كاربر ميهمان پنجشنبه، 5 ارديبهشت 1398
 
پايداري - پايگاه اينترنتي پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

صفحه نخست| ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره

جستجو:  

صفحه نخست

اخبار

محتواها

نمايشگاه

جستجو

● طرح های کسر خدمت سربازی

ویژه نامه های الکترونیکی

● فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

● پژوهشکده مدیریت و سیاست دفاعی دفاع مقدس

● پژوهشکده علوم نظامی و مهندسی دفاع مقدس

● پژوهشکده تاریخ، ادبیات و فرهنگ دفاع مقدس

پايداري - محتواها

نمايش فهرست‌وار

ويژه‌‌نامه فهرستگان


مقالات

اسناد مكتوب

تصاوير

كتاب

اسناد صوتي

اسناد ويدئويي

پايان نامه

پايداري - كاربران

ثبت نام

ورود

صفحه شخصي

ارسال

◊ مقاله

◊ سند مكتوب

◊ تصوير

◊ كتاب

◊ سند صوتي

◊ سند ويديويي

◊ پايان نامه

 انقلاب در 9دي به گرد حضرت ماه طواف عشق را به جاي آورد

آن روز يعني 9 دي همه آمده بودند تا به گرد ماه انقلاب طواف عشق را به جا بياورند و لبيك يا خامنه‌اي را نه در حرف بلكه با جان معنا كنند. آن روزي كه مقام ولايت در كنار بارگاه ملكوتي سلطان سرير ارتضا از توطئه دشمنان براي ترديد در انتخابات پرده برداشت و تذكر داد كه «مبادا نامزدها جورى رفتار كنند و حرفى بزنند كه دشمن را به طمع بيندازند» حجت بر عوام و خواص زمانه تمام شد كه دشمن براي انتخابات نقشه در سر مي‌پروراند.

11 دي 1389-10:08:22


انقلاب در 9دي به گرد  حضرت ماه   طواف عشق را به جاي آورد
11 دي 1389-10:08:22
منبع: خبرگزاري فارس
پيوند: براي توضيحات بيشتر اينجا كليك كنيد
فرستنده: دبيرسايت

براي نمايش كامل تصوير كليك كنيد

آن روز يعني 9 دي همه آمده بودند تا به گرد ماه انقلاب طواف عشق را به جا بياورند و لبيك يا خامنه‌اي را نه در حرف بلكه با جان معنا كنند.

آن روزي كه مقام ولايت در كنار بارگاه ملكوتي سلطان سرير ارتضا از توطئه دشمنان براي ترديد در انتخابات پرده برداشت و تذكر داد كه «مبادا نامزدها جورى رفتار كنند و حرفى بزنند كه دشمن را به طمع بيندازند» حجت بر عوام و خواص زمانه تمام شد كه دشمن براي انتخابات نقشه در سر مي‌پروراند.

سيماي جهان به نظاره نشسته بود تا عمق حماسه آزادي را با جان و دل تضعيف كند و تعهد داشت در ادامه اين داستان از فتنه‌اي كه در راه بود تصوير انحلال انقلاب را به دنيا مخابره كند.

لحظه‌ها ثانيه‌اي پس از ثانيه‌اي ديگر خبر نزديك شدن دشمن به مرز افكار ملت ايران را مي‌رساند و دشمن براي تسخير بيت لحظه شماري مي‌كرد.

طرح انقلاب مخملي بر باد رفته بود ولي دشمن به همين آرزوها دلخوش كرده بود. به صحنه‌گردان‌هاي اصلي اين جنگ دل بسته بود.

تحليلش از سربازانش درست بود و به خوبي فهميده بود كه مدعيان خط امام براى جاه‌طلبى خودشان، براى دست يافتن به قدرت، براى رسيدن به اهدافى كه به صورت آرزو در وجود خودشان متراكم و انباشته كردند، حاضر مي‌شوند به مصلحت يك كشور، به حقانيت يك راه پشت كنند و لگد بزنند اما بسان گذشته در برآورد خود از ميزان ارادت و جان‌سپاري سربازان ولايت به حضرت ولايت‌پناه دچار اشتباه شده بودند.

مي‌پنداشتند با استفاده از خواص برجسته‌اي كه روزگاري در معيت حضرت امام (ره) جان و مال و فرزند خويش را صدقه سري انقلاب فدا كرده بودند مي‌توانند مردم را از كنار امامشان دور كنند و جام زهر را در كام ولايت بريزند.

اما به شهادت تاريخ طلحه و زيبر بر سر امارت با امام خويش بيعت كردند و چون از بيعت خويش با حضرت مولا به مقام و منصبي نرسيدند عازم مكه شدند و جنگ جمل را به راه انداختند.

زمان آغاز جنگ را ندا مي‌داد و از اتاق فرماندهي در بالاترين نقطه شهر پيام رسيد كه راي مردم با عنصر تقلب به سرقت رفته است.

حرف در ظاهر شبيه يك لطيفه بود زيرا اختلاف به اندازه يازده ‌ميليون برگه راي بود ولي حب دنيا و وام‌داري به جريان معاند و البته توهم پيروزي آتش تهيه دشمن را آماده كرد.

رسانه‌هاي دشمن كه در اين جنگ حكم تسليحات پيدا كرده بودند هم صدا با ستون پنجم نظام نداي تقلب و اغتشاش را سر مي دادند. يكي سعي بر انحراف افكار مردم داشت و ديگري در تلاش بود تا با نشر بيانيه مردم را به كف خيابان بكشاند.

از آنجايي كه انسان‌ها يا در دايره حزب‌الله تعريف مي‌شوند و يا در دايره حزب الشيطان، جبهه حق و باطل آرام آرام سربازان خود را شناخت.

جهل، سكوت، حب دنيا و وام‌داري ابزاري بود كه فرماندهان باسابقه دوران انقلاب را در جبهه باطل قرار داد و چون عظمت جبهه حق را ديدند نقشه دشمن را پياده كردند تا بتوانند با ايجاد فتنه و درهم‌آميختن حق و باطل جذب نيرو كنند.

تمام تلاش تحليل‌گران اين بود كه هيچ خط و ربطي بين مدعيان خط امام با سران استكبار برقرار نشود اما چگونه مي‌توانستند چشم بر حقايق ببندند وقتي كه جريان شكست‌خورده انتخابات دست بيعت با دشمنان ديرينه نظام داده بود و خوراك فكري خويش را از اتاق فكري صهيونيست تأمين مي‌كردند.

از دشمن انتظارى جز دشمنى نمي‌رفت اما مانده بوديم چگونه بابد واقعيات را باور كنيم؛ چه شده بود كه دوستان ديروز انقلاب سلامت انتخابات را كه خودشان هم در سلامتش شكي به دل نداشتند زير سوال مي‌برند و همان حرفى را كه دشمن مي‌زنند، آنها هم تكرار مي‌كنند.

فتنه بود و غبارآلوده كردن فضا تا عده‌اي بتوانند از آب گل‌آلود ماهي بگيرند و از گندم ري متنعم شوند و از اينجا بود كه نورانيت حضرت ماه و حقيقت راه انقلاب در پرتو ظلمت جبهه باطل، شك را براي كساني كه رسم ولايت‌مداري را در دفتر زندگي خويش مشق نكرده بودند ايجاد كرد.

در جدال حق و باطل ذي نفعان تلاش كردند تا نگذارند حق جلوه‌اي نمايي كند نه اينكه نتوانستند راه حق را تشخيص دهند، از روي عمد نخواستند كه حق و باطل از هم تفكيك شود زيرا بقاي خود را در همين راه مي‌پنداشتند.

انديشه قدرت‌طلبي انگيزه‌اي شد تا مدعيان خط امام به صحنه بيايند و براي رسيدن به پادشاهي ري خورشيد را در پشت ابرها پنهان كنند.

تفسير اينگونه بود، رهبري بسان ديده‌باني است كه اجازه سوءاستفاده از مملكت را به احد و ناسي نمي‌دهد و تا زمانيكه در نظام ايران، حاكم جامعه نقش امام را ايفا مي‌كند هيچ قدرتي تاب مبارزه با چنين ملتي را ندارد پس شرط رسيدن به قدرت ضربه زدن به نظام ولايي ايران است.

آنها كه از همان ابتداي پاي‌بندي خود را به انديشه‌هاي ليبراليستي اثبات كرده بودند براي ضربه زدن به نظام اسلام


انقلاب در 9دي به گرد حضرت ماه طواف عشق را به جاي آورد

11 دي 1389-10:08:22

منبع: خبرگزاري فارس

پيوند: براي توضيحات بيشتر اينجا كليك كنيد

فرستنده: دبيرسايت


تصاوير تكميلي:

امتياز:

   1

نسخه قابل چاپ متن مقاله ارسال براي دوستان

 نظرات (0)

نام

پست الكترونيك

عنوان نظر

متن نظر

 

نظرات شما پس از بازبيني و تاييد توسط سايت در قسمت نظرات در همين صفحه به معرض نمايش در خواهد آمد.

امتياز به مطلب: كمتر  بيشتر    
امروز

شكست حمله نظامي آمريكا به ايران در طبس در اثر طوفان شن
شهادت برادرپاسدار محمدمنتظر قايم ،فرمانده سپاه يزد


همايش
همايش ملي مطالبات حقوقي-بين‌المللي دفاع مقدس

همايش ملي مطالبات حقوقي-بين‌المللي دفاع مقدس

ورود به صفحه اصلي همايش

نمايش...

فصلنامه
فصلنامه پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

فصلنامه پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

فصلنامه‌ي علمي- ترويجي مطالعات دفاع مقدس، مقالات علمي اساتيد و پژوهشگران گرامي را در حوزه‌هاي ذيل مورد‌پذيرش قرار مي‌دهد.

نمايش...

بيانيه گام دوم انقلاب
گام دوم انقلاب

گام دوم انقلاب

بيانيه‌ي گام دوم رهبرانقلاب به مناسب 40 سالگي انقلاب اسلامي

نمايش...

فرآيند طرح‌هاي جايگزين و كسري خدمت مقدس سربازي
فرآيندانجام طرح پژوهشي جايگزين يا كسر خدمت

فرآيندانجام طرح پژوهشي جايگزين يا كسر خدمت

متقاضيان استفاده از طرح جايگزين يا كسر خدمت پس از مطالعه شرايط زير ضمن رعايت تمامي شرايط اقدام نمايند.

نمايش...

فراخوان
فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

قابل توجه كليه صاحب‌نظران، پژوهشگران، مدرسان و صاحبان انديشه

نمايش...


© 1386-1395 کلیه حقوق برای پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس محفوظ است.

نمايش و ارائه‌ي محتواها اعم از مقاله، كتاب و ... الزاماً به معناي ديدگاه بنیاد نمي‌باشد و تنها بيان كننده نظرات شخصي نويسندگان و بوجودآورندگان آنها مي‌باشد. برداشت، نمايش و ارائه كليه‌ي محتواهاي اين وبگاه تنها با ذكر صحيح و كامل منبع و برقراري پيوند مجاز مي‌باشد.

  ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره