كاربر ميهمان چهارشنبه، 25 مهر 1397
 
پايداري - پايگاه اينترنتي پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

صفحه نخست| ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره

جستجو:  

صفحه نخست

اخبار

محتواها

نمايشگاه

جستجو

● طرح های کسر خدمت سربازی

ویژه نامه های الکترونیکی

● فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

● پژوهشکده مدیریت و سیاست دفاعی دفاع مقدس

● پژوهشکده علوم نظامی و مهندسی دفاع مقدس

● پژوهشکده تاریخ، ادبیات و فرهنگ دفاع مقدس

پايداري - محتواها

نمايش فهرست‌وار

ويژه‌‌نامه فهرستگان


مقالات

اسناد مكتوب

تصاوير

كتاب

اسناد صوتي

اسناد ويدئويي

پايان نامه

پايداري - كاربران

ثبت نام

ورود

صفحه شخصي

ارسال

◊ مقاله

◊ سند مكتوب

◊ تصوير

◊ كتاب

◊ سند صوتي

◊ سند ويديويي

◊ پايان نامه

 در يادواره سرلشگر شهيد «رحيم آنجفي» عنوان شد: شهدا در راه احياي اسلام و دفاع از ولايت به اين افتخار نائل شده‌اند

يادواره سرلشگر شهيد «رحيم آنجفي» و شهداي بسيجي شهرستان اراك برگزار شد. حجت‌الاسلام مهدي طائب، عضو شوراي مركزي جمعيت رهپويان انقلاب اسلامي در اين يادواره با اشاره به جايگاه رفيع شهدا، سه سوال با اين موضوع كه شهدا برنده‌اند يا بازنده؟، خداوند فرموده است شهدا زنده‌اند يعني چه؟ و اثر امروز شهدا چيست را در اين مراسم مطرح كرد.

1 آذر 1388-09:03:47


در يادواره سرلشگر شهيد «رحيم آنجفي» عنوان شد: شهدا در راه احياي اسلام و دفاع از ولايت به اين افتخار نائل شده‌اند
1 آذر 1388-09:03:47
منبع: خبرگزاري ايسنا
پيوند: براي توضيحات بيشتر اينجا كليك كنيد
فرستنده: دبيرسايت

براي نمايش كامل تصوير كليك كنيد

يادواره سرلشگر شهيد «رحيم آنجفي» و شهداي بسيجي شهرستان اراك برگزار شد.

حجت‌الاسلام مهدي طائب، عضو شوراي مركزي جمعيت رهپويان انقلاب اسلامي در اين يادواره با اشاره به جايگاه رفيع شهدا، سه سوال با اين موضوع كه شهدا برنده‌اند يا بازنده؟، خداوند فرموده است شهدا زنده‌اند يعني چه؟ و اثر امروز شهدا چيست را در اين مراسم مطرح كرد.

حجت‌الاسلام طائب در پاسخ اولين سؤال كه شهدا برنده شدند يا خير؟ گفت: اين دنيا براي انسان آفريده شد و اگر انسان را از اين عالم حذف كنيم، جهان بي‌معناست و انسان مي‌تواند از تمام چيزهايي كه در اين عالم آفريده شده است، استفاده يا آنرا ذخيره كند.

وي ادامه داد: در اين جهان تنها چيزي كه نمي‌توان آن‌ را ذخيره كرد عمر آدمي است و هر كسي كه متولد مي‌شود پيمانه مشخصي براي زندگي در اين عالم دارد و كسي از مقدار اين پيمانه آگاه نيست و اين دليلي است كه امروزه با اين همه گناه و غفلت زندگي مي‌كنيم. عمر به‌ عنوان يك سرمايه دو خريدار دارد؛ اولين خريدار خداوند و خريدار دوم دنياست.

حجت‌الاسلام طائب در جواب دومين سؤال خود يعني اينكه خداوند فرموده است شهدا زنده‌اند به چه معني است و اينكه زماني كه انسان مي‌ميرد، بدن همه از بين مي‌رود و روح نمرده و به عالم برزخ مي‌رود، آنگاه چه تفاوتي بين شهدا و ديگر انسان‌هاست؟، افزود: تفاوت انسان مرده با زنده در اين است كه انساني را زنده مي‌نامند كه بر اين دنيا اثرگذار يا اثرگير باشد و اين جز با ابزاري به نام جسم و تن آدمي مقدور نيست.

وي ادامه داد: انساني كه مي‌ميرد، روحش به عالم برزخ مي‌رود و روح به برزخ رفته توانايي اثردهي و اثرگيري بر اين دنيا را ندارد، اما شهدا همواره توانايي اثردهي و اثرگيري بر اين دنيا را دارند پس روح شهدا به عالم برزخ كوچ نكرده و در اين عالم است و در نتيجه آنها زنده‌اند و خداوند مي‌فرمايد اينان با رزق الهي زندگي مي‌كنند.

اين استاد حوزه علميه در ادامه در پاسخ سؤال سوم خود يعني اثرات امروزي شهدا در جامعه، گفت: تهاجم فرهنگي دشمن عليه ايران از پايان جنگ تحميلي شروع شد و دشمن در اين 21 سال از كوچك‌ترين كار عليه ايران دريغ نكرده است. البته بر اساس محاسبات آنان با اين حجم تهاجمات، جمهوري اسلامي ايران بايد خيلي پيش از اينها كن فيكون شده بود.

وي تصريح كرد: دشمنان براي نفوذ بر ايران، دور تا دور كشورمان را اشغال و محاصره كرده است، اما جمهوري اسلامي ايران در مقابل اين حجم از تهاجمات فرهنگي نه تنها از بين نرفت، بلكه دين‌باوري بين جوانان روز به روز اوج گرفت و اين نشانه‌هاي قرار گرفتن كشور در انتهاي خط تهاجم فرهنگي است.

طائب بار ديگر به زنده بودن و اثرگذاري شهدا و هم‌چنين خارج بودن از محدوديت زماني و مكاني آنان اشاره كرد و گفت: شهدا به همين دلايل در كنار مردم ايران و در مقابل اين تهاجمات ايستادند و راه‌هاي نفوذ دشمن به ايران را بستند.

سرهنگ غلامي، فرمانده سپاه ناحيه اراك نيز در ادامه يادواره گفت: زنده نگه داشتن ياد و خاطره شهدا بر همه افراد ضرورت دارد و اين به‌ دليل نياز ما به شهداست زيرا آنها علم‌هاي راه هستند و بسيجيان و ديگر افراد جامعه براي ادامه راهشان نياز به راهنما دارند.

وي افزود: شهدا در راه احياي اسلام و دفاع از امام(ره) و ولايت به اين افتخار نائل شده‌اند و برگزاري يادواره‌هاي شهدا موجب مي‌شود نسل امروزي كه تشنه معارف اسلامي است مسير خود را پيدا كند و به سعادت اخروي دست يابد.

فرمانده سپاه ناحيه اراك در پايان خاطرنشان كرد: يادواره سرلشكر شهيد «رحيم آنجفي» و شهداي بسيجي شهرستان اراك به‌عنوان مقدمه‌اي است تا در سال آينده كنگره سرداران شهيد و شهداي بسيجي شهرستان اراك را برگزار كنيم.


در يادواره سرلشگر شهيد «رحيم آنجفي» عنوان شد: شهدا در راه احياي اسلام و دفاع از ولايت به اين افتخار نائل شده‌اند

1 آذر 1388-09:03:47

منبع: خبرگزاري ايسنا

پيوند: براي توضيحات بيشتر اينجا كليك كنيد

فرستنده: دبيرسايت


تصاوير تكميلي:

امتياز:

   6

نسخه قابل چاپ متن مقاله ارسال براي دوستان

 نظرات (0)

نام

پست الكترونيك

عنوان نظر

متن نظر

 

نظرات شما پس از بازبيني و تاييد توسط سايت در قسمت نظرات در همين صفحه به معرض نمايش در خواهد آمد.

امتياز به مطلب: كمتر  بيشتر    
امروز

عمليات ميمك -ارتفاعات منطقه مرزي


همايش ملي علوم و معارف دفاع مقدس در آموزش و پروش
در همايش همايش ملي علوم و معارف دفاع مقدس در آموزش و پروش:

در همايش همايش ملي علوم و معارف دفاع مقدس در آموزش و پروش:

انعقاد تفاهنامه بين ستاد كل نيروهاي مسلح و وزارت آموزش و پرورش

نمايش...

ويژه
باز نگاهي به جنگ (بخش ۵)

باز نگاهي به جنگ (بخش ۵)

سرتيپ دوم بازنشسته پاسدار دكتر محمدعلي باراني

نمايش...

فراخوان
فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

قابل توجه كليه صاحبنظران، پژوهشگران، مدرسان و صاحبان انديشه

نمايش...


© 1386-1395 کلیه حقوق برای پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس محفوظ است.

نمايش و ارائه‌ي محتواها اعم از مقاله، كتاب و ... الزاماً به معناي ديدگاه بنیاد نمي‌باشد و تنها بيان كننده نظرات شخصي نويسندگان و بوجودآورندگان آنها مي‌باشد. برداشت، نمايش و ارائه كليه‌ي محتواهاي اين وبگاه تنها با ذكر صحيح و كامل منبع و برقراري پيوند مجاز مي‌باشد.

  ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره