كاربر ميهمان چهارشنبه، 25 مهر 1397
 
پايداري - پايگاه اينترنتي پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

صفحه نخست| ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره

جستجو:  

صفحه نخست

اخبار

محتواها

نمايشگاه

جستجو

● طرح های کسر خدمت سربازی

ویژه نامه های الکترونیکی

● فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

● پژوهشکده مدیریت و سیاست دفاعی دفاع مقدس

● پژوهشکده علوم نظامی و مهندسی دفاع مقدس

● پژوهشکده تاریخ، ادبیات و فرهنگ دفاع مقدس

پايداري - محتواها

نمايش فهرست‌وار

ويژه‌‌نامه فهرستگان


مقالات

اسناد مكتوب

تصاوير

كتاب

اسناد صوتي

اسناد ويدئويي

پايان نامه

پايداري - كاربران

ثبت نام

ورود

صفحه شخصي

ارسال

◊ مقاله

◊ سند مكتوب

◊ تصوير

◊ كتاب

◊ سند صوتي

◊ سند ويديويي

◊ پايان نامه

 دعا كنيد كه پنج پسر ديگرم شهيد شوند

پدر شيخ عباس به حضرت امام (ره) گفت: من شش پسر داشتم كه يكي از آنها شهيد شد. حالا از شما استدعا دارم دعا كنيد كه پنج تاي ديگر هم خط و راه برادرشان را ادامه دهند.

24 تير 1394-12:55:44


دعا كنيد كه پنج پسر ديگرم شهيد شوند
24 تير 1394-12:55:44
منبع: مشرق
پيوند: براي توضيحات بيشتر اينجا كليك كنيد
فرستنده: دبير سايت

براي نمايش كامل تصوير كليك كنيد

سايت پايداري پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس: سال 1323 روستاي كشكوئيه رفسنجان شاهد تولد نوزادي از مادري سيده و پاكدامن بود كه او را عباس نام گذاشتند.عباس در دامان مادري پارسا كه بدون وضو به بچه هايش شيرنمي داد و پدري كه حلال و حرام را رعايت مي كرد و با نان زحمت كشي سفره اش را پهن مي كرد تربيت شد و در كنار پدر كشاورز خود به تحصيل پرداخت.

دعا كنيد كه پنج پسر ديگرم شهيد شوند

عباس در 13 سالگي براي كسب علوم و معارف اسلامي به قم عزيمت كرد و در 20 سالگي به تحصيل دروس خارج پرداخت و همزمان پا به فعاليت هاي سياسي گذاشت و پس از قيام 15 خرداد حضور فعالتري در صحنه و مبارزه بر عليه ظلم و نظام ستم شاهي داشت.

سفارش به همسر

سال 42 با دختر يكي از روحانيون در قم ازدواج مي كند و زندگي ساده و بي آلايش خود را، با همسري شايسته رقم مي زند. در نهايت سادگي و تواضع به همسر خود مي گفت: آنچه را كه مي خواهي اگر خيلي لازم و واجب است بخر، و ِالّا من طلبۀ امام زمان(عج) هستم و نمي توانم هرچه دلم خواست، بخرم و سهم امام (ره) را خرج هرچيزي بكنم.

فعاليت با شهيد اندرزگو

وقتي وارد صحنۀ مبارزه شدند افراد زيادي مثل شهيد اندرزگو به منزل ايشان رفت و آمد داشتند ،صبحها زود از منزل خارج مي شد و شبها دير وقت برمي گشت خود را كاملاً وقف مبارزه با ظلم رژيم پهلوي كرده بود و به زن و فرزندخود مي گفت: هر چه سختي مي كشيد بخاطر خدا صبر كنيد، ما كه چيزي نداريم. كار من خدمت به دين است پس بخاطر خدا تحمل كنيد .در يكي از سخنراني هاي حضرت امام (ره)، با اينكه جو حساس بود و خيلي ها احتياط مي كردند، ايشان ضبط صوت بزرگي با خود مي برد توي مجلس. بعد از ضبط سخنان امام، خيلي عادي آن را دوباره خارج مي كند. بعد هم نوار سخنراني را تكثير كرده و در اختيار دوستان مبارز قرار مي دهد. ايشان در دوران مبارزه همواره در كنار مقام معظم رهبري (مدظله)، شهيد باهنر و ديگر بزرگواران حضور داشتند.

براي ملاقات او رفتم، چشمهايش به سختي مي ديد

هنگامي كه توسط ساواك دستگير شد و به زندان رفت خيلي او را شكنجه مي كردند البته به خانواده اش كه براي ملاقات مي آمدند چيزي نمي گفت و همسرش مي گويد: وقتي براي ملاقات او رفتم، گويا چشمهايش به سختي مي ديد. ظاهراً در جاي تاريك و با شرايط سختي سپري كرده بود ولي طوري رفتار مي كرد كه گويا هيچ اتفاقي نيفتاده است.» واقعاً صبر عجيبي داشت.

توجه عجيبي به عبادات داشت

در كنار مشغله ها و گرفتاريها، توجه عجيبي به عبادات داشت. در نهايت خستگي، وقتي به نماز مي ايستاد و تكبيره الاحرام مي گفت ديگر اثري از خستگي در وجودش ديده نمي شد. انگار نه انگار كه چند لحظه قبل حال نشستن نداشت با چنان آرامش و اطميناني و با چنان خضوع و خشوعي نماز مي خواند كه ناخواسته توجه اطرافيان به او جلب مي شد. با صداي جذاب و دلنشيني كلمات را ادا مي كرد كه ديگران غرق در لذت مي شدند و بهره مي بردند. همان معناي «كونوا دعاه الناس بغيرالسنتكم» را تداعي مي كرد.

هر بار به كمك مردم از صحنه مي گريخت

در شهرهاي مختلف منبر مي رفت و چند بار ساواكي ها خواستند دستگيرش كنند اما هر بار به كمك مردم از صحنه مي گريخت و از مهلكه جان سالم به در مي برد. يكبار در كرج منبر رفت و پس از آن دستگير شد ليكن حبس او زياد طول نكشيد و با پيروزي انقلاب اسلامي، از زندان آزاد شد.

نظر امام (ره)كه ايشان مسئوليت تبليغات جبهه و جنگ باشند

بارها مي گفت: اگر بدانم نظر مبارك حضرت امام(ره) چيست، همه كارهايم را رها مي كنم و فقط به امرايشان مي پردازم. لذا هنگامي كه شيخ عباس از طريق آية الله جنتي مطلع شد كه نظر امام براينست كه ايشان مسئوليت تبليغات جبهه و جنگ را بپذيرند، با كمال ميل در كنار ساير مسئوليتها، به اين كار هم بعنوان يك تكليف نگاه كردند و با اشتياق پذيرفتند.

آمده ام شاگردي شما را بكنم و كفش پاي شما باشم

وقتي به جبهه رفت ديگر فارغ از زندگي و خانواده بود و مي گفت: اي كاش من در جاهاي ديگر مسئوليت نداشتم؛ آنگاه اصلاً به تهران نمي رفتم و هميشه اينجا مي ماندم. در ابتداي ورود به جبهه در اولين نشست با فرماندهان و مسئولين فرهنگي جبهه گفت : آمده ام شاگردي شما را بكنم و كفش پاي شما باشم. من احساس مي كنم شايسته اين افتخار بزرگي كه نصيبم كرده اند نيستم.

جنگ در رأس امور است

گاهي اوقات در جلسه ها ناراحت مي شد و مي گفت: آقا ، پشتوانۀ فرهنگي منطقه ضعيف است. چرا فلان گروه و سازمان وارد كار نمي شوند؟ مگر امام نفرموده اند كه جنگ مال همه است. وقتي ايشان مي فرمايند جنگ در رأس امور است، اگر ما سراغ كار ديگري برويم و آن كار ما را از جنگ باز دارد، وظيفه داريم آن را رها كنيم و فقط در جبهه بمانيم.


دعا كنيد كه پنج پسر ديگرم شهيد شوند

24 تير 1394-12:55:44

منبع: مشرق

پيوند: براي توضيحات بيشتر اينجا كليك كنيد

فرستنده: دبير سايت


تصاوير تكميلي:

امتياز:

   1

نسخه قابل چاپ متن مقاله ارسال براي دوستان

 نظرات (0)

نام

پست الكترونيك

عنوان نظر

متن نظر

 

نظرات شما پس از بازبيني و تاييد توسط سايت در قسمت نظرات در همين صفحه به معرض نمايش در خواهد آمد.

امتياز به مطلب: كمتر  بيشتر    
امروز

عمليات ميمك -ارتفاعات منطقه مرزي


همايش ملي علوم و معارف دفاع مقدس در آموزش و پروش
در همايش همايش ملي علوم و معارف دفاع مقدس در آموزش و پروش:

در همايش همايش ملي علوم و معارف دفاع مقدس در آموزش و پروش:

انعقاد تفاهنامه بين ستاد كل نيروهاي مسلح و وزارت آموزش و پرورش

نمايش...

ويژه
باز نگاهي به جنگ (بخش ۵)

باز نگاهي به جنگ (بخش ۵)

سرتيپ دوم بازنشسته پاسدار دكتر محمدعلي باراني

نمايش...

فراخوان
فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

قابل توجه كليه صاحبنظران، پژوهشگران، مدرسان و صاحبان انديشه

نمايش...


© 1386-1395 کلیه حقوق برای پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس محفوظ است.

نمايش و ارائه‌ي محتواها اعم از مقاله، كتاب و ... الزاماً به معناي ديدگاه بنیاد نمي‌باشد و تنها بيان كننده نظرات شخصي نويسندگان و بوجودآورندگان آنها مي‌باشد. برداشت، نمايش و ارائه كليه‌ي محتواهاي اين وبگاه تنها با ذكر صحيح و كامل منبع و برقراري پيوند مجاز مي‌باشد.

  ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره