون اطلاع قبلي به بيمارستان خاتم‌الأنبياء(ص) تشريف آورده‌اند. ايشان در بخش آي.سي.يو حضور يافتند و در ابتدا با حضرت آيت‌الله طاهري خرم‌آبادي ملاقات كردند.

سپس به عيادت بيماراني كه در بخش آي.سي.يوي ويژه والدين شهدا بستري بودند، رفتند و با آن ها گفت‌وگو كردند، در نهايت مجددا دقايقي از آيت‌الله طاهري عيادت كردند و با دعاي خير براي كاركنان و پرستاران و ديگر عوامل، بيمارستان را ترك كردند.

**عيادت از آيت‌الله طاهري خرم آبادي

وقتي كه حضرت آقا تشريف آوردند، آيت‌الله طاهري هوشياريشان خيلي بالا نبود و در ابتدا متوجه حضور رهبر انقلاب نشدند. آقا آمدند كنار تخت و دست نوازش به سر و صورت آقاي طاهري كشيدند و سلام كردند. دو فرزند آيت‌الله طاهري خرم آبادي هم در بيمارستان حضور داشتند و در مورد وضعيت آقاي طاهري با رهبر انقلاب صحبت كردند.

حضرت آقا از فرزند آقاي طاهري پرسيدند چند روز است كه ايشان به اين وضعيت هستند و چطور شد كه اين اتفاق افتاد.، آقازاده آقاي طاهري هم از وضعيت درماني پدرشان گزارش مختصري ارائه كرد؛ بعد از اين كه رهبر انقلاب چند دقيقه‌اي در كنار تخت آيت‌الله طاهري با فرزندان ايشان صحبت كردند، فرمودند كه ما يك سري هم به بقيه بيماراني كه در اين بخش بستري هستند مي زنيم و دوباره برمي‌گرديم اين جا.

بعد از اين كه حضرت آقا به ديدار والدين شهداي بستري در آي.سي.يو رفتند و سپس دوباره به بالاي سر آيت‌الله طاهري بازگشتند، آقاي طاهري كاملا چشم‌هايشان را باز كرده بودند و متوجه حضور حضرت آقا شدند. آقا هم دوباره سلام و احوال پرسي كرده و براي ايشان آرزوي شفا كردند.

**ماجراي تاسيس آي.سي.يو ويژه والدين شهدا

سه سال پيش بود كه حدود نيمه شب پدر شهيدي را به اورژانس آوردند كه به تخت خالي احتياج داشت و بايد در بخش مراقبت‌هاي ويژه بستري مي‌شد. اما ما حتي تخت عادي خالي هم نداشتيم. با همكارانم در ديگر بيمارستان‌ها تماس گرفتم و بالاخره يك جاي خالي در آي.سي.يوي يكي از بيمارستان‌ها هماهنگ شد. به آن‌ها گفتم كه شما به فلان بيمارستان برويد و فردا كه در اينجا تخت آي.سي.يو خالي شد من هماهنگ مي‌كنم كه با آمبولانس به اين بيمارستان بياييد.

فردا صبح تخت خالي شد و من تماس گرفتم كه آن پدر شهيد عزيز برگردد ولي با خبر شدم كه متاسفانه به رحمت خدا رفته است. اين ماجرا ما را تحت تاثير قرار داد. در آن زمان در اين طبقه آي.سي.يو فعلي قرار بود كه تالار همايش ساخته شود. اين تصميم را تغيير داديم و بنا گذاشتيم يك بخش مراقبت‌هاي ويژه مجهز ايجاد كنيم و فقط و فقط آن را به والدين شهدا اختصاص دهيم.

ما مديون اين بزرگواران هستيم و حتي اگر جان‌مان را هم بگذاريم در اين زمينه كم گذاشته‌ايم و نبايد اين‌ها دغدغه هاي اين چنيني داشته باشند؛ لذا ما به سرعت اين بخش را ايجاد و از نظر تجهيزات، فضا، پرسنل و پزشك بهترين‌ها را انتخاب كرديم و الحمدلله جواب هم گرفتيم. روز ولادت حضرت رسول اعظم صلوات‌الله عليه وآله هم اين بخش افتتاح شد.

هم اكنون اين بخش يكي از بزرگترين بخش‌هاي آي.سي.يو يا مراقبت‌هاي ويژه منطقه است و از نظر تجهيزات و امكانات و نوع بيماران، كه همه خانواده شهيد هستند تقريبا در منطقه منحصر به فرد است و اميدواريم اين نوع خدمت رساني به والدين شهدا، الگويي شود براي ديگر مراكز خدمات درماني در سطح كشور.

من حس مي‌كنم اين آي.سي.يو به خاطر حضور اين همه پدر و مادر شهيد قطعه‌اي از بهشت است.

**ملاقات با والدين شهدا

روز پنج شنبه، 33 نفر از والدين شهدا در اين بخش مراقبت‌هاي ويژه مغزي بستري بودند كه حضرت آقا در كنار تخت تك تك اين عزيزان حاضر شدند و با آنها ملاقات كردند. به دليل مشكلات مغزي اين بيماران، عده‌اي از آن‌ها بي هوش بودند و آن هايي كه تقريبا بيدار بودند با حضرت آقا گفت وگوي مختصري انجام مي‌دادند. حضرت آقا دست نوازش به سر اين عزيزان مي‌كشيدند و ياد و خاطره شهدايشان را گرامي مي‌داشتند و دعا مي‌كردند كه «ان‌شاالله خداوند، شهيد شما را با پيغمبر صلوات‌الله‌عليه‌وآله محشور كند». برخي از بيماراني هم كه به دليل قرارداشتن دستگاه تنفس مصنوعي در دهانشان نمي توانستند صحبت كنند، با اشاره، به سخنان رهبر انقلاب پاسخ مي‌دادند.

وقتي پرستاران هر تخت بيماري را معرفي مي‌كردند و حضرت آقا متوجه مي‌شدند كه آن بيمار دو شهيد در راه خدا تقديم كرده است با محبت بيشتري با آن ها احوال پرسي مي‌كردند و لحظات بيشتري در كنار آن ها بودند.

يكي از بيماران، پدر دو شهيد بود كه از حضرت آقا


روايتي ازحضور رهبرمعظم انقلاب دربيمارستان خاتم الانبيا

31 فروردين 1394-09:40:50

منبع: خبرگزاري پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

پيوند: براي توضيحات بيشتر اينجا كليك كنيد

فرستنده: دبير سايت


تصاوير تكميلي:

امتياز:

   1

نسخه قابل چاپ متن مقاله ارسال براي دوستان

 نظرات (0)

نام

پست الكترونيك

عنوان نظر

متن نظر

 

نظرات شما پس از بازبيني و تاييد توسط سايت در قسمت نظرات در همين صفحه به معرض نمايش در خواهد آمد.

امتياز به مطلب: كمتر  بيشتر    

فصلنامه
فصلنامه پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

فصلنامه پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

فصلنامه‌ي علمي- ترويجي مطالعات دفاع مقدس، مقالات علمي اساتيد و پژوهشگران گرامي را در حوزه‌هاي ذيل مورد‌پذيرش قرار مي‌دهد.

نمايش...

بيانيه گام دوم انقلاب
گام دوم انقلاب

گام دوم انقلاب

بيانيه‌ي گام دوم رهبرانقلاب به مناسب 40 سالگي انقلاب اسلامي

نمايش...

فرآيند طرح‌هاي جايگزين و كسري خدمت مقدس سربازي
فرآيندانجام طرح پژوهشي جايگزين يا كسر خدمت

فرآيندانجام طرح پژوهشي جايگزين يا كسر خدمت

متقاضيان استفاده از طرح جايگزين يا كسر خدمت پس از مطالعه شرايط زير ضمن رعايت تمامي شرايط اقدام نمايند.

نمايش...

فراخوان
فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

قابل توجه كليه صاحب‌نظران، پژوهشگران، مدرسان و صاحبان انديشه

نمايش...


© 1386-1395 کلیه حقوق برای پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس محفوظ است.

نمايش و ارائه‌ي محتواها اعم از مقاله، كتاب و ... الزاماً به معناي ديدگاه بنیاد نمي‌باشد و تنها بيان كننده نظرات شخصي نويسندگان و بوجودآورندگان آنها مي‌باشد. برداشت، نمايش و ارائه كليه‌ي محتواهاي اين وبگاه تنها با ذكر صحيح و كامل منبع و برقراري پيوند مجاز مي‌باشد.

  ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره