كاربر ميهمان چهارشنبه، 25 مهر 1397
 
پايداري - پايگاه اينترنتي پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

صفحه نخست| ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره

جستجو:  

صفحه نخست

اخبار

محتواها

نمايشگاه

جستجو

● طرح های کسر خدمت سربازی

ویژه نامه های الکترونیکی

● فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

● پژوهشکده مدیریت و سیاست دفاعی دفاع مقدس

● پژوهشکده علوم نظامی و مهندسی دفاع مقدس

● پژوهشکده تاریخ، ادبیات و فرهنگ دفاع مقدس

پايداري - محتواها

نمايش فهرست‌وار

ويژه‌‌نامه فهرستگان


مقالات

اسناد مكتوب

تصاوير

كتاب

اسناد صوتي

اسناد ويدئويي

پايان نامه

پايداري - كاربران

ثبت نام

ورود

صفحه شخصي

ارسال

◊ مقاله

◊ سند مكتوب

◊ تصوير

◊ كتاب

◊ سند صوتي

◊ سند ويديويي

◊ پايان نامه

 وصيت‌نامه غواص شهيد: رسالت بر زمين افتاده ما را بر دوش بگيريد

در وصيّت‌ شهيد غوّاص يوسف خوئيني آمده است: اين رسالت را كه از دوش ما به زمين افتاده است بر دوش بگيريد و زينب‌وار و علي‌گونه رسالت را تا قيام منتظر ادامه دهيد.

29 تير 1394-09:23:35


وصيت‌نامه غواص شهيد: رسالت بر زمين افتاده ما را بر دوش بگيريد
29 تير 1394-09:23:35
منبع: خبرگزاري تسنيم
پيوند: براي توضيحات بيشتر اينجا كليك كنيد
فرستنده: دبير منابع

براي نمايش كامل تصوير كليك كنيد

سايت پايداري پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس: 28 ارديبهشت ماه بود كه خبري مبني بر كشف پيكر 175 شهيد غواص با دستان بسته منتشر شد. سردار سيد محمد باقرزاده فرمانده كميته جستجوي مفقودين ستاد كل نيروهاي مسلح كشف آن‌ها را طي عمليات تفحص اخير در ابوفلوس خبر داده بود. در واقع پيكر 175 شهيد از مجموع 270 شهيد تازه تفحص شده كه در آخرين مرحله تبادل شهدا از مرز شلمچه وارد كشور شد، جمعي از غواصان شهيد عمليات كربلاي 4 بودند.

بعد از گذشت تشييع باشكوه و 5 ساعته اين شهداي والامقام در 26 خرداد ماه، از يك ماه پيش تا كنون مراحل شناسايي هويت آنان در حال انجام است. هويت پيكر مطهر شهيد سيد جليل ميري وركي خط شكن اين عمليات اولين شهيدي بود كه به واسطه مدارك كامل شناسايي هويش احراز و اعلام شد. اين مسأله و انتظار براي شناختن هر چه بيشتر روش، منش و هويت اين شهداي مظلوم از جانب عموم مردم دستخوش معرفي شهدا و رزمندگاني است كه در كسوت غواصي جنگ خوش درخشيدند و حماسه هاي فراواني را در عمليات‌هاي آبي-خاكي هشت سال دفاع مقدس آفريدند. شهيد يوسف خوئيني يكي از همين غواص‌هاي هشت سال دفاع مقدس بود كه در عمليات كربلاي5 و در سي ام ديماه سال 65 به شهادت رسيد. اين غواص شهيد از ديار شهرستان خوئين بود در وصيتنامه‌اي كه اين روزها از او به جاي مانده است از رسالت سنگين شهدا سخن مي‌گويد.

متن وصيت نامه شهيد يوسف خوئيني در ادامه مي‌آيد:

بسم الله الرحمن الرحيم

همه چيز از اوست...

به نام او كه همه چيز از اوست. زندگي و زنده ماندنم از اوست. به نام او كه از اويم، بودنم و هستيم از اوست، رفتنم و بودنم از اوست. يادم از اوست. جانم اوست، مشعوقم و معبودم و مقصودم هست و بالاخره اميدم اوست. او را سپاس و حمد مي‌گويم كه در چنين عصر و دوره‌اي كه عصر پيشرفت اسلام در تمامي جهان است به خصوص در كشورمان به من و دوستانم است توفيق را نصيب كرد كه در راه او به منزل‌هايي برسيم و قدمي هرچند كوتاه و كم‌ ولي واقعي و محكم و استوار برداريم و بتوانيم دين خودمان را نسبت به اسلام و قرآن اداء كنيم.

سنگيني رسالت ما را كوه‌ها هم نمي‌توانند تحمل كنند

اسلامي كه در آن روز توسط خاندان بني‌اميه به ظاهر از بين رفت ولي شعله اين آتش نه تنها از بين نرفت، بلكه شعله‌ورتر شد و دامنه‌اش گسترش يافت تا در اين وهله از زمان، كه انقلابي در كشورمان بوجود آمد، باز يزيداني پيدا شدند و سد راه اين انقلاب شدند در مقابل مومناني پيدا شدند كه حسين وار در مقابل اين ستم‌ها ايستادگي كردند و نگذاشتند اين انقلاب در نطفه خفه شود و اين امانت را صحيح و سالم بدست ما دادند و از اينجاست كه رسالت ما شروع مي‌شود، رسالتي كه سنگيني آن را كوه‌ها تحمل نمي‌كنند، زيرا ما بايد پيام‌آور انسان‌هايي باشيم كه در عرصه نبرد يا باطل به خيل شهدا پيوستند و راه گلگون شهيدان را پررنگ‌تر كردند. رسالتي ديگر نيز هست و آن رسالت نبرد با باطل است كه من در اين مورد خداوند متعال را بسيار شكرگزار هستم كه به من توفيق داد، در اين نبرد شركت كنم و نيز اگر خدا خواست در اين راه جانم را نيز فدا مي‌كنم. انشاء الله

خواهران و برادران! رسالت بر زمين افتاده ما را بر دوش بگيريد

با توجه به مقدمه‌اي كه در متن بالا آمده است از كليه خواهران و برادراني كه نامه مرا مي‌خوانند مي‌خواهم كه سعي كنند اين رسالت را كه از دوش ما به زمين افتاده است بر دوش بگيرند و زينب‌وار علي‌گونه رسالت را تا قيام منتظر ادامه دهند و سعي كنيد هميشه به حرف امام امت گوش داده و به آن عمل كنيد حجاب خود را حفظ كنيد و با دشمنان داخلي و خارجي مقابله كنيد. در وهله اول، نيروي باعظمت خداوند را از مدنظر دور ندارند و هميشه در تمام اموراتتان خداوند را شاهد و ناظر بگيريد.

در پايان سخني چند با خانواده‌ام دارم: من از پدر و مادرم به خاطر اينكه مرا نگهداري كرده‌اند و بزرگ كرده‌اند، (زيرا مسبب اصلي خداست) تشكر نموده و از زحماتي كه در مورد من كشيده‌اند كمال تشكر را مي‌نمايم و از ايشان مي‌خواهم به خاطر اينكه به جبهه آمده‌ام و از ميان آن‌ها رفته‌ام نه تنها ناراحت نباشند، بلكه بايد بدانيد براي حق اسلام قرآن بايد باز فرزنداني را تربيت كنند و تحويل اسلام و قرآن بدهند.

به اميد زيارت و ديدار در كربلاي حسيني

از بردارانم مي‌خواهم كه سعي كنند در همه امورشان جدي باشند و در مورد درس و فعاليت در ارگان‌ها كمال كوشش خود را بكنند و در پايان از همگي دوستان و آشنايان و برادران پايگاهي مي‌خواهم كه مرا حلال نمايند و از حق خودشان گذشت نمايند. به اميد بخشش. به اميد پيروزي هر چه سريعتر رزمندگان اسلام و زيارت و ديدار در كربلاي حسيني.


وصيت‌نامه غواص شهيد: رسالت بر زمين افتاده ما را بر دوش بگيريد

29 تير 1394-09:23:35

منبع: خبرگزاري تسنيم

پيوند: براي توضيحات بيشتر اينجا كليك كنيد

فرستنده: دبير منابع


تصاوير تكميلي:

امتياز:

   1

نسخه قابل چاپ متن مقاله ارسال براي دوستان

 نظرات (0)

نام

پست الكترونيك

عنوان نظر

متن نظر

 

نظرات شما پس از بازبيني و تاييد توسط سايت در قسمت نظرات در همين صفحه به معرض نمايش در خواهد آمد.

امتياز به مطلب: كمتر  بيشتر    
امروز

عمليات ميمك -ارتفاعات منطقه مرزي


همايش ملي علوم و معارف دفاع مقدس در آموزش و پروش
در همايش همايش ملي علوم و معارف دفاع مقدس در آموزش و پروش:

در همايش همايش ملي علوم و معارف دفاع مقدس در آموزش و پروش:

انعقاد تفاهنامه بين ستاد كل نيروهاي مسلح و وزارت آموزش و پرورش

نمايش...

ويژه
باز نگاهي به جنگ (بخش ۵)

باز نگاهي به جنگ (بخش ۵)

سرتيپ دوم بازنشسته پاسدار دكتر محمدعلي باراني

نمايش...

فراخوان
فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

قابل توجه كليه صاحبنظران، پژوهشگران، مدرسان و صاحبان انديشه

نمايش...


© 1386-1395 کلیه حقوق برای پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس محفوظ است.

نمايش و ارائه‌ي محتواها اعم از مقاله، كتاب و ... الزاماً به معناي ديدگاه بنیاد نمي‌باشد و تنها بيان كننده نظرات شخصي نويسندگان و بوجودآورندگان آنها مي‌باشد. برداشت، نمايش و ارائه كليه‌ي محتواهاي اين وبگاه تنها با ذكر صحيح و كامل منبع و برقراري پيوند مجاز مي‌باشد.

  ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره