كاربر ميهمان سه‌شنبه، 1 بهمن 1398
 
پايداري - پايگاه اينترنتي پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

صفحه نخست| ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره

جستجو:  

صفحه نخست

اخبار

محتواها

نمايشگاه

جستجو

● طرح های کسر خدمت سربازی

ویژه نامه های الکترونیکی

● فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

● پژوهشکده مدیریت و سیاست دفاعی دفاع مقدس

● پژوهشکده علوم نظامی و مهندسی دفاع مقدس

● پژوهشکده تاریخ، ادبیات و فرهنگ دفاع مقدس

پايداري - محتواها

نمايش فهرست‌وار

ويژه‌‌نامه فهرستگان


مقالات

اسناد مكتوب

تصاوير

كتاب

اسناد صوتي

اسناد ويدئويي

پايان نامه

پايداري - كاربران

ثبت نام

ورود

صفحه شخصي

ارسال

◊ مقاله

◊ سند مكتوب

◊ تصوير

◊ كتاب

◊ سند صوتي

◊ سند ويديويي

◊ پايان نامه

 با حضور سردار سلامي؛ دومين نشست هم انديشي بيان خاطرات و فضائل شهيد ميثمي برگزار شد

دومين نشست هم انديشي با هدف بيان خاطرات، فضائل و تبيين بخشهايي از زندگي شهيد عبدالله ميثمي نماينده حضرت امام(ره) در قرارگاه خاتم الانبياء(ص) برگزار شد. دومين نشست هم انديشي با هدف بيان خاطرات، فضائل و تبيين زوايايي از زندگي شهيد عبدا... ميثمي، نماينده حضرت امام(ره) در قرارگاه خاتم الانبياء در محل باغ موزه دفاع مقدس برگزار شد.

11 مهر 1390-09:36:23


با حضور سردار سلامي؛ دومين نشست هم انديشي بيان خاطرات و فضائل شهيد ميثمي برگزار شد
11 مهر 1390-09:36:23
منبع: خبرگزاری فارس
پيوند: براي توضيحات بيشتر اينجا كليك كنيد
فرستنده: دبیر خبر

براي نمايش كامل تصوير كليك كنيد

دومين نشست هم انديشي با هدف بيان خاطرات، فضائل و تبيين بخشهايي از زندگي شهيد عبدالله ميثمي نماينده حضرت امام(ره) در قرارگاه خاتم الانبياء(ص) برگزار شد.

دومين نشست هم انديشي با هدف بيان خاطرات، فضائل و تبيين زوايايي از زندگي شهيد عبدا... ميثمي، نماينده حضرت امام(ره) در قرارگاه خاتم الانبياء در محل باغ موزه دفاع مقدس برگزار شد.

در اين نشست فرماندهان و مسئولين كه مقاطع مختلفي از زندگي شهيد ميثمي از جمله دوران خدمت ايشان در استان كهگيلويه و بويراحمد استان فارس و حضور ايشان در سپاه پاسداران بعنوان نماينده حضرت امام(ره) در قرارگاه خاتم الانبياء سابقه آشنايي و همكاري داشتند به بيان خاطرات پرداختند.

در ابتداي اين نشست سردار رمضان شريف معاون روابط عمومي و انتشارات سپاه مسئول كميته محتوايي يادواره شهيد ميثمي با اعلام اين مطلب كه يادواره اين شهيد ارجمند در تاريخ ششم بهمن ماه امسال برگزار مي‌شود در خصوص اقداماتي كه تاكنون به منظور برگزاري يادواره انجام شده، اظهار داشت: اقدامات موثري در اين خصوص تاكنون صورت گرفته از جمله راه اندازي سايت شهيد ميثمي و مراحل اوليه ساخت دو مستند با موضوع شهيد ميثمي، تاليف زندگينامه و كتابهايي با موضوع زواياي مختلف زندگي اين شهيد بزرگوار كه برگزاري اين جلسات هم انديشي كمك شاياني را در هر چه بهتر و پربارتر برگزارشدن يادواره اين شهيد والا مقام و شناخت و آگاهي از فضائل شخصيتي ايشان مي‌كند.

سردار حسين سلامي، جانشين فرمانده كل سپاه در اين نشست شهيد ميثمي را از افتخارات فراموش نشدني روحانيت در عرصه‌هاي معنوي و جهادي دانست و تصريح كرد: اين شهيد بزرگوار نماد مجسم تقواي الهي، آرامش و وقار، توكل، نجابت، مجاهدت زاهدانه و الگوي تمام عيار فضائل الهي بود.

وي افزود: برخي شخصيتهاي جاري در زمان و مكان هستند و در حد شخصيت خود متوقف نشده، قدرت الهام بخشي دارند و مي‌توانند سايرين را تحت تاثير قرار دهند، شهيد ميثمي از جمله اين افراد بود.

سلامي اظهار داشت: جنبه هاي ريز و ظريف شخصيت اين شهيد بزرگوار به ايشان عظمت فوق العاده‌اي داده بود كه نفوذ به اين جنبه‌ها ابعاد عميق عظمت وجودي و قدرت تاثيرگذاري ايشان را معرفي مي كند.

در ادامه سردار محمدجعفر اسدي معاون بازرسي ستاد كل نيروهاي مسلح با اشاره به گوشه‌اي از فضائل اخلاقي و روحيات شهيد ميثمي، گفت: ايشان در دوران دفاع مقدس پشتوانه روحي قوي براي فرماندهان مياني جبهه، مشاور و راهنماي قوي و توانمند براي فرماندهان جنگ بود و بر حفظ وحدت ميان تمامي نيروهاي حاضر در جبهه اعم از سپاهي، ارتشي، بسيجي و جهادي اصرار داشت.

وي خاطر نشان كرد: شهيد ميثمي در شناخت مسائل انحرافي و فعاليت گروهكها بسيار دقيق بود. علاقه ايشان به نظام مقدس جمهوري اسلامي وصف ناپذير و در دفاع از آن بسيار جدي و قوي بود و در يك كلام مي توان گفت كه ايشان به حق عبدالله بود.

حجت الاسلام والمسلمين سعادت نيز به بيان گوشه‌اي از شخصيت شهيد ميثمي خاطرنشان كرد: اخلاص، هوشمندي نسبت به شناخت خطوط سياسي و انحرافي، جهادي و اجتهادي بودن، عمق تاثير كلام، ساده زيستي و رعايت شئونات طلبگي از ويژگيهاي بارز شهيد ميثمي بود كه وي را نسبت به سايرين متمايز مي‌كرد.

همچنين سردار حسن شمشيري كه در مقاطع مختلف ارتباط نزديكي را با اين شهيد بزرگوار داشت با بيان اينكه شهيد ميثمي با خودسازي، تعبد و تفكر عميق خود انساني كامل در همه جوانب و صاحب نظر در تمامي ابعاد بود، اظهار داشت: امروز لزوم شناخت و بررسي افكار شهيداني مانند شهيد ميثمي بيش از هر زمان ديگري احساس مي شود.

در ادامه جمشيدي از همراهان شهيد در دوران خدمت در استان كهگيلويه و بويراحمد با بيان اينكه اين شهيد بزرگوار حق بزرگي بر گردن مردم استان كهگيلويه و بويراحمد دارند خاطر نشان كرد: در مدت 3 سالي كه ايشان در اين استان حضور داشتند با درايت خود نبض امور استان را در دست داشت و مشاوره‌هاي كارسازي را به مسئولان ارائه مي‌داد.

وي افزود: شهيد ميثمي توجه ويژه‌اي به آموزش و تربيت نسل جوان داشت و در روزهايي كه گروهكها نفوذ بسياري زيادي را در جوانان داشتند ايشان با تيزبيني و هوشياري به روشنگري مي پرداختند و علاوه بر اين از بزرگترين اقدامات اين شهيد ارجمند انتخاب جوانان متعهد، متدين و انقلابي و فرستادن آنها به سپاه پاسداران و حوزه علميه قم بود.

جمشيدي همچنين تلاش و خستگي ناپذيري در برابر ناملايمات، آشنايي كامل با فرهنگ و آداب سنن منطقه، شناخت كامل از جريانات موجود و تلاش به منظور ايجاد همگرايي ميان دلسوزان انقلاب را از ديگر خصوصيات شهيد ميثمي عنوان كرد و اظهار داشت: اين خصوصيات و فضائل اخلاقي شهيد ميثمي موجب شده بود كه در اين مدت حضور در ا


با حضور سردار سلامي؛ دومين نشست هم انديشي بيان خاطرات و فضائل شهيد ميثمي برگزار شد

11 مهر 1390-09:36:23

منبع: خبرگزاری فارس

پيوند: براي توضيحات بيشتر اينجا كليك كنيد

فرستنده: دبیر خبر


تصاوير تكميلي:

امتياز:

   1

نسخه قابل چاپ متن مقاله ارسال براي دوستان

 نظرات (0)

نام

پست الكترونيك

عنوان نظر

متن نظر

 

نظرات شما پس از بازبيني و تاييد توسط سايت در قسمت نظرات در همين صفحه به معرض نمايش در خواهد آمد.

امتياز به مطلب: كمتر  بيشتر    

فصلنامه
فصلنامه پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

فصلنامه پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

فصلنامه‌ي علمي- ترويجي مطالعات دفاع مقدس، مقالات علمي اساتيد و پژوهشگران گرامي را در حوزه‌هاي ذيل مورد‌پذيرش قرار مي‌دهد.

نمايش...

بيانيه گام دوم انقلاب
گام دوم انقلاب

گام دوم انقلاب

بيانيه‌ي گام دوم رهبرانقلاب به مناسب 40 سالگي انقلاب اسلامي

نمايش...

فرآيند طرح‌هاي جايگزين و كسري خدمت مقدس سربازي
فرآيندانجام طرح پژوهشي جايگزين يا كسر خدمت

فرآيندانجام طرح پژوهشي جايگزين يا كسر خدمت

متقاضيان استفاده از طرح جايگزين يا كسر خدمت پس از مطالعه شرايط زير ضمن رعايت تمامي شرايط اقدام نمايند.

نمايش...

فراخوان
فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

قابل توجه كليه صاحب‌نظران، پژوهشگران، مدرسان و صاحبان انديشه

نمايش...


© 1386-1395 کلیه حقوق برای پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس محفوظ است.

نمايش و ارائه‌ي محتواها اعم از مقاله، كتاب و ... الزاماً به معناي ديدگاه بنیاد نمي‌باشد و تنها بيان كننده نظرات شخصي نويسندگان و بوجودآورندگان آنها مي‌باشد. برداشت، نمايش و ارائه كليه‌ي محتواهاي اين وبگاه تنها با ذكر صحيح و كامل منبع و برقراري پيوند مجاز مي‌باشد.

  ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره