كاربر ميهمان سه‌شنبه، 1 آبان 1397
 
پايداري - پايگاه اينترنتي پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

صفحه نخست| ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره

جستجو:  

صفحه نخست

اخبار

محتواها

نمايشگاه

جستجو

● طرح های کسر خدمت سربازی

ویژه نامه های الکترونیکی

● فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

● پژوهشکده مدیریت و سیاست دفاعی دفاع مقدس

● پژوهشکده علوم نظامی و مهندسی دفاع مقدس

● پژوهشکده تاریخ، ادبیات و فرهنگ دفاع مقدس

پايداري - محتواها

نمايش فهرست‌وار

ويژه‌‌نامه فهرستگان


مقالات

اسناد مكتوب

تصاوير

كتاب

اسناد صوتي

اسناد ويدئويي

پايان نامه

پايداري - كاربران

ثبت نام

ورود

صفحه شخصي

ارسال

◊ مقاله

◊ سند مكتوب

◊ تصوير

◊ كتاب

◊ سند صوتي

◊ سند ويديويي

◊ پايان نامه

 گزارشي از نخستين گردهمايي نهادهاي فعال در عرصه دفاع مقدس/ تاجيك: شبكه‌هاي مردمي فعال در حوزه راهيان نور ساماندهي مي‌شوند

دبير ستاد مركزي راهيان نور كشور ما در زمينه راهيان نور حتي افرادي را داريم كه به صورت شخصي كار مي‌كنند و در تلاش هستيم اين شبكه‌هاي مردمي را كه برخي از آنها را شما عهده‌دار هستيد به درون استان‌ها بياوريم و ساماندهي كنيم. اولين گردهمايي و هم‌انديشي مؤسسات مردمي و نهادهاي فعال در عرصه دفاع مقدس با حضور جواد تاجيك دبير ستاد مركزي راهيان نور كشور برگزار شد.

29 دي 1390-08:55:05


گزارشي از نخستين گردهمايي نهادهاي فعال در عرصه دفاع مقدس/ تاجيك: شبكه‌هاي مردمي فعال در حوزه راهيان نور ساماندهي مي‌شوند
29 دي 1390-08:55:05
منبع: خبرگزاري فارس
پيوند: براي توضيحات بيشتر اينجا كليك كنيد
فرستنده: دبير سايت

براي نمايش كامل تصوير كليك كنيد

دبير ستاد مركزي راهيان نور كشور ما در زمينه راهيان نور حتي افرادي را داريم كه به صورت شخصي كار مي‌كنند و در تلاش هستيم اين شبكه‌هاي مردمي را كه برخي از آنها را شما عهده‌دار هستيد به درون استان‌ها بياوريم و ساماندهي كنيم.

اولين گردهمايي و هم‌انديشي مؤسسات مردمي و نهادهاي فعال در عرصه دفاع مقدس با حضور جواد تاجيك دبير ستاد مركزي راهيان نور كشور برگزار شد.

در اين مراسم جواد تاجيك در سخناني اظهار داشت: راهيان نور يك حركت مردمي است و بايد با حضور نهادهاي مردمي توسعه يابد. توسعه از نظر ما گسترش و تعميق اين حركت عظيم فرهنگي است.

وي گفت: درباره موضوعي صحبت مي‌كنيم كه همه علائق رهبر معظم انقلاب يعني راهيان نور و توصيه مكرر ايشان به توجه و تقويت آن است؛ ايشان تأكيد دارند راهيان نور بدون آسيب به كار خودش ادامه دهد.

تاجيك افزود: نعمت راهيان نور را خدا به بركت شهدا به اين كشور عطا كرده و اگر قدردان آن نباشيم آن را از دست خواهيم داد. ما در راهيان نور هنوز خيلي از ابعاد دفاع مقدس را نتوانسته‌ايم تبيين كنيم. مثلاً اسارت آزادگان، خلبانان نيروي هوايي، بچه‌هاي اطلاعات و عمليات، حضور پشت صحنه مردم و خانواده‌هاي چشم‌انتظار فرزندانشان نياز به بحث و بررسي دارد.

وي تصريح كرد: قطعاً اگر براي مثال ۱۰۰ نفر دور هم جمع بشوند و در زمينه راهيان نور همفكري كنند، نتيجه و خروجي بهتري به دست مي‌آيد.

تاجيك، راهيان نور را جشنواره بزرگ فرهنگي و هنري دانست و گفت:‌ ما آنقدر كه بايد و شايد نتوانسيتم حق مطلب را ادا كنيم و حتي صداوسيما در حوزه راهيان نور مي‌توانست بهتر از اين عمل كند.

دبير ستاد مركزي راهيان نور كشور افزود: مركز راهيان نور تركيبي از جوانان نسل سوم و بچه‌هاي زمان جنگ است و قرار نيست حكومتي و دولتي آن را پيش ببريم.

وي گفت: سه ماه است كه مناطق عملياتي را به معاونت مهندسي ستاد مركزي راهيان نور تحويل داده‌ايم و در تلاش هستيم براي هر عمليات يك يادمان داشته باشيم و ايجاد اين شبكه نياز گذشته، حال و فرداي راهيان نور بوده است.

تاجيك خاطرنشان كرد: ما در زمينه راهيان نور حتي افرادي را داريم كه به صورت شخصي كار مي‌كنند و در تلاش هستيم اين شبكه‌هاي مردمي را كه برخي از آنها را شما عهده‌دار هستيد به درون استان‌ها بياوريمو ساماندهي كنيم و همچنين افرادي از سنين نوجواني و جواني را در دوره‌هاي آموزشي فرهنگ و شهادت آموزش دهيم.

به گزارش توانا، در ادامه مراسم تعدادي از افراد حاضر در اولين گردهمايي مؤسسات مردمي فعال در عرصه دفاع مقدس به بيان ديدگاه‌هاي خود پرداختند.

نماينده مؤسسه سردار شهيد هاشمي از آبادان در سخناني اظهار داشت: ما در نظر داريم تعدادي از مردم را در اردوهاي راهيان نور با قايق به داخل هور ببريم و آنها را با شرايط سخت زندگي رزمندگان از آنجا از نزديك آشنا كنيم. همچنين موضوع ديگر ما در جنوب بيمارستان امام رضا است كه سال‌ها متروكه شده است و ما در تلاش هستيم آن را آماده كرده تا ۵ هزار نفر از زائرين را در آنجا اسكان دهيم.

در ادامه نماينده مؤسسه راهيان فتح همدان اظهار داشت:‌ بحث معنويت‌گرايي در مناطق جنگي بايد با دقت بيشتري صورت گيرد ما بايد در اين مناطق عظمت بچه‌هايمان را نشان دهيم و در مقابل قدرت دشمنان را هم نشان دهيم تا زائرين خود با مقايسه آن دو عظمت كار رزمندگان را بهتر درك كنند.

مسئول گردهمايي آسماني در اين گردهمايي نهادهاي مردمي دفاع مقدس، طرح پيشنهادي را به الگوهاي شخصيتي به صورت تخصصي ويژه كودكان و نوجوانان در راهيان نور بيان كرد.

مسئول خانه رزمندگان آبادان به ضرورت توجه راهيان نور به معيشت مردم بومي منطقه پرداخت.

مديرعامل مؤسسه فرهنگي رسانه‌اي عاشورا در گردهمايي نهادهاي مردمي دفاع مقدس به موضوع پرهيز از اجراي كارهاي تكراري و ضرورت نوآوري و خلاقيت در راهيان نور مانند برنامه‌ريزي براي مسير و نقاط جديد بازديدي اشاره كرد.

نماينده مؤسسه وصال نور غرب كشور گفت: ستادي در خوزستان و غرب ايجاد كرده‌ايم كه در سال اول ۳ هزار نفر و در سال ۸۹ - ۸۸، ۱۵ هزار نفر را پذيرا بوديم. همچنين اسكان تخصصي را براي زائرين در نظر گرفتيم كه به كوچكترين مسائل مورد نياز زائرين مانند واكس كفش و حتي طناب لباس زائرين را براي آنها تهيه كرديم.

وي همچنين گفت: خادمين ما برادران و خواهران فرهنگي و آشنا به معارف اسلامي و مسائل روانشناسي هستند و در دو بخش ثابت و زائرگردان فعاليت مي‌كنند و ما به زائرين بازديدكننده از اين مناطق بسته‌هاي فرهنگي با گزيده كلماتي از شهدا و روايتگري شبانه از ديگر فعاليت‌هاي ستاد اسكان ما است.

مسئول گروه روضه‌الشهدا همدان اين گردهمايي به ضرورت افزايش دوره‌هاي تربيت راويان جو


گزارشي از نخستين گردهمايي نهادهاي فعال در عرصه دفاع مقدس/ تاجيك: شبكه‌هاي مردمي فعال در حوزه راهيان نور ساماندهي مي‌شوند

29 دي 1390-08:55:05

منبع: خبرگزاري فارس

پيوند: براي توضيحات بيشتر اينجا كليك كنيد

فرستنده: دبير سايت


تصاوير تكميلي:

امتياز:

   1

نسخه قابل چاپ متن مقاله ارسال براي دوستان

 نظرات (0)

نام

پست الكترونيك

عنوان نظر

متن نظر

 

نظرات شما پس از بازبيني و تاييد توسط سايت در قسمت نظرات در همين صفحه به معرض نمايش در خواهد آمد.

امتياز به مطلب: كمتر  بيشتر    

همايش ملي علوم و معارف دفاع مقدس در آموزش و پروش
در همايش همايش ملي علوم و معارف دفاع مقدس در آموزش و پروش:

در همايش همايش ملي علوم و معارف دفاع مقدس در آموزش و پروش:

انعقاد تفاهنامه بين ستاد كل نيروهاي مسلح و وزارت آموزش و پرورش

نمايش...

ويژه
باز نگاهي به جنگ (بخش ۵)

باز نگاهي به جنگ (بخش ۵)

سرتيپ دوم بازنشسته پاسدار دكتر محمدعلي باراني

نمايش...

فراخوان
فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

قابل توجه كليه صاحبنظران، پژوهشگران، مدرسان و صاحبان انديشه

نمايش...


© 1386-1395 کلیه حقوق برای پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس محفوظ است.

نمايش و ارائه‌ي محتواها اعم از مقاله، كتاب و ... الزاماً به معناي ديدگاه بنیاد نمي‌باشد و تنها بيان كننده نظرات شخصي نويسندگان و بوجودآورندگان آنها مي‌باشد. برداشت، نمايش و ارائه كليه‌ي محتواهاي اين وبگاه تنها با ذكر صحيح و كامل منبع و برقراري پيوند مجاز مي‌باشد.

  ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره