كاربر ميهمان دوشنبه، 5 آبان 1399
 
پايداري - پايگاه اينترنتي پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

صفحه نخست| ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره

جستجو:  

صفحه نخست

اخبار

محتواها

گزارش تصویری/گالری

جستجو

● طرح های کسر خدمت سربازی

ویژه نامه های الکترونیکی

● فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

● پژوهشکدۀ امنیت داخلی (امنیتی غیرمسلحانه)

● پژوهشکدۀ جنگ‌های نامنظم و توسعۀ پدافند داخلی (امنیتی مسلحانه)

● پژوهشکدۀ جبهۀ مقاومت

● پژوهشکدۀ دفاع مقدس

● مرکز دایرة‌المعارف دفاعی و امنیتی انقلاب اسلامی

پايداري - محتواها

نمايش فهرست‌وار

ويژه‌‌نامه فهرستگان


مقالات

اسناد مكتوب

تصاوير

كتاب

اسناد صوتي

اسناد ويدئويي

پايان نامه

پايداري - كاربران

ثبت نام

ورود

صفحه شخصي

ارسال

◊ مقاله

◊ سند مكتوب

◊ تصوير

◊ كتاب

◊ سند صوتي

◊ سند ويديويي

◊ پايان نامه

 هم‌رزم شهيد خرازي: ابتكار شهيد خرازي در فرماندهي جنگ تلفيق مديريت فرهنگي با نظامي بود

يك جانباز 70 درصد با بيان اينكه نظرات‌ نظامي شهيد خرازي، براي فرماندهان رده بالاتر حائز اهميت بود، گفت: ابتكار شهيد خرازي در فرماندهي جنگ تلفيق مديريت فرهنگي با نظامي بود. سردار كريم نصر اصفهاني، هم‌رزم شهيد حسين خرازي در خصوص ديدارش با شهيد خرازي اظهار داشت: سال 1360 در عمليات طريق‌القدس به عنوان فرمانده يكي از گردان‌هاي لشكر امام حسين(ع) براي اولين بار با شهيد خرازي آشنا شدم.

8 اسفند 1389-08:12:07


هم‌رزم شهيد خرازي: ابتكار شهيد خرازي در فرماندهي جنگ تلفيق مديريت فرهنگي با نظامي بود
8 اسفند 1389-08:12:07
منبع: خبرگزاري فارس
پيوند: براي توضيحات بيشتر اينجا كليك كنيد
فرستنده: دبيرسايت

براي نمايش كامل تصوير كليك كنيد

يك جانباز 70 درصد با بيان اينكه نظرات‌ نظامي شهيد خرازي، براي فرماندهان رده بالاتر حائز اهميت بود، گفت: ابتكار شهيد خرازي در فرماندهي جنگ تلفيق مديريت فرهنگي با نظامي بود.

سردار كريم نصر اصفهاني، هم‌رزم شهيد حسين خرازي در خصوص ديدارش با شهيد خرازي اظهار داشت: سال 1360 در عمليات طريق‌القدس به عنوان فرمانده يكي از گردان‌هاي لشكر امام حسين(ع) براي اولين بار با شهيد خرازي آشنا شدم.

وي صداقت و صفاي باطني را از خصوصيات بارز شهيد خرازي خواند و افزود: شهيد خرازي، افرادي را كه به عنوان فرمانده در كنارش فعاليت مي‌كردند نه تنها از منظر و جايگاه فرمانده لشكر با آنها برخورد نمي‌كرد بلكه بسيار صميمي و دوستانه با زير دستان خويش صحبت مي‌كرد كه البته قاطعيت لازم را در زمان انجام عمليات‌ها نيز از خود نشان مي‌داد.

نصر اصفهاني تصريح كرد: شهيد خرازي در بحث كادر‌سازي معتقد بود كه بايد به نيروها اعتماد كرده و فرصت لازم در اختيار آنها قرارداد تا به رشد و پيشرفت برسند از اين‌رو لشكر امام حسين(ع) يكي از لشكرهاي محوري و تعيين كننده به‌شمار مي‌رفت و شخص شهيد خرازي در ارتباط با مباحث مديريتي از جهت فرهنگي، بسيار تأثير گذار بود.

فرمانده تيپ 44 قمر بني‌هاشم با بيان اينكه شهيد خرازي كارهاي باقيات و صالحاتي از خود بر جاي مي‌گذاشت، ادامه داد: زماني كه افرادي در كنار وي به شهادت مي‌رسيدند او به فكر اين بود كه سريعاً اشخاص ديگري را جايگزين آنها كند تا مبادا روند عمليات كم‌رنگ جلوه داده شود از اين رو با قدرت و قوت ادامه پيدا كند.

وي خاطر نشان كرد: شيوه مديريت شهيد خرازي باعث شد از ذخاير موجود براي آينده نظام كه شامل مسئوليت‌ها و دستگاه‌هاي مختلف مي‌شد، استفاده بهينه شود لذا تفكر عميق، اعتقاد و اعتماد بالاي اين شهيد به نيروهاي تحت فرمان خويش منجر به بروز توانمندي‌هاي آنها در عرصه‌هاي گوناگون مي‌شد.

* شهيد خرازي همواره در جمع‌آوري اطلاعات پيش‌قدم بود

نصر اصفهاني با تأكيد بر اينكه بايد در طراحي عمليات‌هاي مهم، انسان نسبت به ابعاد و مباحث گوناگون آن اطلاعات و آگاهي كاملي داشته باشد، ابراز داشت: شهيد خرازي همواره در مباحث شناسايي افراد، جمع‌آوري اطلاعات و حضور در صحنه جنگ از بسياري از افراد پيش‌قدم بود.

وي عنوان كرد: شجاعت اين شهيد براي بيان حقيقت واقعاً زبانزد عام و خاص بود چرا كه در عمليات‌ها، سرنوشت افراد مطرح بود بنابراين شهيد خرازي با هيچ مقامي رو در‌بايستي نداشت و سخن خويش را با استدلال و محكم اما به‌گونه‌اي بيان مي‌كرد كه فردي از آن رنجيده‌خاطر نشود.

رئيس كميسيون فرهنگي، اجتماعي شوراي شهر اصفهان در ادامه اضافه كرد: تدبير بسيار بالاي شهيد خرازي به گونه‌اي بود كه طرح‌هاي وي در مرحله اجرا با مشكل مواجه نشود و نظر شهيد خرازي در ميان نظرات فرماندهان رده بالاتر، بسيار مؤثر، راهگشا و تعيين كننده بود كه اين از عنايت خداوند به شمار مي‌رفت و وي هيچ‌گاه نمي‌خواست نامش در جايي مطرح شود لذا امروز ما كمترين سخنراني را از او شاهديم.

* اطاعت‌پذيري و ولايت‌مداري شهيد خرازي در حد اعلا بود

وي در خصوص ولايت‌مداري اين شهيد گفت: اطاعت‌پذيري و ولايت‌مداري شهيد خرازي در حد اعلا بود و امام خميني(ره) را نائب برحق امام‌زمان ارواحناله‌الفداء مي‌دانست و آيه«اطيعوا الله و‌اطيعوا‌ الرسول و اولو الأمر منكم» را به‌ زيبايي بيان مي‌كرد و معتقد بود كه ما بايستي مطيع امر ولايت فقيه باشيم و علاوه بر عمل در سخنان خويش نيز اين‌گونه رفتار مي‌كرد.

نصر‌اصفهاني در پايان با اشاره به شهادت بسيار زيباي شهيد خرازي بيان داشت: زماني كه وي در جريان عمليات كربلاي 5 مجروح شد به نيروها مي‌گفت مرا در كنار شهداي كربلاي 5 به خاك سپاريد كه بنابر خواسته خود شهيد، او را در گلستان شهداي اصفهان دفن كردند.


هم‌رزم شهيد خرازي: ابتكار شهيد خرازي در فرماندهي جنگ تلفيق مديريت فرهنگي با نظامي بود

8 اسفند 1389-08:12:07

منبع: خبرگزاري فارس

پيوند: براي توضيحات بيشتر اينجا كليك كنيد

فرستنده: دبيرسايت


تصاوير تكميلي:

امتياز:

   1

نسخه قابل چاپ متن مقاله ارسال براي دوستان

 نظرات (0)

نام

پست الكترونيك

عنوان نظر

متن نظر

 

نظرات شما پس از بازبيني و تاييد توسط سايت در قسمت نظرات در همين صفحه به معرض نمايش در خواهد آمد.

امتياز به مطلب: كمتر  بيشتر    

فراخوان
همايش بين المللي مطالبات حقوقي - بين‌المللي دفاع مقدس

همايش بين المللي مطالبات حقوقي - بين‌المللي دفاع مقدس

اين همايش قصد دارد به عملكرد سازمان‌هاي بين المللي در رابطه با حمله عراق به ج.ا.ايران و حمايت كشورهاي آمريكا، آلمان، انگليس، فرانسه و نيز گروهك هاي معاند و ضد انقلاب از صدام و رژيم بعث عراق، بپردازد؛

نمايش ...

فصلنامه
فصلنامه پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

فصلنامه پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

فصلنامه‌ي علمي- ترويجي مطالعات دفاع مقدس، مقالات علمي اساتيد و پژوهشگران گرامي را در حوزه‌هاي ذيل مورد‌پذيرش قرار مي‌دهد.

نمايش ...

بيانيه گام دوم انقلاب
گام دوم انقلاب

گام دوم انقلاب

بيانيه‌ي گام دوم رهبرانقلاب به مناسب 40 سالگي انقلاب اسلامي

نمايش ...

فرآيند طرح‌هاي جايگزين و كسري خدمت مقدس سربازي
فرآيندانجام طرح پژوهشي جايگزين يا كسر خدمت

فرآيندانجام طرح پژوهشي جايگزين يا كسر خدمت

متقاضيان استفاده از طرح جايگزين يا كسر خدمت پس از مطالعه شرايط زير ضمن رعايت تمامي شرايط اقدام نمايند.

نمايش ...

فراخوان
فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

قابل توجه كليه صاحب‌نظران، پژوهشگران، مدرسان و صاحبان انديشه

نمايش ...


© 1386-1395 کلیه حقوق برای پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس محفوظ است. http://dsrc.ir

نمايش و ارائه‌ي محتواها اعم از مقاله، كتاب و ... الزاماً به معناي ديدگاه بنیاد نمي‌باشد و تنها بيان كننده نظرات شخصي نويسندگان و بوجودآورندگان آنها مي‌باشد. برداشت، نمايش و ارائه كليه‌ي محتواهاي اين وبگاه تنها با ذكر صحيح و كامل منبع و برقراري پيوند مجاز مي‌باشد.

  ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره