كاربر ميهمان چهارشنبه، 21 آذر 1397
 
پايداري - پايگاه اينترنتي پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

صفحه نخست| ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره

جستجو:  

صفحه نخست

اخبار

محتواها

نمايشگاه

جستجو

● طرح های کسر خدمت سربازی

ویژه نامه های الکترونیکی

● فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

● پژوهشکده مدیریت و سیاست دفاعی دفاع مقدس

● پژوهشکده علوم نظامی و مهندسی دفاع مقدس

● پژوهشکده تاریخ، ادبیات و فرهنگ دفاع مقدس

پايداري - محتواها

نمايش فهرست‌وار

ويژه‌‌نامه فهرستگان


مقالات

اسناد مكتوب

تصاوير

كتاب

اسناد صوتي

اسناد ويدئويي

پايان نامه

پايداري - كاربران

ثبت نام

ورود

صفحه شخصي

ارسال

◊ مقاله

◊ سند مكتوب

◊ تصوير

◊ كتاب

◊ سند صوتي

◊ سند ويديويي

◊ پايان نامه

 امير سرتيپ آراسته: تلاش نزاجا در افزايش نفوذ پذيري موشك‌هاي ضد تانك/نيروهاي مسلح هيچ سلاحي را وارد نمي‌كنند/دكترين ما دفاعي است

معاون هماهنگ كننده نيروي زميني ارتش گفت: خبرهاي خوبي از افزايش نفوذپذيري موشك‌هاي ضد زره در راه است و تلاش داريم تا در راستاي تقويت اين موشك‌ها و تقويت آلياژ آن تلاش كنيم.

20 ارديبهشت 1394-08:00:10


امير سرتيپ آراسته: تلاش نزاجا در افزايش نفوذ پذيري موشك‌هاي ضد تانك/نيروهاي مسلح هيچ سلاحي را وارد نمي‌كنند/دكترين ما دفاعي است
20 ارديبهشت 1394-08:00:10
منبع: خبرگزاري پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس
پيوند: براي توضيحات بيشتر اينجا كليك كنيد
فرستنده: دبير سايت

براي نمايش كامل تصوير كليك كنيد

خبرگزاري پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس: امير سرتيپ علي آراسته معاون هماهنگ كننده نيروي زميني ارتش در گفت‌وگو با خبرنگار دفاعي- امنيتي باشگاه خبرنگاران؛ درباره افزايش توان موشك‌هاي ضد زره در سال جديد اظهار داشت: در راستاي تدابير رهبر معظم انقلاب افزايش قدرت نظامي مد نظر است.

**هيچ سلاحي نيست كه جنبه وارداتي براي نيروهاي مسلح داشته باشد

وي ادامه داد: مجموعه نيروهاي مسلح و به خصوص نيروي زميني ارتش مسائل علمي و تجهيزات و دانش بومي خود را افزايش مي‌دهد و هيچ سلاحي نيست كه جنبه وارداتي براي نيروهاي مسلح داشته باشد زيرا اگر اين گونه بود دشمن بدل آن را هم مي‌توانست داشته باشد.

**دكترين ما دفاعي است

معاون هماهنگ كننده نيروي زميني ارتش با اشاره به بحث زرهي و تسليحات اين حوزه يادآور شد: در بحث سلاح‌هاي ضد زره دكترين ما دفاعي بوده و هر آنچه كه در مبحث تدافعي نياز است را تهيه مي‌كنيم.

**در سال جديد خبرهاي خوبي در حوزه موشك‌هاي ضد زره خواهيد شنيد

وي يادآور شد: در بحث موشك‌هاي ضد زره تعدادي از آن‌ها رونمايي شده و ملت ايران آن را مشاهده كرده است و تعدادي را هم به دلايلي كه لازم نيست مطرح كنيم به ميدان نياورديم اما تجهيزات بسيار خوبي آماده شده و تلاش نزاجا در افزايش نفوذ پذيري موشك‌هاي ضد تانك است.

**در تقويت موشك‌هاي ضد زره كار مي‌كنيم

امير سرتيپ آراسته در پاسخ به اين سوال كه برد موشك‌هاي ضد زره اكنون بين 3 تا 4 كيلومتر و نفوذپذيري آن بيش از هزار ميلي‌متر بوده و آيا تمهيداتي براي افزايش نفوذپذيري موشك‌هاي ضد زره انديشيده شده اظهار داشت: نمي‌توان به اين سوال به راحتي پاسخ داد و ما به همين ميزان كه براي تقويت موشك‌هاي ضد زره كار مي‌كنيم دشمنان هم در تقويت آلياژ زره خود كار مي‌كنند.

**نزاجا در تقويت نفوذپذيري زره و تقويت آلياژ زره كار مي‌كند

معاون هماهنگ كننده نيروي زميني ارتش گفت: نمي‌توان نفوذپذيري موشك‌ها را از روي نوع آلياژ و زره پيش‌بيني كرد و ما در تقويت نفوذپذيري زره و تقويت آلياژ زره كار مي‌كنيم.

**افزايش توان نفوذپذيري موشك‌هاي ضد زره

وي در پايان با ابزار اميدواري از افزايش توان نفوذپذيري موشك‌هاي ضد زره خاطر نشان كرد: در سال آينده همين حركت جهشي را خواهيم داشت.

**تلاش‌هاي مجدانه‌ نزاجا در افزايش قدرت زرهي و ضد زرهي

گفتني است نيروي زميني ارتش در بخش زرهي تلاش‌هاي مجدانه‌اي براي بهبود قدرت موشكي ضد زره به كار برده و ساخت موشك‌هاي توفان، توسن و دهلاويه نمونه اي از اين موشك‌هاست.

امير سرتيپ پوردستان فرمانده نزاجا گفت: در حوزه موشك‌هاي ضد زره، تسليحات مورد نياز را از وزارت دفاع دريافت كرديم و نيروي زميني در اين حوزه از موشك‌هاي هدايت‌شونده استفاده مي‌كند كه براي نمونه مي‌توان گفت همه موشك‌هاي ضدزره ما و خصوصاً موشك دهلاويه قابليت‌هاي لازم جهت انهدام اهداف زميني را تا شعاع مورد نظر دارند.

فرمانده نيروي زميني تأكيد كرد: در مجموع امروز حوزه زرهي و ضد زرهي نيروهاي مسلح كشور با توجه به تجربيات كسب شده در دوران دفاع مقدس، قدرتمندترين يگان زرهي را در منطقه غرب آسيا دارد.

موشك دهلاويه

موشك دهلاويه يك موشك ضد زره تاكتيكي است كه حدود ۵ تا ۶ كيلومتر برد دارد، هدايت آن نيمه‌خودكار بوده و داراي دقت بالايي است و ميزان نفوذ آن در زره بيش از ۱۰۰۰ ميلي‌متر قيد شده و يكي از قدرتمند‌ترين موشك‌هاي ضد زره جهان است. اين تانك قدرت مبارزه با هر نوع زره‌پوشي را دارد و اكثر تانكهاي قدرتمند دنيا مثل تانك رزمي آبرامز و مركاوا كه مقاومت آن‌ها در برابر زره بين ۱۰۰۰ تا ۱۳۰۰ ميلي‌متر است، در مقابل اين موشك ناكام مانده‌اند. پس در نتيجه اگر موشك دهلاويه كه نفوذي بيش از ۱۰۰۰ ميلي‌متر در زره دارد، با اين تانك برخورد كند، قطعا تانك آسيب جدي خواهد ديد يا به طور كامل منهدم مي‌شود.

نگاهي به ميزان نفوذ موشك‌هاي ضد زره قبلي ايران و مقايسه آن با تخمين صورت گرفته براي دهلاويه نشان دهنده يك جهش حدوداً 58 درصدي نسبت به بيشترين ميزان نسل‌هاي قبلي دارد. البته در اين محاسبه موشك توفان-5 را وارد نشده زيرا مشخصات عملكردي آن اعلام نشده است.

بنابراين با يك تفاوت ساختار در سرجنگي و احتمالاً پيشران موشك روبه رو هستيم. ناگفته نماند با افزايش سرعت موشك، ميزان نفوذ آن در زره نيز افزايش مي‌يابد.


امير سرتيپ آراسته: تلاش نزاجا در افزايش نفوذ پذيري موشك‌هاي ضد تانك/نيروهاي مسلح هيچ سلاحي را وارد نمي‌كنند/دكترين ما دفاعي است

20 ارديبهشت 1394-08:00:10

منبع: خبرگزاري پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

پيوند: براي توضيحات بيشتر اينجا كليك كنيد

فرستنده: دبير سايت


تصاوير تكميلي:

امتياز:

   1

نسخه قابل چاپ متن مقاله ارسال براي دوستان

 نظرات (0)

نام

پست الكترونيك

عنوان نظر

متن نظر

 

نظرات شما پس از بازبيني و تاييد توسط سايت در قسمت نظرات در همين صفحه به معرض نمايش در خواهد آمد.

امتياز به مطلب: كمتر  بيشتر    

همايش ملي علوم و معارف دفاع مقدس در آموزش و پروش
در همايش همايش ملي علوم و معارف دفاع مقدس در آموزش و پروش:

در همايش همايش ملي علوم و معارف دفاع مقدس در آموزش و پروش:

انعقاد تفاهنامه بين ستاد كل نيروهاي مسلح و وزارت آموزش و پرورش

نمايش...

ويژه
باز نگاهي به جنگ (بخش ۵)

باز نگاهي به جنگ (بخش ۵)

سرتيپ دوم بازنشسته پاسدار دكتر محمدعلي باراني

نمايش...

فراخوان
فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

قابل توجه كليه صاحبنظران، پژوهشگران، مدرسان و صاحبان انديشه

نمايش...


© 1386-1395 کلیه حقوق برای پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس محفوظ است.

نمايش و ارائه‌ي محتواها اعم از مقاله، كتاب و ... الزاماً به معناي ديدگاه بنیاد نمي‌باشد و تنها بيان كننده نظرات شخصي نويسندگان و بوجودآورندگان آنها مي‌باشد. برداشت، نمايش و ارائه كليه‌ي محتواهاي اين وبگاه تنها با ذكر صحيح و كامل منبع و برقراري پيوند مجاز مي‌باشد.

  ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره