كاربر ميهمان جمعه، 28 دي 1397
 
پايداري - پايگاه اينترنتي پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

صفحه نخست| ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره

جستجو:  

صفحه نخست

اخبار

محتواها

نمايشگاه

جستجو

● طرح های کسر خدمت سربازی

ویژه نامه های الکترونیکی

● فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

● پژوهشکده مدیریت و سیاست دفاعی دفاع مقدس

● پژوهشکده علوم نظامی و مهندسی دفاع مقدس

● پژوهشکده تاریخ، ادبیات و فرهنگ دفاع مقدس

پايداري - محتواها

نمايش فهرست‌وار

ويژه‌‌نامه فهرستگان


مقالات

اسناد مكتوب

تصاوير

كتاب

اسناد صوتي

اسناد ويدئويي

پايان نامه

پايداري - كاربران

ثبت نام

ورود

صفحه شخصي

ارسال

◊ مقاله

◊ سند مكتوب

◊ تصوير

◊ كتاب

◊ سند صوتي

◊ سند ويديويي

◊ پايان نامه

 گفتگويي با سردار شمخاني درباره ورود به خاك عراق

نخست وزير اسراييل آن زمان كه تل آويو نظامي اش را به لرزه در آوريم خواهد فهميد كه آيا بمباران هوائي مي‌تواند بازدارنده مبتني بر اخراج انقلابيون مسلمان باشد يا خير؟

9 مهر 1388-09:28:50


گفتگويي با سردار شمخاني درباره ورود به خاك عراق
9 مهر 1388-09:28:50
منبع: خبرگزاري فارس
پيوند: براي توضيحات بيشتر اينجا كليك كنيد
فرستنده: دبيرسايت

براي نمايش كامل تصوير كليك كنيد

علي شمخاني: «تل آويو» را به لرزه در خواهيم آورد

نخست وزير اسراييل آن زمان كه تل آويو نظامي اش را به لرزه در آوريم خواهد فهميد كه آيا بمباران هوائي مي‌تواند بازدارنده مبتني بر اخراج انقلابيون مسلمان باشد يا خير؟

گفتگوي سردار علي شمخاني با هفته نامه پيام انقلاب :

*سوال: برادر شمخاني لطفا نظر خودتان را در مورد عمليات پيروزمندانه رمضان بفرمائيد و اينكه عوايد سياسي نظامي اقتصادي و مذهبي اين حمله چيست؟

*جواب:بسم الله الرحمن الرحيم وقاتلوا هم حتي لا تكون فتنه عمليات رمضان كه اولين عمليات دفاع تهاجمي انقلاب اسلامي است كه در وراي مرزهاي خود انجام مي‌دهد با ايثار رزمندگاني كه امت مسلمان ايران به جبهه‌ها اعزام نمودند آغاز شد و اهداف معيني را دنبال مي‌كرده و مي‌كند. امروز بدون شك آنچه كه مشخص است در ( موقعيت)‌خاص منطقه،‌سقوط حاكميت مرتجع حاكم بر عراق، زلزله‌اي است كه تنها مردان راسخ و مومن از آسيب اين زلزله در امان خواهند بود و كليه كساني كه به هر نحوي به جاي اتصال به ريسمان الهي به ريسمانهاي پوسيده و قرون وسطايي غرب يا شرق متصل بودند از تاثيرات اين زلزله مصونيت نخواهند داشت.

تمام كساني كه مي‌خواهند اين زلزله دامن گير آنها هم نشود مي‌بايست از هر نوع پشتيباني امواج ارتعاشي اخيري كه در پشتيباني حاكميت وابسته به صدام شكل گرفته دست بكشند و روز بروز واقع‌بينانه‌تر خطي را كه حيات آنها را تضمين و امنيت منطقه را تامين مي‌نمايد دنبال كنند. تاثيرات سياسي اين زلزله بستگي به ميزان آتش افروزي تمام جنگ طلبان حاكم بر منطقه و بنزين پخش كني آمريكا و اسرائيل خواهد داشت و

هر چه ميزان آتش را به هر نحو هر كسي در پشتيباني حكومت صدام بخواهد تقويت بكند به طور قطع شعله‌هاي اين آتش آنچنان مهيت است كه دامن او را هم خواهد گرفت.

لذا با توجه به كنترل محكمي كه انقلابيون مسلمان بر روي اين زلزله دارند، گستردگي‌اش امروز براي ما شايد قابل ارزيابي نباشد ولي بطور قطع منافع آمريكا از بديهي‌ترين ساختمانهائي هستند كه در اين زلزله در هم كوبيده خواهند شد و نه تنها اينها را ما قرار است در هم بريزيم بلكه مي‌بايد بجاي آن بنيانهاي عنكبوتي ، بنيانهاي مرصوصي بر پايه اسلام بسازيم، حال اين مسئله مرز جغرافيايي نمي‌شناسد بلكه اتكايمان به الله مي‌باشد.

*سوال: لطفا بفرمائيد ورود رزمندگان به خاك عراق شامل چه هدفهايي مي‌شود؟

*جواب:برادران متوجه باشند كه جنگ به پايان نرسيده عقب نشيني صدام به معناي ترك مخاصمه نيست بلكه عقب‌نشيني‌اش يك تاكتيك نظامي است كه فرمانده نيروهاي نظامي به منظور جلوگيري از زيانها و خسارات غير قابل كنترل، نيروهايش را عقب مي‌كشاند تا از هجوم نيروهاي مقابل به نحوي كم بكند.عقب‌نشيني نيروهاي عراق از زمينهاي ايران در چنين چهارچوبي قابل معنا است .

اين نيروها را رژيم خونخوار وابسته صدام به اين منظور به عقب كشيد كه آنها را آماده نگهدارد و تجهيزاتشان را محكمتر بكند و مهيا بكند براي حمله مجدد. لذا ما موظف بوديم بعنوان يك وظيفه طبيعي در يك جنگ عادلانه ابزاري كه فردا پس از بازسازي باز هم توسط صدام بمنظور سركوب انقلاب اسلامي بكار گرته مي‌شود را قبل از آماده شدن، به نبرد با آن بپردازيم و از موقعيتهاي بدست آمده در طول اين روند استفاده كنيم و به اين دليل ما مجبور بوديم كه اين نيروها را از بين ببريم. از طرف ديگر حال كه جنگ تمام نشده ايران شرايطي را براي اتمام جنگ مطرح كرده و همواره از ابتداي جنگ آنموقع كه در موضع ضعف بوده( به زعم ما ديگران) و امروز كه در يك موضع كاملا قوي و شكست ناپذير قرار گرفته يك سري شرايط مطرح كرده است.

يك سري شرايط مادي كه در رابطه به ضربات اقتصادي كه به نظام جمهوري اسلامي وارد شده و همچنين شرايط معنوي كه اينها اصلا شايد در هيچ ترازوئي قابل اندازه‌گيري براي پس‌دهي رژيم صدام نباشند چون به شهادت رساندن هزاران هزار نيروهائي جوان وپرشور و معتقد به انقلاب اسلامي توسط صدام صورت گرفته و ما براي گرفتن امكانات خسارت مادي خودمان 19 ميليارد دلار درخواست كرديم براي تامين آن نيازهاي معنوي كه صدام به جامعه ما ضربه وارد كرده نيز طبيعتا اين عامل ضربه به ما بايد محاكمه بشود و به سزاي اعمال خودش برسد. يعني محاكمه صدام بديهي است كه جزو شرايط ما قرار دارد. هر زمان كه ما به اين شرايط برسيم در هر نقطه‌اي كه در داخل يا خارج خاك خودمان برسيم جنگ را فاتحه خواهيم داد و به ياري پروردگار هم ما مصمم هستيم و اگر ما هم نباشيم مردم ما مصمم هستند كه اين خسارات را از صدام بگيرندچرا كه هرگز من نمي‌توانم توجيه كنم و هيچ مادري نمي‌تواند توجيه كند شهادت فرزندش را در اين موقعيت اما در نهايت به زيارت كربلا نرود. ارزشي كه ت


گفتگويي با سردار شمخاني درباره ورود به خاك عراق

9 مهر 1388-09:28:50

منبع: خبرگزاري فارس

پيوند: براي توضيحات بيشتر اينجا كليك كنيد

فرستنده: دبيرسايت


تصاوير تكميلي:

امتياز:

   3

نسخه قابل چاپ متن مقاله ارسال براي دوستان

 نظرات (0)

نام

پست الكترونيك

عنوان نظر

متن نظر

 

نظرات شما پس از بازبيني و تاييد توسط سايت در قسمت نظرات در همين صفحه به معرض نمايش در خواهد آمد.

امتياز به مطلب: كمتر  بيشتر    

همايش
همايش ملي مطالبات حقوقي-بين‌المللي دفاع مقدس

همايش ملي مطالبات حقوقي-بين‌المللي دفاع مقدس

ورود به صفحه اصلي همايش

نمايش...

گفتگو
سردار رودكي در گفتگو با خبرگزاري فارس

سردار رودكي در گفتگو با خبرگزاري فارس

«كربلاي5» تلخي «كربلاي4» را به شيريني تبديل كرد/ انتشار اسناد جنگ در پاسخ به شبهات مؤثر است

نمايش...

ويژه
باز نگاهي به جنگ (بخش ۵)

باز نگاهي به جنگ (بخش ۵)

سرتيپ دوم بازنشسته پاسدار دكتر محمدعلي باراني

نمايش...

فراخوان
فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

قابل توجه كليه صاحبنظران، پژوهشگران، مدرسان و صاحبان انديشه

نمايش...


© 1386-1395 کلیه حقوق برای پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس محفوظ است.

نمايش و ارائه‌ي محتواها اعم از مقاله، كتاب و ... الزاماً به معناي ديدگاه بنیاد نمي‌باشد و تنها بيان كننده نظرات شخصي نويسندگان و بوجودآورندگان آنها مي‌باشد. برداشت، نمايش و ارائه كليه‌ي محتواهاي اين وبگاه تنها با ذكر صحيح و كامل منبع و برقراري پيوند مجاز مي‌باشد.

  ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره