كاربر ميهمان چهارشنبه، 27 تير 1397
 
پايداري - پايگاه اينترنتي پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

صفحه نخست| ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره

جستجو:  

صفحه نخست

اخبار

محتواها

نمايشگاه

جستجو

● طرح های کسر خدمت سربازی

ویژه نامه های الکترونیکی

● فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

● پژوهشکده مدیریت و سیاست دفاعی دفاع مقدس

● پژوهشکده علوم نظامی و مهندسی دفاع مقدس

● پژوهشکده تاریخ، ادبیات و فرهنگ دفاع مقدس

پايداري - محتواها

نمايش فهرست‌وار

ويژه‌‌نامه فهرستگان


مقالات

اسناد مكتوب

تصاوير

كتاب

اسناد صوتي

اسناد ويدئويي

پايان نامه

پايداري - كاربران

ثبت نام

ورود

صفحه شخصي

ارسال

◊ مقاله

◊ سند مكتوب

◊ تصوير

◊ كتاب

◊ سند صوتي

◊ سند ويديويي

◊ پايان نامه

 گفتگو با كونيكو يامامورا (خانم بابايي) مادر شهيد: پذيرش شهادت محمد برايم آسان بود

مسلمان كه شدم، مطالعه قيام عاشورا بهترين شناخت را به من داد؛ شناختي كه از دست دادن محمد را براي من سخت نمي كرد... براي پيدا كردن راه، تامل در همين وادي كافي است... خانم كونيكو يامامورا، نزديك به 54 سال است كه مسلمان شده و همراه با همسر ايراني خود به كشورمان مهاجرت كرده؛ رگه هاي اعتقادي شيعه به ويژه قيام عاشورا آنچنان در روح و جان او ريشه دوانده كه اين بانو با انگيزه اي راسخ در راه زنده نگاه داشتن اسلام و دفاع از خاك ايران، سومين فرزند خود را پيشكش معشوق مي كند؛ خانم بابايي يا همان كونيكو از ماجراي مسلمان شدن تا شهادت فرزندش مي گويد...

5 تير 1391-11:04:30


گفتگو با كونيكو يامامورا (خانم بابايي) مادر شهيد: پذيرش شهادت محمد برايم آسان بود
5 تير 1391-11:04:30
منبع: نويد شاهد
پيوند: براي توضيحات بيشتر اينجا كليك كنيد
فرستنده: دبيرسايت

براي نمايش كامل تصوير كليك كنيد

مسلمان كه شدم، مطالعه قيام عاشورا بهترين شناخت را به من داد؛ شناختي كه از دست دادن محمد را براي من سخت نمي كرد... براي پيدا كردن راه، تامل در همين وادي كافي است...

خانم كونيكو يامامورا، نزديك به 54 سال است كه مسلمان شده و همراه با همسر ايراني خود به كشورمان مهاجرت كرده؛ رگه هاي اعتقادي شيعه به ويژه قيام عاشورا آنچنان در روح و جان او ريشه دوانده كه اين بانو با انگيزه اي راسخ در راه زنده نگاه داشتن اسلام و دفاع از خاك ايران، سومين فرزند خود را پيشكش معشوق مي كند؛ خانم بابايي يا همان كونيكو از ماجراي مسلمان شدن تا شهادت فرزندش مي گويد...

با آگاهي مسلمان شدم

شناختي از اسلام نداشتم. بودايي مذهب بودم. 54 سال پيش وقتي با همسر ايراني و شيعه خود آشنا شدم، درباره اسلام تحقيق كردم و با شناختي عميق مسلمان شدم. براي خانواده ام سخت بود بپذيرند با يك تبعه خارجي پيوند زوجيت ببندم. راهي ايران شدم تا در كنار همسر زندگي مشترك را شروع كنم. وقتي به ايران آمدم فضاي نامناسب سياسي و اجتماعي بر ايران حاكم بود. استعمار بر اين كشور سيطره داشت و مردم استقلالي از خود نداشتند؛ امام (ره) به عنوان فردي دلسوز پايه هاي انقلاب را در دل هاي مردم بنيانگذاري كرد. در واقع هدف امام (ره) تنها نجات مردم از حكومت ستمشاهي و استعمار نبود؛ هدف ايشان بالاتر از اين موضوع بود. امام (ره) قصد داشت همه مسلمانان جهان را از بند اسارت رهايي بخشد و ميان آنها اتحاد برقرار كند.

دخترم همرزمم بود

با شناخت عميق اين موضوع تصميم گرفتم من هم به سهم خود در قيام عليه حكومت ستمشاهي فعاليت كنم. اعلاميه ها را مي خواندم و با كمك دخترم كوكتل مولوتف (بمب هاي دستي) ساخته و از طرفي هم در راهپيمايي ها شركت مي كردم. پيروزي انقلاب آرمان من بود.

محمد به راه انقلاب رفت

پس از پيروزي انقلاب جنگ شروع شد. كساني كه به خوبي قيام عاشورا و حركت امام حسين(ع)، انقلاب اسلامي و اهداف آن را شناخته و درك كرده، نمي توانستند تجاوز بعثي ها را تاب بياوردند. محمد هم راه خودش را انتخاب كرده بود و با اينكه در دانشگاه پذيرفته شد، دفاع از كشور و حضور در جبهه و جهاد را در پيش گرفت. سلمان، بلقيس و محمد سه فرزند ما بودند كه سعي كرديم با نشان دادن مسير درست و نادرست، آنها را در انتخاب راه زندگي كمك كنيم. محمد 19 ساله، كوچكترين فرزندم مسير خود را اينگونه انتخاب كرد. مهربان بود و با اخلاق؛ فعال و اهل مسجد و عضو بسيج.

دل كندن از محمد سخت نبود

كساني كه غرق در دنيا و تعلقات آن شده اند، دل كندن از داشته ها برايشان سخت خواهد بود. محمد امانتي بود از جانب خداوند كه من مي دانستم بايد آن را به صاحب اصلي برگردانم؛ هر چه داريم براي اوست و ما چيزي از خود نداريم. با اين ديد و تفكر به فرزندانم نگاه مي كردم براي همين وقتي او در عمليات والفجر يك سال 62 به شهادت رسيد، هر چند از دست دادن فرزند اتفاق دردناكي است، اما قدرت صبرم را با اين ديدگاه بالا مي بردم و تحمل مي كردم.

حضور در مناطق عملياتي بر هر مسلمان واجب است

ايران وارد جنگ نشد، بلكه جنگ به آن تحميل شد. كشوري كه استقلال ندارد، در اسارت است. مردم اين سرزمين هم نمي خواستند اين مهم را از دست دهند براي همين با فدا كردن جان اين استقلال را حفظ كردند. بهترين گزينه براي درك سختي ها و اتفاقات جنگ، همراه شدن با كاروان راهيان نور و حضور در مناطق عملياتي است. در حقيقت شايسته است هر مسلماني اين حضور را بر خود واجب بداند.

خانم كونيكو يامامورا عضو انجمن حمايت از قربانيان سلاح هاي شيميايي است و هم اكنون در موزه صلح تهران مشغول فعاليت است. بازديدكنندگان ژاپني كه براي ديدن اين موزه به تهران مي آيند، به وسيله توضيحات اين مادر شهيد، با جنايت هاي رژيم بعث در طول سال هاي جنگ عليه ايران آشنا مي شوند. خانم يامامورا علاوه بر مترجمي، همراه با بچه ها و دانش آموزاني كه به موزه مراجعه مي كنند، كاردستي و نقاشي هاي زيبايي را خلق مي كند.


گفتگو با كونيكو يامامورا (خانم بابايي) مادر شهيد: پذيرش شهادت محمد برايم آسان بود

5 تير 1391-11:04:30

منبع: نويد شاهد

پيوند: براي توضيحات بيشتر اينجا كليك كنيد

فرستنده: دبيرسايت


تصاوير تكميلي:

امتياز:

   4/3

نسخه قابل چاپ متن مقاله ارسال براي دوستان

 نظرات (0)

نام

پست الكترونيك

عنوان نظر

متن نظر

 

نظرات شما پس از بازبيني و تاييد توسط سايت در قسمت نظرات در همين صفحه به معرض نمايش در خواهد آمد.

امتياز به مطلب: كمتر  بيشتر    
امروز

پذيرش قطعنامه 598 شوراي امنيت سازمان ملل متحد از سوي جمهوري اسلامي ايران


همايش ملي علوم و معارف دفاع مقدس در آموزش و پروش
در همايش همايش ملي علوم و معارف دفاع مقدس در آموزش و پروش:

در همايش همايش ملي علوم و معارف دفاع مقدس در آموزش و پروش:

انعقاد تفاهنامه بين ستاد كل نيروهاي مسلح و وزارت آموزش و پرورش

نمايش...

ويژه
باز نگاهي به جنگ (بخش ۵)

باز نگاهي به جنگ (بخش ۵)

سرتيپ دوم بازنشسته پاسدار دكتر محمدعلي باراني

نمايش...

كسر خدمت
اطلاعيه: طرح هاي پژوهشي كسر خدمت

اطلاعيه: طرح هاي پژوهشي كسر خدمت

فرآيند انجام پروژه‌ تحقيقاتي به عنوان بخشي از خدمت سربازي

نمايش...

فراخوان
فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

قابل توجه كليه صاحبنظران، پژوهشگران، مدرسان و صاحبان انديشه

نمايش...


© 1386-1395 کلیه حقوق برای پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس محفوظ است.

نمايش و ارائه‌ي محتواها اعم از مقاله، كتاب و ... الزاماً به معناي ديدگاه بنیاد نمي‌باشد و تنها بيان كننده نظرات شخصي نويسندگان و بوجودآورندگان آنها مي‌باشد. برداشت، نمايش و ارائه كليه‌ي محتواهاي اين وبگاه تنها با ذكر صحيح و كامل منبع و برقراري پيوند مجاز مي‌باشد.

  ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره