كاربر ميهمان شنبه، 30 تير 1397
 
پايداري - پايگاه اينترنتي پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

صفحه نخست| ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره

جستجو:  

صفحه نخست

اخبار

محتواها

نمايشگاه

جستجو

● طرح های کسر خدمت سربازی

ویژه نامه های الکترونیکی

● فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

● پژوهشکده مدیریت و سیاست دفاعی دفاع مقدس

● پژوهشکده علوم نظامی و مهندسی دفاع مقدس

● پژوهشکده تاریخ، ادبیات و فرهنگ دفاع مقدس

پايداري - محتواها

نمايش فهرست‌وار

ويژه‌‌نامه فهرستگان


مقالات

اسناد مكتوب

تصاوير

كتاب

اسناد صوتي

اسناد ويدئويي

پايان نامه

پايداري - كاربران

ثبت نام

ورود

صفحه شخصي

ارسال

◊ مقاله

◊ سند مكتوب

◊ تصوير

◊ كتاب

◊ سند صوتي

◊ سند ويديويي

◊ پايان نامه

 وصيت فرمانده سنگرسازان بي‌سنگر

ما براي اسلام قيام كرده ايم نه چيز ديگر پس قيامي كه براي اسلام باشد تا رسيدن به لقاءا... ادامه دارد. پروردگارا بر بنده ضعيف و گناهكار خود منت گذار و او را در راه خود و در طريق هدايت قرار ده و مرا از نهايت تكامل كه همانا رسيدن به فيض شهادت و رسيدن به لقاءا... است؛ برخوردار فرما

29 آبان 1391-10:56:50


وصيت فرمانده سنگرسازان بي‌سنگر
29 آبان 1391-10:56:50
منبع: سايت تيبان
پيوند: براي توضيحات بيشتر اينجا كليك كنيد
فرستنده: دبير سايت

براي نمايش كامل تصوير كليك كنيد

ما براي اسلام قيام كرده ايم نه چيز ديگر پس قيامي كه براي اسلام باشد تا رسيدن به لقاءا... ادامه دارد. پروردگارا بر بنده ضعيف و گناهكار خود منت گذار و او را در راه خود و در طريق هدايت قرار ده و مرا از نهايت تكامل كه همانا رسيدن به فيض شهادت و رسيدن به لقاءا... است؛ برخوردار فرما

شهيد قدرت الله امينيان ،قائم مقام فرمانده عمليات مهندسي قرارگاه حمزه سيدالشهدا(ع)

چهارم اسفند 1338 خداوند نوزادي به خانواده« امينيان»هديه كرد كه همچون خورشيد مي درخشيد. به سبب علاقه وافري كه به علم و دانش داشت بعد از اتمام دبيرستان به« انستيتو مشهد» گام نهاد و در رشته مهندسي صنايع اتومبيل به كسب دانش پرداخت. وي همزمان با تحصيل، مشغول كار و تلاش بود و كوچكترين فشار مالي را بر خانواده تحميل نمي كرد.

شهيد «امينيان»همراه با ملت شريف ايران در تظاهرات و راهپيمايي ها عليه رژيم طاغوت پهلوي تا زمان پيروزي انقلاب اسلامي شركت گسترده داشت.ايشان پس از فارغ التحصيل شدن از دانشگاه، به خدمت مقدس سربازي رفت و در طول مدت خدمت همواره در جبهه هاي جنگ و جهاد در راه خدا حضور مي يافت.

مهندس «قدرت الله امينيان» در سال 1361 با عضويت در «جهاد سازندگي»(سابق)، منشأ خدمات صادقانه و بسيار مهمي در محورهاي عملياتي و خطوط مقدم جبهه شد، جبهه اي كه او را تا لحظه عروجش ميزبان بود و تا دروازه هاي بهشت مشايعت كرد.

سنگر ساز بي سنگر قدرت ا... در راه هدف خود از هيچ كاري دريغ نمي كرد و در همه كارها پيشتاز بود. خطرها رابه جان پذيرا بود تا جايي كه بارها و بارها قامت رسايش بر اثر گلوله و تركشهاي دشمنان زبون آسيب ديد اما ايمانش به ادامه راه هرگز آسيب پذير نبود.

وي با سمت جانشين فرمانده عمليات مهندسي رزمي قرارگاه حمزه سيدالشهدا(ع) در عمليات پيروزمندانه طريق القدس، بدر، قادر 1 و2 ، والفجر 9 شركت فعال داشت و زيباترين حماسه هاي مهندسي رزمي را آفريد. از جمله عمليات مهندسي در محل دره شيلر كه در شمال مريوان و پنجوين عراق قرار داشت .با لوله گذاري جاده به طول 80 كيلومتر و احداث چندين كيلومتر خاكريز، احداث دو مورد پل بزرگ بر روي رودخانه هاي ري و قزلچه، احداث و تعمير بيش از 385 كيلومتر جاده، 123 مورد سنگر و خدمات ديگر مهندسي رزمي كه منشأ پيروزي رزمندگان در عمليات آنان بود.

همچنين فرماندهي احداث 26 مورد پل «كارگودين» و جاده، پد بالگرد، ساخت 25 مورد پل «آرميكو»، چهل مورد پل لوله اي در محور «مكتب» به «دراو»، 35 مورد پل در جاده «حصاردوست» و جاده «هاركوت»، احداث 6 سايت موشكي با تأسيسات لازم، احداث 94 سنگر اجتماعي از نوع سوله اي، 18 باند هليكوپتر و ديگر خدمات شايان مهندسي .همچنين در عمليات قادر در قلب پيرانشهر و ساخت 143 كيلومتر جاده عملياتي و ارتباطي و ايجاد بيش از 30 كيلومتر خاكريز با ارتفاع 1 تا 3 متر، ساخت 77 دهنه انواع پل، احداث 9 قرارگاه عملياتي و صدها سنگر و سكوي استقرار سلاح كاتيوشا، موضع و سكوي پدافند ضد هوايي در عمليات والفجر 9 در محل شرق چوارته عراق .

سر انجام وي در حال انجام مأموريتهاي مهندسي ، در حال احداث پل و سنگر و خدمات ديگر مهندسي در منطقه عملياتي سليمانيه درخاك عراق، بر اثر انفجار مين هر دو دست و پايش قطع شد و به نداي حق لبيك گفت و به ديدار معبودش شتافت

در عمليات بدرنيز فعاليت هايي نظير احداث كيلومترها كانال آب و ايجاد اورژانسها و بيمارستانهاي مجهز صحرايي، ساخت و ترميم دژ و چندين قرارگاه عملياتي در محل شرق رودخانه دجله، گوشه اي ديگر از خدمات جهاد سازندگي است كه شهيد امينيان نيز با فرماندهي مدبرانه خود برگ برگ صفحات دفاع مقدس را با لفظ «سنگرسازان بي سنگر» مزين كرد و بر افتخارات جهادگران و رشادتها و مردانگي آنها در خطوط مقدم جبهه ها افزود.

سر انجام وي در حال انجام مأموريتهاي مهندسي ، در حال احداث پل و سنگر و خدمات ديگر مهندسي در منطقه عملياتي سليمانيه درخاك عراق، بر اثر انفجار مين هر دو دست و پايش قطع شد و به نداي حق لبيك گفت و به ديدار معبودش شتافت.

سردار «امينيان»در وصيّت نامه اش از خداوند متعال استعانت كرده است تا زندگي اش را همانند زندگي حضرت محمد (ص) و آل اطهارش قرار دهد. وي همچنين جهاد در راه خدا را تكليف و وظيفه شرعي خود و همرزمان دانسته و از خانواده خود خواسته است در صورت بروز مصائب و گرفتاريها به خدا پناه برند و برايش از آشنايان حلاليت طلب نمايند.

وصيت نامه شهيد امينيان :

بسم رب الشهدا و الصديقين

الهم اجعل محياي محيا محمد(ص) و آل محمد(ص) ومماتي ممات محمد (ص) و آل محمد

خدايا زندگي مرا مثل زندگي محمد و آل اطهارش قرار ده و توفيق مرا طوري قرار بده كه زندگيم در راه تو و اسلام تو و قرآن تو و امام تو و


وصيت فرمانده سنگرسازان بي‌سنگر

29 آبان 1391-10:56:50

منبع: سايت تيبان

پيوند: براي توضيحات بيشتر اينجا كليك كنيد

فرستنده: دبير سايت


تصاوير تكميلي:

امتياز:

   1

نسخه قابل چاپ متن مقاله ارسال براي دوستان

 نظرات (0)

نام

پست الكترونيك

عنوان نظر

متن نظر

 

نظرات شما پس از بازبيني و تاييد توسط سايت در قسمت نظرات در همين صفحه به معرض نمايش در خواهد آمد.

امتياز به مطلب: كمتر  بيشتر    
امروز

آغازمرحله ي سوم عمليات رمضان


همايش ملي علوم و معارف دفاع مقدس در آموزش و پروش
در همايش همايش ملي علوم و معارف دفاع مقدس در آموزش و پروش:

در همايش همايش ملي علوم و معارف دفاع مقدس در آموزش و پروش:

انعقاد تفاهنامه بين ستاد كل نيروهاي مسلح و وزارت آموزش و پرورش

نمايش...

ويژه
باز نگاهي به جنگ (بخش ۵)

باز نگاهي به جنگ (بخش ۵)

سرتيپ دوم بازنشسته پاسدار دكتر محمدعلي باراني

نمايش...

كسر خدمت
اطلاعيه: طرح هاي پژوهشي كسر خدمت

اطلاعيه: طرح هاي پژوهشي كسر خدمت

فرآيند انجام پروژه‌ تحقيقاتي به عنوان بخشي از خدمت سربازي

نمايش...

فراخوان
فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

فراخوان مقاله جهت فصلنامه مطالعات دفاع مقدس

قابل توجه كليه صاحبنظران، پژوهشگران، مدرسان و صاحبان انديشه

نمايش...


© 1386-1395 کلیه حقوق برای پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس محفوظ است.

نمايش و ارائه‌ي محتواها اعم از مقاله، كتاب و ... الزاماً به معناي ديدگاه بنیاد نمي‌باشد و تنها بيان كننده نظرات شخصي نويسندگان و بوجودآورندگان آنها مي‌باشد. برداشت، نمايش و ارائه كليه‌ي محتواهاي اين وبگاه تنها با ذكر صحيح و كامل منبع و برقراري پيوند مجاز مي‌باشد.

  ورود | ثبت نام | ارسال | اخبار | محتوا | تماس با ما | درباره