كاربر ميهمان چهارشنبه، 14 خرداد 1399
 
پايداري - پايگاه اينترنتي پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

صفحه نخست| ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره

جستجو:  

صفحه نخست

اخبار

محتواها

نمايشگاه

جستجو

● طرح های کسر خدمت سربازی

ویژه نامه های الکترونیکی

● فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

● پژوهشکده مدیریت و سیاست دفاعی دفاع مقدس

● پژوهشکده علوم نظامی و مهندسی دفاع مقدس

● پژوهشکده تاریخ، ادبیات و فرهنگ دفاع مقدس

پايداري - محتواها

نمايش فهرست‌وار

ويژه‌‌نامه فهرستگان


مقالات

اسناد مكتوب

تصاوير

كتاب

اسناد صوتي

اسناد ويدئويي

پايان نامه

پايداري - كاربران

ثبت نام

ورود

صفحه شخصي

ارسال

◊ مقاله

◊ سند مكتوب

◊ تصوير

◊ كتاب

◊ سند صوتي

◊ سند ويديويي

◊ پايان نامه

 در بيانيه سپاه به مناسبت 31 مرداد تاكيد شد؛

ضرورت تقويت بنيه دفاعي از طريق دست‌يابي به فن‌آوري‌هاي نوين نظامي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي در بيانيه‌اي با گراميداشت 31 مرداد ماه، روز صنعت دفاعي، توان بازدارندگي و قدرت دفاعي متراكم امروز كشور را مرهون مجاهدت خستگي‌ناپذير دانشوران، متخصصان، پژوهشگران و فعالان حوزه‌هاي تحقيقاتي و صنعتي نيروهاي مسلح دانست.

31 مرداد 1389-09:07:58


در بيانيه سپاه به مناسبت 31 مرداد تاكيد شد؛
31 مرداد 1389-09:07:58
منبع: خبرگزاري فارس
پيوند: براي توضيحات بيشتر اينجا كليك كنيد
فرستنده: دبيرسايت

براي نمايش كامل تصوير كليك كنيد

ضرورت تقويت بنيه دفاعي از طريق دست‌يابي به فن‌آوري‌هاي نوين نظامي

سپاه پاسداران انقلاب اسلامي در بيانيه‌اي با گراميداشت 31 مرداد ماه، روز صنعت دفاعي، توان بازدارندگي و قدرت دفاعي متراكم امروز كشور را مرهون مجاهدت خستگي‌ناپذير دانشوران، متخصصان، پژوهشگران و فعالان حوزه‌هاي تحقيقاتي و صنعتي نيروهاي مسلح دانست.

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از روابط عمومي كل سپاه، در بخشي از اين بيانيه آمده است: صنعت دفاعي كشور پس از پيروزي انقلاب اسلامي و تجربه مقطع وابستگي همه جانبه به توانمنديهاي بيگانگان بويژه آمريكا در رژيم پهلوي با آغاز جنگ تحميلي صدام و ابر قدرتها و در فضاي محدوديت‌هاي فراوان ناشي از تحريم‌هاي گوناگون، با خلاقيت و ابتكار فرزندان انقلابي و مؤمن ملت ايران در بخش‌هاي تحقيقاتي و صنعتي نيروهاي مسلح، بويژه در وزارت دفاع- شكوفا و در مسير دگرگوني‌هاي اساسي قرار گرفت و پس از 8 سال دفاع مقدس و سپس يك دهه تلاش طاقت فرسا و ثمر بخش با وقوع تحولات ناشي از لشكركشي‌ قدرت‌هاي فرامنطقه‌اي به منطقه و اشغال افغانستان و عراق توسط آمريكا و متحدين، تقويت بنيه دفاعي كشور از طريق دست يابي به فن‌آوري‌هاي نوين نظامي و دفاعي به مثابه ضرورتي حياتي و اجتناب ناپذير مورد تاكيد قرار گرفت.

اين بيانيه در ادامه با اشاره به راهبردها و فرايندهاي تحول و دگرگوني در عرصه صنعت دفاعي كشور و توجه جدي به ماهيت تهديدات و كانون‌هاي تهديد آفرين عليه انقلاب و نظام اسلامي تصريح كرده است: ژرف انديشي و آينده نگري مسوولان نظام و دست اندركاران حوزه صنعتي نيروهاي مسلح به مجموعه تحولات و تغييرات ناشي از تغيير ماهيت تهديدات و نيز حضور قدرت‌هاي فرا منطقه‌اي پيرامون ايران، منجر به اتخاذ سياست‌هاي هوشمندانه در رشد توانمنديهاي تحقيقاتي و صنعتي و ترسيم افقي روشن از توسعه ظرفيت توليدي و صنعتي كشور در حوزه دفاعي- نظامي گرديد.

در ادامه اين بيانيه آمده است: اتصال منطقي در محيط صنعتي و تحقيقاتي كشور با بخش صنايع دفاعي در راستاي ارتقاي فن آورانه صنايع دفاعي، شكل‌گيري سازوكارهاي مناسبي را رقم زد تا به موازات توليد سامانه‌هاي جديد موشكي، توليد تسليحات پيشرفته در حوزه‌هاي هوايي، دريايي، زميني، الكترونيك و ... دامنه توجه به فن آوريهاي مورد نياز در عرصة جنگ ناهمتراز و نبردهاي آينده را ارتقا بخشيد.

اين بيانيه مي‌افزايد: نوآوري و خلق راه‌هاي ميان‌بر، توسعه علوم و تحقيقات مبتني بر نقشه جامع علمي و دفاعي، استاندارسازي و ارتقاي كيفيت محصولات و فرآيند‌هاي كليدي دفاعي متناسب با شرايط روز، توسعه و بكارگيري شبكه ظرفيت‌هاي صنعتي، تحقيقاتي و خدماتي ملي در راستاي نيازهاي دفاعي و كسب فن آوري‌هاي مورد نياز براي شكستن مرزهاي دانش، تسريع حركت‌هاي نظام‌مند توسعه‌اي، جهشي و تحولي و سازماندهي و جايابي قطب‌هاي صنعتي دفاعي مبتني بر آمايش سرزميني و اصول پدافند غير عامل، از شاخص‌هايي است كه روند توسعه صنعت دفاعي كشور را بسيار مطمئن و اقتدار آفرين ساخته و به گونه‌اي خلاقانه و بومي قدرت بازدارندگي نظام و ملت ايران را در روند صعودي قرار داده‌است.

اين بيانيه در پايان با سپاس از تدبير فرماندهي معظم كل قوا در نامگذاري 31 مرداد ماه بعنوان روز صنعت دفاعي و تبريك اين روز خجسته به آحاد نيروهاي مسلح بويژه كاركنان متعهد، سخت‌كوش و متخصص وزارت دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح تاكيد كرده است: توان بازدارندگي و قدرت دفاعي امروز نظام و ملت ايران كه از يك سو موجبات هراس و وحشت دشمنان انقلاب و قدرت‌هاي زورگو و سلطه‌گر جهاني را فراهم آورده است و از سوي ديگر اطمينان و اعتماد ملل و دولت‌هاي منطقه براي نقش آفريني‌ اين توان در تامين امنيت پايدار در منطقه راهبردي خليج فارس را به خود معطوف داشته است‌، بيش از هر مقوله‌اي حاوي اين پيام است كه ملت عظيم الشان ايران اسلامي با كسب شايستگي‌هاي عملي خود با شكستن مرزهاي دانش در حوزه‌هاي مختلف و دست يابي به فن آوري‌هاي نوين و نوظهور دفاعي مي‌رود تا در آينده‌اي نزديك قله‌هاي رفيع عزت و اقتدار را فتح و با قرار گرفتن در جايگاهي ممتاز و در شأن تمدن اسلامي و ايراني تحقق آرمان‌هاي سترگ انقلاب اسلامي را تضمين‌ كند.


در بيانيه سپاه به مناسبت 31 مرداد تاكيد شد؛

31 مرداد 1389-09:07:58

منبع: خبرگزاري فارس

پيوند: براي توضيحات بيشتر اينجا كليك كنيد

فرستنده: دبيرسايت


تصاوير تكميلي:

امتياز:

   7140

نسخه قابل چاپ متن مقاله ارسال براي دوستان

 نظرات (0)

نام

پست الكترونيك

عنوان نظر

متن نظر

 

نظرات شما پس از بازبيني و تاييد توسط سايت در قسمت نظرات در همين صفحه به معرض نمايش در خواهد آمد.

امتياز به مطلب: كمتر  بيشتر    
امروز

ارتحال ملكوتي حضرت امام خميني(ره)
انتخاب حضرت آيت ا...خامنه اي به رهبري نظام جمهوري اسلامي توسط مجلس خبرگان رهبري


فصلنامه
فصلنامه پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

فصلنامه پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

فصلنامه‌ي علمي- ترويجي مطالعات دفاع مقدس، مقالات علمي اساتيد و پژوهشگران گرامي را در حوزه‌هاي ذيل مورد‌پذيرش قرار مي‌دهد.

نمايش...

بيانيه گام دوم انقلاب
گام دوم انقلاب

گام دوم انقلاب

بيانيه‌ي گام دوم رهبرانقلاب به مناسب 40 سالگي انقلاب اسلامي

نمايش...

فرآيند طرح‌هاي جايگزين و كسري خدمت مقدس سربازي
فرآيندانجام طرح پژوهشي جايگزين يا كسر خدمت

فرآيندانجام طرح پژوهشي جايگزين يا كسر خدمت

متقاضيان استفاده از طرح جايگزين يا كسر خدمت پس از مطالعه شرايط زير ضمن رعايت تمامي شرايط اقدام نمايند.

نمايش...

فراخوان
فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

قابل توجه كليه صاحب‌نظران، پژوهشگران، مدرسان و صاحبان انديشه

نمايش...


© 1386-1395 کلیه حقوق برای پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس محفوظ است.

نمايش و ارائه‌ي محتواها اعم از مقاله، كتاب و ... الزاماً به معناي ديدگاه بنیاد نمي‌باشد و تنها بيان كننده نظرات شخصي نويسندگان و بوجودآورندگان آنها مي‌باشد. برداشت، نمايش و ارائه كليه‌ي محتواهاي اين وبگاه تنها با ذكر صحيح و كامل منبع و برقراري پيوند مجاز مي‌باشد.

  ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره